خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

کمپکتور هیساکی با موتور روبین

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

هر آنچه از کمپکتور صفحه ای هیساکی باید بدانید

برای هر ساخت و سازی مقدماتی لازم است. به هر حال هر بنایی که ساخته می ‌شود باید ستون هایش را بر سطح زمین سخت و مستحکمی بنشاند. اگر زمین زیر پای سازه عمرانی اعم از ساختمان های مسکونی تا تاسیس راه ‌ها و دیگر عملیات های بزرگ  عمرانی استحکام کافی را نداشته باشند، در اندک زمانی باعث نشست خاک شده، به راحتی مقدمات تخریب سازه را فراهم می کنند.برای همین است که در مقدمات هر ساخت و سازی خاک زیر پای سازه های عمرانی را می کوبانند. البته برای این منظور از انواع ابزارها استفاده می‌ کنند. کمپکتور صفحه ای هیساکی یکی از بهترین و در عین ‌حال سرشناس ترین ابزارهای کوبش خاک می باشد.انواع کمپکتورها تعریف فنی ساده ‌ای دارند. آنها از یک مکانیزم مکانیکی بهره مند هستند که قرار است سطح صفحه فولادی را با قدرت بالایی بر سطح زمین بکوباند. در کوبش های متوالی سطح فولادی، زمین مورد نظر به طور کامل کوبیده خواهد شد.البته برای طراحی چنین دستگاهی دو ایده کمپکتور صفحه ای و قورباغه ای را مطرح کرده اند. در این بین کمپکتور صفحه ای به خاطر قدرت کوبش بالاتر همراه با ظرفیت کاری بهتر بسیار بیشتر از نمونه های قورباغه‌ ای مورد توجه قرار دارد. کمپکتور صفحه ای هیساکی نیز یکی از همین مدل تجهیزات شناخته شده می باشد.
انواع مدل های کمپکتور هیساکی با موتور روبین
اصولاً ابزار اصلی برای کوبش خاک، غلطک های سنگین و بزرگ فولادی هستند. قطعاً در جمع ماشین آلات متداول ساختمان سازی از حضور این غلطک های بزرگ و سنگین وزن آگاه هستید. آنها قادر هستند تا مساحت بسیار زیادی از زمین را در اندک زمانی بکوبانند.اما چنین ابزارهای توانمندی برای انجام وظیفه نیاز به فضای بزرگی برای قدرت مانور خود دارند. در سطح زمین محدود و کوچک یک بنای عمرانی که قرار است ساختمان مسکونی، اداری و یا صنعتی شود، نمی توانیم از تجهیزات غول ‌پیکر کوبش خاک استفاده کنیم.چنین فضاهایی نیاز به تجهیزات کوچک برای کوبیدن خاک دارند. انواع کمپکتور صفحه ای در ابعاد گوناگون را برای چنین فضاهای تعریف کرده‌ اند.کمپکتور صفحه ای در حجمی کم با قدرت کوبش مناسب توان مانور بالایی دارد. این تجهیز می‌ تواند در کوچکترین زمین های عمرانی نیز دست به کار شده، بالاترین درجات کار تخصصی در کوبش خاک را اجرایی کند.وقتی سطح زمین محدود است و نمی توانیم از غلتک های بزرگ جثه برای کوبش خاک استفاده کنیم، قدرت مانور بالای یک دستگاه کمپکتور صفحه ای کاملاً راه گشا است. البته در این بین قطعاً هر کسی می داند که کمپکتور صفحه ای هیساکی یکی از مطرح ترین مدل های بازار است که با قابلیت کوبش بسیار قدرتمندی از خاک طراحی شده است.

کمپکتور هیساکی ساخت کجاست؟

در حال حاضر کمپکتور هیساکی معروفترین برند شناخته شده بازار می باشد. تا جائیکه بسیاری از اهل فن برای انواع کمپکتور صفحه ای از نام هیساکی استفاده می‌ کنند. گویا این نام تبدیل به ماهیت این دستگاه شده است.البته رسیدن به چنین جایگاهی تصادفی نبوده است. سابقه طولانی در تولید انواع کمپکتور دستی تا تولید محصولات با کیفیت و کارایی برتر، زمینه کافی در رسیدن به چنین شهرتی را فراهم کرده است.تا جاییکه در حال حاضر از نگاه بسیاری، کمپکتور بنزینی صفحه ای محصول برند هیساکی بهترین و کارآمدترین نمونه موجود در بازار است. حال باید ببینیم که این محصول توانمند و شهیر را کدام برند در کدام کشور تولید می کند؟ به طور خلاصه باید ببینیم که کمپکتور هیساکی ساخت کجاست؟نام برند هیساکی آوازه بلندی در صنعت ساختمان سازی دارد. این برند توانمندی ‌های بالایی در طراحی تا تولید انواع ماشین آلات ساختمان سازی دارد. محصولات برند هیساکی در تمام عرصه های ساخت و ساز سرآمد بازار هستند و طرفداران جدی دارند.در نگاه بسیاری برند هیساکی را باید به عنوان یکی از بهترین های بازار انتخاب کرد. این برند خوشنام بازار، محصول کشور مالزی است. شاید از دیدن نام مالزی در چنین اعتباری اندکی تعجب کنید. به هر حال در سطح بازارهای داخلی، چشم‌ های ما به انواع برندهای آمده از کشورهای شرق دور و یا غربی عادت کرده است و حضور نام یک برند از کشور مالزی ماجرای جدیدی خواهد شد.اما برند هیساکی برند شناخته شده در عرصه ‌های جهانی است. آنها در زمینه تولید ماشین آلات سبک فعالیت گسترده‌ ای دارند. دامنه کاری آنها در هر زمینه‌ ای از فضاهای ساختمان‌ سازی تا کشاورزی می باشد.به طور کلی در این دو صنعت یعنی ساختمان سازی و کشاورزی هر گونه ماشین آلاتی که نیاز باشد را می توانید در جمع محصولات متنوع هیساکی داشته باشید. برند هیساکی با سابقه فعالیت ۵۰ساله از ابتدای دهه ۷۰میلادی کار تولیدی خودش را آغاز کرده است. بنیانگذاران برند هیساکی در ابتدای امر به عنوان واردکنندگان عمده ماشین آلات غربی به کشور مالزی فعالیت تجاری داشتند.اما در امتداد عرضه ماشین آلات ساختمان سازی به فکر تاسیس یک برند مستقل با توان تولید انواع ماشین آلات افتادند. آنها خیلی زود در سال ۱۹۷۶ برند ماشین ساز هیساکی را پایه گذاری کردند و در تمام این سال های طولانی از فعالیت تولیدی، ماشین ‌آلات بسیار کارآمد و قدرتمندی را روانه بازارهای جهانی کرده اند.
کمپکتور صفحه ای هیساکی با موتور روبین
 برند هیساکی از اولین مبتکران در ایده ساخت کمپکتور صفحه ای می باشد. از این رو غالباً کمپکتور صفحه ای را با نام این برند می شناسند. تا جایی که در سطح بازار قید به نام کمپکتور هیساکی دارند.البته برند هیساکی هیچ گونه فعالیت جدی در زمینه تولید موتورهای بنزینی و دیزلی ندارد. آنها از موتورهای تولید شده در دیگر برندها برای تکمیل سیستم مکانیکی تجهیزات خود استفاده می کنند. اما برای این همکاری از بهترین موتورسازان جهان بهره ‌مند هستند.مانند انواع موتور بنزینی های روبین که به شکل گسترده ‌ای در جمع تجهیزات موتوری برند هیساکی مورد استفاده قرار می گیرند.کمپکتور هیساکی با موتور روبین یکی از همین نمونه های کارآمد است. در کمپکتور هیساکی با موتور روبین شاهد همکاری دو برند صاحب سبک جهانی هستیم. موتوری بنزینی از برند مطرح روبین در همراهی با بخش های مکانیکی که محصول تمام عیاری از برند هیساکی می باشد.احتمالاً باید از آوازه بلند روبین در طراحی موتورهای بنزینی شنیده باشید. این برند اصیل ژاپنی در جمع دیگر موتورسازهای قهار ژاپنی بهترین است.حال اگر مهارت های موتورسازی روبین را همراه با تجربه هیساکی در امر ماشین آلات ساختمان سازی سازیم، تجهیزی کارآمد مانند کمپکتور هیساکی با موتور روبین ساخته خواهد شد. تجهیزی که با قدرتی مناسب قابلیت کارکرد در هر سطحی از عملیات‌ های کوبش خاک را دارد.حالا که دورنمایی از برند هیساکی را مطرح کردیم و توانستیم به درستی متوجه باشیم که کمپکتور هیساکی ساخت‌ کجاست، می توانیم وارد آشنایی کامل و البته فنی از کمپکتور صفحه ای هیساکی بشویم. به هر حال هر اندازه کمپکتور صفحه ای هیساکی نام آشنا و مطرح باشد، باز هم باید دورنمایی از مشخصه های فنی تا قدرت و کارایی این ماشین داشته باشیم.البته برای رسیدن به این آشنایی بهتر است نیم نگاهی بر اسلوب طراحی تا ماهیت کمپکتور صفحه ای داشته باشیم.

کمپکتور صفحه ای چگونه دستگاهی است؟

برای کوبش خاک در فضاهای محدود نیاز به دستگاه های قدرتمند و در عین حال کم حجمی داریم که بتوانند با قدرت مانور بالایی کار کنند. عملیات کوبیدن خاک، فعالیت بسیار سنگینی است. چنین عملیاتی نیاز به قدرت بالایی دارد.به هر حال خاک هر زمینی فی نفسه ساختار مستحکمی دارد. ساختاری که گویا چندان نیازی به کوبیده شدن توسط دستگاه را لازم ندارد. اما در نظر داشته باشید که این خاک باید میزبان وزن بسیار زیاد سازه های غول پیکر عمرانی باشد.اگر خاک در وضعیت نامناسبی کوبیده شود، قطعاً در زیر سنگین بناهای عمرانی نشست پیدا خواهد کرد. در این حالت عملاً ساختار سازه عمرانی با تهدید تخریب شدن همراه است.
کمپکتور بنزینی هیساکی با موتور روبین
 لذا کوبش خاک تبدیل به یک عملیات کلیدی در ساخت و سازهای امروزی شده است. برای این منظور انواع کمپکتور دستی را طراحی کرده ‌اند. کمپکتور صفحه ای نمونه بسیار متداولی است که قدرت مانور بالایی برای کوبش خاک در فضاهای محدود دارد.در یک کمپکتور صفحه ای تمام قدرت کوبش خاک از طریق ضربات متوالی که توسط یک صفحه فولادی بزرگ حاصل می ‌شود، تامین خواهد شد.در طراحی مکانیکی هر دستگاه کمپکتور بنزینی دستی، یک صفحه بزرگ فولادی حضور دارد. این صفحه دارای قطر کافی در استحکام بالایی است. صفحه مذکور به یک لنگ که تحت تاثیر قدرت موتوری دستگاه است، قابلیت حرکت فرکانس گونه توأمان با ضربات قدرتمند را پیدا می ‌کند. این صفحه در موازات سطح زمین قرار دارد و با عملکرد موتور بنزینی دستگاه شروع به حرکت های نوسانی خواهد کرد.حرکت نوسانی صفحه فولادی به گونه ای است که در هر بار طی شدن مسیر لنگ مکانیکی داخل دستگاه، صفحه فولادی با قدرت کوبش گونه بر سطح خاک زیرین خودش فرود خواهد آمد. این توالی کوبش باعث کوبیده شدن عمیق خاک خواهد شد.قدرت کافی برای تامین چنین ضربات کوبنده ای را از طریق یک موتور بنزینی تامین می کنند. البته در نمونه های قدرتمندتر با صفحات بزرگ و سنگین فولادی استفاده از موتورهای دیزلی مرسوم است. اما در محصول مورد نظر ما که کمپکتور صفحه ای هیساکی است، از یک موتور بنزینی برای تامین قدرت کوبش خاک استفاده شده است.

ملاحظات فنی در طراحی انواع کمپکتور صفحه ای

در طراحی تمام مدل ها از کمپکتور صفحه ای یک اسلوب مشخص دیده می شود. اینکه صفحه فولادین تحت تاثیر قدرت موتوری قابلیت کوبش های متوالی خاک را پیدا کرده است. اما این ایده کلی در طراحی انواع کمپکتور صفحه ای می تواند دستخوش تغییرات تا مدل های متنوعی باشد. اصلی ‌ترین ایده در ملاحظات فنی برای طراحی انواع کمپکتور صفحه ای متوجه سایز صفحه فولادی است.هر چه سایز صفحه فولادی در طراحی انواع کمپکتور صفحه ای را بزرگتر کنیم، قابلیت تا ظرفیت کوبش بالاتری از خاک را فراهم کرده ایم. البته این افزایش سطح کوبش باعث افزایش قابل توجه وزن صفحه فولادی نیز خواهد شد. چرا که صفحه بزرگتر نیازمند به قطر بالاتری نیز دارد.در نتیجه این صفحه بزرگتر نیاز به قدرت موتوری بالاتری خواهد داشت. از این رو با افزایش ظرفیت کاری کمپکتور صفحه ای که همراه با بزرگتر کردن سایز صفحه های فولادی انجام می شود، باید از موتورهای قدرتمندتر در طراحی دستگاه استفاده کنیم. طراحی کمپکتور صفحه ای هیساکی در نمونه ‌های سطح میانی بازار است. این کمپکتور صفحه ای قدرت مانور بالایی دارد.
کمپکتور با موتور روبین و شاسی هیساکی
 از طرفی نوع طراحی تا الگوی کارکرد دستگاه کمپکتور صفحه ای نیز بخش پررنگی در ملاحظات فنی آن می باشد. مدل های متنوع از کمپکتور صفحه ای در دو تیپ حرکتی طراحی می شوند. نمونه هایی که تنها قابلیت حرکت رو به جلو دارند و آنها که می‌ توانند در هر دو جهت جلو و عقب حرکت کنند.قطعاً طراحی با الگوی حرکتی به سمت عقب و جلو قدرت مانور بالاتری را برای دستگاه کمپکتور فراهم خواهد کرد.این مدل ها برای کار کردن در فضاهای بسیار محدود با عرض اندک مناسب هستند. اگر فضا آنچنان فراخ است که بتوانیم از نمونه ‌های حرکت ‌جلو استفاده کنیم، قطعاً کاهش قیمت در هنگام خرید قابل توجه خواهد شد. در مدل هایی که تنها قابلیت حرکت رو به جلو را دارند، اگر چه قدرت مانور را از دست خواهیم داد؛ اما می توانیم با سرعت عمل بالایی در کار باشیم.انتخاب درست کمپکتور صفحه ای بسته به شرایط اجرایی فضای ساخت و ساز امری کلیدی است. زمین هایی که تحت ساخت و ساز قرار می‌ گیرند، شرایط متفاوتی دارند. از یک زمین رسی با خاک نرم تا یک زمین سنگلاخی شرایط کوبش کاملاً متفاوتی نیاز است.لذا باید استفاده از یک کمپکتور صفحه ای تخصصی را در نظر داشته باشیم و یا اینکه مهارت ‌های خود را در کار با این ماشین به شکل تخصصی تری دنبال کنیم.برای خاک هایی که سنگلاخی هستند، لازم است تا از صفحات فولادی با قطر بالا بهره مند باشیم. این صفحه قرار است با قدرت کوبنده بر سطح خاک فرود آید. لذا ضعیف بودن آنها قابلیت ضربه ‌های ناشی از حضور سنگریزه ها را ندارد.در مقابل وقتی برای کوبش در خاک یک زمین نرم و رسی شکل همراه شویم، باید قابلیت نفوذ اثر ضربات کوبنده کمپکتور صفحه ای را تا عمق خاک داشته باشیم. استفاده از یک زمین کوب که دارای صفحه فولادی بزرگی است، بهترین پیشنهاد است.البته نمی توانیم برای هر نوع زمینی با هدف کوبش خاک زیر پای هر نوع سازه ای اقدام به تهیه کمپکتور صفحه‌ ای مجزایی بکنیم. قیمت کمپکتور دستی تا شرایط کارکرد این تجهیز به گونه ‌ای است که باید آن را برای انجام وظایف متعددی در زمین های متنوع آماده سازیم.پس بهره مندی از یک کمپکتور صفحه ای قدرتمند با قابلیت های بالای کاری اهمیت بسیاری دارد. کمپکتور راهسازی از برند هیساکی یکی از پیشنهادهای تاثیرگذار است.این کمپکتور راهسازی قابلیت کارکرد در فضاهای بسیار کوچک را دارد. از این رو می ‌تواند در طیف بزرگی از پروژه ‌های عمرانی با هدف زیر سازی مورد استفاده قرار بگیرد. در ادامه قصد تشریحی کامل برای آشنایی با بیان مشخصات کمپکتور هیساکی داریم.

مشخصات فنی کمپکتور هیساکی

کمپکتور هیساکی از برند صاحب نام بین المللی مالزیایی در دسته ماشین آلات با کیفیت که در قدرت و قابلیت های کامل طراحی شده است، قرار می گیرد. استفاده از موتور بنزینی برند روبین در این محصول باعث شده که برخی از آن با نام کمپکتور روبین نیز یاد کنند.این ماشین در دسته کمپکتورها از نوع زمین کوب در سایز متوسط رو به کوچک قرار می گیرد. طراحی بخش های فنی تا کارکرد مکانیکی این تجهیز آن را برای حضوری قدرتمند در فعالیت ‌های راهسازی تا کوبش خاک در زمین های مسکونی و شهری ایده ‌آل کرده است.
کمپکتور صفحه ای روبین
 در کمپکتور روبین محصول برند هیساکی از یک صفحه فولادی با ابعاد ۵۲ * ۴۲ سانتیمتری به جهت کوبش خاک استفاده می شود. این ابعاد تقریباً یک چهارم از متر مربع می باشد. به این ترتیب وقتی دستگاه کمپکتور صفحه ای هیساکی فعال است، در آن واحد، قابلیت کوبش یک چهارم از متر مربع را دارد.البته با حرکت رو به جلوی دستگاه ظرفیت کاری آن بسیار بالا می باشد. کمپکتور صفحه ای همراه با تمام متعلقات با وزنی در حدود ۹۹ کیلوگرم طراحی شده است. این وزن برای عملیات یک کمپکتور صفحه ای قدرتمند اندک پایین است.اما وقتی متوجه باشیم که این دستگاه قادر است تا قدرت 1.5 تنی را به ازای هر ضربه خود تولید کند، قطعاً متوجه طراحی مطلوب بخش مکانیکی ضربه ساز دستگاه می شویم. بخش خوش ساختی که در وزنی کم توانسته است قدرت کوبش بالایی را تامین نماید.این قدرت کوبش 1.5 تنی را بگذارید در کنار قابلیت فرکانسی تولید ضربه بالای دستگاه. آنگاه توانمندی بسیار بالای کمپکتور صفحه ای هیساکی در کوبش هر نوع خاک سرسختی مشخص خواهد شد.البته این قدرت سطح بالا که در طراحی مناسب بخش مکانیکی دستگاه تامین شده است، در نهایت از جانب موتور بنزینی نصب شده بر کمپکتور صفحه ای هیساکی تغذیه می شود. موتوری خوش ساخت که محصول قدرتمندی از برند روبین ژاپن می باشد.برند هیساکی برای تکمیل کمپکتور صفحه ای خود از موتور بنزینی روبین مدل EY20-5 استفاده می کند. این موتور با قابلیت تامین قدرت ۵ اسب بخاری در حداکثر سرعت 3600 دور در دقیقه طراحی شده است.موتور مذکور 2 سیلندر با شرایط کارکرد 4 زمانه می باشد که از یک سیستم هوا خنک با شرایط تنفس طبیعی بهره مند است. برای عملکرد این موتور از یک مخزن سوخت با ظرفیت 3.8 لیتری استفاده شده است. البته موتور 4 زمانه ما از یک سیستم روانکاری مستقل برخوردار است که با یک مخزن روغن ۷۵۰ سی سی مجهز شده است.موتور مذکور با ساز و کار استارت هندلی روشن می شود. البته در استارت دستی شرایط راه اندازی ساده ‌ای را برای این موتور پیش ‌بینی کرده ‌اند. کافی است برای آغاز به کار با کمپکتور صفحه ای هیساکی سوئیچ استارت دستگاه را در موقعیت روشن شدن قرار بدهید.با باز کردن شیر بنزینی دستگاه مقدمات تزریق سوخت را فراهم خواهید کرد. در طراحی بخش راه‌ اندازی دستگاه، اهرمی برای تعیین جهت حرکت همراه با کنترل سرعت موتور تعریف شده است.این اهرم باید با توجه به خواسته شما در آغاز کار با کمپکتور صفحه ای هیساکی تنظیم بشود.در ادامه لازم است تا اهرم ساسات موتور را تنظیم کنید. به همین سادگی مقدمات آغاز به کار کمپکتور صفحه ای هیساکی تکمیل می شود. چرا که در آخرین مرحله باید هندل سیمی دستگاه را به آرامی بکشید تا موتور با قدرت راه اندازی شود.موتور مذکور وزنی در حدود ۱۵ کیلوگرم دارد و در حجم ۱۲۶ سی سی طراحی شده است. این موتور از نمونه های تخصصی برند روبین می باشد. موتوری که با الگوی نصب بر یک کمپکتور صفحه ای طراحی شده است.البته برند هیساکی در طراحی نهایی دستگاه خود نیز معیار را در هر چه بهره وری با راندمان بالا از موتور در نظر گرفته است. طراحی کمپکتور صفحه ای هیساکی به گونه ‌ای است که موتور را در بهترین موقعیت با شرایط تامین حداکثر راندمان آماده به کار نگه می دارد.
کمپکتور بنزینی هیساکی با موتور ۵ اسب روبین
 

ویژگی های برتر در طراحی کمپکتور صفحه ای هیساکی

کمپکتور صفحه ای هیساکی از یک طراحی استاندارد شده استفاده می کند. در خلق این ماشین سعی در تامین حداکثر راندمان کاری با حضور قدرتمند موتور بنزینی است تا بتواند با سرعت عمل مطلوبی کوبش نهایی خاک را انجام بدهد.البته این ماشین خوش ساخت آمده از برند مالزیایی در عین طراحی ساده و استانداردی که دارد، از برخی مزایا و یا نکات ویژه در طراحی خود نیز بهره مند است. نکاتی مانند:
 • کمپکتور صفحه ای هیساکی از یک پایه فشرده ساز فولادی با قابلیت ضد سایش بهره مند می باشد. در طراحی هر مدل از کمپکتور دستی، قدرت موتوری از طریق پایه های فشرده ساز به سمت صفحه بزرگ فولادی هدایت می شود. این پایه باید در نهایت استحکام و مقاومت طراحی شده باشد. چرا که عملاً تمام بار ضربه صفحه بر سطح زمین سرسخت از طریق این پایه جذب خواهد شد. به طوری که عکس العمل این ضربات به هیچ حالت متوجه موتور دستگاه نباشد. هیساکی در طراحی کمپکتور بنزینی خود نگاه ویژه و در عین حال طراحی بسیار مستحکمی را برای پایه فشرده ساز ماشین تدارک دیده است.
 • زمین کوب هیساکی از یک شاسی مستحکم فولادی بهره ‌مند است. شاسی طراحی شده در حالتی ارگونومیک موقعیت کار کردن با این دستگاه را در ساده ترین حالت ممکن قرار داده است و در عین حال با بهره مندی از اتصالاتی قدرتمند نهایت استحکام را برای کلیت کمپکتور راهسازی هیساکی فراهم کرده است.
 • در طراحی بخش های مکانیکی کمپکتور راهسازی هیساکی شاهد بهره ‌مندی از یک کلاج و پولی بسیار باکیفیت و مستحکمی هستیم. این کلاج در عین حال که دوام بالایی دارد، می ‌تواند در مدت یک ساعت کار مستمر و البته طولانی مدتی مورد استفاده قرار بگیرد. این کارکرد طولانی مدت و مستمر باعث هر چه کمتر شدن نیاز دستگاه به ماجراهای وقت گیر و هزینه بردار جهت تعمیرات و نگهداری از آن می باشد.
 • کمپکتور صفحه ای یک دستگاه با قدرت کوبش های متوالی است. از این رو کاملاً مستعد به آن است که عکس العمل این کوبش ها را به سمت موتور و یا دسته های دستگاه هدایت کند. اما در طراحی کمپکتور روبین محصول برند هیساکی از ارتعاش گیرهای لاستیکی که با متریال های با کیفیتی ساخته شده است استفاده می شود. ضربه گیر ها از طراحی مناسبی برخوردار هستند و می‌ توانند بخش بزرگی از اثر ارتعاشی در حین کارکرد کمپکتور صفحه ای را میرا سازنند. به این ترتیب عملاً در محافظت از موتور دستگاه تا دسته های آن که در اختیار اپراتور می باشد، کارایی بالایی دارند. در کار با کمپکتور صفحه ای هیساکی عملاً شاهد کمترین ارتعاش در بخش دسته‌ های ماشین هستیم. از این رو کار کردن با آن بسیار ساده و در عین حال روان می باشد.
 • در بخش طراحی شاسی دستگاه کمپکتور هیساکی از یک تسمه فولادی با سطح مقاومت بالا برای هر چه امن تر کردن فضای کاری دستگاه استفاده شده است.
شاسی کمپکتور هیساکی
 
 • طراحی کمپکتور صفحه ای هیساکی بر الگوی ساخت ماشینی است که بتوان به راحتی آن را حمل و نقل نمود و از این رو از یک شاسی جمع شونده بهره ‌مند است. دسته هایی که قابلیت تا شدن دارند، در کنار چرخ هایی که به راحتی و با سرعت بالا از دستگاه جدا می شوند، ایده طراحی یک تجهیز با قابلیت حمل و نقل ساده را تکمیل خواهند کرد.
 • در طراحی فنی کمپکتور صفحه ای هیساکی شاهد تعریف فرکانس کاری خوبی هستیم. این دستگاه قدرت تولید ضربات در دقیقه مناسبی دارد و در عین حال در هر ضربه قابلیت فشار 1.5 تنی را تامین می نماید. از این رو برای عملکردی سریع در کوبش سطح بزرگی از یک زمین برای ساخت و ساز و یا راهسازی بسیار مناسب است. تا جاییکه می توان انتظار درصد فشرده سازی بسیار قدرتمندی را در خروجی کار دستگاه داشته باشیم.
 • طراحی ایده آل دستگاه در بهره ‌برداری هر چه بهتر با راندمان کاری بالاتر از موتور بنزینی روبین نصب شده بر آن. در نگاه فنی همراه با الگوی ساخت کمپکتور صفحه ای هیساکی موتور در بهترین حالت ممکن قرار گرفته است و می‌ تواند با کمترین اتلاف انرژی قدرت خود را در راندمان بالا در اختیار صفحه کوبنده دستگاه قرار بدهد.

کمپکتور صفحه ای هیساکی چه حرف هایی برای گفتن دارد؟

شاخص ترین مزیت کار با یک کمپکتور صفحه ای هیساکی فشرده سازی قدرتمند در سطح خاک است. در واقع وقتی بدانیم که هدف نهایی از ساخت هر مدل کمپکتور رسیدن به یک سطح بالا از فشرده سازی است، آنگاه است که متوجه قابلیت کاربردی و تاثیرگذار محصول تمام عیار هیساکی هستیم.در کمپکتور صفحه ای طراحی شده برند هیساکی این قدرت کوبش بالا که به فشرده شدن کامل خاک خواهد انجامید، به خاطر وجود یک صفحه فولادین بسیار مستحکم است.استحکام بالای صفحه فولادی زمینه خلق قدرت بالای موتوری را فراهم کرده است. چرا که در انتقال قدرت بالا به صفحه برای کوبش خاک، واهمه‌ ای از خم شدن، شکسته شدن، تاب برداشتن و یا خط و خش دیدن صفحه فولادی وجود ندارد.کمپکتور صفحه ای هیساکی برای کوبش هر نوع خاک با هر نوع درجه سختی آماده شده است. از خاک‌ های نرم رسی تا خاک های سنگلاخی می‌ توان از قابلیت‌ های این کمپکتور دستی هیساکی با موتور روبین استفاده کرد.در کنار این قدرت کوبش بالا همراه با انعطاف مناسب در کار با انواع سطوح، طراحی کمپکتور صفحه ای هیساکی بسیار ساده با شرایط راه اندازی مطلوبی است. تقریباً هر کسی می‌ تواند با اندک مطالعه‌ ای در کتابچه راهنمای تجهیز و اندک مهارتی در کار با ماشین آلات ساختمان سازی از عهده راه اندازی تا کار با کمپکتور صفحه ای هیساکی برآید.
کامپکتور هیساکی
 در آن سوی میدان باید نیم نگاهی هم بر قیمت کمپکتور هیساکی داشته باشیم. این محصول توانمند در عین قدرتمند بودن از خوش قیمت‌ های بازار است. قیمت کمپکتور هیساکی در قبال امکانات طراحی شده تا قدرتی که در کوبش خاک تامین می نماید، تقریباً مناسب است و می ‌تواند نظر مساعد هر کسی را در قبال دیگر رقبا جلب نماید.لکن بهتر است ویژگی های برتر در طراحی این ماشین توانمند از کشور مالزی را در فضایی دسته بندی شده بررسی کنیم.¨     کیفیت و طول عمر مفید، اولین وجه برتری در کار با کمپکتور هیساکی است. از صفر تا صد در یک پروژه عمرانی با انواع شرایط سخت کاری مواجه هستیم. کار با مصالح ساختمان سازی تا حفاری ها و گاهاً تخریب کردن و... همگی داستان های بسیار پیچیده و در عین حال سنگینی هستند.در این بین عملیات آماده سازی زمین که همراه با کوبش خاک است در دسته سنگین ترین مراحل ساختمان سازی قرار می گیرد.چرا که قرار است سطح سخت زمینی که برای کوبیده شدن مقاومت می ‌کند را فشرده سازیم. هر گونه سنگ در سطح و یا عمق این زمین می تواند فشار سنگینی را بر دستگاه زمین کوب وارد نماید. در نتیجه هر عملیات کاری برای دستگاه زمین کوب مساوی است با یک ماجرای بسیار سخت همراه با فشار کاری بسیار بالا. لذا کمپکتوری می ‌تواند در چنین محیط کارایی داشته باشد که از سطح مقاومت و در عین حال کیفیت قطعات خوبی بهره ‌مند باشد.¨     در کمپکتور صفحه ای هیساکی شاهد حضور متریال بسیار با کیفیت در ساخت آن هستیم. این ماشین توانمندی بالایی در مواجه شدن با سرسخت ‌ترین زمین ‌ها را دارد و بدون کوچکترین مشکلی می تواند در سطح زمین های سنگلاخی بهترین عملکرد را داشته باشد.بدنه طراحی شده برای کمپکتور هیساکی در شرایطی ایده ‌آل از نگاه استحکام تا کاربری می باشد. کارکرد هر دستگاه کمپکتور هیساکی همراه با وارد کردن ضربات متوالی بر سطح خاک است. ضرباتی که دارای عکس العمل ‌هایی نیز می ‌باشد.این عکس العمل ها تماماً متوجه شاسی دستگاه خواهد شد. اگر طراحی شاسی از استحکام کافی همراه با طراحی ضد ارتعاش مناسبی نباشد، تمامی این قدرت در موتور تا دسته های هدایت دستگاه پخش خواهد شد. در این حالت عملاً با شرایط استهلاک موتور مواجه هستیم. در حالیکه حضور لرزش ها در دسته هدایت کمپکتور صفحه ای، عملاً کار کردن با آن را بسیار سخت خواهد کرد.اما در طراحی کمپکتور هیساکی ایده‌ های مهندسی شده ای در کار است. این ماشین با یک شاسی بسیار مقاوم طراحی شده است و در آن از سیستم ضد لرزش با کارایی سطح بالایی استفاده شده است. لاستیک های ضد لرزش نصب شده بر شاسی عملاً هر گونه قدرت کوبش برگشتی از جانب زمین را مهار کرده
کامپکتور هیساکی با موتور روبین
 ¨     ایده حمل و نقل ساده از جنبه‌ های برتری در طراحی کمپکتور صفحه ای هیساکی می باشد. در این ماشین از چرخ های هدایت شونده ای برای حمل و نقل هر چه ساده تر استفاده شده است. این چرخ ها با قابلیت مونتاژ و دمونتاژ سریع هستند.سرعت عمل کمپکتور صفحه ای هیساکی در کوبش خاک بالا است. آنها در عین جمع و جور بودن سایز صفحه فولادی، سرعت عمل بالایی دارند. در نتیجه هم می‌ توانند در فضاهای محدود ساختمان سازی کارایی داشته باشد و هم در مقام یک کمپکتور قدرتمند تمام ‌عیار در اختیار پروژه های بزرگ مانند راهسازی قرار بگیرند.

قابلیت تغییر فرکانس کوبش برای فشرده سازی خوب

در کوبش خاک زیر پای ساختمان ها وقتی موفق هستیم که بتوانیم متناسب با نوع خاک سطح قدرت کوبش را تنظیم کنیم. خاک زیر پای سازه های عمرانی با یکدیگر متفاوت هستند. گاهی در جریان یک عملیات ساده عمرانی با انواع ساختارهای متفاوت از خاک مواجه می‌ شویم.از این رو نمی ‌توانیم الگوی تولید ضربات برای کوبش یکسانی را در نظر بگیریم. کوبش وقتی تأثیرگذار است که متناسب با نوع خاک انتخاب شده باشد.در کار با کمپکتور صفحه ای هیساکی این توانمندی را دارید که بتوانید فرکانس کاری در کوبش های متوالی را با دامنه ضربات در دقیقه متفاوتی تنظیم کنید. از ضربات خیلی آرام تا ضربات تند و چکش گونه.به این ترتیب عملاً در مواجه شدن با هر نوع زمینی، در هر نوع مقاومت از خاک با هر نوع ساختاری می توانید نوع عملکرد مناسب از کمپکتور صفحه‌ ای هیساکی را تنظیم کرده تا کوبش موثری اتفاق بیفتد.

در انتخاب کمپکتور صفحه ای هیساکی دقیق باشید

کمپکتور صفحه ‌ای در ابعاد با سایزهای متنوع از صفحه فولادی طراحی می شود. این دستگاه با قابلیت کارکردهای متنوعی همراه است. از این رو قادر است تا در طیف کاملی از انواع زمین های نرم و سخت عملیات کوبش خود را به انجام برساند.لکن در مقام انتخاب این ماشین قدرتمند و البته توانمند باید هوشمندانه اقدام کنید تا بتوانید از آن در سطح عملیات عمرانی که پیش رو دارید به درستی بهره مند شوید.هوشمندی شما در درک نیازی است که دارید. البته این نیاز را باید همراه با اطلاع کامل از مشخصه های فنی تا توانمندی انواع کمپکتور صفحه ای همراه سازید. در ادامه به بیان برخی از نکات برای درک هر چه بهتر این فاکتورهای تاثیرگذار در انتخاب هوشمندانه شما اشاره می کنیم.

×     به چه مقدار نیروی تراکم برای فشردن خاک نیاز دارید:

مهمترین فاکتور در انتخاب هر نوع کمپکتور صفحه ای درک نوع خاک است. نوع خاک زیر پای سازه عمرانی مشخص می کند که شما به چه مقدار قدرت کوبش برای فشرده سازی آن نیاز دارید.یک کوبش غلط با فشرده سازی ضعیف می تواند تبعات نگران کننده ‌ای برای بنای در حال ساخته شدن شما داشته باشد. سازه ها سنگین هستند و وقتی می توانند انتظارات طراحی شده را برآورده سازند که در یک خاک مستحکم و کاملاً کوبیده شده عاری از هر گونه خطر نشست پیدا کردن سوار باشند.
کامپکتور بنزینی هیساکی با موتور روبین
 اگر به واسطه صرفه‌ جویی در هزینه ‌ها از خرید یک کمپکتور صفحه ای با قدرت کافی صرف نظر کرده اید، قطعاً با یک کوبش قدرتمند برای احداث سازه مواجه نخواهید شد. الزاما کمپکتورهای قدرتمندتر مفیدتر نیستند؛ بلکه کمپکتور مفید باید بتواند قدرتی معادل با نوع خاک زیر پای سازه را تامین نماید تا مطمئن باشیم که شرایط عالی در کوبش خاک را فراهم کرده‌ ایم.

×     مقدار مساحت تحت کوبش در انتخاب نوع کمپکتور صفحه ای تاثیرگذار است:

همه کمپکتورها با هدف کوبش سطح خاک ساخته می شوند. اما همه آنها نمی توانند به یک اندازه کارآیی داشته باشند. هر چه سایز صفحه فولادی در کمپکتور بزرگتر باشد، قاعدتاً قابلیت کوبش سطح بیشتری از خاک را دارند. از این رو می توانند ظرفیت کاری بالاتری را تامین نمایند. در عین حال کمپکتورهای بزرگ جثه با قدرت بالا شرایط مانور در فضاهای محدود و با عرض کم را ندارند.با این رویکرد که باشید مساحت زمین تحت کوبش تبدیل به یکی از فاکتورهای کلیدی در انتخاب نوع تجهیز می ‌شود. این نکته در انتخاب کمپکتور صفحه ای هیساکی نیز تاثیرگذار است. این ماشین با آنکه بسیار توانمند است؛ اما در عمل همراه با محدودیت‌ هایی نیز می ‌باشد.محدودیت ‌هایی که در ظرفیت کاری دستگاه تاثیرگذار هستند. البته در نهایت باید بدانید که هر نوع کمپکتور با هر صفحه ای که باشد، برای تامین طیف خاصی از عملیات‌ های عمرانی طراحی شده‌ است. از این رو انتخاب درست شما در پیدا کردن کمپکتور صفحه ای مناسب نقش کلیدی برای موفقیت در عملیات فشرده سازی خاک دارد.

×     انتظار چه نوع کارکردی را از کمپکتور صفحه ای داریم:

یکی دیگر از نکات بسیار تاثیرگذار برای خرید کمپکتور صفحه ای مناسب بررسی قابلیت ‌های فنی در کار با این تجهیز می باشد. انواع کمپکتور را با انواع امکانات و قابلیت ها طراحی می‌ کنند. امکاناتی که گاهاً در مواجه با برخی از زمین ‌ها شرایط کاملاً تخصصی پیدا خواهند کرد.برای مثال می ‌توان به نوع سیستم حرکتی در دستگاه کمپکتور صفحه ای اشاره کنیم. برای این منظور دو نوع از کمپکتور صفحه ای را طراحی می کنند. مدل هایی که تنها از حرکت رفت در یک جهت برخوردار هستند و نمونه ‌هایی که با قابلیت تامین حرکت های رفت و برگشتی کار می‌ کنند.*        در نوع طراحی شده با قابلیت حرکت به یک سمت تنها از یک لنگ در قسمت جلویی دستگاه استفاده شده است. این لنگ تحت تاثیر قدرت موتوری دستگاه به حرکت درآمده و با هر بار چرخیدن، یک بار قابلیت کوبش خاک را برای دستگاه کمپکتور صفحه‌ ای تامین خواهد کرد.از طرفی در هر بار کوبیده شدن خاک تا بلند شدن مجدد صفحه، حرکتی شبیه به یک گام اتفاق می‌ افتد. به این ترتیب با هر بار کوبیده شدن سطح خاک، تمام دستگاه برای مقدار اندکی به سمت جلو حرکت می کند.این حرکت تنها به سمت جلو می باشد. چرا که موقعیت قرارگیری لنگ دستگاه برای تامین قدرت کوبش در بخش های جلوی دستگاه است و در گام برداشتن حرکت رو به جلو را تامین می نماید.
کمپکتور بنزینی روبین ۵ اسب
 *        در طراحی کمپکتور با قابلیت حرکت رفت و برگشتی از دو لنگ مستقل از هم استفاده شده است. وقتی این دو لنگ در یک جهت حرکت می‌ کنند، قابلیت کوبش سطح خاک همراه با ایجاد حرکت به سمت جلو و یا عقب را تامین خواهند کرد.بسته به اینکه جهت چرخش دو لنگ نسبت به هم چگونه باشد، یکی از دو حرکت پیش رونده و یا پس رونده حاصل می‌ شود. وقتی لنگ ها دارای جهت چرخش متفاوتی هستند، قدرت حرکتی از بین می‌ رود. در واقع لنگ ها اثر یکدیگر را در به حرکت انداختن کمپکتور صفحه ای خنثی می ‌کنند. این حرکت در خلاف جهت لنگ ها نسبت به یکدیگر باعث کوبیدن درجا است.این حالت زمانی کاربرد دارد که بخواهیم یک بخش از زمین را به شکل ویژه تر همراه با ضربات متوالی بیشتری بکوبانیم. طراحی نوع کمپکتور صفحه ای با قابلیت حرکت رفت و برگشتی، ایجاد قدرت مانور بالایی را برای کمپکتور فراهم می‌ کند و در عین حال نوع کوبش قدرتمندتری را تامین می نماید.لکن چون طرح مفصل تری است، طبعاً به قیمت نهایی دستگاه خواهد افزود. قیمت کمپکتور دستی در مدل ها با قابلیت حرکت رفت و برگشتی بسیار بالاتر از مدل ها با قابلیت حرکت در یک جهت می باشد.

×     شکل صفحه کوبنده نیز در انتخاب نوع کمپکتور صفحه ای تاثیرگذار است:

محدودیت های فضایی و یا نوع خاک بر شکل طراحی شده برای صفحه کمپکتور تاثیر می‌ گذارد. هر چه فضا محدودتر باشد، باید از صفحه با عرض کمتری استفاده کنیم. در عین حال سرسختی خاک تأثیر مستقیم بر قطر صفحه کوبنده خواهد گذاشت.برای خاک هایی که دارای لایه های عمیق و سرسختی هستند و یا در آنها از سنگ به مقدار زیاد یافت می ‌شود، صفحه کوبنده با قطر کم پاسخگو نمی باشد. این صفحه را باید به اندازه کافی قطور و سنگین کنیم که هم قابلیت تامین قدرت در سطح کمی از خاک را داشته باشد و هم اینکه با افزایش قطر بر میزان استحکام و مقاومت آن در برابر اثر کوبنده سنگلاخ ها بیفزایم.

کمپکتور صفحه ای هیساکی چه کاربردهایی دارد؟

►   کمپکتورهای صفحه ای از دستگاه ها با قابلیت میانی برای کوبش خاک هستند. آنها قابلیت کوبیدن غلطک ها را ندارند. اما از قدرت مانور و سرعت کار بالاتری به نسبت از کمپکتورهای قورباغه ای برخوردار هستند. لذا عمده کاربرد آنها در فضاهای محدود اما با قابلیت مانور مناسب است. یک زمین ساده برای احداث انواع سازه های عمرانی مثال خوبی برای این منظور می باشد. غالباً از کمپکتور صفحه ‌ای با قابلیت کار در عملیات‌ های راهسازی استفاده نمی ‌شود. اما مدل طراحی شده برند هیساکی را می‌ توان در مقام یک کمپکتور راهسازی در نظر گرفت.►   عمده کاربرد عام برای کمپکتور صفحه ای جهت کوبش خاک در ساخت پی های ساختمانی می باشد. در هر ساختمانی مقدمات امر در پی ریزی بنا است. برای پی ریزی لازم است تا از استحکام کافی خاک اطمینان داشته باشیم. به هر حال سازه ‌های عمرانی همگی سنگین وزن هستند و اگر خاک عملیات پی‌ ریزی توانایی تحمل این وزن را نداشته باشد، عملاً با خطر نشست پیدا کردن مواجه خواهد شد.برخی وقتی با عبارت نشست پیدا کردن خاک در پی بناهای عمرانی مواجه می‌ شوند، به دنبال یک فرورفتگی عمیق در خاک هستند. لکن منظور از نشست می ‌تواند جا‌بجایی سطح خاک به اندازه چند سانتیمتر و گاهاً چند میلیمتر باشد.برای یک سازه عمرانی که سر به آسمان بلند کرده است، نشست چند سانتیمتری خاک زیر پایش عملاً غیرقابل تحمل خواهد شد. پی سازی راه حل خوبی برای تحکیم خاک است. اما از آن مهمتر فشرده سازی خود خاک می باشد. اینکه مطمئن باشیم خاک در لایه ‌های عمیق‌ تر به شدت کوبیده شده است و در هنگام احداث بنا دیگر هیچ لایه پفکی از خاک وجود ندارد.البته در این کوبیدن عمیق خاک باید حساب شده اقدام کنیم. کوبیده شدن بیش از حد دلیل بر قدرت یافتن مطلوب خاک نیست. گاهی کوبیدن بیش از اندازه با قدرت بالا باعث تخریب بافت خاک می شود. در این حالت عملاً با کاهش بیش از اندازه، ظرفیت استحکام خاک برای تکمیل پی سازی بناهای عمرانی را نابود کرده ایم.
زمین کوب هیساکی با موتور روبین
 ►   استفاده از کمپکتور صفحه ای مانند مدل طراحی شده در برند هیساکی برای ساخت انواع محوطه های شهری و خانگی مناسب است. بسیاری از فضاهای مورد استفاده ما مانند پارکینگ ها، حیاط ها، پیاده رو ها و در کل هر نوع محوطه را کاملاً صاف و یکدست می سازند.صاف کردن سطح زمین برای محوطه سازی اقدام چندان چالش برانگیزی نیست. کافی است تیغه یک تیلر را بر سطح خاک بکشانید و در اندک زمانی آن را صاف و یکدست خواهید کرد.اما چالش اصلی ماجرا در زمان نشست پیدا کردن این خاک صاف شده است. بسیاری از محوطه ها تحت تاثیر بارهای سنگینی هستند. از پارکینگ ها تا انباری ها و... عملاً مورد فشار مصالح تا ماشین آلات سنگین قرار می‌ گیرند.لذا بهره ‌مندی از یک زیرسازی مستحکم که با کوبیده شدن خاک تامین خواهد شد، امری جدی و ضروری است. از این رو هر نوع محوطه سازی با کوبش سطح خاک همراه است.البته این محوطه ‌ها تماماً به اندازه کافی باز و فراخ طراحی شده‌ اند تا بتوانیم قدرت مانور کافی برای حرکت انواع کمپکتور صفحه ای را فراهم آوریم. در این بین کمپکتور صفحه ای هیساکی با سرعت عمل بالا یکی از مناسب ترین انتخاب ها برای کوبش خاک با هدف محوطه سازی می باشد.

در عملیات کمپکت خاک چه اهدافی را دنبال می کنیم؟

اگر قصد تهیه کردن یک دستگاه کمپکتور صفحه هیساکی دارید، باید درک درستی از چرایی کمپکت کردن خاک نیز کسب کرده باشید. شما وقتی می توانید عملیات فشرده سازی خاک را با توجه به ابعاد حاکم بر پروژه ساختمانی خود نهایی کنید که نحوه اجرایی شدن تا چرایی این فشرده سازی را بدانید.بهر صورت ما خاک را می کوبانیم. چرا که از کیفیت آن برای میزبانی از پروژه های عمرانی اطمینان نداریم. خاک ها در زمین های ساده مستعد ساخت و ساز نیستند. آنها باید کوبیده شوند تا برخی شرایط ایده آل در ساخت وساز را کسب کنند. کمپکت کردن خاک قبل از انجام عملیات‌ های عمرانی دارای مزایایی است که به شرح زیر مطرح می شود.
 • با فشرده سازی خاک می توانیم قابلیت تحمل پذیری سطح خاک را افزایش بدهیم. این ویژگی در احداث انواع محوطه ‌های بزرگ اعم از پارکینگ ها و یا انبارها کارایی دارد. وقتی که سطح خاک کاملاً تحت فشار بالایی است، عدم کوبش باعث نشست بخش ‌هایی از آن خواهد شد. کمپکتور صفحه ای طراحی شده هیساکی با قابلیت کوبش در سطح وسیعی همراه است. از این رو می تواند در سطح عملیات های محوطه سازی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار بگیرد.
 • با کوبیدن خاک می توانیم از حرکت کردن زمین و در امتداد آن نشست خاک جلوگیری کنیم. بسیاری از عملیات های کوبش منجر به ساختن یک سازه عمرانی نمی شود؛ بلکه قرار است با کوباندن خاک برای فضایی از زمین ثبات بالاتری را ایجاد کنیم. این موضوع بیشتر در عملیات های راهسازی تا توسعه زمین‌ های حاشیه رودخانه ها، دره ها و... دیده می شود. زمانی که قرار است با اضافه کردن خاک در امتداد یک زمین آن را توسعه داده، به اصطلاح اصلاح کنیم، خاک اضافه شده باید به خوبی کوبیده شود. کمپکتور صفحه ای طراحی شده توسط برند هیساکی در انجام عملیات هایی با چنین سطح کاری مناسب است.
دستگاه کوبش زمین برند هیساکی با موتور روبین
 
 • کوبش سطح خاک باعث از بین رفتن فضاهای خالی مانده در عمق خاک خواهد شد. این فضاها مستعد جذب آب های سطحی هستند که در عمق خاک نفوذ می کنند و عملاً می‌ توانند استحکام نهایی آن را تهدید کنند. خصوصاً که این آب به فضاهای زیر بناهای ساختمانی نفوذ کرده باشد. با عملیات کوبش خاک و منسجم کردن لایه ها عملاً فضایی برای نفوذ پذیری مایعات در عمق خاک وجود نخواهد داشت. به این ترتیب در هر نوع جریان یافتن آب لایه ‌های زیرین عملاً خشک و یا در حد معقولی مرطوب می مانند. برای ساخت بناهای انتقال آب و همچنین بناهایی که در مجاورت آب های سطحی زیادی هستند، امکان برخورداری از چنین کوبش هایی ضروری است. در این بین همراه با کمپکتور صفحه ای هیساکی برای تامین کوبش های فشرده شده که مانع از جذب آب های سطحی باشند، بسیار معمول و کاربردی است.

اصول نگهداری تا تعمیرات در کمپکتور هیساکی

کمپکتور هیساکی یک ماشین با حضور یک موتور بنزینی است. پس به مانند تمام تجهیزات با کارکرد موتور بنزینی نیاز به الزامات کار با این نوع از موتورها را دارد. موتورهای بنزینی در هر حجم و یا هر ساختار و قدرتی که طراحی شده باشند، اصول نگهداری تا راه اندازی تقریباً یکسانی دارند.این موتورها در عین قدرتمند بودن حساسیت بالایی نیز نسبت به نقیصه ها دارند. به طوری که در صورت فقدان برخی شرایط کلیدی در راه اندازی دستگاه به سرعت داغ شده، جوش می آورند. در این حالت است که خطر واشر سوزی ماهیت فنی آنها را تهدید می ‌کند.کمپکتور صفحه ای دستگاه قدرتمندی است. دستگاهی که برای خلق ضربه ‌های کوبشی خود قدرت بالای موتورهای بنزینی را می خواهد. لذا ممکن است در حین کار با یک کمپکتور صفحه ای فشار بسیار بالایی را بر موتور بنزینی آن وارد کنیم.به این ترتیب اگر قرار است همراه موتور بنزینی در کار با یک کمپکتور بنزینی باشیم، لازم است که برخی نکات کلیدی را در باب اصول درست نگهداری تا تعمیرات از دستگاه کمپکتور صفحه ای فرا بگیریم.کار با ماشین آلات موتوری چیزی بسیار فراتر از راه اندازی تا انجام عملیات عمرانی است. این ماشین ها نیاز به مهارت شما در نگهداری اصولی، پیش بینی خرابی ها تا تعمیرات حرفه ای دارند.پس بهتر است تا در کنار کسب مهارت های کافی در کار با یک کمپکتور صفه ای مانند محصول هیساکی از جزئیات در نحوه نگهداری تا تعمیرات از این ماشین نیز اطلاعات کافی راکسب کرده باشید.

چک لیست ها در آغاز کار با کمپکتور صفحه ای هیساکی

آماده بودن موتورها برای آغاز کار مقدمه کلیدی در کارهای سنگین مانند کوبش سطح خاک می باشد. از این رو قبل از آنکه بخواهید اقدام به راه اندازی موتور بنزینی کمپکتور صفحه ای هیساکی داشته باشید، بهتر است که برخی شرایط مقدماتی اما ضروری را چک کنید.این چک لیست ها ضامن سلامت موتور بنزینی شما در آینده و کار برای فضاهای سنگین عمرانی است. قطعا می دانید که عملیات های عمرانی به هیچ حالت در جایگاه سبک و راحتی قرار ندارند.هر تجهیزی در چنین عملیات های سنگینی با خطر استهلاک مواجه هستند. لذا توجه به سلامت دستگاه در لحظه راه اندازی باعث تداوم کارکرد مفید کمپکتور صفحه ای هیساکی می باشد. البته قطعا می دانید که یک کمبود ساده و یا یک خرابی مختصر اگرچه در ابتدای امر مانع از فعالیت ماشین نمی شود. اما می تواند نگران کننده باشد.این خرابی ها و یا نقیصه های کوچک به سرعت بزرگ شده ماهیت فنی دستگاه را به خطر می اندازند. پس بهتر است تا در هر حالتی از کار نسبت به سلامت تمام بخش های دستگاه حساسیت کافی داشته باشیم. برخی از چک لیست های کلیدی در کار با این ماشین به قرار زیر هستند.-    از حضور روغن موتور در کیفیت مطلوب با سطح مناسب اطمینان داشته باشید. موتورهایی که با طرح چهار زمانه همراه هستند، برای روانکاری قطعات متحرک داخل خود از روغن موتور استفاده می کنند.عدم حضور این روغن و یا کم بودن سطح آن در مخزن روغن و شاید استفاده طولانی که باعث از دست رفتن کیفیت روغن است، موجب افزایش حرارت موتور شده که در امتداد آن خطر واشر سوزی وجود دارد.لازم است تا سطح روغن را پس از هر چهار ساعت عملیات مجدداً بررسی کنید. یک اپراتور حرفه ای همیشه مقدار مناسبی از روغن موتور را در اخیار دارد تا در صورت لزوم به سرعت قادر باشد که روغن موتور کمپکتور هیساکی را تعویض نماید.
کمپکتور بنزینی هیساکی با موتور روبین
 -    از حضور سوخت به اندازه کافی و البته سوخت با کیفیت در داخل باک کمپکتور صفحه ای هیساکی اطمینان داشته باشید. بهتر است دستگاه را با سوخت کم روشن نکنید. سوختگیری در حین انجام عملیات کوبش، سخت و گاهاً دردسر آفرین است.لذا اگر قصد یک فعالیت دراز مدت را دارید، قبل از آغاز به کار موتور مخزن سوخت آن را از بنزین پر کنید. مخزن سوخت پر از بنزین در موتور کمپکتور صفحه ای هیساکی قادر است تا به مدت دو ساعت کارکرد مداوم دستگاه را تداوم ببخشد.سوخت مورد استفاده در کمپکتور صفحه ای باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشد. یک سوخت بی کیفیت به سرعت باعث استهلاک و در امتداد آن خرابی موتور خواهد شد. بهتر است سوخت مناسب را از آنچه برای خودرو ها استفاده می شود، انتخاب کنید.-    فیلتر هوا را چک کنید. موتورهای بنزینی برای احتراق به هوای پر از اکسیژن نیاز دارند. اما این هوا را از طریق یک فیلتر در اختیار می ‌گیرند. این فیلتر با جذب تمام ناخالصی های هوا تاثیر مثبتی در سلامت و ماندگاری موتور دارد. البته در دراز مدت که با جذب آلودگی های بسیار است، عملاً قدرت عبور هوا را از دست خواهند داد. در این حالت موتور بنزینی کمپکتور صفحه ای هیساکی بد کار می ‌کند.چک کردن فیلتر هوا برای آنکه مطمئن باشید مسیر تامین هوا به درستی فعال است از الزامات همیشگی در کار با انواع موتورهای بنزینی می باشد. در نظر داشته باشید که عدم سلامت فیلتر هوا مساوی است با عدم تامین مناسب هوا برای تکمیل پروسه احتراق دستگاه کمپکتور صقحه ای. این ضعف در تامین هوای کافی آنچنان جدی است که جدا از ضعف کارکرد موتور می تواند باعث خرابی ها و حتی سوختن موتور بشود.-    سلامت تسمه در کار با موتور بنزینی را چک کنید. تسمه قطعه ای کلیدی است. این قطعه برای تنظیم ساعت کارکرد موتور نصب شده است و هر گونه ترک در سطح آن و یا شل شدگی و شاید پارگی تسمه باعث عدم کارکرد صحیح موتور خواهد شد.البته موتور بنزینی طراحی شده برای کمپکتور صفحه ای هیساکی آن طور نیست که با یک پارگی تسمه به کلی به هم بریزد و احتمالاً با خرابی ‌های گسترده ای همراه شود. اما عدم حضور مناسب این تسمه باعث عدم کارکرد صحیح و روان دستگاه است.اگر می خواهید که در کار با کمپکتور صقحه ای از حداکثر راندمان بهرمند باشید، بهتر است تا در همه حال از سلامت و نصب اصولی تسمه اطمینان داشته باشید. موتور که خوب کار می کند تنها زمانی می تواند حداکثر قدرت خود را منتقل کند که از یک تسمه مناسب بهرمند باشد.-    سلامت بخش های ضد ارتعاش دستگاه کمپکتور صفحه ای هیساکی را چک کنید. بدون حضور بخش های ضد ارتعاش هرگز نمی توانید همراه با دستگاه کوبنده ای مانند کمپکتور صفحه ای هیساکی باشید. قدرت کوبش این دستگاه آنچنان بالا است که می‌ تواند تمام ارتعاش خود را در شاسی تا دسته های هدایت دستگاه توزیع نماید.در این حالت عملا نمی‌ شود دستگاه ‌های کمپکتور صفحه ای هیساکی را در دست گرفته، عملیات کوبش را مدیریت کنید. حضور لاستیک های ضد ارتعاش بخشی کلیدی در کار با انواع کمپکتور صفحه ای می باشد. پس در همه حال قبل از آغاز کار از حضور سالم و موثر این لاستیک های ضد ارتعاش اطمینان داشته باشید.-    صفحه کوبنده و فولادی دستگاه کمپکتور صفحه ‌ای هیساکی باید کاملاً تمیز باشد. هر گونه آلودگی باعث عدم تکمیل قدرتمند و صحیح عملیات کوبش خواهد شد. ممکن است مقدار آلودگی مانند گل و لای خشک شده از عملیات قبلی در سطح زیرین کمپکتور مانده باشد.این کثیفی مانع از توزیع یکنواخت نیرو است و در عین حال برای گام برداشتن دستگاه اختلال ایجاد می ‌کند. دقت کنید که برای تمیز کردن سطح زیرین صفحه فولادین کمپکتور صفحه ای هیساکی نمی ‌توانید تمام دستگاه را برای بیش از ۳۰ درجه منحرف سازید. با این کار احتمال نشت روغن وجود دارد.
انواع مدل های کمپکتور صفحه ای
 بررسی تمامی موارد قید شده از الزامات در آغاز به کار با دستگاه کمپکتور صفحه ای هیساکی می باشد. هر کدام از این چک لیست ها، حکم یک اصل جدی و کلیدی است. لذا نمی توانید به این سادگی ها از کنار وضعیت غیر مناسب آنها عبور کنید.هر گاه توانستید که تمام اصول حرفه‌ ای در مقدمات کار با کمپکتور صفحه ای هیساکی را تامین نمایید، آنگاه است که قادر به فعال نمودن موتور دستگاه هستید.مشخصات فنی کمپکتور هیساکی معرف یک دستگاه مناسب برای عملیات های سخت آماده سازی زمین در پروژه های عمرانی تا فضاهای راهسازی می باشد. در مشخصات فنی کمپکتور هیساکی نگاه مناسبی در تامین قدرت شده است.تا جائیکه سعی شده در استفاده از موتور بنزینی روبین یک طراحی قدرتمند در کنار تامین کیفیت بالا فراهم آید. البته در این بین نکته قابل توجه در قیمت کمپکتور هیساکی است. به هر صورت یک کمپکتور صفحه ای در دسته ماشین آلات نیمه سنگین ساختمان سازی قرار می گیرد.در نتیجه باید این تجهیز را در جمع گران های ساختمان سازی قرار بدهیم. به این ترتیب قیمت کمپکتور دستی برای هر پیمانکار فعالیت های عمرانی امری خطیر است.اما بهتر است در باب قیمت کمپکتور هیساکی چندان نگران نباشید. چرا که این ماشین در عین قدرتمند بودن، شرایط قیمتی مناسبی نیز دارد. بهر صورت در مواجه شدن با یک کمپکتور صفحه ای هیساکی باید انتظار یک محصول مطمئن و قابل قبولی را داشته باشیم.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5