خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

کنترلر آبیاری رین (Rain)

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

با کنترلر آبیاری رین ، اتوماسیونی در سطح مزرعه بسازید

محدود بودن منابع آبی یک چالش همیشگی برای کشاورزی مدرن امروزی است. وقتی قرار است منابع غذایی بزرگی را تدارک ببینیم و برای این منظور نیاز به توسعه زمین ‌های زراعی داریم، چالش کمبود منابع آبی پررنگ ‌تر خواهد شد.در چنین حالتی است که مدیریت روش های آبرسانی در زمین ‌های زراعی مطرح می شود. آبیاری قطره ای یکی از بهترین ایده ‌ها برای رسیدن به یک راندمان بالا در مصرف آب است.البته زمانی می ‌توانیم به این راندمان مطلوب دست پیدا کنیم که از یک مدیریت مطلوب برای هدایت سیستم آبیاری قطره ای بهره‌ مند باشیم. کنترلر آبیاری رین می‌ تواند در بهترین حالت این مدیریت آبیاری در سطح زمین ‌های زراعی را برای ما فراهم آورد.
کنترلر آبیاری رین (Rain)
یک سیستم آبیاری قطره ای با شبکه منظمی از لوله‌ های انتقال آب در سطح زمین زراعی ایجاد می‌ شود. این لوله‌ ها به طور گسترده در سطح زمین زراعی کشیده شده ‌اند تا بتوانند تمام مساحت آن را پوشش بدهند.در این حالت موضع ارتفاع در زمین زراعی مطرح نیست. چرا که قدرت انجام انتقال آب از طریق پمپ ‌هایی تامین خواهد شد. لکن نحوه توزیع آب در این شبکه بزرگ از لوله ‌های آبیاری قطره ‌ای برگ برنده شما می باشد.وقتی از سیستم ‌های کنترل با سطح انعطاف بالا مانند کنترلر آبیاری رین بهره‌ مند هستید، متوجه این موضوع خواهید شد. زمانی که می ‌توانید با حضور یک سیستم مدرن مانند کنترلر آبیاری رین جریان منظمی در آبیاری زمین ‌های زراعی ایجاد کنید.قبل از پرداختن به معرفی کاملی از کنترلر آبیاری رین بهتر از نیم نگاهی بر اسلوب طراحی این‌ گونه از سیستم ‌های الکترونیکی داشته باشیم. قطعاً با وجود یک نگرش فنی قوی می ‌توانیم درک بهتری از کارایی سطح بالای کنترلر آبیاری رین داشته باشیم.

هدف از نصب سیستم کنترلر آبیاری هوشمند چیست؟

بدون وجود یک سیستم کنترلر هرگز نمی ‌توانید آبیاری قطره ای را پیاده‌ سازی کنید. ماجرا در توزیع یکنواخت و کاملاً برنامه ‌ریزی ‌شده آب در سطح زمین ‌های زراعی می باشد. برای این منظور از شبکه لوله‌ های موازی با هم استفاده شده است.این سیستم شبکه ای به شکل زون ‌بندی شده از طریق چند خط اصلی پمپاژ آب تامین خواهند شد. بر سر راه هر کدام از این خطوط اصلی پمپاژ آب، شیرهای برقی تعبیه شده است.نحوه باز و بسته کردن این شیرها و مدت زمان عبور آب از خطوط انتقال، مقدمات امر در مدیریت سیستم آبیاری قطره ای است. چگونگی فعالیت شیرهای قید شده تحت یک برنامه از پیش تعریف ‌شده، توسط سیستم ‌های الکتریکی مانند کنترلر آبیاری Rain صورت می ‌گیرد.دستگاه کنترلر آبیاری، حکم مغز الکترونیکی سیستم آبیاری قطره ای را دارد که قرار است تحت نظارت شما برنامه تدوین شده توسط شما در آبیاری قطره ای را پیاده ‌سازی کند. در چنین حالتی هر چه سیستم کنترلر آبیاری از سطح هوشمندی با ظرفیت برنامه ‌پذیری بالاتری برخوردار باشد، بهتر می ‌توانید برنامه ‌های جامع آبیاری قطره ای را پیاده ‌سازی کنید.در این بین کنترلر آبیاری Rain یکی از هوشمندترین های بازار است که با قابلیت انعطاف بالا در برنامه پذیری می ‌تواند راندمان بسیار مطلوبی را در سیستم آبیاری قطره ای اجرا کند.

آشنایی با برند رین ایتالیا

ایتالیا از کشورهای پیشتاز اروپایی در زمینه های کشاورزی می باشد. این کشور مدیترانه ای صاحب باغ های بزرگ و آبادی است. تولید محصولات باغبانی مانند انگور، مرکبات و... در سطح بزرگی از کشاورزی این کشور در جریان است.قطعا با وجود چنین سطح بالایی از توان زراعی تا تولید محصولات باغبانی باید انتظار یک نگرش قدرتمند در تولید ابزارهای کارآمد باغبانی را نیز داشته باشیم. موضوعی که در یک کشور صنعتی مانند ایتالیا با قدرت دنبال شده است. تا جائیکه امروزه جمع بزرگی از برندهای ایتالیایی در زمینه تولید محصولات تا ابزارهای کشاورزی سرآمد جهانیان شده اند.مانند برند صاحب نام رین که به عنوان یک وزنه در صنعت آبیاری قطره ای شناخته می شود.برند رین در سال 1968 در کشور ایتالیا تاسیس شده است و از همان ابتدا با هدف طراحی تا تولید محصولات متکی بر اجرای آبیاری قطره ای بوده است. در ابتدای دوران تولید این برند که تقریبا با اولین قدم ها در آبیاری قطره ای نیز همراه است، بیشتر نگاه برند رین در تهیه اقلام ساده برای راه اندازی یک سیستم آبیاری قطره ای بوده است.اما در میانه دهه هشتاد میلادی که دنیای دیجیتالی مسیر رو به رشدی پیدا کرد، این برند پیشتاز نیز اقدام به طراحی تا تولید سیستم های کنترلی مدرنی کرده است.
کنترلر آبیاری رین (Rain)
امروزه نگاه برند رین ایتالیا در هر چه اتوماسیون تر کردن زمین های زراعی می باشد. اینکه بتوانیم از یک سیستم کاملا اتوماتیک برای کنترل آبیاری در زمین های زراعی بهره مند باشیم. این موضوع باعث شده تا برند رین در عرصه طراحی تا تولید انواع تایمرهای آبیاری، شیرهای برقی، انواع کنترلرهای باطری خور و جمع کاملی از تجهیزات سخت افزاری دست پر رنگی داشته باشد.کنترلر آبیاری رین که موضوع این مقاله است یکی از برترین و در عین حال کارآمدترین محصولات بازار است. سیستمی که این برند ایتالیایی در بهبود کارایی آن تلاش بسیاری داشته است.

فضاهای مناسب جهت نصب کنترلر رین ایتالیا

کنترلر آبیاری رین یک محصول با سطح انعطاف بالایی است. از این ‌رو می‌ تواند به راحتی همراه با هر ایده در طراحی آبیاری قطره ای باشد. به گونه ‌ای که نیازها در زمین ‌های زراعی متوسط تا بسیار بزرگ را پوشش می ‌دهد.در طرح ساخت کنترلر آبیاری رین سعی در ایجاد یک سیستم کنترلی با قابلیت برنامه پذیری بالا وجود دارد. شما می‌ توانید به ‌راحتی انواع سناریوهای آبیاری را با کمک یک کنترلر آبیاری هوشمند مانند محصول برند رین اجرایی کنید.یکی از نکات کلیدی در طراحی کنترلر رین ایتالیا قابلیت نصب آنها در یک فضای زراعی با محصولات متنوع می باشد. بسیاری از زمین ‌های زراعی برای پرورش چندین محصول متفاوت مورد استفاده قرار می ‌گیرند.در این حالت انواع سناریوهای آبرسانی برای تامین نیاز زراعی زمین مورد نظر مطرح می باشد. اگر قرار است از آبیاری قطره ای در مدیریت آبرسانی چنین زمین ‌هایی استفاده کنیم، لاجرم باید از انواع کنترلرها که هر کدام قرار است سناریوی آبرسانی یکی از محصولات زمین مورد نظر را تامین نمایند بهره ‌مند باشیم.اما در الگوی طراحی کنترلر آبیاری رین چنین فضاهای زراعی پیش‌ بینی شده است. در همراهی با این مدل از کنترلر آبیاری قطره ای می توانید انواع سناریوهای مستقل از هم را تعریف کرده و هر کدام از این سناریوها را برای یکی از بخش ‌ها و یا محصولات زراعی به کار ببرید.به ‌این ‌ترتیب همراه با یک کنترلر آبیاری رین می‌ توانید انواع محصولات زراعی با روش ‌های متفاوت آبرسانی را مدیریت کنید.الگوی ساخت کنترلر آبیاری رین برای نصب در فضاهای کوچک از زمین ‌های زراعی و یا محیط هایی شبیه به باغ ‌های خانگی نمی ‌باشد. چنین فضاهای محدودی آنچنان نیازی به تعریف الگوهای پیچیده در آبرسانی ندارند.لذا بهره ‌مندی از یک کنترلر آبیاری قطره ای تمام‌ عیار جز بار مالی، نتیجه دیگری نخواهد داشت. شما می‌ توانید با تهیه کردن یک تایمر آبیاری نیاز آبرسانی قطره ای چنین فضاهای کوچک زراعی تا باغ‌ های خانگی را تامین نمایید. اصولاً هدف از طراحی کنترلر آبیاری رین در مدیریت سیستم آبیاری قطره ای برای شرایط بسیار پیچیده از زمین ‌های زراعی می باشد.

دستگاه کنترلر آبیاری رین چگونه کار می کند؟

اساس طراحی سیستم کنترلر آبیاری رین در هدایت سیستم‌ های الکترونیکی آبیاری قطره ای است. در هر سیستم آبیاری قطره ای تعدادی پمپ و چندین شیر برقی برای هدایت آب در شبکه انتقال حضور دارند.از آنجا که باید سطح امنیت در کار با حضور سیستم آبیاری قطره ای را تأمین نماییم، تمامی تجهیزات برقی استاندارد در طرح ساخت آبیاری قطره ای با برق 24 ولت جریان AC کار می ‌کنند. به ‌این ‌ترتیب عملاً خطر برق گرفتگی در سطح مزرعه از بین خواهد رفت.
کنترلر آبیاری رین (Rain)
در الگوی پیش‌ بینی شده برای طرح ساخت دستگاه کنترلر آبیاری رین نیز حضور خروجی ‌های 24 ولت AC دیده می شود. دستگاه کنترلر آبیاری رین با برق 24 ولت AC راه ‌اندازی می ‌شود و در قسمت خروجی کنترلی خود نیز در مدل ‌های 4 و 6 خروجی حضور دارد. همراه با دستگاه کنترلر آبیاری رین یک عدد آداپتور 24 ولت AC در نظر گرفته ‌اند.کافی است آداپتور همراه با دستگاه کنترلر آبیاری رین را به برق 220 ولت شهری برسانید تا مقدمات در کار دستگاه مدیریت آبیاری را فعال کنید.اساس کار به ‌این ‌ترتیب است که شما در مقام باغبان و یا کشاورز، سعی در طرح یک الگوی آبیاری خواهید داشت. این الگو شامل جزئیاتی مانند مدت زمان آبیاری هر گیاه، دبی مورد نیاز و ساعات آبیاری در طول یک شبانه ‌روز است.در ادامه این شما هستید که با در نظر داشتن تمام این فاکتورها، برنامه نهایی را تدوین شده در حافظه دستگاه کنترلر آبیاری رین ضبط خواهید کرد. این برنامه گذاری بسیار ساده و کاملاً قابل فهم برای هر کسی است.در نهایت دستگاه کنترلر آبیاری رین با توجه به خواسته شما که در برنامه قید شده بازتاب شده است، اقدام به صدور دستورات کنترلی می‌ گیرد. دستوراتی‌ که از طریق خطوط برق 24 ولت AC برای بوبین شیرهای برقی و یا بوبین کنتاکتورهای قدرت موتور پمپ ‌ها فرستاده می ‌شود.طبق الگوی طراحی شده شما در یک ساعت از شبانه ‌روز با برنامه ‌ای که کاملاً دقیق خواهد بود، شیر برقی های هدایت آب روشن و خاموش خواهند شد و این اتفاق در کنار فعالیت هدفمند پمپ ‌های آب، مسیر اصولی در آبیاری حرفه ‌ای مزرعه شما را تدوین خواهد کرد.البته در نظر داشته باشید که کنترلر آبیاری رین یک سیستم کنترل حلقه باز خواهد ساخت. چرا که برای بازخورد اطلاعات از سیستم آبیاری قطره ای فاقد امکانات سنسوری خاصی است.شاید این عدم دسترسی به اطلاعات نهایی سیستم را در مقام یک نقطه ضعف در نظر بگیرید؛ اما در نظر داشته باشید که غالباً نیاز جدی در بازخورد اطلاعات از بخش های انتهایی سیستم آبیاری قطره ای احساس نمی ‌شود. لذا حذف چنین امکانی در کاهش قیمت کلی دستگاه بسیار تاثیرگذار است.

مسیر تنظیم دستگاه کنترلر آبیاری رین

در تمامی سیستم ‌های کنترلر آبیاری هوشمند، سطح متنوعی از انواع تایمرهای الکترونیکی در اختیار شما قرار می گیرد. در واقع این شما هستید که در خطوط برنامه دستگاه کنترلر آبیاری هوشمند مسیر متنوعی از تایمرها را تعریف می‌ کنید تا به ‌این ‌ترتیب شیرهای برقی و یا موتور پمپ ‌ها را در ساعاتی مشخص برای مدت زمانی معین فعال سازید.البته در این ‌بین برخی از کشاورزان از کار کردن با این تایمرها واهمه دارند و گاهاً آن را بسیار گنگ و غیر قابل فهم در نظر می ‌گیرند. انواع سیستم‌ های آبیاری قطره ای روش های نوینی هستند و منطقی است که چندان نگرش قدرتمندی برای درک تمام جوانب آن در نزد کشاورزان حضور نداشته باشد.
کنترلر آبیاری رین (Rain)
این موضوع از نگاه برند رین ایتالیایی نیز در نظر گرفته شده است. چرا که محصول خود را در نهایت سادگی از بابت طراحی یک برنامه کنترلی متکی بر تنظیم تایمرها تنظیم کرده است. در مقدمات تنظیم تا نوشتن یک دستور کنترلی در کنترلر آبیاری قطره ای کافی است چند مرحله مقدماتی را به شکل اصولی پیاده ‌سازی کنید.×     از آنجا که ملاک اصلی در آبیاری قطره ای، رساندن آب در ساعات مشخصی از شبانه ‌روز به پای گیاهان می باشد، سیستم کنترلر آبیاری قطره ای نیز باید اطلاع دقیق از زمان داشته باشد. لذا در گام مقدماتی اطلاعات دقیق از زمان مانند روز، ساعت و... را برای دستگاه کنترلر آبیاری رین تعریف می‌ کنیم.×     حال که مشخصات کنترلر آبیاری رین از ساعات شبانه ‌روز مطلع شده است، می ‌توانید تنظیماتی مانند ساعات شروع آبیاری را برای آن تعریف کنید. شما می ‌توانید این تنظیم را در هر یک از ساعات شبانه ‌روز قرار دهید.در نتیجه بدون حضور شما در ساعت تنظیم شده، آبیاری زمین زراعی آغاز خواهد شد. از آنجایی که بهترین زمان آغاز آبیاری در ساعات پایانی شب و یا ساعات آغازین صبح است، استفاده از سیستم کنترلر آبیاری مانند کنترلر آبیاری رین نقش کلیدی در اثربخشی بهتر روش آبیاری قطره ای خواهد داشت.×     در گام بعدی باید مدت زمان آبیاری قطره ای را مشخص کنید. هر گیاه زراعی نیاز آبیاری مخصوص به خودش را دارد. از این ‌رو مدت زمان آبیاری متنوعی را می ‌توان برای جمیع محصولات کشاورزی در نظر گرفت. در نظر داشته باشید که در این تنظیم، زمان آغاز آبیاری همان ساعت ابتدایی است که مشخص کرده ‌اید؛ اما پایان آبیاری کاملاً وابسته به مدت زمانی است که تنظیم خواهید کرد.×     در انتهای تنظیمات خود نیز باید فواصل در میان هر یک از آبیاری ‌ها را مشخص کنید. در این قسمت باید تعیین کنید که در انتهای هر مرحله از آبیاری قرار است سیستم برای چه مدت غیرفعال شده و یا دوباره جریان آبرسانی قطره ای برقرار گردد.برخی از فضاهای زراعی تنها به یک بار آبیاری در شبانه ‌روز نیاز دارند. در این حالت منطقی است که همان ساعت تنظیم ‌شده ابتدایی زمان آغاز آبیاری بعدی شما باشد. اما هستند محصولات زراعی که باید به ‌تناوب و در مدت زمان کوتاه آبیاری شوند. برخی گونه ‌های زراعی نیز نیاز به مدت زمانی فراتر از یک شبانه ‌روز برای توالی هر دو بار آبرسانی نیاز دارند.پس نمی‌ توان به ‌صرف فعالیت بر حسب روزانه یک برنامه شبانه ‌روزی را برای آبیاری قطره ای تعریف کرد. آبیاری قطره ای در ساعات تنظیم ‌شده ابتدایی فعال شده و از آن پس طبق تعریف ما سیکل فعالیت شیر برقی ها تا پمپ‌ های آبرسانی تعریف می شود. سیکل می ‌تواند خارج از تعریف شبانه‌ روزی باشد.
کنترلر آبیاری رین (Rain)
 -     الگوی طراحی تا برنامه ‌پذیری مشخصات کنترلر آبیاری رین متکی بر چندین برنامه همزمان است. مثلاً شما می‌ توانید دو تا چهار برنامه متفاوت برای راه ‌اندازی هر یک از خروجی‌ های دستگاه داشته باشید.به ‌این ‌ترتیب هر یک از خروجی ها را برای مدیریت یک خط تغذیه آبرسانی به کار خواهیم بست. با این روش می‌ توانید چندین محصول متفاوت زراعی را تحت یک سیستم مرکزی کنترلر آبیاری قطره ای مدیریت کنید. برای هدایت هر چه بهتر مشخصات کنترلر آبیاری رین، یک نمایشگر ساده برای دستگاه در نظر گرفته شده است.این نمایشگر اطلاعاتی مانند مدت زمان باقیمانده از آبیاری و یا مدت زمان مانده تا آغاز آبیاری بعدی را نشان خواهد داد. به این ترتیب شما می ‌توانید اطلاع بهتری از شرایط کلی سیستم آبیاری قطره ای خود داشته باشید.

ویژگی ‌های کنترلر آبیاری رین

-   برای فعالیت کنترلر آبیاری رین تنها به برق 24 ولت AC نیاز دارید. این سطح ولتاژ مقداری استاندارد و تعریف ‌شده در طراحی سیستم ‌های آبیاری قطره ای است. لذا هر کنترلر رین ایتالیا می‌ تواند سطح انعطاف بالایی برای هماهنگ شدن با بسیاری از سیستم ‌های آبیاری قطره ای داشته باشد.-    در طراحی مدل های مقدماتی از کنترلرهای آبیاری عموماً تنها قابلیت کنترلی بر شیرهای برقی آبیاری گنجانده شده است. اما در طراحی کنترلر رین ایتالیا این امکان وجود دارد که بتوانید موتور پمپ ‌ها را نیز تحت کنترل داشته باشید.-    کنترلر آبیاری رین مجهز به سنسور تشخیص باران است. این سنسور یک شرایط کلیدی در بهره ‌وری هر چه بهتر از سیستم را تامین خواهد کرد. به هر حال گیاهان سطح مشخصی از آبیاری را می ‌خواهند و در این بین باران می تواند مرحله ای از آبیاری را تامین نماید. لذا در صورت بارندگی دیگر نباید شاهد فعالیت سیستم آبیاری قطره ای باشیم.-    بهره ‌مندی از تعداد 4 و 6 ایستگاه خروجی. با وجود تعدد در ایستگاه‌ های خروجی سیستم آبیاری قطره ای متکی بر کنترلر آبیاری رین می ‌تواند چندین بخش مجزا از هم داشته باشد.-    قابلیت تنظیم زمان آبیاری در تلرانس 1 الی 240 دقیقه برای هر یک از خروجی ها به شکل مجزا و کاملاً مستقل از یکدیگر. این سطح از تنظیم عملاً قدرت مانور بالای کنترلر آبیاری رین در تامین انواع سناریوهای آبرسانی را مشخص خواهد کرد.-    دستگاه کنترلر آبیاری رین از قابلیت ضد آب بودن بهره ‌مند نمی‌ باشد. شاید این ویژگی را بتوانیم در لیست نقاط ضعف دستگاه قرار دهیم. لکن منطقی است که هر سیستم الکترونیکی را در یک تابلو برق صنعتی و استاندارد قرار بدهیم. در این حالت در صورت نصب اصولی دستگاه کنترلر آبیاری رین عملاً هیچ ‌گونه احتمال مواجه شدن با آب، سیستم کنترلر آبیاری قطره ای را تهدید نمی‌ کند.-    سیستم کنترلر آبیاری رین با قابلیت برنامه ریزی آبیاری سالیانه می باشد. به ‌این ‌ترتیب از روز 1 الی 1 سال می توانید برنامه جامعی در آبیاری گیاهان خود داشته باشید.-    سیستم کنترلر آبیاری رین می تواند قابلیت تناوب آبیاری برای 4 بار در یک روز تا هر هفته یک بار را تامین نماید. به‌ این ‌ترتیب انواع محصولات زراعی تحت شرایط گوناگون آبرسانی را به بهترین حالت ممکن مدیریت خواهد کرد.
کنترلر آبیاری رین (Rain)
کنترلر آبیاری رین یکی از مدرن ‌ترین سیستم ‌های هدایت آبیاری قطره ‌ای در سطح بازار است که با قابلیت ایجاد چهار ایستگاه مستقل در آبیاری همراه شده است.در این کنترلر، معیار فعالیت شیرهای برقی حضور تایمرهایی است که با توجه به ساعات شبانه ‌روز تنظیم می ‌شوند و در تنظیم شدن آنها فاکتورهایی مانند شروع آبیاری، مدت زمان آبیاری و سطح دبی آبیاری نقش بازی می‌ کنند.البته در طراحی کنترلر آبیاری این پیش ‌بینی ‌های لازم در صورت قطع جریان برق شده است. چرا که سیستم مذکور با قابلیت ذخیره ‌سازی برنامه تعریف ‌شده همراه است.به ‌این ‌ترتیب در صورتی ‌که برق دستگاه قطع شود، خاموش شدن کنترلر آبیاری رین دلیل بر از دست رفتن اطلاعات آبیاری تنظیم شده نخواهد شد. این موضوع برای باغ ‌ها تا زمین ‌های دوردست و یا در بازدیدها در دوره‌ های طولانی مدت فاکتوری کلیدی محسوب می شود.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5