خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

کاتر آسفالت بر بنزینی

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

معرفی و تحلیل فنی انواع کاتر آسفالت بر بنزینی

کاتر آسفالت بر بنزینی یک دستگاه تخصصی برای برش زنی سطوح سخت عمرانی است. از سطح سخت آسفالت تا انواع کفپوش ‌های بتنی، سرامیکی، سنگی و... را می ‌توان با دستگاه کاتر آسفالت بر که مجهز به موتوری بنزینی است به شکل کاملاً منظم و هدفمند برش زد. این دستگاه در کلیه عملیات ‌های اصلاح و بازبینی معابر شهری و همچنین تکمیل نهایی و یا انجام تعمیرات ساختمانی کارایی دارد. چرا که در تمام این عملیات ‌ها باید بتوانیم بخشی از سطح آسفالت و یا سنگ و بتن را به شکلی منظم و هدفمند حذف کنیم. این نوع کار کردن تنها از عهده ابزاری تخصصی مانند کاتر برش آسفالت بر می ‌آید.کاتر آسفالت بر بنزینی در بحث طراحی یک دستگاه ساده است. اما در عین سادگی، قدرت بالایی دارد. این دستگاه براساس یک تیغه دیسکی شکل پهن و فولادین با تیغه ‌های دندانه ای کربن دار کار می ‌کند. این تیغه دیسکی شکل بسیار سخت، مقاوم، ضد زنگ و برنده است. در دستگاه کاتر برش آسفالت که مجهز به یک موتور بنزینی با سرعت 3000 دور در دقیقه است این تیغه با سرعت بالا حول محوری ثابت به گردش در می ‌آید. گردشی که با قدرت بسیار زیادی همراه است. گردش قدرتمند تیغه مقدمات برش زنی دقیق و منظم سطوحی مانند آسفالت، بتن و حتی سنگ می‌ باشد.

مشخصات فنی کاتر آسفالت بر و بتن بر بنزینی:

در طراحی دستگاه کاتر دستی آسفالت بنزینی از انواع موتورهای احتراق داخل برای به گردش درآوردن تیغه استفاده ‌شده است. موتورهای بنزینی تعریف ‌شده کاملاً قدرتمند با عملکرد بسیار سریع هستند تا قابلیت کافی در ایجاد قدرت حداکثری برای برش سطوح سخت عمرانی را داشته باشند.
کاتر آسفالت بر بنزینی
موتور به ‌همراه تیغه در یک شاسی با طراحی تخصصی قرار دارد. شاسی که تماماً از متریالی فولادین است، باید قابلیت کافی برای تحمل وزن سنگین موتور تا تیغه دیسکی شکل را داشته باشد. در عین ‌حال باید از پس شرایط سخت و سنگین کار برش زنی سطوحی مانند آسفالت و بتن برآید.دستگاه کاتر بتن بر بنزینی در نگاه مقدماتی یک دستگاه ساده است. اما در بحث فنی و همچنین شرایط کارکرد وارد جزئیات بسیار زیادی می‌ شود. مهارت کار کردن و حتی توانایی تهیه کردن یک دستگاه کاتر آسفالت نیاز به آگاهی بالایی دارد. بریدن سطوح سخت عمرانی مانند آسفالت و یا بتن و حتی سنگ ماجرای ساده ‌ای نیست. با هر مدل دستگاه کاتر برش بتن نمی ‌توانیم در هر نوع عملیات برش زنی حاضر باشیم. از انتخاب نوع دستگاه تا مهارت استفاده از تیغه کاتر مناسب نیاز به آگاهی و تجربه بالایی دارد.در این مطلب قصد داریم تا به بحث فنی و جامع درباره کاتر برش آسفالت و بتن بنزینی بپردازیم تا لااقل از منظر آگاهی نسبت‌ به این دستگاه قدرتمند توانایی کافی داشته باشید. طبیعتاً با اطلاعات کافی بهتر می ‌توانید وارد پروسه خرید و فروش کاتر بتن بر بنزینی شوید و به نوعی یک ماشین مناسب با سطح فعالیتی که دارید را تهیه نمایید. 

انواع دستگاه کاتر آسفالت بر بنزینی کدامند؟

کاتر آسفالت بر بنزینی در انواع گوناگون با هدف انجام کار در شرایط متنوع کاری طراحی می ‌شود. انواع کاتر دستی آسفالت بنزینی را بر اساس دو آیتم دسته بندی می نماییم.
 1. انواع کاتر بنزینی برش آسفالت و بتن بر اساس برند شاسی
 2. انواع کاتر بنزینی برش آسفالت و بتن بر اساس برند موتور بنزینی نصب شده روی شاسی
 

انواع کاتر بنزینی بر اساس نوع شاسی دستگاه:

نوع شاسی نصب شده جز موارد بسیار حائز اهمیت بوده و تمامی عوامل مهم همچون طول عمر، کیفیت برش زنی، توان تحمل وزن موتور، کارکرد، راهبری توسط اپراتور و همچنین سهولت حین کار با دستگاه همگی به کیفیت شاسی کاتر بستگی دارد.بر همین اساس انواع شاسی کاتر بنزینی با برندهای مختلف و کیفیت های مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند که از معروفترین برندها می توان به موارد زیر اشاره نمود:شاسی کاتر آسفالت بر بنزینی برند خلیج فارسشاسی کاتر آسفالت بر بنزینی برند تهران کاترشاسی کاتر آسفالت بر بنزینی برند پوریا صنعتشاسی کاتر آسفالت بر بنزینی برند تهران کاترشاسی کاتر آسفالت بر بنزینی برند جهان نماشاسی کاتر آسفالت بر بنزینی برند تکنو کاتر

انواع کاتر آسفالت بر براساس نوع موتور بنزینی

تیغه ‌های دیسکی شکل و فولادین کاتر برش آسفالت بنزینی باید با سرعتی بسیار بالا به گردش درآید. این تیغه ها سنگین ‌وزن هستند و در عین ‌حال تنها با چرخش بسیار سریع می‌ توانند قابلیت برش زنی سطوح سخت مانند آسفالت و بتن و حتی سنگ را داشته باشند. دستگاه نیاز به موتورهایی قدرتمند دارد تا قابلیت گردش تیغه ‌ها را فراهم کند. برای این منظور انواع شاسی کاتر با موتورهای بنزینی از برندهای مختلف و با قدرت های مختلف کوپل می گردند که از معروفترین آن ها می توان به برندهای زیر اشاره نمود:
 1. کاتر آسفالت بر بنزینی با موتور هوندا
 2. کاتر آسفالت بر بنزینی با موتور راتو
 3. کاتر آسفالت بر بنزینی با موتور ویلسون
 4. کاتر آسفالت بر بنزینی با موتور شانری
 5. کاتر آسفالت بر بنزینی با موتور ای تی کیو
 6. کاتر آسفالت بنزینی با موتور گلد اسپرینگ
دقت کنید که کیفیت موتور بیشترین تأثیر در کارایی دستگاه دارد. موتور بی ‌کیفیت زود خراب می ‌شود که قطعا نمی ‌تواند قابلیت ‌های فنی لازم در کار با دستگاه کاتر آسفالت بر بنزینی را داشته باشد. هر چند موتور باکیفیت از برند اصیل باعث افزایش قیمت کاتر آسفالت بر می ‌شود؛ اما در نهایت زمینه کارکردی مطمئن و دائمی فراهم است.

مفهوم کاتر آسفالت و بتن بر بنزینی چیست؟

تفکیک کاتر آسفالت بر و بتن بر از اشتباهات متداول مصرف ‌کنندگان و حتی فروشندگان است. تا جاییکه میان کاتر آسفالت بر و کاتر بتن بر بنزینی تفاوت ساختاری ایجاد می ‌کند. این دو عبارت اگر چه ماهیت عملیاتی متفاوتی را نشان می ‌دهند؛ اما در عمل مربوط به یک دستگاه مشترک با تیغه ‌های متفاوت هستند.دستگاه کاتر بتن بر بنزینی در اصل همان دستگاه کاتر آسفالت بر بنزینی است که در آن از تیغه ‌هایی مخصوص برش بتن استفاده ‌شده است. به ‌این ‌ترتیب ماهیت برش آسفالت و یا بتن در دسته‌ بندی انواع دستگاه کاتر قرار نمی ‌گیرد. بلکه مربوط به دسته ‌بندی انواع تیغه کاتر می ‌شود.
کاتر برش آسفالت بنزینی
 

کاربرد دستگاه کاتر آسفالت بر بنزینی

ماهیت طراحی دستگاه کاتر آسفالت بر بنزینی برای برش زنی سطوح سخت عمرانی است. در واقع این دستگاه طراحی شده‌ است تا با استفاده از آن بتوانیم برش‌ هایی منظم و دقیق را در سخت ‌ترین سطوح ایجاد کنیم. به ‌این ‌ترتیب برای تعمیرات، بازسازی، اصلاح و هر گونه تغییر تنها بخش ‌های هدف را حذف می‌ کنیم و دیگر بخش ‌های سطوح آسفالتی و بتنی و حتی سنگی و موزائیک شده را خراب نخواهیم کرد.

 مهمترین کاربردهای دستگاه آسفالت بر بنزینی:

 1. برای انجام عملیات ‌های کابل گذاری در زیر سطوح آسفالتی یا بتنی برای فعالیت ‌های نصب تاسیسات شهری و ساختمانی کارایی دارد.
 2. جهت ترمیم و بازسازی بخش‌ های خراب‌ شده از معابر آسفالتی و حتی بتنی و یا سنگ ‌فرش و موزاییک استفاده می ‌شود. با استفاده از دستگاه کاتر آسفالت بر می ‌توانیم خیلی ساده بخش ‌های خراب از معابر را حذف کنیم و مقدمات اصلاح و بازسازی این بخش ‌های خراب‌ شده را فراهم آوریم.
 3. برای انجام لکه ‌گیری در آسفالت معابر شهری و جاده ‌ای کاربرد بسیار زیادی دارد.
 4. از کاتر آسفالت بر بنزینی برای حفر انواع کانال به‌ جهت نصب فاضلاب، لوله ‌های گاز و آب و داکت های مخابراتی و... استفاده می ‌شود. با استفاده از یک کاتر مناسب می ‌توانیم در مدت ‌زمانی کوتاه کانال ‌هایی باریک و عمیق را حفر کنیم.
 5. اجرای کانال ‌هایی برای عبور آب در انواع سطوح بتنی و یا آسفالتی که غالبا در فضاهای سرپوشیده و کف سالن ‌های بزرگ صنعتی استفاده می‌ شود.
 6. برای برداشتن کامل کف در انواع سالن ‌های ورزشی و صنعتی و فروشگاهی و همچنین برداشتن کف در سازه ‌ها مانند پل و... کارایی دارد.
 7. برای مقدمات حفر هر گونه چاه به ‌جهت ایجاد خطوط اولیه در حفاری استفاده می‌ شود.
 8. قابلیت استفاده در کارگاه‌ های سنگ بری برای برش زنی منظم انواع سنگ‌ های ساختمانی را دارد.
 

اجزا دستگاه کاتر برش آسفالت بنزینی

هر دستگاه کاتر آسفالت بر در طراحی تخصصی برای برش سطوح سخت مانند آسفالت و بتن طراحی ‌شده است. اگر چه انواع مدل ‌ها محصول انواع برندها در سطح بازار موجود است؛ اما در نهایت همگی مدل ‌ها از یک ساختار کلی پیروی می کنند.

شاسی دستگاه کاتر:

شاسی که محوریت استقرار قطعات فنی دستگاه است. شاسی در عین استقرار قطعات باید استحکام کافی برای کنترل قدرت و مهار سرعت تیغه را داشته باشد. در عین ‌حال کار کردن با دستگاه کاتر را امن نماید. از طرفی باید از وزنی مناسب برای جلوگیری از ارتعاش دستگاه برخوردار باشد.

موتور دستگاه کاتر:

موتور دستگاه که بخش تولید توان دستگاه می ‌باشد. قدرت کاتر آسفالت بر ارتباط مستقیم به قدرت موتور دارد. عموماً برای طراحی کاتر برش آسفالت بنزینی از یک موتور ۲ سیلندر با عملکرد ۴ زمانه که الگوی کار هوا خنک دارد، استفاده می ‌شود. موتور هندلی است و از نوع هواخنک می باشد.

تیغه برش دستگاه کاتر:

تیغه کاتر که وظیفه برش آسفالت و یا بتن را بر عهده دارد نیز جز قسمت های مهم دستگاه کاتر برش آسفالت بنزینی به شمار می آید.

مخزن آب دستگاه کاتر بنزینی:

مخزن آب و تمامی بخش‌ های تعریف ‌شده در سیستم خنک کاری تیغه. دستگاه کاتر آسفالت بر بنزینی باید دارای دو عدد نازل برای خنک کردن تیغه باشد. در غیر این ‌صورت تیغه در اثر اختلاف دمای دو طرف به ‌شدت آسیب می‌ بیند. البته برخی از تیغه ‌ها با قابلیت خشک طراحی می ‌شوند. برای کارکرد این نوع از تیغه ها نیازی به استفاده از آب برای خنک شدن سطح آن نداریم. 

ظرفیت برش زنی کاتر بنزینی چگونه محاسبه می ‌شود؟

ظرفیت برش زنی از معیارهای جدی برای انتخاب و بررسی فنی هر دستگاه کاتر آسفالت بر است. ظرفیت برش زنی معرف مقدار عمق قابل به بریدن توسط دستگاه کاتر می ‌باشد. حداکثر عمق برش یک معیار کیفی در دستگاه کاتر آسفالت بر است که توسط ابعاد تیغه کاترها مشخص می ‌شود. به ‌این ‌ترتیب به نسبت قطر تیغه می‌ توانیم مقدار قابلیت برش زنی هر دستگاه کاتر آسفالت بر را مشخص کنیم که به ‌قرار زیر هستند.
 1. با استفاده از کاترها که دارای تیغه ‌های ۳۵ سانتیمتری هستند، حداکثر می ‌توانیم تا عمق نهایت ۱۲ سانتیمتری از سطح آسفالت و یا بتن را برش بزنیم.
 2. با استفاده از کاترهای رده متوسط با قطر تیغه ‌های ۴۰ سانتیمتری حداکثر می ‌توانیم تا عمق نهایت ۱۴ سانتیمتر از عمق سطوح آسفالت و یا بتنی را برش بزنیم.
 3. با استفاده از کاترهای ۴۵ سانتیمتری که دارای بزرگترین تیغه کاترها هستند، حداکثر می ‌توانیم تا عمق ۱۷ سانتیمتری از سطوح بتنی و یا آسفالته را برش بزنیم.
 

نکات کار اصولی و روش کاتر زنی ایمنی با دستگاه کاتر برش آسفالت

 1. موتور بنزینی طراحی‌ شده در عموم مدل ‌ها از نوع ۴ زمانه است. لذا دارای یک مخزن روغن مستقل می‌ باشد. به ‌مانند هر مدل موتور بنزینی باید روغن دستگاه را طبق الگوی معرفی ‌شده سازنده تعویض کنید. معمولاً به ‌ازای هر ۵۰ ساعت کارکرد دستگاه باید روغن‌ موتور را تعویض نمایید. برای این کار نیاز به یک لیتر روغن از نوع استاندارد LW40 که همان روغن موتورهای بنزین سوز در خودروهای معمولی است داریم.
 2. به ‌ازای هر ۵۰۰ ساعت کارکرد متوالی باید یک دوره سرویس کلی را انجام دهید. سرویس کلی دستگاه آسفالت بر به بررسی جزئیات موتور مربوط است. در این ‌باره لازم است تا فیلتر هوا، فیلتر روغن و همچنین شمع و تسمه ‌های موتور را تعویض کنید. در عین ‌حال باید میزان سلامت سیم هندل و سیم گاز موتور را بررسی کنید تا در صورت نیاز این قطعات نیز تعویض شوند.
 3. در حین کار باید مراقب باشید که فشار بالایی بر تیغه گردان دستگاه وارد نشود. فشار به تیغه باعث شکستگی آن خواهد شد. در عین ‌حال مقدار فشار بالایی بر موتور دستگاه وارد می ‌شود.
 4. تیغه ‌ها را بعد از طی شدن مدت ‌زمان استاندارد تعیین ‌شده تعویض کنید. از کار با تیغه‌ های فرسوده، شکسته و یا تاب برداشته جداً خودداری کنید. زیرا باعث فشار زیادی بر روی موتور دستگاه می ‌شوند.
 5. در طول کار باید مهارت کافی در حرکت ملایم و یکنواخت دستگاه کاتر آسفالت بر را داشته باشید. هر گونه حرکت سریع و یا جابجایی بی ‌برنامه به اطراف باعث چپ شدن دستگاه خواهد شد.
 6. قبل ‌از آغاز به کار با دستگاه کاتر دستی آسفالت از پر بودن مخزن آب اطمینان داشته باشید. هر گونه کوتاهی در جریان خنک‌ سازی تیغه کار باعث سوختن تیغه و یا شکستن سگمنت ها می ‌شود. حضور آب در مخزن باعث عملکرد مؤثر سیستم خنک‌ کننده تیغه کار خواهد شد.
 7. دستگاه را به شکل دوره ‌ای آچارکشی کنید و همیشه مطمئن باشید که موتور در اتصالی محکم بر روی شاسی دستگاه قرار دارد. در عین ‌حال از محکم بودن اتصال تیغه کاتر بر روی شفت دستگاه اطمینان داشته باشید.
 8. هرگز تیغه را در داخل سطح آسفالت و یا بتن استارت نزنید. گاهی ممکن است که دستگاه در حین کار مادامیکه تیغه در داخل سطح آسفالتی قرار دارد، خاموش شود. در این حالت اول باید تیغه را خارج کنید، سپس برای باری دیگر دستگاه را روشن نمایید.
کاتر زنی آسفالت با دستگاه کاتر
دستگاه کاتر بتن بر بنزینی یک ماشین قدرتمند با قابلیت برش سطوح سرسخت عمرانی است. قیمت کاتر آسفالت بالا است و کاملاً وابسته به تکنولوژی ساخت، نوع موتور، تعریف شاسی و... دارد. کار سخت برش آسفالت و بتن شوخی ‌بردار نیست. لذا به‌ عنوان یک پیمانکار آگاه همیشه از مدل کاتر آسفالت برهایی بنزینی مطمئن و کاملاً سالم استفاده کنید. در عین ‌حال همیشه از میزان مهارت بالا و دقت کافی اپراتور در حین کار با دستگاه کاتر برش آسفالت بنزینی اطمینان داشته باشید. با رعایت تمام این نکات، مطمئن باشید که دستگاه قدرتمند کاتر زنی کاملاً مؤثر و امن در اختیار شما قرار می ‌گیرد.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5