خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

پد سلولزی مرغداری

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

پد سلولزی  چیست؟

اگر شما هم یکی از صاحبان سالن های مرغداری باشید حتما برایتان سوال شده است که پد سلولزی  چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟پد سلولزی  محصولی مدرن است که جایگزین پوشال در کولرهای آبی،دیواره ی گلخانه ها،دیواره ی سالن های مرغداری و صنایع دیگر شده است. هم چنین پد سلولزی  دارای موادی است که قابلیت جذب آب بالایی دارد و آب را در خود رسوب نمی دهد و با محیط زیست سازگار می باشد و از لایه های متعدد نیز تشکیل شده است. در ساخت پد سلولزی  برای مرغداری و پد سلولزی  برای گلخانه از بهترین نوع چسب و کاغذ استفاده می شود. جنس پد سلولزی  از کاغذ کرافت است. هم چنین جنس چسب پد سلولزی  از نوع آلمانی می باشد و پد سلولزی  هیچ وقت از هم باز و گسیخته نمی شود و به طور کلی پد سلولزی  گلخانه و پد سلولزی  مرغداری دارای عمر بسیار بیشتر از پوشال و خنک کنندگی بالا می باشد.پد سلولزی  یا پد خنک کننده سلولزی در سیستم های سرمایشی و جهت به وجود آوردن هوای مطبوع مورد استفاده قرار می گیرد. افرادی که در گلخانه ها از پد سلولزی  استفاده می کنند به نام پد سلولزی  گلخانه ای می شناسند و یا افرادی که در صنعت دام و طیور از پد سلولزی  استفاده می کنند به آن پد سلولزی  مرغداری می گویند.

پد سلولزی  مرغداری

گرمای تابستان برای انسان ها و هر موجود زنده ی دیگری تا حدی طاقت فرسا است. در نگهداری دام و طیور نیز گرمای تابستان و رهایی از آن یکی از معضلات اصلی فصل است. زیرا دام ها و طیور هم مانند انسان ها از گرمای زیاد هوا رنج می برند. راه های مختلفی برای خنک کردن محیط دام داری ها یا مرغداری ها وجود دارد که در این مقاله در رابطه با یکی از آنها یعنی پد سلولزی  مرغداری صحبت خواهیم کرد. یکی از مواردی که در سالن های مرغداری استفاده می شود و کاربرد فراوانی را دارد پد سلولزی  مرغداری است که در سالن های مرغداری در فصول گرم برای خنک کردن و ایجاد رطوبت در سالن استفاده می گردد و در کاهش دما عملکرد مناسبی دارد.

پد سلولزی  مرغداری چطور کار می کند؟

پد سلولزی  یکی از مهم ترین تجهیزات مرغداری است که از یک صفحه ضخیم یا از ورقه های نازک متعدد موج دار که عموما از جنس کاغذ کرافت است تشکیل شده و این نوع از کاغذ خاصیت جذب بالای آب را دارد و در اندازه ها و ضخامت های مختلف تولید می شود. و از پد سلولزی  به عنوان یکی از ابزار های سیستم تهویه و خنک سازی وسیستم سرمایش تبخیری در سالن های مرغداری و گاها در گلخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم ﺳﺮﻣﺎﯾﺶ ﺗﺒﺨﯿﺮی در سالن های مرغداری جدای از این موضوع که با شرایط محیطی و اقلیم گرم و خشک ایران متناسب است باعث صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می گردد جنس کاغذ کرافت مورد استفاده در پد سلولزی  از کنف و درخت کاج و بامبو می باشد. از این نوع کاغذ گاها در خیاطی بعنوان کاغذ الگو و در بسته بندی محصولات به دلیل استحکام بالا استفاده می گردد.گرمای مورد نیاز برای تبخیر آب از خود هوا گرفته می شود. بر اساس این اصل، هنگامی که آب از سطح موجدار پد خنک کننده تبخیری جریان می یابد، یک آب وجود دارد. آب با جذب گرما در هوای عبوری از پد تبخیر می شود. بنابراین، هوایی که از پد خارج می شود، با گرمای نهان زیادی خنک و مرطوب می شود.خرید پد سلولزی  جهت مصارف مرغداری، باعث می شود تا در برخی از مناطق که هوای مطلوب نیست و در بسیاری از مواقع دمای هوا بسیار بالا می رود، و وجود دستگاه های خنک کننده و یا تهویه هوا، هزینه های بسیار زیادی نیز با خود به همراه دارد، گزینه ی مناسب تری باشد. اما اگر در این مناطق تهویه های سالن سیستم پد سلولزی  به کار برده شود سبب می شود تا سرعت گرما به شدت پایین بیاید و در تمامی ساعات نیز هوای کاملا مطلوبی در سالن مرغداری وجود داشته باشد.

عملکرد پد سلولزی  چگونه است؟

پد سلولزی  می تواند مقدار آب زیادی را در خود نگه دارد و از این رو میزان خنک کنندگی بیشتری نیز دارد. هم چنین باعث کاهش فشار شده و مصرف برق را نیز کمتر می کند. پد سلولزی  در مقایسه با پوشال عمر بیشتری دارد و به گونه ای طراحی شده است که از ورود عوامل بیماری زا نیز جلوگیری کرده و در اکسید کربن را از محیط خارج می کند. همه ی این عوامل باعث بهبود سطح عملکرد مرغداری می شوند. 

انواع پد سلولزی

 پد های سلولزی با توجه به میزان کارایی شان و سایز بندی های آنها، به دسته های مختلفی تقسیم می شوند.کامل ترین دسته بندی را که می توان برای پد های سلولزی نام برد عبارت است از: پد های سلولزی مرغداریپد های سلولزی گلخانهپد های سلولزی دام و طیورپد های سلولزی کشاورزی انواع پد های سلولزی هم چنین در ضخامت ها، طول و عرض و ارتفاع های مختلفی نیز تولید می شوند و در بازار موجود هستند. پد سلولزی  10 سانتی متریپد سلولزی  15 سانتی متریپد سلولزی  60 سانتی متریو پد سلولزی  با ارتفاع 1 مترپد سلولزی  با ارتفاع 1.5 مترپد سلولزی  با ارتفاع 2 متر هر یک از این پد ها، با توجه به نوع کاربری متفاوت خود و سایر عواملی که می تواند موجب تمایز و تفاوت در آن ها شود، لیست قیمت فروش متعددی را در بر گرفته اند.برای مشاهده این لیست و یا اطلاع کامل از آن؛ می توانید به وب سایت نیکا کورپ سر بزنید تا با کمک کارشناسان زبده ی ما خرید بی نقصی را تجربه کنید.

سایر کاربرد های پدهای سلولزی

همان طور که گفته شد پد های سلولزی در مکان های مختلفی کاربرد دارند. با استفاده از پد سلولزی  مصرف انرژی در بلند مدت کاهش می یابد و هوای خنک تری در سالن می رسد و تنفس سالم تری به وجود می آید.استفاده از پد های سلولزی در کولر های آبی در مناطق گرم و خشک باعث ایجاد هوای خنک و مرطوب می شود و از نظر اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه است.در گلخانه ها استفاده از پد سلولزی  برای ایجاد رطوبت در محیط های گلخانه ای می باشد و با استفاده از این محصول محیط گلخانه ها عاری از هرگونه گرد و غبار و حشرات می گردد و به رشد و نمو سریع تر و مطلوب تر کمک بسیاری می کند.استفاده از پد سلولزی  در مرغداری ها به رشد مرغ ها کمک کرده و باعث افزایش تولید تخم مرغ در مرغ های تخم گذار می گردد و با ایجاد رطوبت در محیط باعث شده است که هیچ گونه گرد و غبار و حشراتی در آن محیط نباشد.کاربرد استفاده از پد سلولزی  در  سالن های تولید صنایع مانند نساجی،کاشی و سرامیک،صنایع چوبی و صنایع شیشه ای می باشد و از ورود گرد و غبار در محیط جلوگیری می کند.
پد سلولزی مرغداری
 مزایای پد سلولزی  در مقایسه با استفاده از پوشالاز پد سلولزی  به منظور سرمایش تبخیری و خنک کردن محیط در سالن های مرغداری و گلخانه ها استفاده می شود و می توان گفت پد سلولزی  جایگزین بسیار مناسبی برای پوشال می باشد. پد سلولزی  در مقایسه با پوشال مزایای زیاد تری دارد که می شود گفت بارز ترین ویژگی و مزیت آن نسبت به پوشال ایجاد سرمایش و خنک سازی بیشتر آن است و کارایی بیشتر و دوام بیشتری نیز نسبت به پوشال دارد. به دلیل بافت و شکل ظاهری پد سلولزی  و نحوه ی قرار گرفتن ورقه ها روی هم، در زمان تماس با آب موجب می شود آب در همه سطح آن نفوذ کند و به صورت یک نواخت پخش شود. از این رو سطح بالایی از آب را جذب خواهد کرد و باعث خنک تر شدن هوای عبوری می شود. از این رو بازدهی پد های سلولزی از پوشال بالاتر است. به طور خلاصه مزایای پد سلولزی  نسبت به پوشال را می توان به صورت زیر برشمرد:همان طور که گفتیم پد سلولزی  از کاغذ کرافت ساخته شده است. کاغذ کرافت خاصیت مویینگی بسیار بالایی دارد. از این رو باعث هر چه توزیع یکنواخت تر آب در سطح پد سلولزی  مرغداری خواهد شد. یکی از مشکلات پوشال ها عدم توزیع یکنواخت آب در سطح آن می باشد. به این ترتیب مقداری از هوای تولید شده توسط موتور بدون آنکه تحت خنک سازی قرار گیرد از میان واسط تبخیری عبور خواهد کرد. در چنین حالتی راندمان کلی دستگاه به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد. پد سلولزی  مرغداری راه حل منطقی برای این مشکل است.دارای قابلیت ﻧﺼﺐ آسان.پایداری و از دست ندادن ارﺗﻔـﺎع ﺑﻪ علت دارا بودن بافت ﻣﻨﻈـمتر و مستحکم.شستشو و نگهداری آن نسبت به پوشال به علت پایداری آن راحت تر است.باعث جلوگیری از انتقال  و ورود باکتری های مضر به فضای داخل سالن می شود.به علت کاهش فشار در حالت مرطوب مصرف برق نیز کاهش می یابد.دارای خاصیت جذب بالای آب به علت استفاده از مواد اولیه مرغوب در ساختار آن.سرعت رسوب مواد در پد سلولزی  بسیار پایین است زیرا آب دائما در آن در حال حرکت است.جلوگیری از رشد قارچها و باکتریها و الودگی ها و همچنین مقاوم در برابر کپک زدگیساختار پد سلولزی  مرغداری به گونه ‌ای است که حشرات موذی نمی‌ توانند در آن نفوذ کرده و لانه گزینند. اما بر خلاف پد های سلولزی، پوشال های مکان مناسبی برای انتقال آلودگی ها و میکروب ها و هم چنین لانه گزینی برخی موجودات موذی هستند.به علت استفاده از لایه های مختلف در ساختار آن، باعث کاهش نفوذ گردو غبار می شود.در ابعاد و ضخامت های مختلف تولید و عرضه می گردد.طول عمر مفید پد سلولزی  سه تا پنج برابر بیشتر از پوشال می باشد.در طول فصل گرما با همان توان مصرف برق ، 30 درصد سالنها را خنک تر می کند.دمای سالنها را تا 11 درجه بیشتر کاهش می دهد.حتی در دمای 48 درجه سانتی گراد و ph بین 6 تا 9 نیز، توانایی جذب آب را دارد.طول عمر پد سلولزی  با کیفیت چنانچه دستورالعملهای نگهداری آن به خوبی اجرا گردد حد اقل 5 سال می باشد.به دلیل قرار گرفتن منظم لایه های پدسلولزی در کنار هم ، جذب آب به خوبی انجام میشود و در نتیجه مصرف آب و برق کاهش می یابد.حتی با کاهش فشار اب و با پمپ کم قدرت و کم فشار هم بازدهی خوبی دارد. در صورت استفاده در سالن های گلخانه بعلت افزایش رطوبت و کاهش دما تعریق را در گیاهان کاهش می دهد.در مقایسه با مه پاش قیمت مناسب تری دارد و ارزانتر است.هر یک متر مکعب از پد سلولزی  به دلیل قدرت جذب بالای آب و سرعت نفوذ آب در آن می تواند 1000 لیتر آب را در کمتر از 5 ثانیه جذب کند.بازدهی و کارایی پد در مناطق گرم و خشک بیشتر از پوشال است.
پد سلولزی مرغداری
 

پد سلولزی  چه تاثیری بر سیستم های سرمایشی دارد؟

پد سلولزی  مرغداری حجم بالایی از آب را می توان در خودش نگه دارد و از این رو همین حجم بیشتر از آب را می تواند تبدیل به رطوبت کرده و به هوای اطراف بدهد. لازم به ذکر است که برای مکان های به خصوص، میزان رطوبت مورد نیاز مشخص و تعریف شده است و مقدار کمتر یا بیشتر آن ممکن است موجب بروز مشکلاتی شود. اگر این امکان وجود داشته باشد که با سطح کمی از پد های سلولزی ، رطوبت مطلوب و مورد نظر را فراهم کرد، پس می توان از دستگاه های سرمایشی کم حجم و کوچک تری نیز استفاده کرد. به این ترتیب در قیمت تمام شده دستگاه های سرمایشی با ابعاد صنعتی و یا نیمه صنعتی کاهش قابل چشمگیری اتفاق رخ خواهد داد. از سوی دیگر همراه با افزایش ضریب جذب در پد سلولزی  همراه با تبخیر سطحی بیشتر، که به خوبی تمام هوا را خنک خواهد کرد، مقدار آب کمتری نیز استفاده می شود. و فشار کمتری نیز به موتور های محرکه هوا وارد می آید. در نتیجه به مقدار قابل توجهی صرفه جویی رخ می دهد. در کل استفاده از پد سلولزی  مرغداری می ‌تواند راندمان کلی سیستم های سرمایش تبخیری را افزایش دهد. هم چنین هوایی پاک تر و تنفسی سالم تر را تولید خواهد کرد. 

پد سلولزی  هواساز

در حال حاضر پد سلولزی  هواساز محبوبیت بیشتری در میان مردم پیدا کرده است. افراد زیادی از مردم چه مصرف کنندگان صنعتی و چه مصرف کنندگان خانگی امروزه به جای استفاده از پوشال ها به استفاده از پد های سلولزی روی آورده اند. این پد ها نسبت به پوشال ها عملکرد بهتری دارند و رضایت مصرف کنندگان را با خود به همراه داشته اند.مزایا و ویژگی های پد سلولزی  هواساز به اندازه ای است که در موارد مختلفی از جمله مرغداری ها از آن استفاده می شود. درست است که پوشال ها نسبت به پدها قیمت ارزان تر و مناسب تری دارند؛ اما از طرفی دیگر معایب و نقص هایی دارند که باعث می شوند مصرف کننده، به جای انتخاب آن ها به سوی پدهای سلولزی روی بیاورد.به طور معمول پد سلولزی  هواساز برای محیط های بزرگ تر گزینه مناسب تری است، زیرا این پدها خنکی خیلی خوبی دارند و می توانند به خوبی نیاز یک محیط را، برای ایجاد هوای سرد و مطبوع برطرف سازند. از جمله مزایای دیگری که می توان در مورد پدهای سلولزی گفت، این است که جذب آب بالایی دارند و این امر به دلیل وجود کرافت است. آب در آن ها در تمام سطوح به صورت یکنواخت پخش می گردد و رسوب نمی گیرند هم چنین، طول عمر بالایی دارند و نسبت به پوشال ها سی درصد خنکی بیشتری ارائه می دهند.اگرچه قیمت پد های سلولزی از پوشال ها بیشتر است اما این تفاوت قیمت با توجه به مزایا و سودمندی های پد های سلولزی کاملا مقرون به صرفه است. هم چنین یکی از دلایل بالا تر بودن قیمت پد های سلولزی این است که پوشال ها باکتری های مضر را درون خود رشد می دهند و هم چنین باعث انتقال آنها می شوند. از این رو بالا تر بودن قیمت پد های سلولزی بی علت نیست.مصرف برق کمتر یکی دیگر از مزایای پد سلولزی  است، که در آینده هزینه های کمتری را برایتان به همراه می آورد، این پدها نسبت به پوشال ها نصب آسان تری دارند و همچنین شستشوی آنها نسبت به پوشال ها راحت تر است.درست است که قیمت پوشال ها نسبت به این پدها ارزان تر است، اما مزایایی که خواندید، هر مصرف کننده ای را قانع می کند که به جای استفاده از پوشال ها به استفاده از پدهای سلولزی روی بیاورد.

تهویه ی هوا در مرغداری با استفاده از پد های سلولزی

در سالن های مرغداری برای تامین اکسیژن، دفع رطوبت و همچنین نگهداری درجه حرارت مناسب هوا باید به طور مرتب جریان داشته باشد. و حرکت هوا در سالن های مرغداری باید به صورت یکسان و یکنواخت و از یک سو باشد. راه های مختلفی برای تهویه ی هوای مرغداری وجود دارد مانند استفاده از مه پاش ها، فن های سیرکوله، هواکش ها و پد های سلولزی. سیستم های تهویه به انواع مختلفی تقسیم می شوند که هرکدام از آن ها در سالن مرغداری کاربرد خاصی را دارند.نکاتی که باید در سیستم های تهویه رعایت کنیم شامل نکات زیر می شود: تعداد هواکش ها باید زیاد باشد و فاصله بین آن ها کم باشد تا نقطه کور در سالن کاهش پیدا کند.زمانی که تهویه در سالن کمتر مورد نیاز است باید تعداد هواکش های کمتری روشن باشد.محاسبه هواکش ها باید بر اساس حداکثر دما و وزن طیور باشد.ورود هوا از ناحیه سقف اگر ایزوله نشده باشد توصیه نمی شود.نصب پد سلولزی  مرغداریاولین نکته ای که در استفاده از پدهای سلولزی باید در نظر داشته باشید این است که از افراد کارشناس در این زمینه بخواهید که این کار را برای شما انجام دهند اما اگر خودتان فردی فنی هستید و می توانید این کار را انجام دهید بهتر است حتما قبل از انجام کار، اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید.

خرید پد سلولزی

اغلب خریداران تمایل دارد تا برای خرید پد سلولزی ، ارزان ترین نوع آن را انتخاب کنند. البته این حق مسلم هر مشتری است که بتواند محصول مورد نیازش را با قیمتی مقرون به صرفه تهیه نماید. از این رو برای دسترسی به چنین امری می توان راه های متفاوتی را امتحان کرد.ثابت شده ترین راه برای دست یابی به چنین هدف مورد نظر، خرید آنلاین پد سلولزی  می باشد. که به دلایل زیر می باشد: یکی از دلایل مقرون به صرفه بودن پد های سلولزی در خرید به صورت آنلاین این است که شما می توانید خریدی بدون واسطه را تجربه کنید و از این رو هزینه ی کمتری نیز پرداخت می کنید.هم چنین در این روش از خرید، هزینه رفت و آمد، هزینه سوخت و سایر هزینه ها وجود نداشته و در نتیجه در هزینه های کلی خریدار، صرفه جویی بسیاری صورت خواهد گرفت.برای خریدپد سلولزی  در کرج می توانید ساده ترین راه را امتحان کنید، خرید از وب سایت نیکا کورپ. پد های سلولزی با توجه به اندازه و سایر مشخصات خود دارای قیمت های مختلفی هستند. وب سایت ما و کارشناسان مربوطه برای تهیه ی یک پد سلولزی  ارزان و مقرون به صرفه می توانند به شما کمک کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید، و یا نحوه نصب سیستم پد سلولزی  در مرغداری, گلخانه، و یا مراکز دیگر، می بایست با کارشناسان زبده شرکت نیکا کورپ، در تماس باشید تا خرید مطلوبی داشته باشید. کلام آخردر این مقاله در رابطه با پد های سلولزی و موارد استفاده و فایده های آن صحبت کردیم که به طور خلاصه به شرح زیر بود: کاهش میزان مصرف انرژیایجاد فضای سرمایشی بهداشتی و عاری از هر قارچ و باکتریتامین خنکای بسیار ایده آلجلوگیری از صرف هزینه های تعویض و خرید محصولاتی از قبیل پوشال (که قبل از ورود پد سلوزی مورد استفاده قرار می گرفت.) به طور کلی هزینه کردن برای چنین محصولی سودمندی های فراوانی برای شما به همراه خواهد داشت.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5