خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

کاربرد قطره چکان آبیاری کجاست؟

فهرست مطالب

آبیاری قطره ای در کشاورزی

آبیاری زمین های زراعی یکی از مسائل مهم و حیاتی به شمار می آید که بایستی حتما به صورت اصولی و استانداردی صورت گیرد تا به این منظور بتوان شاهد رشد و باروری محصولات کشاورزی بود. آبیاری نمودن زمین های کشاورزی از دیرباز تاکنون رواج داشته است و بشر امروزی به منظور این فرآیند دست به کارهای مختلفی زده است تا به بهترین نحو ممکن بدون هدر رفتن حجم وسیعی از آب در زمین های زراعی بتوان آبیاری را به شکل اصولی و قانونمندی به پیش برد. آبیاری قطره ای گونه ای از آبیاری زمین های کشاورزی به شمار می رود که با استفاده از قطره چکان آبیاری آن را صورت می بخشند. در ادامه به منظور آشنایی بیشتر با این شیوه آبیاری به روش قطره چکان آبیاری توضیحاتی در خصوص آن آورده می شود و سپس به کاربرد این شیوه آبیاری نمودن در زمین های کشاورزی اشاره خواهد شد. 
کاربرد قطره چکان آبیاری کجاست؟
 آبیاری قطره ای با استفاده از قطره چکان 

آبیاری قطره ای با استفاده از قطره چکان آبیاری

 آبیاری قطره ای گونه ای از سیستم های آبرسانی در زمین های کشاورزی به شمار می رود که به منظور استفاده از این روش می بایست پیش از هر گونه فرآیندی مزرعه و باغات کشاورزی خود را لوله کشی کنید و سپس آب با جریان یافتن در درون لوله ها از قطره چکان آبیاری قرار گرفته شده در کنار ریشه درختان و گیاهان بیرون می آید تا قطره قطره و بدون صرف آب زیادی بتوان زمین های کشاورزی را آبیاری نمود تا بدین وسیله شاهد رشد و نمو بیش از حد محصولات کشاورزی در یک بازه زمانی کوتاه مدتی شد. استفاده از قطره چکان آبیاری میزان آب خروجی را کم می کند و آن را تا حدود یک لیتر بر ساعت می رساند. بنابراین استفاده از قطره چکان آبیاری تا حد بسیار زیاد و شایان توجهی در صرفه جویی در مصرف بهینه آب بسیار تأثیرگذار می باشد. به همین سبب است که استفاده نمودن از قطره چکان آبیاری به مدد آبیاری قطره ای بسیار حائز اهمیت است و یکی از عناصر مهم و اصلی در فرآیند آبیاری گیاهان و درختان در زمین های کشاورزی محسوب می شود. 
کاربرد قطره چکان آبیاری کجاست؟
 قطره چکان آبیاری 

قطره چکان آبیاری چیست؟

قطره چکان آبیاری که به آن دریپر نیز اطلاق می شود؛ یک قطعه پخش کننده کوچکی از جنس پلاستیک و غالبا از نوع پلی اتیلن می باشد که از آن در آبیاری قطره ای استفاده به عمل آورده می شود. قطره چکان آبیاری که جزء کاربردی ترین قسمت در این شیوه آبیاری به حساب می آید؛ خروجی های آب را تشکیل می دهند تا به جای استفاده از نیروی انسانی بتوان به کمک این وسیله کوچک با کارایی بسیار بالا عملیات آبیاری زمین های کشاورزی را صورت داد. جنس قطره چکان آبیاری معمولا از پلاستیک های بسیار باکیفیتی به شمار می آید که بر روی لوله های پلی اتیلن نرم در فاصله های مناسبی نصب می گردند. 

انواع برند قطره چکان کشاورزی

برندهای مختلفی هستند که قطره چکان کشاورزی را به منظور آبیاری زمین های زراعی تولید و طراحی می کنند که هر یک از آن ها کاربرد خاص خود را دارند. از جمله انواع برندهای مختلف قطره چکان ها می توان به موارد زیر اشاره کرد: 1-    قطره چکان نتافیم2-    قطره چکان آکسیوس3-    قطره چکان یورو دریپ4-    قطره چکان رین برد5-    قطره چکان کتیف و آنتلکو6-    و... هر یک از این قطره چکان ها را شما می توانید در دبی های مختلف 2، 4، 8، 24 و 32 لیتر بر ساعت تولید گشته اند تا هر یک از افراد بتوانند بر حسب نوع برند تولیدی قطره چکان ها در زمین های کشاورزی و نیز کارایی های هر یک از آن ها یکی را انتخاب کرده و از وجود آن ها به منظور آبیاری گیاهان و درختان خود بهره مند شوند. 
کاربرد قطره چکان آبیاری کجاست؟
 کاربرد قطره چکان آبیاری در زمین های کشاورزی 

کاربرد قطره چکان آبیاری کجاست؟

استفاده از قطره چکان آبیاری بیشتر به منظور تأمین سیستم آبرسانی باغات و مزارع در تمامی دنیاست که گسترش زیادی یافته است. به طور کلی انتخاب یک قطره چکان آبیاری مناسب و مطلوب می تواند یکی از حساس ترین مراحل سیستم آبیاری به شمار آید که شما می توانید هر یک از انواع مختلف قطره چکان ها را در برندهای تولیدی مختلف برای سیستم آبرسانی مزارع کشاورزی خود به کار ببندید تا به این منظور شاهد بارور نمودن گیاهان و محصولات کشاورزی خویش شوید. به طور کلی استفاده و بهره مندی از قطره چکان ها می تواند به منظور تأمین نیاز آبی گیاه صورت بخشد.در این خصوص می بایست به نوع و تعداد قطره چکان ها توجه کرد و آن ها را به گونه ای انتخاب نمود که بین 33 الی 66 درصد از مقطع افقی خاک را در منطقه فعال رشد و نمو ریشه ها خیس کند تا به این منظور بتوان با سیستم آبیاری قطره ای با صرفه جویی در مصرف آب خاک حاصلخیزی را در اختیار داشت و نیاز آبی گیاهان و محصولات مختلف خود را در مزارع کشاورزی تأمین نمود تا با برداشت بیشتر و بهینه تر محصولات خود بتوان دست به سودآوری شایان توجهی زد. بنابراین عمده ترین کاربرد آبیاری قطره ای، رساندن تدریجی ولی پیوسته و همیشگی آب و مواد غذایی به گیاهان و محصولات کشاورزی است تا به صورت قطره قطره ولی پیوسته نیاز آبی مزارع کشاورزی را بتوان تأمین نمود. 

خرید قطره چکان

 با توجه به این که استفاده از قطره چکان در زمین های کشاورزی می تواند بسیار مقرون به صرفه و کاربردی باشد؛ شما می بایست به منظور آبیاری زمین های زراعی خود پیش از خرید قطره چکان آبیاری به نوع نیاز خود از آن ها توجه داشته باشید و با دیدی باز و تحقیقات گسترده در خصوص نوع و مدل و حتی برندهای مختلف یکی از مدل های قطره چکان را برای خود خریداری کنید. توضیح این که هر یک از قطره چکان ها ممکن است با قیمت های مختلف و گوناگونی در معرض فروش قرار گیرند که این اختلاف قیمت آن ها بسته به نوع برند تولیدی و کیفیت و کارایی هر یک از آن هاست. بنابراین بایستی بر حسب بودجه خویش و نیز نیاز خود به استفاده از قطره چکان آبیاری وسیله ای را برای آبیاری قطره ای زمین های کشاورزی خود خریداری کنید که مناسب زمین های زراعی شماست.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر