خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

هواکش 140 در 140 بیگ هردزمن

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

بررسی فنی هواکش ۱۴۰ بیگ هردزمن

طراحی سیستم‌های صنعتی تهویه مطبوع برای گردش هوا در فضای بسته سالن‌های گلخانه‌ای و مرغداری‌ها اهمیت زیادی دارد. تنها با حضور یک سیستم حرفه‌ای است که می‌توانیم محصول مناسبی در چنین فضاهایی داشته ‌باشیم. هواکش گلخانه‌ای از مهمترین بخش‌ها در تکمیل سیستم گردش هوای سالن‌های بزرگ گلخانه‌ای است. هواکش ۱۴۰بیگ هردزمن از سری محصولات حرفه‌ای بازار است که با رویکرد تخصصی طراحی سیستم‌های گردش هوای گلخانه‌ای طراحی شده ‌است.هواکش ۱۴۰بیگ هردزمن در ابعاد استاندارد 140*140 سانتی‌متری طراحی ‌شده است. این هواکش دارای بدنه استیل با پروانه‌های مقاوم و ضد زنگ است که با تعریف موتور قدرتمند در مدل های تک و یا سه فاز توانایی مکش حجم قابل‌توجهی از هوای راکت فضاهای گلخانه‌ای را دارد. هواکش بیگرزمن بدون تردید می‌تواند کل حجم هوای یک سالن گلخانه‌ای را در اندک زمانی به‌ طور کامل در گردشی پایسته تخلیه نماید.
هواکش 140 در 140 بیگ هردزمن
طراحی حرفه‌ای با رعایت الزامات مهندسی شده سیستم تهویه گلخانه‌ای ضامن تولید و رشد گیاهان در چنین فضای بسته‌ای است. حضور هواکش گلخانه جدا از بحث گردش هوا و تامین هوای تازه برای حفظ و تعادل سطح دما و رطوبت کارایی دارد. با استفاده درست از هواکش گلخانه می‌توانیم سطح دمای محیط گلخانه را در یک مقدار ایده‌آل برای همیشه ثابت نگه داریم. از طرفی قادر هستیم تا حجم رطوبت حاکم شده در فضای گلخانه و حتی سالن‌های مرغداری را به شکل یکنواخت آن هم در مقداری ثابت توزیع کنیم.در فضای گلخانه‌ای از انواع تجهیزات گرمایشی و سرمایشی استفاده می‌شود. محیط بیرون تحت تأثیر آب‌وهوای متغیر فصول سال ممکن است خیلی گرم و یا خیلی سرد و شاید خیلی خشک و... باشد. اما قطعا در محیط داخل فضای گلخانه‌ای باید شرایط ثابتی برای سطح دما و رطوبت داشته باشیم. این شرایط باید در تمام فضای گلخانه به یک اندازه باشد. تنها راه تأمین این هدف ایجاد گردش هوا است. اما قطعا برای این منظور نیاز به هواکش‌های قدرتمندی داریم تا بتوانیم حجم هوای بسیار زیاد فضای بزرگ گلخانه‌ای را در مدت‌زمانی کوتاه و به شکل دائمی جابه‌جا کنیم.هواکش ۱۴۰ سانتی‌متری مدل هواکش صنعتی است که با قدرت مکش زیاد مخصوص فضاهای بزرگ گلخانه‌ای طراحی شده ‌است. هر ساختار مکنده نمی‌تواند قابلیت‌های هواکش گلخانه‌ای را داشته باشد. هواکش ۱۴۰ بیگ هردزمن با الگوی طراحی کاملاً حرفه‌ای مناسب حضور در بزرگترین و یا پیچیده‌ترین فضاهای گلخانه‌ای طراحی شده ‌است. با استفاده از هواکش ۱۴۰ صنعتی بیگرزمن می‌توانید انواع سناریوهای تخلیه هوا برای ایجاد بستری پایدار از فضاهای گسترده گلخانه‌ای را دایر سازید.در این مطلب قصد داریم تا به تحلیل فنی و قابلیت‌های کاربردی تا مزایای طراحی هواکش شش پره اصل بیگ هردسمن بپردازیم.

هواکش ۱۴۰ بیگ هردزمن در نگاه کلی

هواکش ۱۴۰ بیگ هردزمن در ابعاد استاندارد صنعتی مناسب گردش هوای سالن‌های بزرگ برای تکمیل فرآیند سیرکولاسیون طراحی شده ‌است. از این هواکش می‌توانید برای هر فضای بسته که ابعاد بسیار بزرگی دارد مانند سالن‌های گلخانه‌ای، سالن‌های مرغداری، سالن‌های نمایشگاهی و اجتماعات و ورزشی و حتی گردش هوا در فضای باز استفاده کنید.در ایده طراحی هواکش بیگرزمن از سبک جدیدتری به نسبت از روش طراحی کلاسیک هواکش‌های یاتاقانی استفاده شده ‌است. در واقع در ایده طراحی هواکش ۱۴۰ بیگ هردزمن به‌ جای استفاده از یاتاقان، پروانه 6 پره دستگاه بر روی یک جفت بلبرینگ سوار است. جایگزینی بلبرینگ به ‌جای یاتاقان باعث هر چه روان‌تر شدن محور پره‌ها شده ‌است. به ‌این ‌ترتیب راندمان گردش پروانه و جریان هوادهی سیستم افزایش چشمگیری پیدا می‌کند.اگر چه حضور بلبرینگ به ‌جای یاتاقان تاثیر مستقیم در قیمت هواکش مرغداری ۱۴۰ خواهد گذاشت. اما این ایده ما را به فن‌هایی با عملکرد کم‌صدا، حرکت روان پره‌ها و راندمان بالاتر در تبدیل قدرت الکتریکی موتورها می‌رساند. در نتیجه می‌توانیم از این فن کم‌صدا تر برای مصارف خاص‌تر مانند تکمیل تهویه مطبوع سالن‌های ورزشی و اجتماعات نیز استفاده کنیم. قیمت هواکش ۱۴۰بیگ هردزمن برای طراحی سیستم های بزرگ تهویه سالن های مرغداری طراحی شده است.
هواکش 140 در 140 بیگ هردزمن
 از طرفی ایده طراحی دمپرهای هواکش ۱۴۰ بیگ هردزمن نیز سبک نوینی است. دمپرها با الگوی گریز از مرکز و به شکل کاملاً اتوماتیک شده کار می‌کنند. در این طراحی از جک‌های مخصوص گریز از مرکز استفاده شده ‌است. این جک ها تحت تاثیر نیروی گریز از مرکز به ‌علت گردش سرعت بالای پره‌های فن کار می‌کنند. به ‌این ‌ترتیب تا زمانی‌که فن ۱۴۰ بیگ هردسمن خاموش است، تمام دمپرها به وسیله جک گریز از مرکز کاملاً بسته هستند. لذا هیچ‌گونه گردش هوایی در تبادل محیط بیرون و داخل وجود ندارد. به ‌محض روشن‌ شدن فن ۱۴۰بیگ هردسمن و سرعت گرفتن پره‌ها نیروی گریز از مرکز تولید شده باعث عملکرد جک خواهد شد. لذا دمپرها پس‌ از فعال شدن هواکش گلخانه باز می‌شوند. به ‌این ‌ترتیب تبادل هوا از سمت داخل فضا در مسیر مکش هواکش به سمت بیرون از فضا جریان دارد. این سیستم باعث می‌شود تا تداخل در مقدار دبی هوای خروجی از دمپر وجود نداشته باشد.در طراحی قاب بدنه هواکش ۱۴۰بیگ هردزمن از ورق گالوانیزه با قابلیت ضد زنگ استفاده شده ‌است. تمام پره‌ها نیز از جنس ورق گالوانیزه هستند. در نظر داشته باشید که هوای مکیده شده از فضای گلخانه‌ای قطعا حجم رطوبت بسیار زیادی دارد و تنها در صورت طراحی بدنه و پره‌ها از جنس ورق‌های ضد زنگ است که می‌توانیم در مقابل این حجم بالای رطوبت، دستگاهی ماندگار داشته‌ باشیم. قیمت هواکش مرغداری ۱۴۰ کاملاً وابسته به جنس بدنه آن تعیین می‌شود که در این ‌مورد با رویکرد استفاده از ورق‌های گالوانیزه کاملاً مقاوم انتخاب شده‌ است. الگوی طراحی هواکش ۱۴۰ بیگ هردزمن با ایده‌های مدرن در تخلیه هوای راکد فضاهای گلخانه‌ای همراه است. این هواکش گلخانه می‌تواند مناسب اجرای ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین طرح‌های تهویه سالن‌های بزرگ باشد.

مشخصات فنی هواکش ۱۴۰ بیگ هردزمن

ابعاد قاب بدنه ۱۴۰ سانتی‌متری، بارزترین مشخصه فنی این هواکش بیگرزمن است. هواکش مذکور در اندازه‌های بزرگ از تیپ استاندارد هواکش‌های صنعتی طراحی ‌شده است. برای این منظور دو تیپ استاندارد ۱۰۰ و ۱۴۰ سانتی‌متری طراحی می‌شوند که ابعاد این هواکش یک مکعب فلزی با اندازه‌های 140*140 سانتی‌متری است.هواکش ۱۴۰ بیگ هردزمن دارای ۶ عدد پره فلزی از جنس گالوانیزه ضد زنگ است. این ۶ پره الگوی طراحی ویژه‌ای دارند تا مقدار هواکشی مؤثر دستگاه را در نهایت قابلیت دبی تامین نمایند. مقدار دبی هواکش هوای مکش شده در هواکش ۱۴۰ بیگ هردزمن مقدار ۴۶۰۰۰ متر مکعب بر ساعت است. این مقدار گردش حجم هوای مناسب برای یک سالن متوسط گلخانه‌ای است.برای رسیدن به مقدار دبی گردش‌های ۴۶ هزار مترمکعبی و همچنین توانایی گردش پره‌های بزرگ گالوانیزه در هواکش بیگرزمن از یک موتور الکتریکی 1.5 اسب‌بخاری استفاده شده ‌است. موتور سه‌فاز است و با حضور سطح ولتاژ ۳۸۰ ولت جریان متناوب صنعتی کار می‌کند. موتور در یک گوشه از قاب مکعبی هواکش ۱۴۰بیگ هردزمن نصب‌ شده است و با تکنیک انتقال قدرت از طریق تسمه توانایی گردش پره‌های فن را دارد. موتور از نوع ۳000 دور بر دقیقه است. اما با طراحی یک فولی بزرگ نصب ‌شده بر محور پره‌های فلزی هواکش، مقدار سرعت نهایی کاهش پیدا می‌کند.
هواکش 140 در 140 بیگ هردزمن
 بخش پشتی هواکش ۱۴۰ بیگ هردزمن به وسیله یک توری فلزی ضدزنگ پوشانده شده ‌است. حضور این توری برای ممانعت از ورود خار و خاشاک بزرگ در داخل هواکش می‌باشد. در سمت دیگر هواکش بیگرزمن ۱۰ عدد تیغه دمپر طراحی شده ‌است که همگی آنها به وسیله یک جک گریز از مرکز کنترل می‌شوند. این دمپرها طراحی دقیقی دارند و در زمان بسته شدن، کل دهانه مکش هوای بیگرزمن ۱۴۰ را می‌پوشانند. البته با الگوی طراحی جک گریز از مرکز به شکل اتوماتیک پس ‌از روشن‌ شدن هواکش باز می‌شوند و در حالت تمام باز کمترین اثر برای تداخل دبی هوای مکش شده دارند.مدل استاندارد طراحی‌ شده هواکش ۱۴۰بیگ هردزمن برای استفاده در فضاهای بزرگ گلخانه‌ای و یا سالن‌های مرغداری است. برای همین منظور از موتور 1.5 اسب‌بخار سه‌فاز تحت تأمین برق ۳۸۰ ولت استفاده ‌شده است. اما سبک طراحی کم‌صدا با قابلیت نصب پره بر روی بلبرینگ باعث شده تا از این هواکش بتوانیم برای فضاهای غیرصنعتی مانند سالن‌های ورزشی، سالن‌های فروشگاهی و یا نمایشگاهی نیز استفاده شود. البته برای این منظور یک تیپ با موتور تک‌فاز طراحی شده ‌است. به ‌این ‌ترتیب شرایط راه‌اندازی هواکش اصل بیگ هردزمن به ‌وسیله‌ی برق ۲۲۰ ولت تک‌فاز شهری نیز وجود دارد.مشخصات فنی تا الگوی طراحی هواکش ۱۴۰بیگ هردزمن تمام المان‌های استاندارد یک هواکش گلخانه را تامین کرده ‌است. از این هواکش می‌توانید در عموم فضاهای صنعتی و کارگاهی و یا تکمیل پروسه گردش هوای فضاهای گلخانه‌ای و مرغداری‌ها استفاده کنید.

ویژگی‌های هواکش ۱۴۰ بیگ هردزمن

هواکش ۱۴۰بیگ هردزمن الگوی طراحی مدرن مناسب فعالیت‌های حرفه‌ای در تمام فضاهای صنعتی را دارد. این هواکش با استفاده از موتور قدرتمند توانایی مکش حجم زیادی از هوا را دارد. از این رو می‌تواند برای گردش هوای مؤثر سالن‌های بزرگ گلخانه‌ای و مرغداری‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. برخی از ویژگی‌های برجسته هواکش ۱۴۰ بیگ هردزمن به ‌قرار زیر هستند.
 • کم‌صدا بودن: کارکرد کم‌صدا از قابلیت‌های برجسته هواکش ۱۴۰ بیگ هردزمن است. در طراحی این هواکش گلخانه‌ای به‌ جای استفاده از تکنیک قدیمی یاتاقان برای گردش پروانه از بلبرینگ استفاده شده ‌است. بلبرینگ مقدار گردش روان‌تری دارد. از این ‌رو با موتور در توان کمتر می‌توانیم پره‌های بزرگ هواکش ۱۴۰ سانتی‌متری را بچرخانیم. طراحی بلبرینگ برای چرخش پروانه هواکش اگر چه سخت‌تر از نصب یاتاقان است و باعث افزایش قیمت هواکش مرغداری ۱۴۰ می‌شود؛ اما با ایجاد حرکت نرم و روان در کاهش صدای تولید شده هواکش کاملاً تاثیرگذار است. هواکش ۱۴۰ صنعتی بیگرزمن آنچنان کم‌صدا و سایلنت است که می‌توانیم از آن برای استفاده در سالن‌های اجتماعات و یا فضاهای نمایشگاهی نیز استفاده کنیم.
 • عایق‌بندی حرارت: دمپرهای طراحی‌ شده هواکش ۱۴۰ بیگ هردزمن آنچنان است که در صورت بسته بودن به‌ طور کامل بر روی ‌هم قرار می‌گیرند و هیچ‌گونه درزی برای تبادل حرارت وجود ندارد. وقتی هواکش بیگرزمن خاموش است، از عدم انتقال حرارت در دو سمت آن مطمئن هستیم.
 • عایق‌بندی جریان هوا: دمپرهای خوش‌ساخت هواکش ۱۴۰بیگ هردزمن مانع از هر گونه تبادل ناخواسته هوا می‌شوند. تبادل هوا وظیفه هواکش گلخانه‌ای است. البته در این وظیفه قرار است تا هواکش مقدار حجم هوای راکد گلخانه را مکیده و آن را با قدرت زیاد به سمت خارج فضای گلخانه و یا ایجاد جریان هوا در فضای گلخانه بدمد. اما وقتی هواکش خاموش است، نباید هیچ هوایی از طریق دریچه باز آن وارد فضای گلخانه‌ای شود. دمپرهای طراحی ‌شده در هواکش اصل بیگ هردزمن عایق جریان هوای ناخواسته هستند و از ورود هوا در جهت عکس محل نصب هواکش جلوگیری می‌کنند.
 • دمپرهای اتوماتیک با تکیه ‌بر نیروی گریز از مرکز: دمپرهای طراحی ‌شده هواکش ۱۴۰ بیگ هردزمن تمام اتوماتیک است. البته در این کارکرد اتوماتیک نیاز به تامین نیروی خاص مازاد از قدرت موتوری هواکش ندارند. چرا که با طراحی جک گریز از مرکز در صورت سرعت گرفتن پروانه‌ی هواکش، مسیر تخلیه هوا را باز می‌کنند. به ‌این ‌ترتیب تا زمانی‌که هواکش خاموش است، دمپرها به ‌طور کامل دهانه بزرگ آن را مسدود خواهند کرد.
 • بدنه طراحی ‌شده از ورق‌های گالوانیزه گرم: کل بدنه مکعبی شکل هواکش ۱۴۰ بیگ هردزمن از جنس آهن گالوانیزه گرم است. این بدنه در ابعاد استاندارد 140 سانتی‌متری و با بهترین الگوی طراحی و جوشکاری ساخته ‌شده است. بدنه کاملاً در مقابل جریان تند هوای مرطوب فضای گلخانه‌ای مقاوم است و می‌تواند طول عمری کاملاً ماندگار داشته باشد.
ویژگی های مطرح شده همگی از الگو های مدرن و پیشرو در طراحی هواکش های صنعتی است. قیمت هواکش ۱۴۰بیگ هردزمن در مقایسه با کیفیت ساخت قطعات و امکانات فنی تعریف شده در آن از شرایط اقتصادی مناسبی برخوردار است. امکانات این فن در کنار کارایی آن قابلیت های برجسته فنی و شرایط کار ایده آل آن را نمایان می سازد.

کاربردهای هواکش ۱۴۰بیگ هردزمن

بدون تردید هواکش گلخانه‌ای از مهمترین الزامات در راه‌اندازی سالن‌های بزرگ گلخانه‌ای و یا مرغداری‌ها و شاید هر فضای مشابه است. بدون حضور فن هواکش با مشخصه‌های فنی مناسب نمی‌توانیم گردش هوای مؤثری داشته ‌باشیم. در پرورش گیاهان و حتی نگهداری از حیوانات مانند مرغداری‌ها و البته در تدارک سالن‌های بزرگ مانند فضاهای ورزشی به گردش هوا و تامین هوای تازه نیاز داریم. در غیر این صورت محصولات ما در چالش هوایی راکد کاملاً نابود می‌شوند.برای تکمیل گردش هوای فضای بزرگ گلخانه‌ای ملزم به نصب و استفاده از هواکش‌های بزرگ با طراحی استاندارد هستیم. هواکش ۱۴۰ بیگ هردزمن می‌تواند نیاز شما به تأمین الگوی تهویه حرفه‌ای و پرحجم از گردش هوایی مؤثر و مناسب فضای گلخانه‌ای را تامین نماید. کاربردهای هواکش ۱۴۰ بیگ هردزمن در فضای گلخانه‌ای به ‌قرار زیر هستند.
 1. از هواکش بیگرزمن برای کنترل دمای داخل گلخانه استفاده می‌شود. برای کنترل دمای گلخانه انواع سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی با ابعاد صنعتی طراحی شده‌اند. انواع جت هیترها و یا سیستم‌های فن و پد سلولزی نمونه‌های کلاسیک برای گرمایش و سرمایش گلخانه‌ای هستند. اما این سیستم ها زمانی قابل‌استفاده هستند که بتوانیم گردش هوایی مؤثر در تمام فضای داخل سالن گلخانه داشته‌ باشیم. در غیر این صورت دمای محیط گلخانه در یک شرایط متغیر و کاملاً غیراصولی قرار می‌گیرد. هواکش ۱۴۰بیگ هردزمن با مکش حجم زیاد هوا و دهش فشار بالای آن می‌تواند جریان هوایی قدرتمند و یکنواخت در کل فضای سالن گلخانه‌ای ایجاد کند. به ‌این ‌ترتیب با گردش هوا، دما در تمام فضای گلخانه به یک اندازه‌ی یکنواخت توزیع خواهد شد.
 2. از هواکش بیگرزمن برای کنترل آفات در فضای گلخانه‌ای و یا کنترل بیماری‌ها در محیط مرغداری استفاده می‌شود. فن ۱۴۰ بیگرزمن مرغداری و گلخانه برای خارج کردن هوای راکد و آلوده از محیط و جایگزین شدن هوای تازه طراحی شده‌ است. وقتی از هواکش ۱۴۰ بیگ هردزمن نصب می‌کنید، مقدار جریان هوای بسیار قدرتمندی تولید می‌شود. هوایی که توسط هواکش گلخانه‌ای مکیده شده تا از فضای سالن گلخانه خارج شود. این خلأ ایجاد شده، توسط هوای جدید اشغال خواهد شد. این جابجایی دائمی هوا باعث کنترل آفات در گیاهان و کاهش بیماری‌ها در سالن‌های مرغداری و فضاهای مشابه خواهد شد.
 3. از هواکش بیگرزمن برای کنترل سطح رطوبت محیط گلخانه استفاده می‌شود. اگر گردش هوای محیط گلخانه‌ای وجود نداشته باشد، رطوبت باعث ایجاد تعریق بر سطح برگ گیاهان خواهد شد. در عین ‌حال عدم تعادل دمایی ممکن است به تبخیر آب از روی گیاهان منجر شود. خطر ایجاد میعان نیز در سقف‌های شفاف محیط گلخانه‌ای وجود دارد که خودش را به شکل شبنم و یا قطرات آب چکیده شده بر روی برگ گیاهان نشان خواهد داد. به هر صورت عدم گردش هوا توازن رطوبت در محیط گلخانه‌ای را از بین می‌برد و این عدم توازن برای رشد گیاهان خطرناک است. هواکش شش پره اصل بیگ هردسمن با قابلیت مکش حجم زیاد هوا، مخصوص فضاهای بسیار بزرگ گلخانه‌ای طراحی شده‌ است تا با این تکنیک ساده بتوانیم گردش رطوبت یکنواخت در کل فضای گلخانه‌ای را تامین نماییم.
 4. با استفاده از هواکش بیگرزمن شرایط گردافشانی گیاهان بهتر صورت می‌گیرد. گردافشانی یک مرحله‌ی کلیدی در باغبانی و کشاورزی است. گیاهان در فضای طبیعی با کمک باد و یا حشرات و پرندگان می‌توانند گرد‌افشانی کنند. اما در محیط بسته گلخانه خبری از این عناصر طبیعی نیست. این فضا فاقد باد و یا حضور مؤثر حشرات است. برای گرد‌افشانی در محیط گلخانه باید باد مصنوعی بسازیم و قدرت هواکش‌های بزرگ برای ایجاد این شرایط مناسب است. قدرت تولید گردش باد هواکش شش پره اصل بیگ هردسمن با حضور موتور 1.5 اسب‌بخار در ابعاد بزرگ ۱۴۰ سانتی‌متری بسیار زیاد است. این قدرت برای ایجاد یک جریان هوای مداوم شبیه به بادهای طبیعی در فضای گلخانه کافی است. حضور این جریان هوا کمک مضاعفی است تا گرد‌افشانی گیاهان به‌ طور کامل و با بهترین الگوی توزیع هاگ صورت بگیرد.
 5. حضور هواکش گلخانه‌ای باعث بهبود عملیات فتوسنتز در گیاهان گلخانه‌ای می‌شود. احتمالاً همه شما از مراحل فتوسنتز به‌ طور کامل اطلاع دارید. در این پروسه گیاهان در بستری از نور خورشید و رطوبت می‌توانند دی‌اکسیدکربن موجود در هوا را جذب نمایند و در ادامه با جذب کربن مقدار اکسیژن تولید شده از تجزیه دی‌اکسیدکربن را به محیط برگردانند. به ‌این ‌ترتیب علاوه ‌بر نور خورشید و رطوبت مناسب هوا به حضور حجم قابل‌ توجه دی‌اکسیدکربن نیز نیاز دارند. اما در محیط بسته گلخانه‌ای نمی‌توانیم حجم دی‌اکسیدکربن مورد نیاز گیاهان را تامین نماییم. مگر آنکه با ایجاد هوای قدرتمند بتوانیم هوای آزاد را جایگزین هوای محصور در فضای گلخانه‌ای کنیم. هواکش‌های قدرتمند مانند هواکش ۱۴۰بیگ هردزمن می‌توانند جریان هوایی یکسره برای جابجایی هوای راکد در فضای گلخانه‌ای دایر سازند. حضور این هواکش‌های قدرتمند ضامن تأمین حجم دی‌اکسیدکربن کافی برای رشد و نمو گیاهان است.

برای سالن گلخانه‌ای به چه تعداد هواکش ۱۴۰ نیاز داریم؟

محاسبه تعداد کافی از هواکش گلخانه‌ای ۱۴۰ یکی از مراحل کلیدی در تکمیل سیستم تهویه و گردش هوای چنین فضاهایی است. اگر چه قدرت مکش هوای فن ۱۴۰ بیگرزمن مرغداری و گلخانه عدد قابل‌ توجه ۴۶ هزار مترمکعب در هر ساعت است؛ اما به‌ هر حال این فن نیز مقدار توانایی محدودی دارد و تا مساحت محدودی از یک سالن گلخانه‌ای و یا مرغداری کارایی خواهد داشت.گاهی فقط نصب یک عدد هواکش ۱۴۰ بیگ هردزمن برای گردش هوای کل سالن گلخانه و یا مرغداری کفایت می‌کند. گاهی نیز لازم است تا از هواکش‌های ضعیف‌تری استفاده کنیم. در مواردی نیز باید الگوی نصب چندین عدد هواکش گلخانه را در پیش بگیریم تا بتوانیم در فضاهای خیلی بزرگ مقدار جابجایی مناسب هوا داشته ‌باشیم.
هواکش 140 در 140 بیگ هردزمن
 لزوماً نصب هواکش‌های قوی با قدرت مکش زیاد در هر سالن گلخانه و یا مرغداری مناسب نیست. بلکه باید با در نظر گرفتن نوع محصول از گیاه تحت کشت و یا نوع فضای مرغداری در پرورش جوجه و یا مرغ بالغ و حتی شرایط محیط و آب‌وهوای محل جغرافیایی سالن، نوع و تعداد هواکش گلخانه را تعیین کنیم. برای این منظور سلسله محاسبات مهندسی شده وجود دارد که مطرح کردن آنها خارج از حوصله این مقاله است. اما می‌توانیم برای شما یک دورنمای ساده از نحوه انتخاب تعداد هواکش بزرگ مانند هواکش ۱۴۰بیگ هردزمن را مطرح نماییم.در اولین قدم برای محاسبه تعداد هواکش باید کل سطح مقطع سالن به واحد مترمربع را اندازه‌گیری کنید. با در دست داشتن طول و عرض سالن به ‌راحتی می‌توانید کل مساحت فضا را محاسبه کنید. در ادامه باید به ‌جهت خنک کردن و یا جهت حرکت باد تحت تاثیر نصب هواکش توجه کنید. اگر جهت حرکت باید در عرض سالن باشد، قطعا نیاز به تعداد بیشتری از هواکش با اندازه‌های کمتر داریم. لکن در جهت حرکت طول، حضور یک و یا دو هواکش قدرتمند ۱۴۰ سانتی‌متری کفایت می‌کند.در محاسبه، مقدار سرعت باد اهمیت زیادی دارد. همیشه برای هر نوع محصول چه در فضای گلخانه‌ای و یا فضای مرغداری نمی‌توانیم باد با سرعت یکسان داشته باشیم. اینکه سرعت باد باید چه مقدار باشد، بحث کاملاً تخصصی است که با توجه به نوع کاربری سالن در پرورش گیاهان تا نگهداری از جوجه و یا مرغ و... تعیین می‌شود. اما در نهایت باید مقدار سرعت باد را در سطح مقطع سالن ضرب نمایید.این مقدار را به واحد ساعت تبدیل می‌کنیم. به ‌این ‌ترتیب کل حجم جابجایی باد در یک ساعت محاسبه می‌شود. این مقدار معیار اصلی ما برای انتخاب تعداد هواکش گلخانه‌ای است.به ‌عنوان مثال اگر یک سالن 15*80 متری با ارتفاع دیواره 2.2 متری و تاج 3.2 متری در اختیار داشته ‌باشیم و بخواهیم جریان هوایی با سرعت ۲ متر بر ثانیه تولید کنیم، کل روش کار به ‌این ‌ترتیب است.سطح مقطع سالن مد نظر با فرمول‌های مهندسی شده مقدار 40.5 مترمکعب است. از آنجا که نیاز به باد با سرعت ۲ متر بر ثانیه داریم، مقدار حجم هوای مورد نیاز ما برابر با ۸۱ مترمکعب در هر ثانیه می‌شود. حالا باید این مقدار را در یک ساعت محاسبه کنیم. برای این منظور داریم:m3/h 291.600=3600´81طبق این محاسبه مقدار حجم هوای جابه‌جا شده‌ی سالن برای رسیدن به‌ سرعت ۲ متر بر ثانیه مقدار ۲۹1 هزار مترمکعب در هر ساعت است. اما چه تعداد فن گلخانه‌ای می‌تواند این حجم جابجایی هوا را تامین نماید؟ به ‌عنوان مثال برای این سالن اگر بخواهیم از هواکش ۱۴۰بیگ هردزمن استفاده کنیم، نیاز به حداقل ۶ الی ۷ فن گلخانه ۱۴۰ سانتی‌متری داریم. زیرا مقدار ظرفیت جابه‌جایی هواکش اصل بیگ هردزمن ۴۶ هزار مترمکعب است که برای رسیدن به ۲۹1 هزار مترمکعب باید از حداقل ۶ عدد فن استفاده کرده باشیم. این محاسبه یک ایده سرانگشتی است تا تعداد هواکش مورد نیاز شما به دست آمده باشد. در نظر داشته باشید که حجم سالن، سرعت هوا و حتی شرایط جوی محیط گلخانه در تعداد فن مورد نیاز شما تاثیرگذار است. هواکش 140 بیگ هردزمن یکی از بهترین محصولات میان رده بازار است که به خوبی می تواند تمام انتظارات شما از طراحی دقیق یکی سیستم تهویه هواکش گلخانه های و یا مرغداری را تامین نماید.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5