خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

کنترلر آبیاری هانتر (Hunter)

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

با کنترلر هانتر سیستم مدرنی برای آبیاری­تان به ارمغان آورده ایم به جرات می توان گفت کنترلرها بخش تفکیک ناپذیر سیستم های آبیاری امروزی هستند. به کمک این دستگاه هوشمند می توان مقدار مورد نیاز آب را در زمان مناسب برای آبیاری محصولات کشاورزی در نظر گرفت تا بتوان علاوه بر تولید با کیفیت و مرغوبی از انواع محصولات، نهایت بهره برداری از بالاترین میزان انرژی و مواد شیمیایی موجود در یک اکوسیستم را برد.

واقعیت این است که از این تجهیزات با عنوان کنترلرهای آبیاری سالیان طولانی است که در انواع مکانیکی و الکترومکانیکی استفاده می گردد. تا اینکه امروزه به لطف پیدایش متدها و تکنولوژی های پیشرفته، این دستگاه با مجهز بودن به سیستم های پیچیده کامپیوتری تولید و روانه بازار گردید.

در این میان کنترلر هانتر یکی از محبوب ترین و پراستفاده ترین کنترلرها در سیستم آبیاری و کشاورزی در سراسر نقاط دنیا است. کیفیت و مرغوبیت منحصر به فرد این محصول موجبات برتری و تمایز آن با سایر برندهای موجود در بازار را فراهم آورده است.

مشخصات فنی کنترلر آبیاری هانتر  :

کنترلر یا تایمر آبیاری هانتر در دو نوع Outdoor فضای باز و Indoor فضای بسته ارائه می شود. تفاوت بین دو تایمر indoor و outdoor در این است که در سیستم بسته یا outdoor، کنترلر، با دریافت اطلاعات عددی از حسگرها، که از قبل تعیین کرده ایم، فرمان های باز و بسته شدن شیر برقی را صادر می کند و باعث ایجاد تغییرات در سیستم آبیاری می شود.

مثلا اگر سنسور رطوبت زیر 20% شد، شیر برقی شماره 2 شروع به کار کند. در سیستم outdoor یا فضای باز تمامی فرمان ها از قبل تعیین شده و به کنترلر داده شده است. مثلاً در ساعت 14 هر روز شیربرقی شماره 3 به مدت 2 ساعت قطعه 4 را آبیاری کند. بنابراین این کنترلر نیاز به نصب سنسور دما و رطوبت و تابش خورشید و غیره ندارد. به همین علت باید دوباره این کنترلر را تنظیم کرد چون در برابر تغییرات محیطی و اقلیمی پاسخی دریافت نمی کند. این سیستم ارزان تر است و انعطاف پذیری بالایی دارد.

موارد استفاده از کنترلر هانتر :

بسیاری از کاربران کنترلر هانتر به هنگام استفاده از این دستگاه آن را یک مغز متفکر می نامند. به این معنی که به آسانی قادر است تمامی زوایا و نواحی کاملاً مستقل و مجزا را با برخورداری از برنامه اتوماسیون خود آبیاری نماید. بد نیست بدانید که نهایت مدت زمانی که این دستگاه می تواند به آبیاری بپردازد ۴ ساعت است. همچنین جنس بدنه آن هم از داخل و هم بدنه خارجی کاملاً پلاستیکی می باشد. نصب سریع و آسان، عملکرد و کارایی بالا، تعمیرات و نگهداری با هزینه بسیار کم و همچنین بازدهی و قابلیت اطمینان بالا از جمله ویژگی های بارز این محصول به شمار می آید. به همین منظور از آن در اماکنی از قبیل:

 • آبیاری های خانگی
 • آبیاری مزارع و زمین های کشاورزی
 • آبیاری فصلی
 • و… استفاده می شود.
 

کنترلر هانتر و آبیاری هدفمند مزارع امروزی

آبیاری از المان های همیشگی در تمام جریانات کشاورزی است. هر محصول کشاورزی برای آنکه بتواند در رشدی هدفمند به بار بنشیند، باید در یک مسیر صحیح از آبیاری قرار گیرد. یک فضای زراعی را نمی توان به صرف حضور پیوسته آب، به محصولی شایسته رسانید.با این تفصیل ایجاد یک ساختار منظم برای آبیاری فضا های زراعی اهمیت پیدا می‌ کند. برای این منظور ایده ساخت سیستمی با عنوان کنترلر های آبیاری مطرح است. در این باره قصد داریم تا شما را با یکی از کارآمدترین آنها یعنی دستگاه کنترلر هانتر آشنا سازیم.
کنترلر آبیاری هانتر (Hunter)

چرا به دستگاه کنترلر در آبیاری نیاز داریم؟

آب جریان با اهمیتی در کشاورزی است. لکن این بخش ضروری از منابع بسیار محدودی برخوردار است. به ندرت می توان یک زمین زراعی را پیدا کرد که می ‌تواند به طور گسترده از منابع آبی بهره ‌مند باشد.با این محدودیت‌ ها است که تلاش برای خلق حداکثر راندمان در مصرف آب برای فضا های کشاورزی مطرح می شود. از طرفی هر گیاهی نیاز به آبیاری خاص خود را دارد. اینکه چه حجمی از آب در چه ساعاتی از شبانه روز و با چه ترتیبی در اختیار او قرار گیرد. با تمام این جوانب لازم است تا سطح مزرعه را به یک اندازه و کاملاً یکنواخت آبیاری کنیم.یک مزرعه می تواند بسیار بزرگ باشد. لذا نباید شرایطی حاکم شود که در آن گیاهان نزدیک به منابع آبی از حجم بسیار بیشتر آب به نسبت گیاهان دورتر برخوردار باشند. در سوی دیگر ماجرا نیز باید بتوانیم ترکیبات مغذی مانند انواع کود های شیمیایی محلول در آب را به ترتیبی مدیریت شده در اختیار گیاهان هدف گذاریم.این همه، یعنی نیاز به داشتن راندمان بالا در مصرف آب، تنظیم سطح آبیاری مناسب برای گیاهان و خلق یک بستر آبیاری یکنواخت در کنار تامین مطلوب نیاز های محصولات زراعی، ما را مجبور به استفاده از سیستم‌ های کنترلی خواهد کرد.سیستم هایی که می ‌توانند با نظمی برنامه ‌ریزی شده سطح آبیاری در مزارع را تحت کنترل داشته باشند. انواع کنترلر های آبیاری بهترین گزینه برای خلق چنین سیستم هایی هستند. در این بین کنترلر هانتر به عنوان یکی از نمونه های مطرح بازار می ‌تواند این فضای مطمئن را برای مزارع کوچک و بزرگ خلق کند.

آشنایی با کنترلر های آبیاری

قبل از پرداختن به تشریح فنی در آشنایی با کنترلر هانتر، لازم است تا نگرش کاملی در باب انواع سیستم های کنترلر آبیاری داشته باشیم. این تجهیزات با دو اصل کلی سعی در خلق یک نظم ماندگار در آبیاری زمین های زراعی دارند. سیستم های مدار باز و سیستم های مدار بسته. برای تشریح از نمونه های کلاسیک و البته ساده ‌تر مدار باز آغاز می ‌کنیم.در سیستم های کنترل مدار باز خبری از اطلاعات بازخوردی از سطح سیستم نمی باشد؛ بلکه تمام سیستم طی یک برنامه کنترلی از پیش تعریف شده، جریان جاری در سیستم را تامین می نماید. اجرای این ایده در طراحی کنترلر های آبیاری همراه با طرح یک سیستم با توانایی خلق چند تایمر می باشد که می توانند مسیر جریان در خطوط انتقال را کنترل کنند.با تنظیم زمانبندی هایی از قبل تعریف شده می‌ توان برای هر خط تغذیه منابع آبی در سطح زمین های زراعی، برنامه کنترلی مشخصی تدوین نمود.عیب این سیستم در نبود بازخورد اطلاعات از سطح زمین زراعی است. مثلاً اگر در خط انتقال آب ترکیدگی و یا نشتی عمیق وجود داشته باشد، به طوری که میزان تعریف شده از جریان آب به برخی از قسمت ‌های زمین زراعی نرسد، سیستم کنترلر آبیاری مدار باز، هیچ اطلاعاتی نداشته، در نتیجه هیچ واکنش مناسبی در قبال این عیب نخواهد داشت.در مقابل سیستم کنترلر آبیاری مدار بسته حضور دارد. سیستمی که در آن بازخورد اطلاعاتی یا همان فیدبک از تمام سطح مزرعه حضور خواهد داشت. در این سیستم یک برنامه از قبل تعریف شده برای برقراری یک نظم مشخص در آبیاری تعریف شده است؛ اما این برنامه تحت تأثیر اطلاعات آمده از سطح مزرعه می باشد.در این حالت در صورت هر گونه اتفاق نامطلوب که می تواند نظم آبیاری را به هم بریزد، سیستم کنترلر آبیاری به سرعت مطلع شده و توانایی واکنش مناسب را دارد.
کنترلر آبیاری هانتر (Hunter)
 سیستم های کنترل آبیاری مدار باز، ارزان قیمت هستند، به راحتی در دسترس بوده و به آسانی اجرایی می ‌شوند و در عین حال انعطاف بالایی دارند؛ اما هرگز نمی توانند آن راندمان ایده آل را در سطح مزارع برقرار کنند.

تشریحی بر سیستم مدار بسته کنترلر هانتر

کنترلر هانتر از نمونه های صاحب سبک در اجرای سیستم های مدار بسته آبیاری در سطح مزرعه می باشد که در یک فضای کاملاً تخصصی برای این منظور طراحی شده است. در سیستم های مدار بسته از لحاظ فیزیکی جدا از حضور سیستم کنترل مرکزی، نیاز به مجموعه سنسور هایی داریم که در سطح مزرعه به شکلی مدون توزیع شده باشند.این سنسور ها وظیفه پایش دائمی جریان آب رسانی در محدوده تحت نظارت خود را دارند. آنها این اطلاعات پایش شده را به شکلی دائمی در اختیار سیستم کنترلر هانتر مرکزی می گذارند.در سیستم کنترلر هانتر مرکزی، یک برنامه مدون و از پیش تعریف شده به شکل پیش فرض حضور دارد. برنامه ای که همه چیز را در یک جریان ایده آل می بیند. در نتیجه در صورت ایده ‌آل بودن فضای مزرعه این برنامه عاری از عیب و یا تغییر اجرایی خواهد شد؛ اما در صورت مشاهده اطلاعات غیر از آنچه در هدف برنامه پیش ‌بینی شده است، سیستم این توانایی را دارد که تغییراتی برنامه ‌ریزی شده و یا کاملاً هوشمند را برای جریان آب رسانی مزرعه اعمال نماید.هر چه سیستم از تعداد پذیرش سنسور های بالاتری بهره مند باشد و در عین حال از نظام برنامه پذیری قدرتمندتری استفاده کند، می تواند سطح کنترل مطلوب تری را برای آبیاری مزرعه در نظر داشته باشد.در کنترلر آبیاری هانتر شاهد حضور چنین امکاناتی هستیم. تایمر آبیاری هانتر چیزی فراتر از یک جریان قطع و وصل شیر های آب در یک برنامه زمانبندی شده است. کنترلر آبیاری هانتر می ‌تواند با پایش اطلاعات تعداد قابل توجه از سنسور هایی که توان ساپورت آنها را دارد، جریان کنترل بسیار دقیقی در سطح مزرعه پدید آورد.این موضوع در زمان فروش کنترلر هانتر تاثیرگذار است. تقریباً این سطح بالای کنترلی است که بسیاری را علاقمند به خرید و فروش کنترلر هانتر کرده است.

سیستم های کنترل مدار بسته از چه نوع داده هایی استفاده می کنند؟

کنترلر های مدار بسته از برنامه ‌هایی که کاملا تابع جریان جاری در سیستم هستند، بهره مند می باشند. لذا هر پارامتری که بتواند جریان جاری سیستم را به هم بریزد، باید مورد توجه و اندازه ‌گیری قرار گیرد. پارامتر هایی مانند سطح رطوبت خاک، میزان دمای محیط، مقدار تابش خورشید، سرعت و جهش باد و... از جمله این پارامتر های تاثیرگذار در جریان طبیعی یک زمین زراعی هستند.در ایده طراحی سیستم های کنترلر مدار بسته برای آبیاری زمین های زراعی، هر یک از سنسور ها هر کدام از این فاکتور های متغیر را اندازه ‌گیری کرده و مدام آنها را با مقدار مرجع مقایسه می‌ کنند.لاجرم هر گونه تغییر با مقدار مرجع نشان از ایجاد شرایطی جدید است. شرایطی که باید تغییراتی هدفمند را ایجاد کند. به طور کلی در تمام سیستم های کنترل مدار بسته آبیاری دو ملاک تصمیم گیری مطرح می باشد.◊        مقدار رطوبت خاک چه اندازه است تا بتوان در باب حجم آب مورد نیاز تصمیم ‌سازی کرد؟◊        با در نظر داشتن شرایط اقلیمی، مقدار آب مصرف شده توسط گیاهان چه اندازه می باشد؟هر کدام از پارامتر های مطرح شده به نوعی تحت تاثیر این دو ملاک کلی قرار دارند. لذا سیستم های کنترلر پیشرفته باید بتوانند نگرش کاملی بر تحلیل این دو ملاک همراه با حضور فاکتور های تاثیرگذار داشته باشند.
کنترلر آبیاری هانتر (Hunter)
 

مدل های متنوع از کنترلر Hunter

هانتر یک کمپانی صاحب‌ نام آمریکایی است که در عرصه محصولات آبیاری کشاورزی فعالیتی مستمر و البته کاملاً حرفه ‌ای دارد. تمامی محصولات این برند از سطح کیفی در کنار توانمندی ‌های بالایی برخوردار هستند. مهمترین محصولات شاخص از این برند آمریکایی، مجموعه شیر برقی های هانتر مناسب در فضا های کشاورزی در کنار کنترلر آبیاری هانتر می باشد.کنترلر آبیاری هانتر یک سیستم الکترونیکی است که می ‌تواند با در نظر داشتن اطلاعات سیستم از طریق دستورالعمل هایی که برای آن تعریف کرده ‌ایم، جریان قطع و وصل شیر های برقی آبیاری را تحت کنترل گرفته و در نهایت مسیر آبرسانی در سطح مزرعه را هوشمندانه مدیریت کند. تایمر آبیاری هانتر در مدل های متنوع مانند: Node-100، X-Core Pro-C، Icc2، Acc99-D و HC عرضه می شود.هر کدام از این نمونه ها در مدل های متنوع کنترلر هانتر با توجه به سطح امکاناتی که دارند، برای تامین اهداف خاصی طراحی شده و مورد استفاده قرار می ‌گیرند. در ادامه با برخی از پرکاربرد ترین کنترلر هانتر آشنا می شویم.

کنترلر هانتر سری PRO-C

کنترلر هانتر مدل PRO-C از مدل های پایه و قدیمی از برند آمریکایی است. هانتر در سال ۲۰۰۱ این کنترلر را طراحی کرده و تا به امروز پس از گذشت دو دهه هنوز هم آن را در سطحی بالا می فروشد. چرا که این مدل از کنترلر هانتر از سطح کارایی بالایی در کنار انعطاف ‌پذیری قابل توجهی برخوردار است. یکی از ویژگی ‌های برجسته این کنترلر هانتر شرایط مدولار آن است. به گونه ‌ای که به راحتی می توان آن را توسعه داد.از طرفی طراحی سرسختانهو کاملاً هوشمندانه باعث دوام بالای این مدل از سری کنترلر های هانتر شده است. کنترلر هانتر مدل PRO-C از نمونه های هوشمند است که می ‌تواند با پایش کامل شرایط آب و هوایی، برنامه کنترل آبیاری در سطح مزرعه را تدوین کند. ویژگی های فنی در طراحی کنترلر هانتر مدل PRO-C:o       کارکرد با برق 230/240V AC یا 12V ACo       تامین برق خروجی در سطح 24V AC با سطح جریان یک آمپرo       محدوده دمای کاری مابین 17- الی 60+ درجه سانتیگرادo       قابلیت فرماندهی برای ۱۶ ایستگاهo       حضور باتری ‌های پشتیبانی که مانع از حذف برنامه در زمان قطع شدن برق می باشند.o       توانایی تنظیم زمانی مجزا برای هر ایستگاه تا ۶ ساعتکنترلر هانتر سری PRO-C در مدل‌ های Pcc6، Pcc12 و Pc عرضه می ‌شوند.کنترلر هانتر سری X-Coreهانتر برای ساختن یک سیستم آبیاری ساده که در عین استفاده آسان، هوشمندی لازم را نیز داشته باشد، سری X-Core را معرفی کرده است. همین سادگی در استفاده در کنار قیمت مناسب باعث شده تا کنترلر هانتر سری X-Core از توجه بالایی در نزد کشاورزان برخوردار باشد. فروش کنترلر هانتر سری X-Core در حجم بالایی انجام می شود.کنترلر هانتر سری X-Core در طراحی ساده، توانایی دستور دهی برای ۲ الی ۸ ایستگاه را دارد و در عین حال می تواند با تنظیم سه برنامه کنترلی مجزا در روز برای مجموعه شیر برقی های تحت کنترل خود باشد. ویژگی ‌های فنی در طراحی کنترلر هانتر سری X-Core:o       کارکرد با برق 230/240V AC و یا 12V ACo       تامین برق خروجی در سطح 24V AC با جریان یک آمپرo       محدوده دمای کاری مابین 17- الی 60+  درجه سانتیگرادo       قابلیت فرماندهی سه شیر برقی به شکل همزمانo       حضور باتری های پشتیبان که مانع از حذف برنامه در زمان قطع شدن برق می باشند.o       توانایی تنظیم فرمان مجزا برای هر ایستگاه تا ۴ ساعتo       بدنه پلاستیکی در انواع درب دار و بدون درب
کنترلر آبیاری هانتر (Hunter)
  

کنترلر هانتر سری Node-100

در ایجاد انواع سیستم های کنترلر آبیاری در سطح زمین های زراعی نیاز به کابل کشی هایی گسترده میان سنسور ها و شیر برقی ها و مرکز کنترلر می باشد؛ اما در همه حال نمی ‌توان این کابل کشی ها را تامین نمود. برند هانتر برای رفع این مشکل کنترلر های سری Node-100  را تولید کرده است. کنترلر هایی که بدون نیاز به کابل کشی درست در کنار شیر های کنترلی قرار می ‌گیرند. این کنترلر های کوچک برای کارکرد خود نیاز به برق شهری ندارند. چرا که در طراحی آنها از باتری‌ ها استفاده شده است. ویژگی های فنی در طراحی کنترلر هانتر سری Node-100o       بهره ‌مندی از یک یا دو باطری ۹ الی ۱۱ ولتیo       طراحی با ساختار کاملاً ضد آبo       توانایی تامین کنترل برای 1 الی ۶ایستگاهo       قابلیت کار در رنج دمایی 18- الی 66+ درجه سانتیگرادo       پاسخگویی با سیم ها تا قطر یک میلیمتر تا طول ۳۰ مترo       توانایی تنظیم زمانی مجزا برای هر ایستگاه تا ۶ ساعتمدل های متنوع از کنترلر هانتر سری Node-100  در مدل ‌های Node تک ایستگاه، Node 2 و 4 و 6 ایستگاه، Node-100، Node-200، Node-400 و Node-600 می باشد.برای داشتن یک مزرعه حرفه ای که در آن راندمان بالایی در مصرف آب پیش ‌بینی شده است، لازم است تا از سیستم ‌های نوین کنترلی استفاده کنید. این سیستم ها باید قابلیت انعطاف بالایی داشته باشند. کنترلر هانتر در کنار توانمندی ‌های بالا، از یک طراحی باکیفیت و دوام بالا نیز بهره مند است.از این رو می توانند برای مدت ها عاری از هر گونه عیب در سطح مزارع فعالیت مستمری داشته باشند.لیست قیمت کنترلر هانتر با توجه به سطح توانمندی و همچنین تعداد ایستگاه ‌ها متغیر می باشد. در این بین قیمت کنترلر هانتر در رنج وسیعی قرار دارد. رنجی که می تواند پاسخگوی کاملی برای هر سطح از نیاز شما باشد.
کنترلر آبیاری هانتر (Hunter)
  کنترلر هانتر یک نمونه حرفه ای برای داشتن یک سیستم مدار بسته کنترلی می باشد. امکان بالای کنترلر Hunter در سنس المان های بسیار از شرایط آب و هوایی تا شرایط خاک، این نوع از کنترلر را در دسته حرفه ای ها قرار می دهد.کنترلر آبیاری Hunter در این عرصه یکی از پیشتازان جهانی است و تقریبا ایده های نابی در سال های اخیر مطرح کرده است. به هر ترتیب با تمام محدودیت های بازار برای داشتن کنترل هانتر ناشی از واردات تقریبا سخت آنها، خوشنامی این محصولات در تامین اهداف سطح بالای آبیاری، باعث محبوبیت بالای آنها در نزد اهل فن شده است.جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت فارم صنعت مراجعه نمایید.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5