خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

چرا تیلر کشاورزی دیزل طرفدار بیشتری دارد؟

فهرست مطالب

این روزها در مقایسه با گذشته، صنعت کشاورزی با ابداعات و نو آوری های بسیاری همراه بوده است که امر کشاورزی را در مقایسه با شیوه های قدیمی، به فرایندی بسیار آسان تر و با سرعت بالاتر و کیفیت بیشتر در روند بهره برداری تبدیل کرده است. برای هر زمین کشاورزی متناسب با خصوصیات و کاربری ویژه خود، می بایست از ابزارها و تجهیزات مناسب زمین مربوطه استفاده کرد تا بتوان به بهترین نتیجه در آن دست یافت.

یکی از ابزارهای بسیار کاربردی و پر استفاده توسط کشاورزان در زمین های زراعی، تیلر کشاورزی می باشد که از این ابزار ها بر اساس ویژگی های زمین و نیاز کشاورز و استفاده کاربری مورد  نظر او، جهت شخم زدن زمین ها و درو کردن محصولات به بار نشسته در این مزارع استفاده می شود. لازم است که کشاورزان بر اساس نیاز خود و کاربرد مد نظر، مناسب ترین نوع تیلر را برای زمین زراعی خود انتخاب کنند تا در نهایت زحماتشان به ثمر بنشیند.

این تیلرها را در انواع مختلف تیلرهای دیزلی، بنزینی و دستی می توان یافت که محبوب ترین و پر کاربرد ترین نوع تیلر در میان آن ها، تیلر دیزلی می باشد. اما دلیل این محبوبیت و استفاده گسترده تر از تیلر دیزلی در مقایسه با سایر انواع تیلرها چیست؟ چه عاملی باعث شده است که این تیلرها از طرفداران بیشتری در امور کشاورزی برخوردار باشند؟ در این مطلب قصد داریم به طور مفصل به بررسی این موضوعات بپردازیم.

چرا تیلر کشاورزی دیزل طرفدار بیشتری دارد؟

همان گونه که پیش از این هم به آن اشاره شد، تیلرهای کشاورزی از نوع دیزلی در مقایسه با انواع بنزینی و دستی از محبوبیت و کاربرد بالاتری برخوردار هستند. اغلب کسانی که به هر دلیلی قصد استفاده از یک تیلر کشاورزی را داشته باشند، بدون درنگ به سمت تیلرهای دیزلی رفته و آن ها را انتخاب خواهند کرد.

این دسته تیلرها عموما به کمک سوخت گازوئیل کار کرده و کارکردهای مختلف خود را با استفاده از این سوخت اجرا می کنند، حال آن که تیلرهای بنزینی با سوخت بنزین کار کرده و برای به کار بردن تیلرهای دستی هم می بایست از نیروی انسانی استفاده نمود. تیلرهای کشاورزی دیزلی را از جهات مختلف می توان نسبت به دو شکل دیگر برتر دانست که اصلی ترین و مهم ترین دلایل آن، عواملی است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

تیلر دیزل، دستگاهی قدرتمند و پر توان

یکی از علل عمده و اصلی روی آوردن کشاورزان به خرید دستگاه تیلر دیزلی، بالا بودن قدرت و توان این نوع از تیلرهای کشاورزی در مقایسه با سایر انواع مشابه آن می باشد. این نیرو و توان بالا باعث شده که بتوان تیلرهای دیزلی را در زمین های کشاورزی گسترده و وسیع مورد استفاده قرار داد و کل زمین زراعی را با توجه به قدرت قابل توجه دستگاه تحت پوشش قرار داد.

چرا تیلر کشاورزی دیزل طرفدار بیشتری دارد؟

توان کاری بالای تیلرهای نوع دیزلی باعث شده که کشاورزان بتوانند در تمام شرایط از آن استفاده کرده و به نتیجه مطلوب و کارکرد مورد نظر خود به راحتی دست یابند. قدرت کاری بالا و توان زیاد این دستگاه تنها یکی از نقاط قوت آن بوده که نظر کاربران را به خود جلب کرده است. در حالی که علاوه بر این نکته مثبت، خصوصیات بارز دیگری هم در تیلرهای دیزلی پیدا می شود که به کشاورزان دلیل کافی برای انتخاب بی درنگ این تیلر برای زمین های زراعی خود را می دهد.

قیمت کم تر

یکی از اولین نکاتی که هر خریداری پیش از تهیه محصول مورد نظر خود به آن توجه می کند، میزان قیمت آن محصول یا کالا می باشد. در مورد تیلر کشاورزی دیزلی هم یکی از عواملی که باعث جلب مشتریان بیشتری به سمت خرید این تیلر می شود، قیمت پایین و مقرون به صرفه آن است که در مقایسه با سایر انواع تیلرهای کشاورزی، مطلوب تر می باشد. از این رو در صورتی که قصد تهیه تیلر کشاورزی را داشته باشید و بخواهید که با کم ترین هزینه ممکن، بهترین ابزار در رده ابزار آلات مشابه خود را با کاربرد مناسب و طول عمر بالا خریداری نمایید، انتخاب تیلر کشاورزی دیزل برای شما بهترین انتخاب ممکن خواهد بود تا بتوانید از نتیجه خریدتان بالاترین میزان رضایت و کیفیت را به دست آورید.

توان مصرفی پایین

نکته قابل توجه دیگر در تیلرهای دیزلی، کم تر بودن مصرف سوخت گازوئیل توسط آن ها می باشد که در مقایسه با تیلرهای بنزینی، میزان مصرف به مراتب پایین تر است. به این ترتیب در صورت استفاده از تیلرهای دیزلی، هزینه تمام شده برای کاربر جهت مصرف سوخت دستگاه پایین تر خواهد بود و این عامل هم خود یکی دیگر از علل ترجیح دادن تیلر کشاورزی دیزل بر نوع بنزینی آن می باشد.

چرا تیلر کشاورزی دیزل طرفدار بیشتری دارد؟

هزینه های تعمیر و نگه داری پایین تر

هر ابزار و دستگاهی ممکن است روزی به دلایل مختلف مثل استهلاک، ضربه خوردن، کاربرد نادرست و علل متعدد دیگر دچار نقص در کارکرد شود. درصورتی که تیلر دیزل شما به هر دلیلی دچار عیب و ایرادی شد و نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعه ای از آن شد، می توانید مطمئن باشید که هزینه تمام شده برای تعمیر و نگه داری دستگاه شما یک میزان معقول و پایین تر در مقایسه با تعمیرات سایر انواع تیلرهای کشاورزی خواهد بود. به همین دلیل است که تیلرهای کشاورزی دیزلی با استقبال بالاتری از سوی کشاورزان و سایر خریداران مواجه می شوند.

مناسب جهت استفاده در زمین های وسیع و با مساحت زیاد

تیلرهای کشاورزی بنزینی عمدتا به منظور کاربرد در زمین های کشاورزی با مساحت کم و کوچک مورد استفاده قرار می گیرند؛ در حالی که تیلرهای دیزی را می توان در زمین هایی با ابعاد وسیع تر و مساحت های بالاتر مورد استفاده قرار داد. اکثر کشاورزانی که در زمین های زراعی کار می کنند، زمین های وسیعی دارند که تنها تریلر از نوع دیزلی جوابگوی وسعت بالای زمین های آن ها خواهد بود. به همین دلیل خرید تریلر کشاورزی دیزلی می تواند بهترین گزینه برای پوشش کامل زمین های آنان و کسب نتیجه مطلوب از کار در زمین های زراعی به شمار رود.

برطرف کننده نیاز کشاورزان

تیلر کشاورزی دیزلی می تواند نیاز کشاورزانی را که در زمین های وسیع مشغول به کار هستند و همچنین می خواهند با به کار گیری کمترین نیروی انسانی، بهترین نتیجه را از کار در زمین های زراعی خود کسب کنند، برطرف نماید. این تیلرها به کشاورزان در امر شخم زدن و درو کردن محصولات آماده درو کمک شایانی خواهد نمود و دیگر کشاورزها مجبور به صرف انرژی بالا برای انجام این اعمال نخواهند بود. بنابراین کشاورزان می بایست بر اساس نیاز خود و کاربرد مد نظر در زمین های کشاورزی خود اقدام به انتخاب و خرید تیلر مناسب برای خود بکنند.

چرا تیلر کشاورزی دیزل طرفدار بیشتری دارد؟

ممکن است در مواردی، کشاورزان در حال کار در زمین های کشاورزی کوچک تری باشند و یا به تیلر آن چنان پر قدرتی نیاز نداشته باشند. در این حالات می توانند از سایر انواع تیلرهای کشاورزی مثل تیلر بنزینی استفاده کنند و به رفع نیاز های خود در زمین هایشان بپردازند. همچنین در زمین های باغبانی هم نیازی به تهیه تیلر دیزلی نخواهد بود و یک تیلر دستی هم می تواند کار استفاده کنندگان را به خوبی راه بیندازد. به همین دلیل است که می گوییم نیاز کشاورز در انتخاب تیلر مورد نیاز خود از اهمیت زیادی برخوردار است.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر