خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

پلاستیک دوپوش گلخانه ای

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

مدیریت انرژی در محیط گلخانه‌ ای از بحث ‌های داغ و همیشگی است. هر گلخانه دار کاربلد به خوبی می ‌داند که فضای گلخانه باید در یک تعادل دمایی مناسب و همیشگی قرار بگیرد. از طرفی قطعاً نسبت به تأثیر شرایط جوی در محیط گلخانه ‌ای اطلاع دارد. لذا به استفاده از تجهیزات و یا روش های کارآمد برای مدیریت انرژی در محیط گلخانه ای حرکت می کند. دو پوش کردن گلخانه یکی از ایده های موثر برای مدیریت انرژی است و برای انجام این کار به پلاستیک دوپوش گلخانه ای نیاز داریم.

پلاستیک دوپوش گلخانه ای یک جنس نایلون پهن از متریال پلی اتیلن و یا دیگر پلیمرهای متداول است که به شکل یک غلاف مکمل بر روی فضای گلخانه کشیده می ‌شود. حضور پلاستیک دوپوش گلخانه ای یک حضور موقت است و غالباً در هنگامه سرد از ایام سال برای ایجاد یک عایق حرارتی و مدیریت انرژی گرمایی تولید شده در محیط گلخانه ‌ای مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

پلاستیک دوپوش گلخانه ای

نایلون دوپوش گلخانه ای طرح ساخت ساده‌ ای دارد و عموماً با قیمتی مناسب عرضه می شود. این نایلون های عریض برای پوشش اول محیط گلخانه ای طراحی نشده اند. بلکه قرار است در مراحل دوپوش کردن گلخانه به شکل یک حایل اضافی نصب شوند تا به این ترتیب بتوانیم حجم هوای گرم شده محیط گلخانه ای را از موج سرمای محیط اطراف در فصل زمستان مصون نگه داریم.

استفاده از پوشش دوم سقف گلخانه ای متداول است و گلخانه دارهای کاربلد اجرای درست و علمی این ایده را با دقت رعایت می‌ کنند. پوشش دوم سقف گلخانه ای ایده ساده ای است که در نهایت سادگی انجام می ‌شود. اما همین ایده ساده می تواند تاثیراتی عمیق و کاملاً مثبت در باروری محصولات گلخانه ‌ای داشته باشد. برای اجرای پوشش دوم سقف گلخانه ای باید اصول درست در نحوه نصب پلاستیک دوپوش گلخانه ای را بلد باشید. اما در قدم اول بهتر است تا از اصول حاکم شده در گرمایش محیط گلخانه ای صحبت کنیم تا قدم به قدم به اهمیت استفاده از نایلون دوپوش گلخانه‌ای بپردازیم.

چرا به دوپوش کردن گلخانه نیاز داریم؟

فرض کنید در محیط خانه خودتان حضور دارید. هوای بیرون سرد است و قطعاً بدن شما احساس سرمای جانکاهی را تجربه می ‌کند. برای گرم کردن دو ایده وجود دارد. اولین ایده استفاده بیشتر از تجهیزات گرمایشی است که به مصرف بیشتر انرژی ختم می‌ شود. ایده دوم استفاده از لباس ‌های بیشتر است. در ایده دوم با پوشیدن یک لباس مناسب و یا اضافی بدون آنکه انرژی زیادتری مصرف کرده باشید، اندام خودتان را گرم می کنید. این داستان به شکلی دیگر دقیقاً در محیط گلخانه ای صادق است.

برای گرم کردن محیط گلخانه ای باید از انواع تجهیزات استاندارد گرمایش گلخانه ای استفاده کنید. اما اگر فقط به یک لایه پوشش جداره ‌های گلخانه اکتفا کنید، مجبور هستید که میزان تولید گرمای تجهیزات گرمایشی را زیاد کنید. این یعنی مصرف بالای انرژی که قطعاً هزینه ای سنگین را برای شما به دنبال دارد. اما دو پوش کردن گلخانه مانند همان لباس پوشیدن اضافی شما در محیط خانگی است.

با روش دوپوش کردن گلخانه می‌ توانید گرمای هر چند اندک تولید شده در محیط گلخانه ای را داخل گلخانه نگهداری کنید و در عین حال از ورود موج سرما به داخل فضای گلخانه‌ ای جلوگیری کنید. به این ترتیب با صرف انرژی کمتر و استفاده کمتر از تجهیزات گرمایش گلخانه ای توانسته اید دمای ایده آل محیط گلخانه ‌ای را فراهم کنید. این روش ساده باعث می شود تا بدون مصرف انرژی مازاد گرمای لازم محیط گلخانه ای را داشته باشید. قطعاً تبعات مصرف کمتر انرژی جدا از بحث کاهش آلودگی محیط باعث کم شدن هزینه جاری در گلخانه داری شما می شود.

همان طور که در محیط خانه با یک لباس پوشیدن اضافی گرمای اندام خودتان را نگه می دارید، در دوپوش کردن گلخانه نیز نیاز به یک لباس اضافی داریم. پلاستیک دوپوش گلخانه ای یک نوع نایلون مخصوص این پوشش اضافی است.

پلاستیک دوپوش گلخانه ای

برای پوشش دوم سقف گلخانه ای کافی است مقدار مساحت کل سقف و جداره ‌های محیط گلخانه را ارزیابی کنید. حالا خیلی ساده می توانید حجم مورد نیاز از پلاستیک دوپوش گلخانه ای را تهیه کرده و این نایلون های یکسره و عریض را در کل جداره ‌های گلخانه بپوشانید.

قواعد مقدماتی در اجرای دوپوش کردن گلخانه

در یک بحث ساده از ایده ضروری دوپوش کردن گلخانه صحبت کردیم. در ادامه مطرح کردیم که پلاستیک دوپوش گلخانه ای برای تامین این روش ساده با هدف مدیریت انرژی کارایی دارد. اما کدام نوع نایلون مناسب دوپوش کردن گلخانه است؟ آیا از هر جنس نایلون می توانیم به عنوان پوشش دوم سقف گلخانه ای استفاده کنیم؟

اصولاً در دوپوش کردن گلخانه باید از نایلون های عریض استفاده کنیم. در واقع دوپوش کردن، قرار دادن نایلون بر روی بدنه اصلی در چارچوب گلخانه است. به این ترتیب نایلون دوپوش گلخانه ای یک پوشش اصلی در فضای گلخانه ای نمی باشد. بلکه به شکل یک حایل بر روی پوشش اصلی محیط گلخانه ‌ای قرار می گیرد. لذا در انتخاب نایلون دوپوش گلخانه ای به دنبال ایجاد یک حایل کاملا مقاوم و ضد فرسایشی نیستیم.

نایلون های گلخانه ای طراحی ویژه با کاربرد تخصصی دارند. این نایلون ها ضخامت زیادی دارند و تماما در مقابل فرسایش باد و باران و حتی تابش دائمی نور خورشید مقاومت می کنند. این نایلون ها در پوشش اصلی به شکل نصب دائمی برای استفاده از جداره های گلخانه ‌ای کاربرد دارند. سنگین و گران قیمت هستند. این نایلون ها مناسب استفاده برای دوپوش کردن گلخانه نمی ‌باشند.

نایلون دوپوش گلخانه ای برای پوشش اصلی نیست. این نایلون برای مقابله با ورود باد و باران و یا هجوم آفتاب استفاده نمی شود. در عین حال نیازی نیست تا سطح مقاومت بالایی در مقابل بادهای قوی داشته باشد. اصولاً نایلون دوپوش گلخانه ای باید سبک وزن باشد تا باعث سنگینی مضاعف بر چارچوب فضای گلخانه‌ ای نشود.

انواع پلاستیک دوپوش گلخانه ای رده نایلون ها با ضخامت کم هستند که کاملاً سبک و ساده بر روی کل جداره ‌های گلخانه ‌ای نصب می ‌شوند. به طور کلی برای اجرای دوپوش کردن گلخانه ای نیاز به نایلون هایی داریم که ویژگی های زیر را داشته باشند.

 1. کاملا عریض با ابعاد بزرگ باشند تا بتوان آنها را به شکل یکسره بر روی کل فضای گلخانه قرار داد.
 2. سبک وزن با ضخامت کم باشند تا شرایط نصب و جمع آوری ساده ‌ای داشته باشند و در عین حال موجب وزن اضافی بر روی اسکلت فضای گلخانه ای نباشند.
 3. ارزان قیمت باشند تا تهیه کردن و پوشاندن کل محیط گلخانه یک جریان هزینه بردار نشود. اصولاً قیمت پلاستیک دوپوش گلخانه ای به نسبت دیگر نایلون ها کمتر است. زیرا در طراحی آن از پلیمرهای ساده پلی اتیلن بدون افزودنی های خاص و ویژه استفاده شده است و در کل ضخامت و حجم پلاستیک کمی دارند.
 
پلاستیک دوپوش گلخانه ای
 

حالا با استفاده از پلاستیک دوپوش گلخانه ای که یک نایلون عریض و سبک و ارزان قیمت است، به سادگی می توانیم کل محیط گلخانه را عایف کنیم.

نگاهی به روش های گرمایش گلخانه ای

دوپوش کردن گلخانه با هدف تقویت عملکرد سیستم گرمایش گلخانه ای نصب می شود. در این روش با نصب لایه دوم پلاستیک دوپوش گلخانه ای قصد حمایت از قابلیت کارکرد سیستم های گرمایشی را داریم. به نوعی پلاستیک دوپوش گلخانه ای مانع از هدر رفت انرژی گرمایی تولید شده سیستم گرمایش گلخانه می‌ شود که این اقدام در افزایش راندمان کلی گلخانه و کاهش هزینه ها تاثیرگذار است.

قاعده استفاده درست از پلاستیک دوپوش گلخانه ای منوط به درک درست از شرایط گرمایشی گلخانه است. لذا به عنوان یک گلخانه دار حرفه ‌ای باید اصول کلی در قواعد گرمایش گلخانه ای را بدانید تا بهتر بتوانید از نایلون دوپوش گلخانه ‌ای استفاده کنید. در ادامه به بحثی مختصر از روش های گرمایش محیط گلخانه ‌ای می‌ پردازیم.

►   گرمایش از کف و تاثیر آن در دوپوش کردن گلخانه: گرمایش از کف یکی از پدیده های مدرن و کاملاً موثر برای گرم کردن محیط گلخانه است. در این ایده از لوله های آب گرم خوابیده شده در کف محیط گلخانه استفاده می شود. منبع گرمایی جایی در خارج از محیط گلخانه قرار دارد و این منبع گرمایی، آب گرم را در جریانی از لوله ها می گذراند. لوله های گرم شده از آب داغ با یک تبادل حرارتی می توانند محیط گلخانه را به طور کاملاً یکنواخت گرم کنند. در صورت نازک بودن پوشش لایه جداره گلخانه، موج گرمای تولید شده از لوله های آب گرم حرکت عمودی پیدا کرده و به سمت جداره سقف گلخانه حرکت می کند. در این حالت گرما با انباشته شدن در زیر سقف محیط گلخانه در تبادل با موج سرما از بین می ‌رود. اما دوپوش کردن گلخانه مانع از انتشار موج عمودی گرما می شود و باعث می ‌شود تا حرارت در فضای گلخانه ای به شکلی کاملاً یکدست و یکنواخت حضور داشته باشد.

►   تاثیر دوپوش کردن گلخانه در گرمایش با انواع هیتر: استفاده از انواع هیتر، روش های کلاسیک و نیمه مدرن برای گرمایش گلخانه است. در سطح بازار، انواع هیترهای گلخانه ای با روش‌ های مختلف گرمایی حضور دارند. جت هیترهای برقی، گازی و حتی گازوئیلی از مدل ‌های متداولی هستند. برای فضاهای گلخانه‌ ای باید از جت هیترها نصب کنیم. هر چه فضا بزرگتر باشد، باید تعداد جت هیترهای بیشتری را نصب کنیم. اما با استفاده از پلاستیک دوپوش گلخانه ای و ایجاد یک حایل می توانیم با تعداد هیترهای کمتری محیط گلخانه را گرم نگه داریم. زیرا پلاستیک دوپوش گلخانه ای مانع از هدر رفت حرارت می شود. در نتیجه مقدار گرمای تولید شده هیترها در محیط گلخانه ای باقی می ماند. به این ترتیب نیاز به نصب تعداد هیترهای بیشتری نداریم و یا اینکه می ‌توانیم هیترها را در مدت زمان کوتاه تری با درجه حرارت کمتری که قطعاً مصرف انرژی کمتری دارد، فعال کنیم.

پلاستیک دوپوش گلخانه ای

►   تاثیر دوپوش کردن گلخانه در بهبود روش های گرمایش همرفتی: گرمایش همرفتی از ایده های کلاسیک و قدیمی برای گرم کردن محیط گلخانه است. یک روش ارزان قیمت که بهره ‌وری کمی دارد و غالباً در ایجاد گرمایش یکنواخت محیط گلخانه های بزرگ و دراز ناتوان است. در این روش از یک منبع گرمایی ساده مانند بخاری های گلخانه ای در کنار فن های قدرتمند استفاده می شود. فن ها وظیفه دارند که با مکش هوا یک جریان همرفتی برای گردش هوای گرم در محیط گلخانه ای ایجاد کنند. وقتی ابعاد گلخانه کوچک است، استفاده از روش گرمایش همرفتی ایده مناسبی است. اما وقتی فضای گلخانه تبدیل به یک محیط دراز می شود، دیگر نمی توانیم بر قابلیت ‌های جریان همرفتی تکیه کنیم. زیرا در میانه فضا هوا قابلیت گردش ندارد و به نوعی اسیر موج هوای سرد بیرون از محیط گلخانه می ‌شود. اما وقتی از نایلون دوپوش گلخانه‌ ای استفاده کرده باشید، می توانید با یک ایده ارزان، این روش گرمایش ارزان قیمت را ارتقا بخشید و قابلیت استفاده از آن در گلخانه های بزرگ و دراز را تامین نمایید. پوشش دوم سقف گلخانه ای مانع از ایجاد جداره های سرد در سقف گلخانه می ‌شود. به این ترتیب جریان همرفتی هوای گرم به یکباره در میانه مسیر نمی ‌شکند.

دوپوش کردن گلخانه یک روش گرمایشی نیست. بلکه یک ایده در تقویت بهره‌ وری روش های متداول گرمایش گلخانه ای است. با استفاده از پوشش دوم سقف گلخانه ای می توانیم یک حایل میان هوای سرد و هوای محیط داخل گلخانه ایجاد کنیم. این حایل مانع از تبادل حرارتی می شود.

جداره اول گلخانه می تواند از جنس شیشه، طلق و یا نایلون های مخصوص باشد. تمام این جداره ها ضخامت کمی دارند و در صورت مواجه شدن با هوای آزاد به سمت بیرون آنها کاملاً سرد می شود. در این حالت سطح بیرونی سرد و سطح داخلی گرم است. این شرایط باعث تبادل حرارتی است و به سرعت دمای محیط گلخانه را سرد می کند. از طرفی اختلاف دمای زیاد در دو سمت جداره ها باعث تعریق دیواره گلخانه‌ ای می شود. این پدیده باعث به هم خوردن تعادل رطوبتی محیط گلخانه ای خواهد شد. زیرا رطوبت به شکل قطرات آب درآمده از سقف محیط گلخانه چکه خواهد کرد.

اما وقتی از پلاستیک دوپوش گلخانه ای استفاده می کنید، یک حد فاصل میان هوای سرد بیرون و هوای گرم داخل محیط گلخانه وجود دارد. حد فاصلی که از هوا پر شده است. هوا عایق ضعیف حرارتی است و تا زمانی که به شکل همرفتی جابجا نشود، به سختی مقدار حرارت را منتقل می ‌کند. با نصب پوشش دوم سقف گلخانه، میان سقف اول و سقف دوم، یک لایه هوا وجود دارد. این لایه هوا مانع از تبادل حرارتی است و در عین حال مانع از اختلاف دما در دو سمت جداره داخلی می ‌شود که قطعاً باعث می ‌شود تا رطوبت محیط گلخانه باقی بماند و به شکل قطرات آب از سقف چکه نکند.

روش های دوپوش کردن گلخانه

هدف از دوپوش کردن گلخانه ایجاد یک لایه دوم بر تمام دیواره های گلخانه می باشد. در فضای گلخانه دو نوع جداره داریم. جداره سقف و دیواره های گلخانه که این محیط شفاف را تشکیل می‌ دهند. برای اجرای دوپوش کردن گلخانه باید هر دو جداره سقف و دیواره های گلخانه را با پلاستیک دوپوش گلخانه ای بپوشانیم.

پلاستیک دوپوش گلخانه ای

شرایط نصب پلاستیک دوپوش گلخانه ای برای سقف و دیواره ها کاملاً متفاوت است و و الگوهای اجرایی مخصوص خودشان را دارند. لذا برای نصب نایلون دوپوش گلخانه ای باید برای هر کدام از جداره ‌های سقف و دیواره روش های مناسب را استفاده کنیم.

روش دوپوش کردن سقف گلخانه

سقف مهمترین بخش در چارچوب سازه گلخانه ‌ای است. سقف گلخانه کاملا تحت تاثیر برف و باران قرار دارد و در عین حال حجم کامل و قدرتمندی از نور خورشید دائماً بر سطح آن می تابد. از طرفی هوای گرم داخل گلخانه میل حرکت به سمت بالا تا فضای زیر سقف را دارد. از این رو سقف محل تبادل حرارتی است. اگر سقف محیط گلخانه ضعیف باشد، قطعاً زیر بار سنگین باد و باران خراب می شود. در عین حال یک سقف غیر اصولی نمی تواند از گرمای ارزشمند تولید شده در داخل فضای گلخانه ‌ای محافظت کند. پوشش دوم سقف گلخانه یک پوشش محافظتی نیست. این پوشش دوم برای افزایش مقاومت و ماندگاری سقف گلخانه نمی ‌باشد. بلکه باید سبک باشد و به شکلی نصب شود تا یک حایل مناسب برای ممانعت از تبادل حرارتی بشود.

برای نصب پلاستیک دوپوش گلخانه ای باید رول پلاستیک را در جهت عمود بر میله های سقف گلخانه قرار بدهید. برای اینکار کافی است یک نگاه در ساختار سقف گلخانه بیندازید و موقعیت نصب تیرک های سقف را بررسی کنید. پلاستیک دوپوش گلخانه ای نباید در امتداد این تیرک ها نصب شوند. بلکه باید رول را در حالت عمود بر تیرک ها بر روی سقف بغلتانید. برای محکم شدن کار می توانید بخش هایی از نایلون دوپوش گلخانه را به روی تیرچه های سقف منگنه کنید. پلاستیک دوپوش گلخانه نباید به پلاستیک اصلی در پوشش زیرین منگنه شود. هر چه فاصله این دو از هم بیشتر باشد، حایل حرارتی مناسب تری داریم.

روش دوپوش کردن دیواره های گلخانه ای

در دوپوش کردن دیواره گلخانه باید یک حایل حرارتی ایجاد کنید. همان طور که گفتیم دوپوش کردن گلخانه باعث ایجاد یک فاصله هوایی راکد می ‌شود که این هوای راکد به مانند یک عایق حرارتی مانع از تبادل گرمایی خواهد شد. برای نصب دوپوش دیواره ها باید در فاصله ۱۵ الی ۲۰ سانتیمتری از دیواره گلخانه تعدادی لوله و یا میله های مفتولی شکل به ارتفاع دیواره گلخانه نصب کنید. حالا وقتی پلاستیک دوپوش گلخانه ای را دورتادور محیط گلخانه می گسترانید، این میله ها باعث ایجاد یک حد فاصل ۱۵ الی ۲۰ سانتیمتری می شوند. به این ترتیب در تمام فضای اطراف گلخانه یک حایل حرارتی داریم که مانع از هدر رفت انرژی گرمایی محیط گلخانه ای می شود.

مزایای دوپوش کردن گلخانه

دوپوش کردن گلخانه با استفاده درست و اصولی از پلاستیک دوپوش گلخانه ای یک ایده ساده است که با هدف مدیریت منابع انرژی و رسیدن به تعادل مناسب دمایی در محیط گلخانه استفاده می شود. قاعدتاً می توانید بدون نیاز به پوشش دوم سقف گلخانه ای شرایط پایدار محیط گلخانه را برقرار کنید. اما قطعاً برای این کار باید مقدار انرژی زیادی را مصرف کنید و در عین حال همیشه خطر به هم خوردن تعادل دمایی در محیط گلخانه وجود دارد. استفاده از پلاستیک دوپوش گلخانه ای مزایایی دارد که شرایط حاکم در محیط گلخانه را هر چه پایدارتر می ‌کند. مزایای دوپوش کردن گلخانه به قرار زیر هستند.

پلاستیک دوپوش گلخانه ای

 1. باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. با تکنیک دوپوش کردن گلخانه مانع از هدر رفت انرژی گرمایی تولید شده در داخل فضای گلخانه می شویم. به این ترتیب سیستم های گرمایشی با مصرف انرژی کمتری می توانند محیط گلخانه را در شرایطی مناسب نگه دارند. مصرف انرژی کمتر باعث کاهش هزینه های جاری در گلخانه داری می شود.
 2. می توانید از سیستم های گرمایش با ابعاد کوچکتر و یا تعداد کمتری استفاده کنید. فضای گلخانه با حضور نایلون دوپوش گلخانه ای سریعتر و راحت ‌تر گرم می ‌شود. در نتیجه یک دستگاه کوچکتر با ظرفیت حرارتی کمتر کاملاً مناسب شرایط فضا می باشد. استفاده از دستگاه ‌های کوچکتر باعث کاهش هزینه خرید و تعمیر و نگهداری از آنها می شود. در عین حال فضای کمتری از محیط گلخانه را اشغال می کنند.
 3. دوپوش کردن گلخانه در تعادل رطوبت محیط گلخانه تاثیرگذار است. به علت فاصله گرفتن هوای سرد از جداره های داخلی تعریق صورت نمی گیرد. لذا هر دو سمت جداره های داخلی اختلاف دمایی کمی دارند. در نتیجه رطوبت حاکم در هوای گلخانه تبدیل به قطرات آب نمی ‌شود.
 4. با دوپوش کردن گلخانه از جداره های داخلی محافظت می کنیم. وقتی یک لایه پلاستیک دوپوش گلخانه ای بر روی لایه اصلی کشیده شده باشد، اثرات نامطلوب جوی مانند باد و باران، برف و تگرگ و... باعث تخریب لایه های گرانقیمت داخلی نمی شوند. به این ترتیب دوپوش کردن گلخانه باعث افزایش طول عمر جداره ‌های اصلی گلخانه می ‌شود.
 5. محیط گلخانه دچار تنش های دمایی نخواهد شد. وقتی یک گلخانه دارای پوشش دوم سقف است، در یک تعادل دمایی پایدار قرار دارد. در این حالت هر گونه اختلاف شدید دمایی و یا تغییر ناگهانی هوا باعث به هم خوردن تعادل دمایی حاکم شده در محیط گلخانه نمی ‌شود. به این ترتیب خطر سرمازدگی محصولات کشت شده در فضای داخلی، گلخانه ها را تهدید نمی ‌کند.
 6. دوپوش کردن گلخانه باعث ارتقای کیفی محصولات، باردهی مناسب و راندمان بهتر فضای گلخانه است. قطعاً وقتی از پلاستیک دوپوش گلخانه ای استفاده می کنید، در نهایت می توانید محصولات گلخانه ‌ای با کیفیت مناسب تری داشته باشید. در نتیجه با استفاده از این تکنیک ساده به مقدار سود بهتری از کار گلخانه داری می رسید.
 

نکته های اجرایی در دوپوش کردن گلخانه

 1. دوپوش کردن گلخانه برای افزایش مقاومت سازه گلخانه در مقابل باد و باران و یا برف و تگرگ نیست. این پوشش تنها برای مدیریت انرژی و ایجاد تعادل دمایی پایدار در محیط گلخانه استفاده می شود. بنابراین نیازی نیست تا از نایلون های ضخیم پلی اتیلن و یا دیگر نایلون ها از پلیمرهای خاص و گرانقیمت برای پوشش دوم سقف گلخانه ای استفاده کنید. یک نایلون نازک پلی اتیلن که سبک وزن باشد، برای دوپوش کردن گلخانه کافی است.
 2. با انجام دوپوش کردن گلخانه، رطوبت محیط گلخانه کاملاً مسدود می شود. رطوبت زیاد برای گیاهان مناسب نیست. لذا در اجرای دوپوش کردن گلخانه حتماً حضور یک سیستم تهویه مناسب برای گردش و تعادل رطوبت هوا را در نظر داشته باشید.
 3. استفاده از ابعاد مناسب برای پوشش یکسره جداره‌ های گلخانه اهمیت زیادی دارد. عرض پلاستیک دوپوش گلخانه ای باید ابعادی کافی داشته باشد تا مطمئن باشیم که می توانیم کل جداره های خارجی فضای گلخانه‌ ای را به شکل یکسره بپوشانیم. هر گونه تکه و یا استفاده از دو نایلون باعث ایجاد رخنه در فضای حایل شده که کل تاثیر عایق حرارتی در دوپوش کردن گلخانه را از بین می برد.
 
پلاستیک دوپوش گلخانه ای
 

پلاستیک دوپوش گلخانه ای را در چه اندازه هایی تولید می کنند؟

قطعاً باید از یک پلاستیک یک تکه برای پوشش دوم سقف گلخانه و حتی دیواره‌ ها استفاده کنید. پس لازم است تا نایلون دوپوش گلخانه ای را در اندازه های مناسب تهیه کنید. اصولاً این نایلون ها در رول های بلند 50 و یا 100 متری عرضه می ‌شوند. لذا چالش انتخاب نایلون مناسب در طول آن نیست. بلکه باید نایلون با عرض مناسب را انتخاب کرده باشید.

انواع نایلون ها را در عرض های ۲، ۴، ۶، ۸، ۱۰ و ۱۲ متری تولید می کنند. البته مدل های خاص ۱۸ متری نیز در سطح بازار به فروش می رسند. شما باید یک برآورد مناسب از عرض جداره سازه گلخانه ای خود داشته باشید تا یک نایلون با عرض مناسب تهیه کنید. البته توجه به ضخامت نیز از دیگر نکات کلیدی برای تهیه کردن پلاستیک دوپوش گلخانه ای است. ضخامت این نایلون ها باید کم باشد. غالباً از نایلون ها با ضخامت ۱۵۰ میکرون برای دوپوش کردن گلخانه استفاده می شود.

دوپوش کردن گلخانه یک ایده کاملاً ساده است که با هزینه ای نه چندان زیاد انجام می ‌شود. اما همین کار ساده می تواند باعث ارتقای محصولات کشاورزی در محیط گلخانه ‌ای بشود. در عین حال شما را از چالش جدی مصرف زیاد انرژی می ‌رهاند و با مدیریت منابع بهتر می توانید فضای گلخانه ‌ای خود را به محیطی پویا و کاملاً حرفه ای تبدیل کنید. پلاستیک دوپوش گلخانه ای در ابعاد و اندازه های مختلف با قطر کم و جنس پلی اتیلن تهیه می شود. دقت کنید که برای دوپوش کردن گلخانه از یک نایلون مناسب که طول و عرض کافی داشته باشد، استفاده کرده باشید.

پلاستیک دوپوش گلخانه ای

  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5