خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

کلاغ پران دگر ترکیه

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

 توپ صوتی دگر چگونه می تواند امنیت زمین زراعی را تامین کند؟

توپ صوتی دگر را می توان از ملزومات جدی برای کشاورزی مدرن در نظر گرفت. می ‌پرسید توپ صوتی دیگر چیست؟! برای پاسخ به این سوال لازم است تا شما را راهی یک زمین زراعی کنیم.در کشاورزی تمام همت ما آن است که بتوانیم طیف گسترده ‌ای از گیاهان مفید برای تغذیه انسان‌ ها و برخی از حیوانات اهلی را پرورش دهیم. این گیاهان زراعی تقریباً تمام جنبه ‌های هرم غذایی ما را به شکلی مستقیم و یا غیرمستقیم پوشش می دهند؛ اما این گیاهان مفید تنها برای ما جایگاه غذایی ندارند؛ بلکه دسته بزرگی از انواع حشرات و حیوانات نیز علاقه دارند تا از طریق این گیاهان تغذیه کنند.برای آفات حشره ای ایده ‌های کارآمدی از انواع روش های سمپاشی مطرح است؛ اما برای آفات حیوانی اعم از انواع پرندگان تا گراز، روباه و... چه ایده ‌ای می ‌تواند تاثیرگذار باشد؟
کلاغ پران دگر ترکیه
آیا نصب یک مترسک قادر است به طور کامل تمام حیوانات را دور سازد؟ شاید بتوانید ایده ‌های متنوعی را مطرح کنید؛ اما یقیناً یکی از بهترین آنها استفاده از توپ صوتی ترکیه ای دگر می باشد. اگر چندان آشنایی با توپ صوتی ندارید، با ما همراه شوید تا هر چه کاملتر از این تجهیز البته همراه با معرفی توپ صوتی دگر آشنا شوید. البته در مقدمات امر بهتر است نگرش کاربردی‌ تری از چرایی اختراع تا استفاده از گنجشک دورکن یا همان توپ صوتی داشته باشید.

چرا توپ صوتی را اختراع کرده اند؟

ماجرا از هجوم همه ‌ساله و همیشگی انواع حیوانات وحشی در سطح مزارع بزرگ زراعی آغاز می ‌شود. در گذشته ‌های نه ‌چندان دور، غالباً زمین ‌های زراعی ابعاد بزرگی نداشتند. لذا پایش آنها برای دفع انواع حیوانات امر چندان غیرممکنی نمی‌ شد. هر چند باز هم نمی‌ توانستند از خسارات این حیوانات جلوگیری کنند.به هر صورت صحبت از مزرعه کوچک و بزرگ نیست. وقتی پای غذا در میان باشد، رقیب هایی سمج و البته سرسخت نیز در میان است. از پرندگان همیشه گشنه تا انواع حیوانات وحشی که بدشان نمی ‌آید در سطح یک زمین زراعی و حتی یک مرغداری غذایی آسان و خوشمزه نصیب آنها شود. این می ‌شود که چه بخواهید و یا نخواهید پای این حیوانات گشنه همیشه بر سطح زمین زراعی شما باز خواهد شد.البته گاهاً در گروه ‌های دسته ‌جمعی ظاهر می شوند. آن وقت است که می توانید کاملاً متوجه باشید که منقار گشنه چند پرنده کوچک در کنار هم چه ابعاد بزرگی از خسارت ‌های زراعی را می ‌سازند.این است که از همان بدو داستان کشاورزی، کشاورز ما در تکاپوی دور نگه داشتن پرندگان و حیوانات بوده است. گاهی از مترسک ها استفاده کرده، گاهی هم از دیگر حیوانات مانند سگ ها بهره برده، گاهی هم سعی در تولید صدا هایی بلند با هدف ترساندن حیوانات داشته است. این ایده آخر در دورانی که انواع تفنگ ‌های شکاری ابداع شدند، مطرح شد. وقتی که کشاورزان فهمیدند انواع حیوانات از صدا های بلند شلیک گونه واهمه دارند.از اینجای ماجرا به بعد تقریباً هر کشاورزی که صاحب یک زمین زراعی بزرگ بود، صاحب یک عدد تفنگ شکاری نیز می ‌شد. البته نه برای آنکه حیوان را شکار کرده باشد؛ بلکه برای آنکه بتواند همراه با صدای بلند و مهیب شلیک گلوله‌ ها ایجاد هراس در تمام حیوانات مزاحم در مزرعه نموده و آنها را دور سازد.این ایده اگر چه کارآمد بود؛ اما انجام آن هزینه‌ بردار، دشوار و گاهاً غیرممکن می ‌نمود. به هر حال نمی ‌شود یک تفنگ در دست داشته باشیم و تمام شبانه ‌روز در سطح زمین زراعی صدای ترس‌ آلود شلیک گلوله را ایجاد کنیم. راه حل بهتر، شبیه سازی صدای شلیک گلوله است.به دنبال اولین ایده ‌ها در شبیه ‌سازی صدای شلیک گلوله، اولین دستگاه ‌های گنجشک دورکن ساخته شده‌ اند. توپ صوتی ترکیه ای دگر نیز در تکامل همین ایده ‌ها در جمع محصولات برند دگر طراحی شده است. ایده ‌هایی که می ‌خواهند با خلق صدایی بلند و شلیک گونه در سطح مزارع، باعث ترس حیوانات شده و آنها را از مزرعه دور سازند.
کلاغ پران دگر ترکیه

طرح ساخت کلاغ پران صوتی

ایده تولید صدا های بلند با هدف دور کردن حیوانات، طرح خلاقانه و البته کارآمدی بود؛ اما باید بهره ‌مندی از این ایده را کاملاً در مسیری متفاوت از تفنگ ‌ها قرار می ‌دادند. این شد که طرح ساخت کلاغ پران صوتی مطرح شد.در ابتدا تفنگ‌ های خاصی با هدف تامین چنین صدا هایی ساخته شد. تفنگ ‌هایی که تنها می توانستند صدای بلندی تولید کنند؛ اما استفاده از آنها بسیار هزینه ‌بردار می ‌شد. چرا که مواد انفجاری مانند باروت به هیچ حالت ارزان نیستند.از طرفی کارکرد با آنها نیز مشکلات خاص خود را داشت. به هر حال نمی ‌توانید یک دستگاه توپ صوتی را در دست بگیرید و در هر لحظه از شبانه‌روز سعی در ترساندن حیوانات داشته باشید. با وجود چنین نقیصه ‌هایی، دو ایده کلی در ساخت توپ صوتی مطرح شد. اول آنکه توپ صوتی با متریال ارزانتری بتواند صدای انفجار را تولید کند و دوم آنکه توپ صوتی باید بتواند به طور خودکار در تمام مدت شبانه ‌روز صدای لازم را به طور متناوب ایجاد نماید.برای پاسخ به این دو ایده ماجرای چندان دشواری در پیش پای اولین سازندگان توپ صوتی نبوده است. آنها خیلی زود گاز مایع را جایگزین مناسبی برای متریال با قدرت انفجاری در نظر گرفتند. چرا که گاز مایع بسیار ارزان بوده و به راحتی در هر شهر و دیاری پیدا می ‌شد. در واقع گاز مایع در مسیر زندگی هر کسی قرار داشت.کافی بود تا آن را از بطن آشپزخانه و یا بخاری و هر وسیله گرمایش خانگی بیرون بکشید و در غالب کپسول‌ هاییی به مانند همان کپسول‌ هایی که در مصرف عادی هستند، مورد استعمال توپ صوتی قرار دهید. ایده دوم نیز نیاز به خلاقیت در ساختن یک دستگاه اتوماتیک داشت.دستگاهی که بتواند مقدار مشخصی از گاز مایع را در محفظه انفجاری کوچک جمع کرده و منفجر کند. در نهایت صدای تولید شده از انفجار را در سطح زمین زراعی گسترش دهد.در نتیجه طرح ساخت توپ صوتی مانند توپ صوتی دگر کامل شد. دستگاهی که با استفاده از گاز مایع همراه با کپسول های ساده خانگی کار می کند. در این دستگاه سیستم اتوماتیکی تعریف شده ‌است که می‌ تواند با زمان تعریف ‌شده ما به طور متناوب مقدار مشخصی از گاز مایع را منفجر نموده و صدای تولید شده از آن را در فضای هدف گسترش دهد. البته برای آنکه بتواند صدای تولید شده را هر چه بلندتر و هدفمندتر کند، از یک لوله بزرگ با شکل خاصی بهره ‌مند می ‌باشد.صدای ناشی از انفجار از طریق این لوله به سمت سطح زمین زراعی هدایت خواهد شد. به ‌این ‌ترتیب طرح ساخت کلاغ پران تکمیل خواهد شد. توپ صوتی دگر از نمونه ‌های مدرن در این طرح ساخت می باشد. توپ صوتی ای که می‌ تواند مسیر تولید صدای کامل و البته برنامه ‌ریزی ‌شده ‌ای را حاصل آورد.

مشخصه‌ های فنی در طراحی توپ صوتی دگر

در حال حاضر توپ صوتی دگر ترکیه ای از بهترین نمونه ‌های بازار با هدف تامین صدا های بلند و شلیک گونه می باشد. ویژگی های فنی در طراحی این توپ صوتی به ‌قرار زیر هستند.
 • توپ صوتی دگر از یک کپسول دو کیلوگرمی از مدل ‌های آشنای خانگی تغذیه می شود. البته در صورت هماهنگی میان سوزن استاندارد کپسول با نمونه ‌های پیش ‌بینی‌ شده در توپ صوتی دگر این تجهیز قادر است تا با هر مدل کپسولی همراه شود.
 • توپ صوتی دگر در صورت تنظیم استاندارد و تولید صدای منطقی قادر است تا با استفاده از یک کپسول دو کیلوگرمی گاز مایع، تعداد 2970 انفجار با قدرت صدای شلیک یک گلوله تفنگ ژ-سه را داشته باشد.
 • شدت صدای تولید شده از هر انفجار توپ صوتی دگر برابر با 120 دسی ‌بل می باشد.
 • هر توپ به صوتی دگر می‌ تواند فضای یک هکتار از زمین‌ های زراعی را پوشش بدهد. برای پوشش زمین ‌های زراعی بیش از یک هکتار لازم است تا به‌ ازای هر هکتار یک توپ صوتی دگر مجزا تهیه کنید.
 • توپ صوتی دگر از مدل‌ های تنظیم الکترونیکی است که می ‌تواند در محدوده زمان‌ های دو الی بیست دقیقه‌ ای تنظیم شود. در مدل‌ های مکانیکی قابلیت تنظیم زمان از دو الی ده دقیقه را دارا می باشد.
 • وزن توپ صوتی دگر بدون در نظر داشتن کپسول محتوای گاز مایع چیزی در حدود شش کیلوگرم می باشد. این دستگاه در ابعاد 15´45´52 سانتیمتری طراحی شده است.
 • توپ صوتی دگر در سطح بازار با گارانتی یک ‌ساله و پنج سال خدمات پس از فروش عرضه می شود.
کلاغ پران دگر ترکیه

انواع طراحی در توپ صوتی دگر

ایده طراحی در تمام طرح ‌های منجر به ساخت گنجشک دورکن مانند توپ صوتی دگر ترکیه یک طراحی مشخص دارد. محفظه انفجاری که تحت تغذیه یک کپسول گاز مایع قرار خواهد گرفت و لوله بلند با شکل مخروطی خاصی که می‌ تواند صدای تولید شده از انفجار را در سطح زمین زراعی هدایت کند.در بین این تجهیزات، برخی سیستم ‌های کنترلی هستند که با هدف ایجاد یک نظم حساب‌ شده در توالی زمان انفجار ها طراحی شده ‌اند. انواع توپ صوتی دگر در طراحی این سیستم ‌های کنترلی با یکدیگر تفاوت دارند.برای این منظور دو مدل مکانیکی و الکترونیکی مطرح است. در مدل ‌های مکانیکی تنظیم زمان ‌های توالی میان هر دو انفجار پیاپی توسط یک سیستم تایمر مکانیکی تنظیم شده است و قادر است تا هر دو دقیقه یکبار شرایط انفجار را آماده کند؛ اما در نمونه ‌های پیشرفته ‌تر، از سیستم کنترل تایمر در عملکرد توپ صوتی با استفاده از یک سیستم الکترونیکی تامین می شود. این سیستم قدرت تنظیم بالاتری دارد و می ‌تواند در بازه زمانی های بسیار کوچک و یا بزرگتری تنظیم شود.محدوده زمانی تنظیم توالی انفجار ها در توپ صوتی دگر الکترونیکی از دو الی بیست دقیقه می باشد. در مدل ‌های الکترونیکی شاهد حضور یک سیستم مانیتورینگ کوچک هستیم تا بتوان برنامه زمان ‌بندی ‌شده بهتری را برای عملکرد کل دستگاه تنظیم نمود.

مکان‌ هایی که می ‌توان از توپ صوتی دگر در آنها استفاده کرد

هدف نهایی از طراحی تا ساخت توپ صوتی دگر ترکیه خلق صدا هایی بلند برای دور نگه داشتن حیوانات مزاحم می باشد. لذا در هر فضا و مکانی که حضور یک حیوان اعم از پرندگان تا چرندگان و حتی حیوانات شکارچی دردسرآفرین است، می ‌توانیم از توانمندی ‌های توپ صوتی دگر بهره ‌مند باشیم. به ‌این ‌ترتیب هر نوع هجوم پرندگان، حضور وسیع حیوانات جونده و یا تهاجم غیرقابل پیش ‌بینی حیوانات شکارچی مانند انواع روباه و گرگ خنثی خواهد شد. عمده مکان ‌هایی که می توانند از توپ صوتی دگر بهره ‌مند باشند به قرار زیر دسته‌ بندی شده ‌اند.-        استفاده در تمامی مزارع، کشتزار ها، باغ ‌های میوه و حتی فضا های گلخانه ‌ای-        استفاده در باند های فرودگاهی برای دور نگه داشتن انواع پرندگان از سطح باز باند های فرود-        حفاظت از انواع انبار ها و سیلو های نگهداری از مواد غذایی-        استفاده در انبار های فله‌ ای نگهداری از خوراک دام و طیور-        استفاده در مزارع پرورش ماهی و دیگر آبزیان-        استفاده در مزارع پرورش انواع پرندگان مانند شتر مرغ هایی که فضای بسیار بزرگی دارند و غالباً عاری از حصار بوده و کاملاً مستعد تهاجم انواع درندگان مانند گرگ‌ ها هستند.به هر صورت در هر فضایی که می تواند مستعد حضور انواع حیوانات خطرناک تا مزاحم باشد، می ‌توان از یک توپ صوتی دگر با هدف دورسازی آنها استفاده کرد. البته در نظر داشته باشید که قدرت مانور توپ صوتی دگر تنها یک هکتار است. لذا برای هر تعداد هکتار بالاتر لازم است تا از توپ صوتی دگر بیشتری استفاده کنید.
کلاغ پران دگر ترکیه
یکی از نکات منفی در این امر مسئله قیمت توپ صوتی خواهد شد. به ‌هر حال اگر قرار باشد به ازای هر هکتار از یک توپ صوتی بهره ‌مند باشیم، منطقی است که قیمت دستگاه پرنده پران فاکتور تاثیرگذاری خواهد شد.یکی از بهترین ایده‌ ها آن است که محل استقرار توپ صوتی دگر را درست در مرکز فضا و رو به جهت مزرعه قرار دهید. به ‌این ‌ترتیب می ‌توانید حداکثر پوشش از سطح زمین زراعی را داشته باشید.در این حالت می توان برای زمین ‌هایی که اندکی بیشتر از یک هکتار هستند، همراه با یک عدد دستگاه توپ صوتی دگر هدفمندتر باشیم. این آرایش منجر به استفاده تعداد کمتری از توپ صوتی دگر خواهد شد. موضوعی که با توجه به قیمت گراز دورکن ماجرای بااهمیتی خواهد شد.

اصول ایمنی در کار با توپ صوتی دگر

در کارکرد توپ صوتی دگر ترکیه ای و یا هر توپ صوتی دیگری باید متوجه حضور کپسول ‌های گاز مایع باشید. به هر حال این دستگاه برای تولید هر صدای بلند و شلیک گونه خود به ازای هر دو الی بیست دقیقه یک انفجار حاصل از احتراق گاز مایع را حاصل خواهد کرد. لذا کاملاً مستعد بروز انواع خطرات جدی است. برای همین است که رعایت برخی نکات ایمنی در کار با توپ صوتی دگر الزامی است. نکاتی مانند:□       در هنگام اولین استفاده از دستگاه توپ صوتی دگر هرگز در مقابل آن نایستید. چرا که نمی ‌توان در عملکرد مطمئن دستگاه در اولین تولید صدای شلیک گونه آن اطمینان داشت. در حالت کلی بهتر است در همه حال در پشت محل استقرار دستگاه قرار بگیرید.□       به هیچ حالت دستگاه توپ صوتی دگر را در محل مسکونی و یا فضا هایی که مورد رفت ‌و آمد های انسانی هستند، نصب نکنید. صدای بلند و شلیک گونه این توپ قطعاً باعث وهم و ایجاد اضطراب در انسان های عادی و البته بی ‌خبر از ماجرا خواهد شد.□       در پاره ‌ای از موارد برای رسیدن به بهترین پخش صدا می توانید توپ صوتی دگر را در ارتفاع نصب کنید. به شرط آنکه از قبل پایه ای مستحکم و البته مختص دستگاه مذکور تهیه کرده باشید و توپ صوتی دگر را بر پایه مذکور کاملاً مستقر نموده باشید. هرگز توپ صوتی دگر را بر روی درختان نصب نکنید.□       از پوشاندن دستگاه توپ صوتی دگر خودداری کنید. این دستگاه با تزریق مقدار مشخصی گاز مایع در محفظه انفجار کار می کند. در صورتی‌که به هر دلیلی توپ صوتی دگر موفق به انفجار نباشد، باید گاز موجود در محفظه احتراق از آن خارج شده و در محیط باز اطراف پخش شود. هر گونه پوشاندن دستگاه مستعد تجمع گاز و ایجاد انفجار های بسیار مهیبی است. دستگاه توپ صوتی دگر کاملاً ضدآب طراحی شده است.□       اگر لازم است محل استقرار توپ صوتی دگری را در مکانی با تجمع بالای علف‌ های خشک قرار دهید، لازم است تا با تعریف یک پایه فلزی و البته کاملاً مستحکم محل استقرار توپ صوتی دگری را در ارتفاع دو متری زمین تنظیم کنید.□       لازم است تا محل استقرار توپ صوتی در یک زمین مسطح، خشک و عاری از هر گونه ناهمواری باشد. چرا که هر صدای شلیک گونه دستگاه مستعد بروز ضرباتی بر بدنه دستگاه می باشد. در این صورت اگر محل استقرار دستگاه را در یک فضای مسطح قرار نداده باشید، این احتمال وجود دارد که توپ صوتی دگر در اثر ضربات متوالی به روی زمین بیفتد.
کلاغ پران دگر ترکیه

روش اصولی در استفاده از توپ صوتی دگر

توپ صوتی دگر زمانی می تواند بالاترین راندمان کاری را داشته باشد و به نحوی از پس دور نگه داشتن انواع حیوانات برآید که به نحوی مناسب در محل مزرعه مستقر شده باشد. توپ صوتی دگر دارای پایه ‌های تلسکوپی شکل است که می ‌توان آنها را به شکل محکم بر سطح زمین هموار مستقر کرد.در نظر داشته باشید که نحوه استقرار توپ صوتی دگر بر سطح زمین هموار را به گونه ‌ای تنظیم کنید که از مقاومت آن در برابر هر نوع عامل محیطی اعم از باد و باران و حتی توفان ‌ها اطمینان داشته باشید.کپسول های متنوع با سایز های گوناگون می‌ تواند مورد استفاده توپ صوتی دگر قرار گیرند. اگر از کپسول های کوچک استفاده می‌ کنید، لازم است تا کپسول را با استفاده از یک زنجیر به پایه توپ صوتی دگر متصل کنید. در صورت استفاده از کپسول های بزرگتر لزومی به استفاده از زنجیر برای بستن کپسول نمی ‌باشد.این دستگاه در دو مدل شارژی و هیدرولیکی طراحی شده است. نوع شارژی در دستگاه توپ صوتی دگر از یک ساز و کار دیجیتالی بهره می ‌برد و استفاده از آن نیازمند به آموزش تمام جنبه‌ های کاری دستگاه است. مطالعه دقیق دفترچه راهنما و کسب آموزش مختصری از افراد آگاه در کار با توپ صوتی دگر از مدل ‌های شارژی اهمیت دارد.اما در گونه ‌های هیدرولیکی که نمونه ‌های مکانیکی هستند، کار با توپ صوتی دگر تقریباً ساده خواهد شد. مدل ‌های مکانیکی بسیار ساده راه ‌اندازی شده و آماده به کار خواهند شد. البته برای کار با چنین دستگاه ‌های ساده‌ ای نیز لازم است تا مطالعه کافی از دفترچه راهنما داشته باشید.

توپ صوتی دگر در سطح بازار

در حال حاضر توپ صوتی ترکیه ای محصول برند دگر از بهترین نمونه‌ های بازار است. اگر چه در سطح بازار می ‌توانید شاهد انواع قیمت گراز دورکن باشید؛ اما قیمت توپ صوتی محصول برند ترکیه ‌ای توانسته است رنج مطلوبی در کنار کارایی بالای خود داشته باشد.در ساخت توپ صوتی دگر از متریال با مقاومت و کیفیت بالایی استفاده شده است. بدنه دستگاه به همراه پایه ‌های آن از مقاومت مطلوبی بهره‌ مند هستند. مدل مکانیکی در طرح محصولات دگر از رنج کمتری در قیمت دستگاه پرنده دورکن برخوردار می باشد؛ اما در مدل های الکترونیکی شاهد رنج بالاتری برای قیمت دستگاه پرنده پران هستیم.به هر صورت قیمت دستگاه پرنده دورکن کاملا به طراحی تا سطح تکنولوژی به کار رفته در آن بستگی دارد. هر چه سیستم کنترل توپ صوتی بالاتر باشد باید انتظار قیمت دستگاه پرنده دورکن بالاتری را نیز داشته باشیم.
کلاغ پران دگر ترکیه
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5