خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

چمن زن هوندا (Honda)

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

چمن زن های موتوری حالا از رده دستگاه های بسیار کاربردی در دنیای بزرگ و بی انتهای باغبانی تبدیل شده اند. از ایام گذشته، خلق محوطه های سبز پوش که در رخساری از زمین های چمن پوش شده باشند، بسیار متداول بوده و چمن کاری کردن زمین های باز، محوطه های ساختمانی، فضاهای ورزشی و بوستان های شهری، به یک امر رایج تبدیل شده است. محوطه‌ های چمن پوش شده از مظاهر زیبایی محیط باغ و بوستان هستند. البته این زیبایی را زمانی نشان می ‌دهند که در فضایی یکدست و منظم، هرس شده باشند. اینجا است که باید به نقش انواع ابزارهای چمن زنی در تراشیدن منظم چمن های باغ و بوستان توجه کنیم. در این بین استفاده از چمن زن های موتوری، رده کلاس حرفه ای تری را در کارهای متداول باغبانی نمایان می سازد که قطعاً آشنایی با انواع چمن زن هوندا برای بسیاری از باغبانان حرفه ‌ای قابل توجه خواهد شد. 
چمن زن هوندا (Honda)
 غالبا فضاهای سبز پوش که در رخساری چمنزار گونه جلوه ‌گری می ‌کنند، محوطه هایی بسیار بزرگ هستند. فضاهایی که دائماً در حال رشد کردن چمنزارها قرار دارند. قطعاً تراشیدن چمن ‌های چنین محوطه‌ هایی آن هم با چمن زن های دستی و یا مدل های مکانیکی با عملکرد دستی کاری سخت و طاقت‌ فرسا است. چمن، گیاهی علفی شکل است که در فاصله آغاز بهار تا اواسط فصل پاییز رشد چشمگیری دارد. قطعاً با یک چمن زن ساده دستی نمی ‌توانید به منظم کردن رخسار سبز پوش چنین محوطه های بزرگی بپردازید. اما وقتی از انواع چمن زن های موتوری استفاده می ‌کنید، جنبه‌ های کاملاً متفاوتی را در دنیای باغبانی تجربه خواهید کرد. البته اگر در این میان همراه با انواع چمن زن هوندا باشید، قطعاً مسیر فعالیت شما رنگ و بویی حرفه ‌ای ‌تر، جریانی سریعتر و نتیجه ای بهتر خواهد داشت. 

انواع چمن زن هوندا

انواع چمن زن هوندا در رده ماشین های موتوری شده این کمپانی اصیل ژاپنی قرار دارند. قاعدتاً می ‌دانید که هوندا یک موتورساز قهار و با تجربه ژاپنی است که حالا سطح فعالیت گسترده ‌ای در ابعاد جهانی دارد. هوندا انواع موتورهای بنزینی و دیزلی را آن هم با کیفیت بسیار بالا طراحی و تولید می ‌کند. وقتی یک کمپانی توانمند در عرصه موتورسازی باشید، قطعاً می توانید ماشین ساز توانمندی هم بشوید. هوندا نماد تمام عیاری از این ادعا است. کمپانی ای که در تولید موتورهای ریز و درشت مهارت دارد و در امتداد آن توانسته است انواع ماشین های موتوری شده را آن هم با بالاترین درجات فنی و کیفی، طراحی و تولید کند. انواع چمن زن هوندا نیز در لیست بلند بالای ماشین های موتوری شده برند هوندا قرار دارند. انواع چمن زن موتوری هوندا از رده فنی کاملا مناسبی در قابلیت تامین قدرت با راندمان بالای کاری طراحی شده اند. به شکلی که می توانند سرعت عمل بسیار مناسبی را آن هم با کیفیت قابل قبولی در تراشیدن چمنزارها داشته باشند. اگر یک چمن زن موتوری خوب می ‌خواهید، منطقی است که به مهارت ماشین سازی برند توانایی مانند هوندا اعتماد کنید. البته هوندا هم در این عرصه خوش حوصله دست به طراحی انواع مدل های ریز و درشت زده است. لذا برای رسیدن به یک انتخاب شایسته باید درک فنی مناسبی از انواع چمن زن موتوری هوندا داشته باشید. پس در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی فنی انواع چمن زن هوندا بپردازیم. 

چمن زن هوندا مدل HRC216HXA

چمن زن هوندا مدل HRC216HXA از مدل های استاندارد با سطح کاربری مناسبی است که با هدف فعالیت گسترده در فضاهای متعارف چمن پوش شده طراحی شده است. هوندا در طراحی این چمن زن موتوری سطح تقریباً متوسطی از مباحث فنی تا امکانات چمن زنی را فراهم کرده تا در نهایت باغبان ها را با یک چمن زن با کاربرد متوسط اما با کیفیت همراه سازد. در بحث فنی برای تولید قدرت حرکتی تا به کار انداختن تیغه های چمن زنی این مدل، از موتور بنزینی GXV160 استفاده شده است. موتور GXV160 یک موتور دو سیلندر احتراق داخلی است که تحت عملکرد چهار زمانه کار می کند. موتور از نوع تنفس طبیعی است و با قابلیت هوا خنک طراحی شده است. ویژگی برتر و قابل توجه موتور در چمن زن موتوری هوندا، عملکرد چهار زمانه آن است. موتورهای چهار زمانه همگی از قابلیت کارکرد نرم، تولید صدای کم، راندمان بالا و مصرف سوخت اندک هستند. از آنجا که هوندا یک موتورساز توانمند است، قاعدتاً در طراحی موتورهای کم حجم با عملکرد چهار زمانه بسیار توانمند ظاهر شده است. 
چمن زن هوندا (Honda)
 چمن زن چهار زمانه هوندا مدل HRC216HXA، ماشین خوش مصرف با تولید صدای کم است که برای فعالیت در محوطه های سبز پوش خانه ها، سازمان ها و نهادهای گوناگون که در همگی آنها حساسیت به تولید صدا است، مناسب می باشد. از بند موتور خوش ساخت ماشین چمن زنی هوندا مدل HRC216HXA که عبور کنیم، با ساختار بدنه یکپارچه استیل آن مواجه خواهیم شد. بدنه استیل در امتداد هنرمندی هوندا از طراحی ماشین های موتوری شده طراحی شده است. از آنجا که یک ماشین چمن زن موتوری قرار است فعالیت گسترده و دائمی در محیط باغ و بوستان داشته باشد، قطعاً برای مدت طولانی در میان آب و رطوبت قرار دارد. لذا اگر از بدنه های فولادین برخوردار باشد، خیلی زود اسیر فرسایش آب و رطوبت خراب خواهد شد . از طرفی بدنه‌ های ضد زنگ که از جنس آلومینیوم طراحی شده باشند، نمی ‌توانند سطح استحکام و ماندگاری طولانی مدتی را داشته باشند. اینجاست که طراحی بدنه استیل وجه برتری و کاملاً متفاوت از انواع چمن زن هوندا خواهد شد. در طراحی بدنه ماشین چمن زن هوندا مدل HRC216HXA نیز از بدنه یکپارچه استیل با مقاومت کامل در برابر فرسایش آب و رطوبت ساخته شده است. ماشین چمن زن هوندا مدل HRC216HXA از یک تیغه چمن زنی با عرض برش ۵۴ سانتیمتری دارد. این تیغه قابلیت تنظیم ارتفاع دارد و می ‌توانید چمن های باغ و بوستان را تا میزان ارتفاع حداکثر ۱۰ سانتیمتری آن هم به شکل کاملاً منظم و یکنواخت بتراشید. عرض ناحیه کار ۵۴ سانتیمتری با قابلیت برش زنی ۱۰ سانتیمتری، نوع فعالیت سطح متوسطی را برای این چمن زن هوندا تدارک دیده است. چمن زن هوندا مدل HRC216HXA از قابلیت هیدرواستاتیکی برای جابجایی استفاده می کند. اگر چه در این دستگاه از یک موتور بنزین سوز قدرتمند گنجانده شده است؛ اما قدرت موتور مستقیم در اختیار سیستم حرکتی دستگاه قرار ندارد. بلکه با تعریف یک سیستم هیدرواستاتیکی به شکلی که کمترین تلفات انرژی صورت گرفته باشد، قابلیت جابجایی چمن زن موتوری هوندا تأمین شده است. با این الگو چمن زن تنها وقتی کار می کند که در حال حرکت باشد. چمن زن هوندا مدل مذکور از قابلیت حرکت در سرعت 6.4 کیلومتر بر ساعت برخوردار است. البته این میزان سرعت قابلیت تنظیم شدن دارد. برای تنظیم سرعت حرکت در این چمن زن هوندا از یک اهرم کنترل دریچه گاز با عملکرد دستی که درست در دسته فولادین دستگاه سوار است، استفاده شده است. چمن زن هوندا مدل HRC216HXA از یک دسته بلند با طراحی کاملا ارگونومیک برخوردار است. دسته با طراحی مناسب، کاملا در اختیار اپراتورها قرار خواهد گرفت. این دسته از یک لوله فولادین با قطر یک اینچی ساخته شده است. برای جابجایی هر چه ساده تر چمن زن موتوری، دستگاه به ۴ عدد چرخ ۹ اینچی از نوع بلبرینگی مجهز شده است. چرخ هایی که طراحی بلبرینگی دارند، می توانند با ضریب اصطکاک کمتری در سطح زمین های چمن پوش، حرکت نرم و روان تری را داشته باشند. دستگاه چمن زن هوندا مدل HRC216HXA تقریبا سبک وزن است. این دستگاه با وزن اندک ۵۷ کیلوگرمی از قابلیت مانور بسیار بالایی برخوردار است و در عین حال می تواند در سطح زمین های چمن پوش شده با گیاهانی که ارتفاع زیادی دارند، به راحتی حرکت کند. در طراحی این چمن زن از یک تیغه دیسکی شکل پهن در امتداد موتور گیربکسی طراحی شده دستگاه استفاده شده است. تیغه به موازات سطح زمین تحت تاثیر قدرت موتور با سرعت بالا به گردش در می آید تا با توجه به تنظیم نهایی ما مقدار برش مناسب، ایده آل و کاملاً یکدستی را فراهم آورد. 
چمن زن هوندا (Honda)
 

چمن زن هوندا مدل HRC216PDA

چمن زن هوندا مدل HRC216PDA به نوعی تیپ ساده تر شده مدل معرفی شده قبلی است. در تیپ HRC216HXA از قابلیت خودکشش بودن چمن زن صحبت کردیم. اینکه در آن ماشین از سیستم های هیدرواستاتیکی برای جابجایی هر چند کم سرعت استفاده شده است. این قابلیت جابجایی خودکششی در زمین های شیب دار مناسب هستند. اما در طراحی مدل ساده تر یعنی چمن زن موتوری هوندا مدل HRC216PDA دیگر خبری از توانایی خودکشش بودن نیست. این ماشین موتوری شده را باید متکی بر قدرت دستان خود در سطح زمین های چمن پوش جابجا کنید. هر چند چمن زن موتوری هوندا مدل مذکور به غایت سبک وزن است و با وجود چرخ های بلبرینگی، شرایط حمل و نقل روان و ساده ای دارد، قطعاً در چمن زنی محوطه های شیبدار چالش برانگیز خواهد شد. در تحلیل فنی چمن زن هوندا مدل HRC216PDA از بحث نوع حمل و نقل که خارج شویم، باید نگاهی فنی در تحلیل بخش موتوری دستگاه را آغاز کنیم. در این مدل نیز از موتور مشهور چهار زمانه هوندا با نام تجاری GXV160 استفاده شده است. موتور عملکردی روان، مصرف سوختی اندک و قابلیت کارکردی طولانی مدت دارد. به مانند طراحی مدل خودکششی در این تیپ از چمن زن هوندا از یک شاسی با عرض برش در مقدار ۵۴ سانتیمتری استفاده شده است و با توجه به تنظیم موقعیت قرارگیری تیغه گردان دستگاه می توانید تا ارتفاع حداکثر ۱۰ سانتیمتری چمن ‌های باغ و بوستان را در فرمی یکدست و یکنواخت بتراشید. چمن زن هوندا، طراحی گیربکسی دارد. در این طراحی، موتور در راس یک شاسی پهن با فرمی گرد قرار می‌ گیرد. گیربکس نیز در بخش پایین موتور، هم محور با تیغه پروانه ای شکل دستگاه طراحی شده است. تمام بدنه طراحی شده برای چمن زن هوندا مدل HRC216PDA از جنس استیل است. لذا در مقابل انواع ناملایمات چمن زنی مانند حضور در زمین های مرطوب، مواجه با آب و رطوبت زیاد و... کاملا مقاوم و ماندگار است. بدنه مقاوم استیل این چمن زن می تواند در مقابل سخت ترین ضربات نیز کاملا مقاوم باشد. در بخش طراحی شاسی برای حمل و نقل هر چه ساده تر این چمن زن بنزینی هوندا از یک دسته بلند با طراحی کاملا ارگونومیک استفاده شده است. دسته از جنس لوله فولادین با قطر یک اینچی است که کاملا مقاوم و ماندگار است و به خوبی با سطح کنترل پذیری مناسبی در اختیار اپراتورها قرار می ‌گیرد. از سمتی دیگر این چمن زن بنزینی هوندا دارای ۴ عدد چرخ بلبرینگی کاملاً پهن با روکش پلاستیکی است تا قابلیت حمل و نقل آن هر چه ساده تر و البته روان تر باشد. از آنجا که این تیپ از چمن زن هوندا بدون قابلیت خودکششی طراحی شده است، حضور این چرخ های روان و بلبرینگی در کنترل پذیری تا قدرت مانور هر چه بهتر دستگاه تاثیر مثبتی گذاشته است. 
چمن زن هوندا (Honda)
 حذف سیستم خود مکشی در کاهش وزن چمن زن هوندا مدل HRC216PDA هم تاثیرگذار بوده است. این چمن زن با وزن ۴۵ کیلوگرمی در جایگاه سبک وزنی در مقایسه با دیگر رقبا قرار دارد. لذا به آسانی می توانید آن را در سطح زمین های چمن پوش جابجا کنید. البته در نظر داشته باشید که برای زمین هایی که سطح شیبدار زیادی دارند و یا مقدار شیب زمین در آنها زیاد است، چندان نمی توانید به قابلیت مانور این چمن زن هوندا اعتماد کنید. لکن حذف بخش خود مکشی در کاهش قیمت چمن زن هوندا مدل HRC216PDA کاملاً محسوس است. قیمت چمن زن هوندا مدل مذکور از ارزان ترین های بازار است که سطح کیفی یک ماشین توانمند موتوری را برای شما تامین خواهد کرد. 

چمن زن هوندا مدل HRS216SKA

چمن زن هوندا مدل HRS216SKA یک تیپ خیلی کوچک با کاربردی معمولی است که برای فضاهای کوچک از زمین های چمن پوش شده طراحی شده است. تمام المان های طراحی برای این چمن زن موتوری هوندا در راستای طراحی یک مدل ساده و کوچک است تا در فضای محدود مانند زمین های چمن پوش کوچک خانگی کارآیی داشته باشد. در بحث فنی برای تولید قدرت چمن زن بنزینی هوندا مدل HRS216SKA همچنان از موتور خوش ‌ساخت چهار زمانه GXV160 استفاده شده است. لذا با وجود طراحی در شاسی کوچکتر، همچنان با قدرت موتوری یکسان به نسبت از مدل های قبلی مواجه هستیم. لکن این قدرت موتور چهار زمانه قرار است در الگوی تراشیدن محدودتری مورد استفاده قرار بگیرد. در طراحی شاسی چمن زن هوندا مدل HRS216SKA تمام المان ها برای رسیدن به یک ماشین ساده و کوچک است. اما با وجود طراحی جمع و جور همچنان عرض ناحیه برش به مانند مدل ‌های قبلی ۵۴ سانتیمتر است. این یعنی آنکه همچنان از تیغه دیسکی شکل با الگوی طراحی یکسانی استفاده شده است. اما به دلیل محدودیت در طراحی شاسی، حداکثر ارتفاع برش چمن ‌ها، ۸ سانتیمتر است. وجه جالب توجه در طراحی این چمن زن موتوری هوندا، قابلیت خودکششی بودن آن است. برای این منظور از یک سیستم ساده هیدرواستاتیکی استفاده شده است. این سیستم تحت یک فرآیند مکانیکی بدون تغییر می تواند قابلیت جابجایی خودکششی دستگاه را تامین نماید. این چمن زن هوندا را می توانید تحت یک سرعت ثابت چهار کیلومتر بر ساعتی در سطح زمین های چمن پوش باغ و بوستان جابجا کنید. طراحی چمن زن هوندا مدل HRS216SKA با الگوی یک ماشین کوچک برای حضور در فضاهای محدود است. در عین حال رسیدن به یک چمن زن ارزان قیمت هم در وجه طراحی این ماشین مورد توجه قرار دارد. قیمت چمن زن هوندا مدل HRS216SKA به نسبت پایین است و آن را در لیست مدل های ارزان قیمت بازار قرار می دهند. از آنجا که عمده طراحی آن برای پوشش فضاهای خانگی بوده است. استقبال از فروش چمن زن هوندا مدل مذکور بالا است و خیلی ها علاقه دارند تا این چمن زن کوچک با قابلیت های رده بالا را در محیط باغ شخصی خود داشته باشند. با این همه نگاه طراحی چمن زن هوندا مدل HRS216SKA برای رسیدن به یک ماشین کاملا ارگونومیک بوده است. این ماشین از یک دسته بلند با جنس لوله فولادین ۱۸ سانتیمتری طراحی شده است. دسته فرم طراحی بسیار مناسبی دارد و خیلی ایده ‌آل در امتداد بخش بالایی چمن زن موتوری هوندا قرار گرفته است. از طرفی این چمن زن مجهز به چهار عدد چرخ ۸ اینچ پلاستیکی است. چرخ های جلو از نوع اتصال ساده مهره ‌ای هستند. اما برای چرخ های عقب از یک اتصال روان بلبرینگی استفاده شده است. با وجود چرخ های خودکششی بلبرینگی در بخش عقبی دستگاه از قابلیت جابجایی ساده با عملکرد مطلوبی برخوردار هستیم. چمن زن بنزینی هوندا در این مدل با وزن تقریبا اندک ۳۲ کیلوگرمی طراحی شده است. این چمن زن سبک وزن، کوچک با قدرت قابل توجه برای حضور در سطح زمین های چمن پوش محدود خانگی بهترین انتخاب است. این نوع طراحی در میزان فروش چمن زن هوندا مدل HRS216SKA کاملا تاثیرگذار بوده است. 
چمن زن هوندا (Honda)
 

چمن زن هوندا مدل HRR216VLA

چمن زن هوندا مدل HRR216VLA یک تیپ تمام حرفه ای برای تکمیل عملیات های گسترده چمن زنی مخصوص فضاهای بسیار بزرگ و محوطه های گسترده چمن پوش شده است. این تیپ از چمن زن بنزینی هوندا با طراحی در یک شاسی تمام استیل بزرگ، موتور خوش ‌ساخت و قدرتمند در کنار سیستم انتقال و جابجایی کارآمد طراحی شده است تا در سطح بزرگترین محوطه های سبز پوش شده هم توانمندی کاملی داشته باشد. هوندا در طراحی این چمن زن موتوری باز هم از همان موتور مشهور و خوش ساخت چهار زمانه خود یعنی GXV160 استفاده کرده است. اما این بار این موتور چهار زمانه را تحت الگوی استارت الکتریکی عرضه می کند. شاید همین نکته ساده در روش آغاز به کار چمن زن هوندا مدل HRR216VLA وجه برتری در طراحی آن باشد. اما این ایده استارت الکتریکی تنها بخش کوچکی از قابلیت های رده بالای این چمن زن چهار زمانه هوندا است. در طراحی بدنه چمن زن هوندا مدل HRR216VLA به مانند تمام مدل ‌های قبلی از یک فضای یکپارچه فلزی با جنس استیل ضد زنگ و کاملاً مقاوم استفاده شده است. لذا با خیال راحت می توانید این چمن زن موتوری هوندا را در دست گرفته، راهی سخت ترین و پیچیده ترین شرایط کاری بشوید. البته بهتر است در نظر داشته باشید که شاسی فلزی طراحی شده با قابلیت پوشش عرض ناحیه برش ۵۴ سانتیمتری طراحی شده است و در نهایت تنظیم ارتفاع، قابلیت برش زنی منظم چمن های باغ و بوستان تا ارتفاع ۸ سانتیمتری را دارد. اما ماجرای طراحی برتر این چمن زن هوندا، در نحوه طراحی سیستم جابجایی آن است. در این چمن زن نیز از یک سیستم هیدرواستاتیکی برای جابجایی هر چه ساده تر با قابلیت خودکششی استفاده شده است. لکن در بحث فنی از یک سیستم کلاج ثابت با قابلیت تولید سرعت متغیر استفاده می کند. کافی است اهرم کلاج را تحت فشار تنظیمی قرار بدهید تا چمن زن موتوری با سرعتی که دلخواه شما است حرکت کند. این چمن زن هوندا با قابلیت حداکثر سرعت 6.5 کیلومتر بر ساعت می‌ تواند در سطح باغ و بوستان جابجا شود. البته برای تنظیم سرعت این چمن زن هوندا از یک سیستم دریچه گاز با عملکرد ثابت استفاده شده است. اهرم کنترل این دریچه در دسته فولادین چمن زن سوار است. اگر چه چمن زن مذکور با قابلیت استارت الکتریکی طراحی شده تا هر چه ساده تر بتوانید آن را راه اندازی کنید؛ اما در صورت تمایل می توانید این مدل را با الگوی استارت دستی خریداری کنید. قطعا قیمت چمن زن هوندا با استارت دستی به مراتب از مدل‌ ها با استارت الکتریکی کمتر است. برای کنترل هر چه ساده تر و جابجایی کاملا ارگونومیک در طراحی این چمن زن هوندا از یک دسته خوش فرم لوله فولادین ۱ اینچی استفاده شده است. دسته در امتداد در بخش انتهایی دستگاه قرار دارد و کیسه جمع کن چمن ها نیز در فضای مابین لوله های این دسته نصب شده است. از سمتی دیگر برای تامین جابجایی ساده ‌تر برای این چمن زن هوندا، چهار چرخ ۸ اینچی پلاستیکی در نظر گرفته شده است. چرخ ‌های سمت جلو در یک اتصال ساده مهره ای هستند. اما چرخ های عقبی از نوع اتصال بلبرینگی می باشند که در کنار بهره مندی از سیستم جابجایی هیدرواستاتیکی قابلیت حرکتی نرم و روان را دارند. 
چمن زن هوندا (Honda)
 این چمن زن موتوری هوندا از دو تیغه برای برش زنی چمن ها استفاده می کند. طراحی دو تیغه برای کنترل بهتر روی سرعت برش، ایجاد فرمی منظم تر و ساختاری یکپارچه تر است که در نهایت، فرایند تراشیدن چمن ها را با نظم و دقت بهتری به سرانجام می ‌رساند. چمن زن هوندا مدل HRR216VLA تنها با وزن ۴۰ کیلوگرمی طراحی شده است که قطعاً در حضور جابجایی خودکششی از قدرت مانوری بالا و حمل و نقل ساده برخوردار است. 

چمن زن هوندا مدل HRR216VYA

چمن زن هوندا مدل HRR216VYA یکی دیگر از مدل های خوش ساخت با قابلیت کاربردی بسیار مطلوبی است که سطح توانمندی کاملی برای حضور در انواع زمین های چمن پوش شده باغ و بوستان را دارد. با این چمن زن خوش ساخت هوندا حتی می توانید در سطح گیاهان علفی شکل زمین‌ های گیاه پوش شده حرکت کنید و هر نوع ساقه نازک علفی شکل را بتراشید. در طراحی بخش فنی چمن زن موتوری هوندا مدل HRR216VYA همچنان به مانند تمام مدل‌ های قبلی از موتور پایه ای و خوش ساخت GXV160 استفاده شده است. به هر صورت موتور بنزینی با عملکرد چهار زمانه GXV160 آنچنان ایده‌ آل است که هوندا را مجاب کرده تا از آن در تکمیل بسیاری از ماشین ‌های خود، خصوصا طیف کاملی از انواع چمن زن های موتوری استفاده کند. قطعاً قابلیت عملکرد چهار زمانه در کارکردی روان و کم صدا با مصرف سوخت اندک در این انتخاب بی ‌تأثیر نبوده است. در طراحی بدنه چمن زن هوندا مدل HRR216VYA همچنان شاهد بهره مندی از متریال استیل هستیم تا سطح مقاومت کاملی در مواجه با رطوبت سنگین زمین های چمن پوش داشته باشیم. چمن زن هوندا مدل HRR216VYA با عرض ناحیه برش ۵۴ سانتیمتری در ارتفاع قابل به تنظیم ۸ سانتیمتری برای برش چمن های باغ و بوستان طراحی شده است. موتور بنزینی چهار زمانه این چمن زن هوندا با هر دو قابلیت راه اندازی هندلی و استارتی طراحی شده است. قطعا قیمت چمن زن هوندا با روش استارت هندلی از مدل ‌های استارتی کمتر است و این نگاه اقتصادی در میزان فروش چمن زن هوندا بی ‌تأثیر نیست. چمن زن بنزینی هوندا مدل HRR216VYA با قابلیت خود کششی تحت تعریف یک سیستم هیدرواستاتیکی طراحی شده است. برای تنظیم سرعت عملکرد موتور که به تغییر سرعت جابجایی دستگاه نیز می انجامد، از یک اهرم کنترل دریچه گاز با عملکرد ثابت نصب شده بر دسته دستگاه استفاده شده است. این چمن زن را می ‌توانید با نهایت سرعت 6.5 کیلومتر بر ساعت در سطح چمن پوش باغ و بوستان به حرکت درآورید. برای حرکت هر چه روان‌ تر این چمن زن هوندا از چهار چرخ ۸ اینچی پلاستیکی استفاده شده است. چرخ های جلو از نوع اتصال ساده با چرخش هرزگرد هستند. اما چرخ های عقب از نوع اتصال بلبرینگی می باشند که در هنگام جابجایی دستگاه در هر چه حرکت نرمتر با قابلیت جابجایی بهتر چمن زن تاثیر می‌ گذارند. برای برش هر چه بهتر چمن های متراکم باغ و بوستان در طراحی این تیپ از چمن زن هوندا، دو تیغه دیسکی شکل در نظر گرفته شده است. حضور این تیغه های دوتایی در بهبود عملکرد دستگاه، کارکرد روان با برش هر چه تمیزتر چمن ‌ها تأثیرگذار است. 
چمن زن هوندا (Honda)
 این چمن زن خوش ساخت از برند هوندا در وزن ۴۲ کیلوگرمی طراحی شده است. یک مدل میان رده با قابلیت کارکرد متوسط است که در سطح زمین های شیب دار و یا حضور در ارتفاع زیاد چمن ها کارایی مناسبی دارد. لکن اگر در تکاپوی تامین یک دستگاه چمن زن موتوری توانمند، خوش ساخت و مطمئن هستید، قطعاً بررسی فنی تا جزئیات کاربردی چمن زن هوندا مدل HRR216VYA مورد توجه شما قرار خواهد گرفت. 

چمن زن هوندا مدل HRX217HZA

هوندا با طراحی و معرفی چمن زن بنزینی خود با نام تجاری HRX217HZA نامگذاری شده است، به سمت طراحی مدل هایی کاملاً قدرتمند با سطح چمن زنی گسترده حرکت کرده است. چمن زن هوندا مدل HRX217HZA یک مدل کلاس کامل است که با قابلیت حمل و نقل ساده از نوع خود کششی همراه با توانمندی سطح بالا در چمن زنی فضاها و محوطه های بسیار بزرگ طراحی شده است. در این مدل از موتور بنزینی دو سیلندر چهار زمانه با نام تجاری GXV190 استفاده شده است. موتور به مانند نمونه های قبلی همچنان در الگوی طراحی چهار زمانه کار می ‌کند. اما قابلیت حرکتی نرم با میزان مصرف سوخت بهتری دارد و سطح آلایندگی آن به غایت کمتر از موتور چهار زمانه نصب شده در مدل ‌های قبلی می باشد. برای افزایش سطح مقاومت و ماندگاری حداکثری این دستگاه چمن زن موتوری هوندا، در ساخت بدنه آن از فلز استیل استفاده شده است. قاعدتا می‌ دانید که استیل، فولادی ضد زنگ و بسیار مستحکم است که سطح ماندگاری کاملا مطلوبی دارد. بنابراین وقتی بدنه چمن زن هوندا مدل HRX217HZA را از متریال استیل ساخته اند، قاعدتاً باید از این ماشین به عنوان یک تجهیز ماندگار و کارآمد در محیط مرطوب باغ و بوستان یاد کنیم. طراحی شاسی بدنه استیل چمن زن هوندا مدل HRX217HZA ساختاری کاملا جمع و جور شده دارد. با این وجود تحت تعریف یک تیغه دیسکی شکل مقاوم و کاملاً پهن از عرض برش به اندازه ۵۴ سانتیمتری برخوردار است و می ‌توان ارتفاع برش چمن ها را تا اندازه ۱۰ سانتیمتری تنظیم نمود. برای حرکت و جابجایی هر چه ساده تر این چمن زن هوندا در آن از یک سیستم هیدرواستاتیکی با قابلیت حرکت در سرعت 6.5 کیلومتر بر ساعت استفاده شده است. البته در این جابجایی بسته به شرایط محل چمن زنی می توانید سرعت جابجایی دستگاه را با کمک یک کلاج متغیر تنظیم کنید. موتور قدرتمند چهار زمانه GCV190 گنجانده شده بر چمن زن هوندا مدل HRX217HZA با قابلیت راه اندازی دستی هندلی طراحی شده است. اما اگر بخواهید اندک هزینه بالاتری را تقبل کنید، می ‌توانید از مدل ها که مجهز به سیستم استارت الکتریکی هستند نیز استفاده نمایید. قطعا حضور این راه اندازهای الکتریکی در افزایش قیمت چمن زن هوندا مدل HRX217HZA تاثیرگذار است. 
چمن زن هوندا (Honda)
 اما در امتداد بحث فنی و سیستم انتقال قدرت تا نحوه جابجایی دستگاه چمن زن موتوری هوندا باید به الگوهای طراحی دستگاه نیز توجه داشته باشیم. مانند الگوی طراحی چمن زن هوندا مدل HRX217HZA که با متد کاملا ارگونومیک طراحی شده است. این چمن زن چهار زمانه هوندا دارای یک دسته بلند فولادین است که با یک لوله در قطر یک اینچی ساخته شده است. دسته در بخش انتهایی، یعنی درست در جایی که قرار است در اختیار اپراتورها باشد، باید فرم زاویه دار کاملاً اصولی و ارگونومیک طراحی شده تا هدایت دستگاه با بهترین حالت ممکن در اختیار اپراتورها قرار بگیرد. انواع المان های کنترلی اعم از اهرم کنترل دریچه گاز و سوئیچ استارت موتور بر این دستگیره بلند و مستحکم تعبیه شده است. یکی از نکات قابل توجه در طراحی این چمن زن بنزینی هوندا، استفاده از چهار چرخ بلبرینگی برای حمل و نقل ساده آن می باشد. تمام چرخ های این چمن زن هوندا در ابعاد ۹ اینچی طراحی شده، روکش پلاستیکی دارند و با ساز و کار بلبرینگی در شاسی دستگاه سوار هستند. به این ترتیب در حضور این چرخ های روان و خوش ساخت باید انتظار جابجایی و حمل و نقل بسیار ساده ‌ای را از این تیپ چمن زن هوندا داشته باشیم. با وجود قابلیت خود کششی در حضور چهار چرخ بلبرینگی، چمن زن هوندا مدل مذکور از قابلیت حمل و نقل ساده در سطح زمین های شیب دار و یا گل آلود شده برخوردار است. برای برش زنی هر چه بهتر چمن های باغ که در نهایت ما را به یک اصلاح یکدست و کاملاً تمیز برساند، این تیپ چمن زن هوندا به یک جفت تیغه دوتایی مجهز شده است. تیغه هایی که قابلیت سطح بالایی را در برش زنی چمن های باغ و بوستان تدارک می‌ بینند. دستگاه چمن زن هوندا مدل HRX217HZA تنها ۴۷ کیلوگرم وزن دارد. 

دستگاه چمن زن هوندا مدل HRX217HYA

چمن زن هوندا مدل HRX217HYA مدل سبک سازی شده HRX217HZA می باشد که در آن از موتور چهار زمانه GXV160 استفاده شده است. این چمن زن الگوی طراحی ارگونومیکی دارد. از مصرف سوخت مناسبی برخوردار است و با تولید صدای تقریباً اندکی کار می کند. خلاصه اگر در سطح فضاها و محوطه های گسترده چمن پوش شده حاضر هستید، به کار انداختن دستگاه چمن زن هوندا مدل HRX217HYA قطعاً کار راه انداز خواهد شد. برای طراحی بدنه این تیپ از چمن زن موتوری هوندا نیز به مانند تمام مدل ‌های قبلی از متریال یکپارچه استیل استفاده شده است تا سطح مقاومت و ماندگاری رده بالایی را برای این ماشین توانمند فراهم سازد. شاسی با قابلیت عرض برش ۵۴ سانتیمتری طراحی شده و با در نظر داشتن قابلیت تنظیم ارتفاع برش می توانید چمن ها را با طول حداکثر ۱۰ سانتیمتری اصلاح کنید. در این مدل نیز به مانند مدل قبلی از یک سیستم جابجایی هیدرواستاتیکی گنجانده شده است. این سیستم که متکی بر کارکرد یک کلاج ثابت است، قابلیت تولید سرعت متغیر تا حداکثر جابجایی 6.5 کیلومتر بر ساعت را دارد. لذا وقتی با چمن زن هوندا مدل HRX217HYA همراه هستید، قابلیت پایش بسیار سریع هر محوطه بزرگ چمن پوش شده را دارید. البته همان طور که گفتیم، این مدل نمونه سبک سازی شده چمن زن هوندا تیپ HRX217HZA می باشد. پس باید انتظار برخی محدودیت ها در طراحی نهایی ماشین چه از لحاظ قدرت و چه از لحاظ امکانات جانبی را داشته باشیم. در چمن زن هوندا مدل HRX217HYA از موتور ضعیف تری استفاده شده است و در عین حال این موتور فقط تحت ساز و کار استارت دستی هندلی کار می کند. البته این محدودیت در قدرت نهایی دستگاه تا روش راه اندازی ساده تر آن به قیمت چمن زن هوندا بی‌ تأثیر نبوده است و این مدل توانمند را با یک رنج قیمت منطقی تری عرضه می کند که در نهایت به میزان فروش چمن زن هوندا تأثیرگذار است. 
چمن زن هوندا (Honda)
 آنچه مشخص است در لیست قیمت چمن زن هوندا، مدل هایی که از قابلیت راه اندازی استارتی برخوردار هستند، با رنج قیمتی بالاتری به نسبت از مدل های ساده با الگوی راه اندازی هندلی به فروش می ‌رسند.در شاسی چمن زن هوندا مدل HRX217HYA از چهار چرخ ۹ اینچی با رویه پلاستیکی استفاده شده است. اما در این بخش نیز شاهد الگوهای ساده سازی شده در طراحی نهایی دستگاه هستیم. زیرا فقط دو چرخ عقبی در طراحی این چمن زن هوندا از نوع بلبرینگی هستند و دو چرخ جلوتر با الگوی طراحی ساده ای ساخته شده اند. 

اصول کار با انواع چمن زن موتوری هوندا

در بحثی مفصل همراه با درج نکات کلی از مشخصه های فنی با انواع چمن زن موتوری هوندا آشنا شدید و در کش و قوسی مختصر از قابلیت ها و محدودیت های آنها گفتیم. لکن تمامی این مدل ها در نهایت، ساز و کار طراحی تقریباً یکسانی دارند. در تمامی چمن زن های موتوری قرار است یک ماشین تمام عیار موتور بنزینی را فعال کنیم. لذا در امتداد بررسی فنی هر کدام از این ماشین ها باید نگرش مناسبی نسبت به نحوه کار با آنها داشته باشید. لذا لازم است تا قبل از تهیه کردن هر کدام از مدل های مطرح شده در جمع انواع چمن زن هوندا، نیم نگاهی هر چند مختصر به اصول درست کار کردن با آنها داشته باشیم. دستگاه چمن زنی یک ماشین موتوری شده است که خیلی ساده اما با ساز و کاری متفاوت از آنچه در دیگر ماشین ها می دانید، قدرت موتور بنزینی را به سمت عملیات چمن زنی هدایت می کند. این ساز و کار متفاوت در طراحی باعث شده گاها در کار با این ماشین شاهد پیچیدگی ‌هایی باشیم. هر چند تمام ماجرا خیلی ساده است. لکن ممکن است نتوانید بهترین عملکرد را در صورت عدم آگاهی مناسب از این ماشین توانمند داشته باشید. لذا همراه ما باشید تا در این مطلب خیلی ساده شما را با اصول مقدماتی در کار با انواع چمن زن هوندا آشنا کنیم تا در صورت مواجه شدن با این دستگاه های توانمند، مراتب کارکردی اصولی، امن، حرفه ‌ای و قدرتمندانه را تدارک ببینید. □      قبل از آغاز به کار با انواع چمن زن هوندا از عدم نشت روغن، بنزین و یا هر گونه سیال مشتعل شونده بر بدنه موتوری دستگاه اطمینان داشته باشید. دقت کنید که تمام اتصالات موتور سالم هستند.□      شمع محفظه احتراق موتور در چمن زن هوندا را به طور کامل چک کنید. دقت کنید که شمع فاقد هر گونه خوردگی، ضربه و یا لغ شدگی باشد. شمع باید به طور کامل و خیلی روان کار کند.□      نگاهی در مخزن سوخت موتور بیاندازید تا از حضور سوخت بنزینی آن هم با کیفیت مناسب در باک چمن زن هوندا اطمینان داشته باشید. دقت کنید که نمی توانید موتور را در حالی که روشن است، برای باری دیگر سوخت گیری کنید. لذا قبل از آغاز به کار بهتر است مخزن سوخت را به طور کامل پر کنید.□      موتور چمن زن هوندا از سیستم کاربراتوری است. اگر چه این سیستم بدون کمک شما و با یک هندل زنی ساده، قابلیت روشن شدن دارد؛ اما می توانید با تزریق مقداری سوخت در محفظه احتراق به روشن شدن هر چه ساده تر موتور بنزینی دستگاه کمک کنید. 
چمن زن هوندا (Honda)
 □      حالا مقدمات کافی برای کشیدن سیم هندلی فراهم است. البته در برخی از مدل های رده بالاتر از یک سیستم استارت الکتریکی برای انواع چمن زن هوندا استفاده شده است. با کشیدن هندل، بخش های متحرک موتور درگیر با هم شروع به کار می ‌کنند و در این مسیر بخش گیربکسی را به حرکت انداخته، باعث گردش تیغه دستگاه می ‌شوند. دقت کنید که در این لحظه ماشین چمن زنی در موقعیت مناسب با حالت ترازی قرار گرفته باشد.□      در طراحی این چمن زن هوندا یک دکمه فشاری تعریف شده است. در لحظه هندل زنی باید این دکمه را فشار بدهید تا چمن زن بنزینی هوندا شروع به کار کردن کند. این دکمه جایگاهی ایمنی دارد و نمی توانید به نوعی آن را حذف کنید. اگر دست خود را از روی این دکمه بردارید، دستگاه خود به خود خاموش خواهد شد.□      در تمام مدت، پس از فعال کردن دستگاه چمن زن هوندا باید متوجه باشید که در حال حرکت دادن یک ماشین قدرتمند که تیغه ای برنده و خیلی تیز دارد، هستید. ماشینی که می تواند خودش برای خودش حرکت کند. لذا هرگز از کنار چمن زن هوندا که روشن است دور نشوید. هر گونه فاصله گرفتن از این ماشین خطرناک است.□      اگر در یک سطح شیبدار قصد چمن زنی دارید، بهتر است جهت حرکت خود را به سمت افقی در راستای عمود با سطح شیبدار تنظیم کنید. هرگز در جهت شیب زمین با چمن زن موتوری هوندا حرکت نکنید. زیرا ممکن است در سراشیبی ها نتوانید سرعت این ماشین قدرتمند را کنترل کنید و در سربالایی ها زیر فشار سنگین ناشی از ماشین کم بیاورید.به این ترتیب هر لحظه از کار چمن زنی برابر با احتمال خطر صدمات سنگین بدنی است. به هر صورت رعایت ایمنی در کار با انواع چمن زن های موتوری، خصوصاً چمن زن هوندا با آن موتور قدرتمند الزامی است. 

نحوه نگه داشتن دستگاه چمن زن موتوری

دستگاه چمن زن موتوری یک ماشین پر قطعه، قدرتمند و کاملا حساس است که قرار است حجم گسترده ‌ای از عملیات بی‌ پایان چمن زنی را برای ما انجام دهد. روش نگهداری از این ماشین قدرتمند موتوری قواعد خاص خودش را دارد. در این نکات کلیدی، جدا از بحث تلاش مستمر برای هر چه سالم تر نگه داشتن موتور به دنبال سالم نگه داشتن تیغه دستگاه نیز هستیم. به هر صورت تیغه دستگاه علف زن هوندا و یا هر نوع موتور دیگر از هر برند دیگری در نزدیکی سطح زمین آن هم با سرعتی بسیار بالا در حال چرخیدن است. چنین تیغه ای همواره مستعد برخورد کردن با سطح زمین و یا اجسام مانده بر سطح زمین می باشد. لذا برای نگه داشتن اصولی دستگاه چمن زن هوندا بهتر است نکات و قواعد کلیدی زیر را در نظر بگیرید. 1-    هرگز چمن ‌های باغ و بوستان را از تنه نتراشید. همیشه سطح تیغه در علف زن هوندا را به شکلی تنظیم کنید که ساقه لطیف چمن ها را با ارتفاع 1.5 الی 2 سانتیمتری و حتی بیشتر از آن بتراشد. وقتی ارتفاع تیغه از سطح زمین را خیلی کم می‌ کنید، خطر برخورد تیغه با سطح زمین بسیار زیاد است و قطعاً این خطر باعث خراب شدن تیغه ها خواهد شد.2-    قطعاً در فصل سرد از سال یعنی همراه با آغاز فصل پاییز تا اواسط فصل بهار، چمن های باغ رشد نخواهند کرد. در این زمان چندان نیازی به استفاده کامل از دستگاه چمن زن هوندا نخواهید داشت. لذا باید دستگاه را در انباری خشک و به دور از نور مستقیم آفتاب نگهداری کنید. دقت کنید که در این دوره استراحت، مخزن چمن زن هوندا را از بنزین خالی کرده باشید. 
چمن زن هوندا (Honda)
 3-    وقتی با دستگاه چمن زن هوندا در حال تراشیدن چمن‌ های باغ و بوستان هستید، باید همواره متوجه باشید که شما در حال کار کردن با یک موتور تمام عیار بنزینی می باشید. از آنجا که موتور تعریف شده برای انواع علف زن هوندا از نوع چهار زمانه می باشد، قطعاً در قطعات فنی چمن زن از یک سیستم روانکاری مستقل با یک مخزن روغن حضور دارد. لازم است تا هر بار درست قبل از آغاز به کار با چمن زن هوندا از حضور روغن موتور در داخل مخزن، آن هم با حجم کافی اطمینان داشته باشید. در عین حال باید به ازای هر ۴۰ الی ۶۰ ساعت کارکرد متوالی، البته با توجه به دستورالعمل تعریف شده در کتاب دفترچه راهنمای مدل علف زن موتوری هوندا نسبت به تعویض روغن موتور اقدام کنید. در عین حال باید همواره از روغن موتور مخصوص نمره 40 در داخل مخزن مخصوص موتور بریزید.4-    در پایان هر بار عملیات چمن زنی از تمیز کاری زیردک و تیغه ها در علف زن هوندا غافل نباشید. قطعاً در پایان هر بار عملیات کاری علف زن موتوری هوندا، حجم بسیار گسترده ای از چمن های باغ و بوستان تراشیده شده است. در این لحظه قطعاً مقدار زیادی از چمن های تراشیده شده به زیردک و تیغه های دستگاه چسبیده هستند. برای نگهداری اصولی از دستگاه چمن زن هوندا باید در هر عملیات سطح زیر دستگاه و تیغه چمن زن را از حضور علف های تراشیده شده پاک نمایید.5-    از سالم بودن فیلتر هوا مطمئن باشید. یک دستگاه چمن زن هوندا با یک موتور چهار زمانه بنزینی به حجم هوای بسیار زیادی نیاز دارد. برای این منظور دائماً هوای محیط اطراف خود را مکش خواهد کرد. لذا به مانند هر موتور احتراق داخلی دیگری از فیلتر هوا استفاده می ‌کند. پس هر گاه قرار است از دستگاه چمن زن موتوری هوندا و یا هر چمن زن موتوری دیگری استفاده کنید، باید حضور فیلتر هوا را جدی بگیرید. در عین حال این فیلتر هوا باید کاملاً سالم و از نوع استاندارد باشد. پس باید طبق دستورالعمل اعلام شده برند سازنده در کاتالوگ دستگاه، فیلتر هوا را در طی آن ساعات کاری مشخص، تعویض کنید.6-    تعویض شمع ها را جدی بگیرید. هر موتور بنزینی برای تکمیل پروسه احتراق خود به شمع نیاز دارد. شمع از قطعات مصرفی موتورهای بنزینی است. در موتورهای چمن زن بنزینی هوندا نیز از شمع استفاده شده است که قطعاً در گذشت فعالیت طولانی، مستهلک خواهد شد. توصیه شده است که سالیانه شمع های انواع چمن زن هوندا را تعویض کنید.7-    تیغه ها را برای همیشه تمیز نگه دارید. تیغه ها از اقلام مصرفی دستگاه چمن زن هوندا هستند. قطعا هر تیغه ای طول عمر مفیدی دارد و در پایان مدت زمان فعالیت تعریف شده باید آنها را تعویض کنید. اما این دلیل نمی شود که در مدت زمان تعریف شده، اقدامی موثر برای تیز کردن تیغه ها داشته باشید. تیغه ها ممکن است کاملا سالم باشند؛ اما کند شده، قابلیت برش زنی چمن ها را نداشته باشند. لذا لازم است تا پس از هر چند بار عملیات چمن زنی با دستگاه چمن زن هوندا، تیغه را از جای خود باز کرده و تیز کنید. در عین حال ممکن است در طول چمن زنی، تیغه های شما با اجسام سخت مانند سنگ و فلزات و قوطی های پلاستیکی برخورد کند. این برخوردها قطعاً باعث کند شدن تیغه ها خواهند شد که لزوم توجه به تیز کردن آنها را دو چندان خواهد کرد. انواع چمن زن هوندا در مدل های گوناگون با تعریف تیپ ها در ظرفیت های متنوعی طراحی شده اند. چمن زن هایی که برای انجام گسترده ‌ترین عملیات چمن زنی آمادگی کامل دارند. هر کدام از این مدل ها اگر چه در جنبه هایی از طراحی با یکدیگر متفاوت هستند؛ اما در کلیات امر همگی آنها با قواعد مشخصی طراحی شده ‌اند و در طول این طراحی ها تبدیل به بهترین های بازار شده اند.
چمن زن هوندا (Honda)
 در تمام مدل های تعریف شده از انواع چمن زن هوندا، موتورهایی چهار زمانه با عملکردی نرم و روان و در عین حال کم مصرف حضور دارند. خصوصاً که هوندا در اکثر مدل ها از موتور خوش ساخت GXV160 استفاده می ‌کند. از طرفی بهره ‌مندی از شاسی با بدنه استیل نهایت مقاومت و ماندگاری را برای انواع علف زن هوندا فراهم کرده است. علف زن هایی که با استفاده از چرخ های بلبرینگی قابلیت جابجایی سریع و ظرفیت مانور عملیاتی کاملا مطلوبی دارند.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5