خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

چرا علف زن بنزینی پرطرفدارترین مدل موجود در بازار است؟

فهرست مطالب

در این یادداشت ما فرض را بر شناخت کامل شما از دستگاه علف‌زن قرار داده و برای جلوگیری از اتلاف وقت شما و هدر رفتن فضای یادداشت خیلی سریع سراغ اصل مطلب، یعنی علف‌زن بنزینی خواهیم رفت. در ابتدا نگاهی کلی به علف‌زن بنزینی داشته و پس از آن ضمن معرفی دسته‌های مختلف این محصول تلاش می‌کنیم تا مزایا و معایب هر یک را روشن کنیم. پس اگر شما یکی از افراد خواهان خرید علف‌زن بنزینی هستید یا نیازمند برخی اطلاعات کلیدی در این بازار، توصیه می‌کنیم که تا انتها با ما همراه باشید. نیازی به یادآوری نیست که داشتن اطلاعات کافی پیش از خرید هر وسیله از جمله علف‌زن بنزینی ، باعث می‌شود تا شما تصمیم بهتری گرفته و به محصول بهتری دست پیدا کنید. البته این نکات در فروش علف‌زن نیز اهمیت دارند. 
چرا علف زن بنزینی پرطرفدارترین مدل موجود در بازار است؟
 

نگاهی به علف‌زن بنزینی در هنگام خرید علف‌زن

کاملآً بدیهی است که علت نامگذاری علف‌زن بنزینی چیست. این نوع از علف‌زن‌ها در معمولاً از نظر کاربردی و کلیات عملکرد، با علف‌زن‌های گازوئیلی در یک دسته و همسان با آن‌ها قرار می‌گیرند؛ هر چند تفاوت‌هایی مثل نوع سوخت مصرفی یا مراحل احتراق در این دو دسته متفاوت است. هدف اصلی ما در این یادداشت علف‌زن بنزینی است و به همین خاطر متمرکز در مورد آن موضوعات مختلف را بررسی خواهیم کرد. مهم‌ترین رقیب علف‌تراش بنزینی، علف‌زن برقی است. پس در هنگام خرید ابتدا باید بسته به نیازهای خود تعیین کنید که به علف‌زن بنزینی نیاز دارید یا برقی. البته این تنها موضوعی نیست که نیاز به تشخیص آن دارید حتی با اطمینان از نیاز به خرید علف‌زن بنزینی لازم است تا با انواع مختلف آن آشنایی داشته باشید. 
چرا علف زن بنزینی پرطرفدارترین مدل موجود در بازار است؟
 

انواع مختلف علف‌زن بنزینی

علف‌زن بنزینی دو نوع اصلی دارد که هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند. این تعدد مزایا و معایب باعث می‌شود تا هیچ کدام نسبت به دیگری برتری مطلقی نداشته باشد و در هنگام خرید شما بسته به نوع نیازی که دارید، هر یک را انتخاب کنید. در ادامه به بررسی مجزای هر یک از این دو دسته خواهیم پرداخت. 
 • علف‌زن بنزینی دو زمانه: علف‌تراش بنزینی دو زمانه از موتور دو زمانه برای تأمین نیرو استفاده می‌کند. در موتورهای دو زمانه نیاز است تا حتماً بنزین مصرفی پیش از احتراق با روغن ترکیب شود. این یعنی در عمل سوخت علف‌زن بنزینی دو زمانه ترکیبی از بنزین و روغن است که رعایت نسبت صحیح بین این دو برای عملکرد روان و درست این نوع علف‌زن بنزینی حیاتی است.
 • علف‌زن بنزینی چهار زمانه: موتورهای چهار زمانه دایره وسیعی از کاربرد را شامل می‌شوند. از موتور ماشین و تراکتور تا موتور همین نوع از علف‌زن بنزینی که ما به بررسی آن می‌پردازیم. این نوع موتور به سوخت بنزین عادی (خالص) نیاز دارد و به ترکیب روغن با سوخت آن نیازی نیست.
 
چرا علف زن بنزینی پرطرفدارترین مدل موجود در بازار است؟
 

علف‌زن بنزینی دو زمانه یا چهار زمانه؟

حتماً با مطالعه بخش پیشین با این پرسش روبرو شده‌اید که باید علف‌زن بنزینی دو زمانه را خریداری کرد یا چهار زمانه؟ طبق معمول باید به شما بگوییم که پیش از انتخاب نیاز خود را با دقت بسنجید. پس از این با مطالعه مزایا و معایب هر یک در این مورد تصمیم بگیرید. 
 • مزایای علف‌زن بنزینی دو زمانه: این دست از علف‌زن‌ها معمولاً در شرایط برابر قیمت ارزان‌تری دارند و وزن سبک آن‌ها یک برگ برنده مهم محسوب می‌شود. کمبود اجزای داخلی در عین کاهش وزن کلی باعث شده تا امور تعمیرات و تعویض قطعات در صورت خرابی ساده‌تر باشد. این یعنی در هنگام تعمیر مخارج کمتری برای شما به همراه دارد. برترین مزیت علف‌زن بنزینی دو زمانه اما این است که از نظر زاویه و جهت کار هیچ محدودیتی ندارد چون پمپ روغن برای گردش روغن در اجزا نیازی نیست و خود روغن در ترکیب با بنزین دائماً در حال گردش در سیستم است. این یعنی شما این علف‌زن را بدون هیچ ملاحظه‌ای در مورد جهت قرارگیری و پیشروی می‌توانید استفاده کنید.
 • معایب علف‌زن بنزینی دو زمانه: معمولاً در این مدل‌ها ظرفیت سوخت بسیار کمتر است. لزوم ترکیب میزان خاصی از روغن و بنزین باعث این موضوع شده است. جدا از این عیب مهم، فراموش نکنید که در صورت استفاده از علف‌تراش بنزینی دو زمانه شما همواره نیاز است تا پیش از پر کردن باک، بنزین را نسبت معینی با روغن ترکیب کنید. بر هم خوردن نسبت استاندارد روغن و بنزین، نه‌تنها در بسیاری موارد باعث ایجاد دود سمی در اگزوز موتور خواهد شد، بلکه ممکن است باعث آسیب به خود موتور نیز شود. چنین موضوعاتی در مجموع میزان استهلاک موتور دو زمانه را بشدت افزایش خواهد داد.
 
چرا علف زن بنزینی پرطرفدارترین مدل موجود در بازار است؟
 
 • مزایای علف‌زن بنزینی چهار زمانه: نقطه قوت مهم و اساسی علف‌زن بنزینی چهار زمانه توان و راندمان بیشتر آن است. یعنی به طور مثال یک علف‌زن بنزینی چهار زمانه با حجم موتور پنجاه سی.سی ممکن است به اندازه یک علف‌تراش بنزینی دو زمانه صد سی.سی تولید نیرو کرده و کاربرد داشته باشد. همین مسئله که برای استفاده از آن نیازی به ترکیب روغن و بنزین ندارید، زمینه‌ساز مزایای زیادی برای علف‌زن بنزینی چهار زمانه شده است؛ مصرف سوخت کمتری و ارزان‌تر تمام شدن سوخت مصرفی، رهایی از چالش دائمی ترکیب بنزین و روغن، آلایندگی و تولید کمتر گازهای سمی و سرعت بیشتر انجام کار هم با توجه به قدرت بیشتر موتور و هم عدم نیاز به معطلی برای ترکیب سوخت در شارژ مجدد باک.
 • معایب علف‌تراش بنزینی چهار زمانه: اولین عیبی که می‌توان برای آن ذکر کرد، این است که قیمت علف‌زن‌های این نوع نسبت به مدل‌های همسان دو زمانه بالاتر است. پس اگر خواهان استفاده از علف‌زن بنزینی چهار زمانه هستید باید پول بیشتری بپردازید. نکته بعدی این است که چهار زمانه بودن موتور باعث دسته‌ای از معایب خاص شده است؛ به طور مثال سختی در تعمیر و تعویض قطعات که در صورت بروز نواقص جدی، یک مشکل مهم خواهد بود. عیب دیگری که ناشی از همین چهار زمانه بودن موتور است سنگینی بیشتر علف‌زن بنزینی چهار زمانه نسبت به نوع دو زمانه آن است. اما در نهایت شاهد یک عیب اساسی در کاربری علف‌زن بنزینی چهار زمانه هستیم. در این مدل چون روغن در ترکیب با بنزین نیست و به گردش روغن توسط عامل خارجی نیاز است، شما امکان استفاده از وسیله در راستای مشخصی را ندارید. اگر علف‌زن بنزینی چهار زمانه به شکلی قرار گیرد که روغن نتواند در آن به درستی گردش کند وسیله آسیب خواهد دید و این جهات حرکت وسیله را محدودتر از مدل دو زمانه کرده است.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر