خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

چاله کن موتوری اشتیل

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

افرادی که به فعالیت های باغبانی و کشاورزی مشغولند حتما در هنگام فعالیت خود به مواردی بر خوردند که به کندن گودال یا چال کندن زمین نیاز باشد. این کار اغلب به منظور کاشت درخت و  کود دهی به محصولات صورت می گیرد. همان طور که می دانید کندن چاله کار آسانی نیست و به نیروی زیادی احتیاج دارد. در ضمن همیشه سایز و اندازه چاله ها نباید یکسان باشد و گاهی به چاله هایی با اندازه های متفاوت نیاز است که کندن چاله هایی با اندازه های مختلف کاری سخت به نظر می رسد.به همین علت دستگاهی به نام چاله کن به وجود آمده است تا از کار های زیاد باغبانی و کشاورزی بکاهد و به عملیات باغ داری سرعت ببخشد.با این دستگاه می توان چاله های گوناگونی را با ابعاد مختلف برای هدف های مختلف حفر کرد. در این مقاله سعی داریم بیشتر با این محصول، انواع آن، کاربرد ها و مزایای آن و همچنین نحوه استفاده از آن آشنا شویم. 

تاریخچه فعالیت اشتیل :

 در سال ۱۹۲۷، یک سال پس از تاسیس شرکت، آندریس STIHL -اشتیل کارخانه ای در باد کانشتات، نزدیک اشتوتگارت تاسیس نمود. این ساختمان به وسیله بمباران و تخریبات جنگ به شدت تخریب شد. بنابراین اشتیل تولید خود را به وایبلینگن تغییر مکان دادکه لازم به ذکر این موضوع است که این شرکت همچنان  در آن شهر حضور دارد. در دهه ۳۰ میلادی، اشتیل که به بار آوردن کارکنان وفادار و حرفه ای اعتقاد داشت.اولین ارّه زنجیری بنزینی اشتیل،که نیاز به ۲ کاربر داشت را ابداع نمود. در دهه ۵۰ میلادی، ایده آندریس اشتیل با تولید اولین ارّه زنجیری، سبک به حقیقت پیوست. که نهایتاً باعث شد صنعت درخت بری را متحول کند. در نهایت در سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ اشتیل وارد صنعت ابزار بیسیم شد. اولین ابزار بیسیم که این شرکت با آن وارد بازار شد، شمشاد زن بود . با وجود قدرت زیاد بسیار کم صدا بود. در طی چند سال اشتیل ابزار بیسیم خود را گسترش داد. که توانسته بین ابزار بیسیم جایگاه خود را پیدا کند. اکنون چاله کن های اشتیل از ابزارهای بسیار ویژه‌ی باغبانی محسوب می شوند  که به منظور ایجاد چاله و حفره مورد استفاده قرار می گیرند. این محصول با نام چاله کن یا چاله زن به بازار ارائه می گردد. به لطف این دستگاه می ‌توانید به راحتی و با سرعت بالاتر ، زمین را برای کاشت نهال، کودچال و حتی نصب فنس و میله آماده نمایید.

انواع چاله کن اشتیل

 دستگاه چاله کن ها به طور کلی به سه دسته دستی، موتوری و برقی تقسیم می شوند. 

1.چاله کن دستی:

 این نوع خود به دو دسته چاله کن دستی تک نفره و چاله کن دستی دو نفره تقسیم می شود. حجم موتور در این دو نوع از چاله کن های دستی با توجه به نوع عملکرد و مته های موجود در دستگاه با هم فرق دارند. در این دستگاه ها می توان از مته هایی با اندازه 10 تا 35سانتی متر استفاده کرد. 

2.چاله کن موتوری:

 چاله کن های موتوری اصلا قابل قیاس با چاله کن های دستی نیست و نسبت به آن ها پیشرفته تر بوده و مزایای بسیاری دارد. این دستگاه با استفاده از موتور های دو زمانه کار می کند که توان حفر انواع گودال و چاله را با بالاترین سرعت و قدرت دارد. این نوع از دستگاه های چاله کن این امکان را به استفاده کننده می دهد که بدون به کار گیری زور و فشار و هیچ قدرتی کار های کشاورزی و باغبانی را انجام شود. همچنین در درون این دستگاه ها گیربکس هایی وجود دارند که در دو نوع تولید می شوند. یکی مدل خشک و دیگری روغنی. این نوع از چاله کن ها خود به دسته های زیادی تقسیم می شود. کاربر با توجه به نوع کار و مصرف خود می تواند هر کدام از مدل ها را تهیه کرده و از آن استفاده کند. در این قسمت قصد داریم به معرفی انواع چاله کن موتوری پرداخته و هر یک را کامل توضیح دهیم. 
 • چاله کن بنزینی:

 این چاله کن جزو چاله کن های موتوری به حساب می آید. این محصول به خوبی از عهده کار هایی مانند کندن و حفر چاله بر می آید. همان طور که از نامش هم پیداست این دستگاه با استفاده از سوخت بنزین کار می کند. این دستگاه یک موتور قدرت مند بنزینی دارد و دارای مته های مختلفی است. زمانی که قصد حفر گودالی را داشته باشیم این مته های موجود در دستگاه چاله کن بنزینی داخل خاک رفته، آن ها را می کند و به بیرون می ریزد. قدرت این چاله کن معادل 2.5 اسب بخار است که این قدرت این امکان را به کاربر می دهد که گودالی با عمق حدودی 80 سانتی متر و عرض حدودا 20 سانتی متر را به راحتی حفر کند. همچنین توجه داشته باشید که موتور دستگاه چاله کن بنزینی به صورت دو زمانه می باشد و کاربر می تواند به راحتی و بدون قدرت زیاد آن را روی دوشش حمل کند. در این نوع از چاله کن ها با سیستم هندلی به راحتی می توان استارت زده و از آن استفاده کرد. گیربکس تعبیه شده در این دستگاه موجب می شود تا نیرو با سرعت و قدرت بیشتری به مته منتقل شود. با استفاده از این قطعه سرعت تا حد 200 دور در دقیقه افزایش پیدا می کند. افزایش سرعت موجب سریع انجام شدن حفر گودال های مختلف با سایز های متغیر می شود. به طور کلی می توان گفت که دستگاه چاله کن بنزینی از عملکرد و سرعت خوبی نسبت به سایر چاله کن ها برخوردار است. همچنین این دستگاه طول عمر بالایی هم دارد. 
 • چاله کن هیدرولیکی:

 از این چاله کن بیشتر در قسمت پشت ماشین های تراکتور استفاده می شود. به همین خاطر و با توجه به این عملکرد، به چاله کن هیدرولیکی اشتیل، دستگاه چاله کن پشت تراکتوری هم گفته می شود. این دستگاه نیز مانند سایر چاله کن ها قابلیت هایی مانند حفر گودال های گوناگون برای عملیاتی مانند کود دهی، ریشه کنی و گود برداری را دارد. در این دستگاه عملیات حفر گودال با نصب انواع مختلف مته ها با سایز های مختلف انجام می شود. این دستگاه در حین کار از دو بازو که کاملا هیدرولیکی هستند استفاده می کند که این دو بازو قدرت زیادی دارند و برای حفر زمین های سفت و یا حتی سنگی نیز می توان از آن استفاده کرد. یک مزیت این دستگاه نسبت به سایر چاله کن های گفته شده این است که چاله کن هیدرولیکی می تواند چاله هایی با عمق بیشتر حفر کند.مزیت دیگر این دستگاه پر کاربرد، این است که به آسانی می توان آن را پشت انواع ماشین ها از جمله لودر و تراکتور نصب کرد و از آن در زمین های کشاورزی و زراعی بهره برد. 

3.دستگاه چاله کن برقی:

 این دستگاه ها همان طور که از نامش هم پیداست با کمک جریان برق کار می کنند. این دستگاه جزو پر کاربرد ترین چاله کن ها محسوب می شوند زیرا با جریان برق کار می کنند و این عامل باعث افزایش سرعت و قدرت در این دستگاه ها می شود. اما عیب این دستگاه این است که اگر برق نباشد نمی توان از آن استفاده کرد.

چاله کن موتوری اشتیل

مزایای چاله کن اشتیل

 1.در چاله کن ها با سیستم هندلی به راحتی می توان استارت زد.2.اگر چاله کن موتوری باشد به دلیل برخورداری از موتور دو زمانه از قدرت و سرعت بسیار خوبی برخوردار است.3.همچنین اگر چاله کن گاردان دار باشد یعنی در آن از گیر بکس استفاده شده باشد می توان به مزایایی در آن اشاره کرد:
 • زمانی که دستگاه گیر می کند قابلیت چرخش مته و تخلیه در این دستگاه ها وجود دارد.
 • مته های تعبیه شده در آن قابل تعویض است.
 • مته های این دستگاه به آسانی به مال بند تراکتور ها بسته می شود.
 • این نوع از دستگاه های چاله کن اشیل که به سیستم گیر بکس مجهز هستند قابلیت گردش مته با قدرت و دور بالا را دارند.
 • این دستگاه به خوبی می تواند گودالی با قطر 30 سانتی متر تا 60 سانتی متر را ایجاد کند و همچنین این توانایی را دارد که گودالی تا عمق 110 سانتی متر حفر کند.
4.با استفاده از دستگاه چاله کن دیگر نیازی به استفاده از افراد زیادی نیست و یک فرد می تواند به راحتی و با صرف انرژی کم تری به کار های باغ داری بپردازد.5.اگر به کندن چاله به صورت دستی اقدام کنید متوجه می شوید که علاوه بر صرف زمان بسیار زیاد برای این کار چاله ها به صورت یکدست و یک اندازه حفر نشده اند. با استفاده از انواع دستگاه های چاله کن اشیل می توان در مدتی کوتاه به عملیات حفر چاه یا کندن چاله پرداخت. با توجه به اینکه تمام چاله ها یک اندازه و به صورت یکدست ایجاد می شوند. 

کاربرد های محصول چاله کن اشتیل

 چاله کن اشتیل کاربرد های بسیاری در امور باغ داری و کشاورزی دارد. اما تمام کاربرد این دستگاه مهم، این نیست بلکه در سایر صنایع هم کاربرد بسیاری دارد که در این قسمت می خواهیم با آن ها بیشتر آشنا شویم. 1.حفر چاه2.جا گذاری میله و فنس کشی3.کاشت تیر چراغ برق4.گود برداری5.ریشه کنی6.کاشت نهال 

نحوه کار با دستگاه چاله کن اشتیل

 کار با دستگاه چاله کن هم مانند سایر دستگاه ها قلق خاصی دارد. برای استارت زدن دستگاه و شروع حفر چاله مراحلی وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم: 1.برای استارت در ابتدا کلید دستگاه چاله کن را در حالت روشن قرار دهید.2.ساسات دستگاه را بکشید.3.سپس با استفاده از قسمت پستونکی دستگاه، سوخت بنزین را به داخل کاربراتور دستگاه هدایت کنید.4.یکی از پاهای خود را روی دسته ای که روی زمین است قرار دهید.5.سپس هندل را بکشید تا دستگاه موتور چاله کن روشن شود.6.چاله کن را به صورت عمودی برگردانده و آن را روی نقطه مورد نظر قرار دهید.7.در این مرحله گاز دستگاه چاله کن را بگیرید تا زمین سوراخ شود.8.در هنگام کندن چاله با استفاده از چاله کن، به طور مداوم و پیوسته مته را بیرون آورده و داخل چاله کنید. علت این کار این است که خاک اضافه موجود در داخل گودال به سمت بیرون ریخته شود.در قسمت بعدی می خواهیم ببینیم پس از استفاده از دستگاه چاله کن اشتیل چگونه آن را خاموش کنیم. اگر دیگر با دستگاه کاری ندارید؛ دکمه آن را در حالت خاموش قرار داده و دستگاه چاله کن را به صورت افقی روی زمین بخوابانید. دقت کنید در این حالت دسته سمت راست چاله کن رو به بالا باشد تا آسیبی به آن وارد نشود. 

تعمیر و نگه داری چاله کن اشتیل

 نکات ایمنی کار با محصول چاله کن اشتیل برای استفاده از دستگاه چاله کن هم مثل کار با هر دستگاه دیگری به استفاده از برخی تجهیزات ایمنی نیاز است. همچنین نکاتی وجود دارند که در صورت رعایت آن ها خطرات ناشی از کار با دستگاه به حداقل می رسد پس رعایت نکات ایمنی بسیار ضروری به نظر می آید. در این قسمت به بررسی برخی از نکات ایمنی مهم در هنگام استفاده از چال کن می پردازیم: 1.در هنگام استفاده از انواع چاله کن های اشتیل سعی کنید تا حتما از ابزار های ایمنی مانند عینک ایمنی، گوشی ایمنی و کلاه ایمنی استفاده کنید. علت این کار پیش گیری از بروز خسارت برای حفظ سلامتی است.2.در هنگام استفاده از چاله کن ها، باید پیش از شروع کار پیچ و مهره های آن را چک کرده و از محکم بسته بودن آن ها مطمئن شوید. به طور مثال قبل از روشن کردن چاله کن باید مطمئن شوید که مته به موتور درست متصل شده باشد. این کار دو مزیت دارد. اولین مزیت بعد ایمنی آن است تا در حین کار فرد استفاده کننده صدمه ای نبیند و دومین مزیت این است که دستگاه صدمه ای نبیند.3.پیش از شروع کار حتما روغن و بنزین دستگاه را چک کنید و مطمئن باشید که به مقدار کافی در موتور، سوخت وجود داشته باشد.4.دقت داشته باشید که در هنگام استفاده از دستگاه و حفر چاله، چاله کن را به صورت افقی روی زمین قرار داده و توجه داشته باشید که دسته گاز این دستگاه رو به بالا باشد.5.اگر از دستگاه چاله کن بنزینی استفاده می کنید دقت داشته باشید که پشت اگزوز موتور نایستید به این علت که دود ناشی از موتور باعث آسیب رسیدن به دستگاه تنفسی شما می شود.6.اگر چاله کن شما دو نفره بود سعی کنید همان طور که از اسم این دستگاه پیداست دو نفره از آن استفاده کنید. این کار دو علت دارد که یکی از آن ها انجام کار به بهترین نحو می باشد و دیگری کاهش خطراتی است که ممکن است در صورت یک نفره انجام دادن رخ دهد.7.پس از اینکه با استفاده از دستگاه چاله کن عملیات حفر چاه را انجام دادید؛ حتما آن را در یک مکان خشک بگذارید.8.یکی از نکات ایمنی دیگر جهت استفاده از این دستگاه این است که در هوای بارانی به هیچ وجه از آن استفاده نکنید.9.در هنگام استفاده از دستگاه چاله کن و حفر چاله اگر به مانعی مانند سنگ برخوردید دستگاه را فشار ندهید تا چاله حفر شود زیرا با این کار فقط به دستگاه فشار وارد می کنید.10.هیچ وقت از دستگاه چاله کن بنزینی بدون اینکه روغن داشته باشد استفاده نکنید زیرا با این کار دستگاه، به اصطلاح شاتون می زند. 

نکات ایمنی استفاده از چاله کن های موتوری :

 به طور کلی هر ابزاری برای کارکرد پارامترهایی دارد که در زمان کارکرد باید مد نظر قرار دهیم تا از آسیب های احتمای این ابزارها جلوگیری کنیم. از جمله موارد ایمنی این دستگاه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد : 
 • ابتدایی ترین ابزار ایمنی در استفاده از هر دستگاه عینک و دستکش می باشد.
 • قبل از روشن کردن و راه اندازی دستگاه سطح روغن و بنزین دستگاه را چک کنیم.
 • در زمانی که مته را عمود بر زمین قرار داده ایم اقدام به حفر چاله کنیم.
 • در صورت شکسته شدن یا دفرمه شدن مته ، به هیچ وجه از آن برای حفاری استفاده نکنیم.
 • در زمان حفاری در شرایطی که کاملا مسلط به دستگاه هستیم قرار گیریم.
 • بعد از حفر چاله قبل از خاموش کردن دستگاه مته را از چاله خارج نکنیم.
چاله کن موتوری اشتیل

ویژگی های یک چاله کن خوب

 
 • سیستم عملکرد REVERSE مته در زمان گیر کردن مته
 • وزن پایین
 • طراحی مناسب دسته های گیرنده موتور ( تسلط کامل اپراتور در هنگام حفاری )
 • صدای پایین و آلایندگی پایین
 • قیمت پایین در عین کارایی بالا
 

راهنمای خرید دستگاه چاله کن موتوری :

 همانطور که گفته شد ، چاله کن موتوری در واقع نوعی از دریل می باشد. اما نه آن دریلی که در جعبه ابزار های کوچک وجود دارد.  در واقع این نوع از دریل ها به شما کمک می کند که سوراخ های کوچکی در دیوار ایجاد نمائید. اما چاله کن های موتوری به شما این امکان را می دهد که بر روی سطح خاصی از زمین گودال های بزرگی حفر نمائید. باید بدانید که شما با کمک چاله کن های موتوری می توانید گودال های متعددی با هدف های مختلفی ایجاد کنید. 

نکات مهم برای خرید دستگاه چاله کن موتوری :

 

1 – انتخاب متناسب با نیاز و زمینی که داریم.

 همانند دیگر محصولات کشاورزی این دستگاه های در مدل های مختلفی که به آن اشاره کردیم تولید شده اند. (دستی ، تک نفره ، دو نفره ، هیدرولیکی و … ) 
 • مدل های دستی : جنس دستگیره در چاله کن های دستی از نوع فشرده می باشد. گفتنی است که این محصول دارای وزن کم و قیمت این مدل از چاله کن ها در مقایسه با دیگر محصولات کمی پایین تر از دیگر مدل ها است. باید بدانید که با کمک این دستگاه تنها قادر به حفر گودال های کوچک برای نهال و بوته می باشید.
 • چاله کن های یک نفره : چاله کن های یک نفره از چاله کن ها دستی کمی بزرگتر هستند و برای کارکردن به موتور یا باتری احتیاج دارند. از این دستگاه جهت حفر گودال هایی برای درخت های متوسط تا بزرگ استفاده می شود. البته گفتنی است که می توان از این دستگاه ها برای حفر گودال جهت اتصال حصار استفاده نمود.
 • چاله کن دو نفره : آخرین نوع از خانواده چاله کن موتوری می باشد. این محصول قابلیت های بیشتری نسبت به دو چاله کن قبلی را دارا می باشد. در ساختار این ماشین ها 2 یا4 موتور به کار برده شده است. به صورت همزمان دو نفر باید این دستگاه را کنترل نمایند.  بسیاری از مراکز بزرگ صنعتی و کشاورزی به دنبال خریداری چاله کن های دو  نفره هستند زیرا با بهره گیری از این دستگاه می توانند  تنها در یک عملیات، چندین گودال بسیار بزرگ را حفر نمایند.
 
نوع چاله کنمناسب برای …
دستیکندن چاله در عمق 5 الی 7 سانتی متر برای باغچه های خانگی و کوچک
چاله کن تک نفرهوزن مناسب و برای حفر چاله برای کاشت نهال
چاله کن دو نفرهموتور قوی تر نسبت به تک نفره مناسب برای حفر چاله برای فنس کشی و کاشت نهال

2 – شعاع و عمق قابل حفر با چاله کن چقدر است ؟

 یکی دیگر از پارامترهای مهم در خرید چاله کن عمق و شعاع قابل حفر می باشد. لازم به ذکر است که برای حفر چاله های عمیق تر با شعاع بیشتر نیاز به موتور های قویتری داریم. به طور کلی در صورتی که می خواهیم چاله های عمیق تری حفر کنیم ، بهتر است از چاله کن های دو نفره استفاده کنیم. همچنین لازم به ذکر است برای حفاری در شعاع بالاتر مثلا شعاع 30 سانتی متری باید از چاله کن های دو نفره استفاده کنیم و بهتر است برای کاهش لرزش دستگاه از فنر های ضربه گیر استفاده کنیم. 
چاله کن موتوری اشتیل
  

چاله کن تراکتوری:

 اگر قطر چاله از ۳۵ سانتی متر بیشتر شود با توجه به افزایش وزن چاله کن و نیروی زیاد لازم برای کار با چاله کن امکان استفاده از گودال کن دستی وجود ندارد. چاله کن های پشت تراکتوری گزینه های بسیار خوب برای حفر چاله های با قطر بیش از ۳۰ سانتی متر هستند. این چاله کن ها به اتصال سه نقطه پشت تراکتور نصب می شوند و حرکت خود را از محور pto تراکتور دریافت می کنند. قیمت چاله کن تراکتوری با توجه به قطعات تشکیل دهنده آن با نواساناتی مواجه می باشد . به طور کلی ارزان ترین چاله کن تراکتوری، چاله کن تراکتوری مکانیکی می باشد که  از مجموعه شاسی، مته چاله کن، گیربکس چاله کن تراکتوری و گاردان تشکیل شده است. نحوه کار چاله کن تراکتوری مکانیکی به گونه ای می باشد که  نفوذ مته صرفا با وزن مجموعه چاله کن صورت می گیرد. بهترین چاله کن تراکتوری، چاله کن تراکتوری هیدرولیکی می باشد که سرعت عملکرد حفر گودال را فوق العاده بالا می برد. با فشار جک هیدرولیکی مته چاله کن به سرعت در زمین نفوذ کرده و در کمترین زمان بیشترین چاله کنی را می توان انجام داد. 

سوخت ترکیبی در چاله کن اشتیل

برند اشتیل از ایده موتور های سوخت هیبریدی در طراحی موتور بنزینی این  چاله کن استفاده کرده است. طبق این ایده ، عملیات روانکاری را می توان با مخلوط کردن مقدار کمی روغن با سوخت بنزین همراه با تزریق سوخت به محفظه احتراق انجام داد.با این ایده ، نیازی به سیستم گردش روغن با نصب مخزن روغن نیست ، که بسیار راحت خواهد بود. در نتیجه ، حجم نهایی موتور کاهش می یابد.نسبت روغن به بنزین برای عملکرد بهینه موتور بین 1 تا 35 است. هنگام کار با چاله کن موتوری اشتیل ، این نسبت باید در هر جهتی رعایت شود. البته برای بدست آوردن سوخت ترکیبی مورد نظر از مخزن مخلوط کن کوچک استفاده شد.برای کسانی از شما که احتمالاً می خواهید با چاله کن موتوری اشتیل کار کنید ، به یاد داشته باشید که در هر بار سوخت گیری مقدار صحیح روغن اضافه کنید.لازم به ذکر است که موتور با مخزن سوخت 710 سی سی طراحی شده است. این مقدار سوخت برای عملکرد طولانی مدت و بدون توقف اشتیل مناسب است.

ما با مته های اشتیل چقدر قدرتمند هستیم؟

اشتیل سعی کرده است از بهترین مواد برای مته های خود استفاده کند. این را می توان در فولاد ضد زنگ و البته مته های ضد خش چاله کن موتوری اشتیل مشاهده کرد.مته هایی که به راحتی در سخت ترین خاک ها نفوذ می کنند و در نهایت در بدترین شرایط آب و هوایی در صورت استفاده در تمام طول سال مناسب هستند. اما آنچه در نهایت نتیجه عملکرد چاله کن موتوری اشتیل خواهد بود ، همراه با اندازه مته مشخص می شود.مارک اشتیل دارای دو مته با قطر 15 و 20 سانتیمتر برای چاله کن است ، هر دو نوع مته 80 سانتی متر طول دارند.البته از آنجایی که در ابتدای مته ها مته ای 10 سانتی متری نصب می شود ، حداکثر عمقی که از این مته ها می توان انتظار داشت 70 سانتی متر است.به این ترتیب ، چاله کن موتوری اشتیل در حفر سوراخ هایی با اندازه 15 تا 20 سانتی متر و عمق 70 سانتی متر بسیار استعداد دارد. ابعاد برای کاشت تقریباً هر نوع نهال یا نصب هر نوع تیر کافی است.چاله کن موتوری اشتیل یکی از نمونه های با کیفیت و خوب انجام شده در بازار است. محصولی که می تواند برای مدت طولانی با قابلیت های زیاد مورد استفاده قرار گیرد.تا زمانی که توانایی ارائه قدرت بالا را از دست ندهد. البته در کنار چنین ویژگی ها و قدرت ، طراحی ارگونومیک دستگاه نیز فراموش نشده است.این حفار به راحتی در اختیار اپراتور قرار می گیرد و با کمترین فشار دست یا اختلال در تعادل اپراتور سطح خاک را شکافته می کند. این دستگاه همچنین امکان نصب یک دسته اضافی را نیز دارد.
چاله کن موتوری اشتیل
چاله کن موتوری اشتیل
چاله کن موتوری اشتیل
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5