خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

گیربکس بتونیر

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

گیربکس بتونیردر دستگاه میکسر بتن

بتونیر یک دستگاه ساخت بتن است که در آن از یک دیگ گردان با حجم زیاد برای مخلوط کردن مصالح استفاده شده ‌است. مصالح ساخت بتن اعم از شن، ماسه، سیمان و آب در داخل این دیگ با قابلیت چرخیدن مخلوط می‌شوند. قطعا برای چرخیدن دیگ سنگین بتونیر به قدرت زیادی نیاز داریم. گیربکس بتونیر قطعه‌ای میانی است که وظیفه دارد تا قدرت لازم برای گردش دیگ را فراهم کند.گیربکس بتونیر مولد قدرت در دستگاه میکسر بتن نیست. بلکه وظیفه دارد تا قدرت سرعت بالای تولید شده توسط موتور دستگاه را تبدیل به یک توان مکانیکی مناسب برای گردش دیگ میکسر بتن نماید. هر دستگاه گیربکس بتونیر دستی یک گیربکس کاهنده از نوع حلزونی است. این گیربکس سرعت بالای موتور را به یک حرکت نرم و ملایم تبدیل می‌کند.
گیربکس بتونیر
 هر دستگاه میکسر بتن دارای یک موتور قدرتمند است. در میکسر بتن‌های کوچک از قدرت موتورهای الکتریکی استفاده شده‌ است و در مدل‌های بزرگ‌ جثه و یا نمونه‌ها برای انجام کار در مناطق دور افتاده از قدرت موتورهای بنزینی و دیزلی استفاده می‌شود. این موتورها کاملاً قدرتمند هستند، اما درعمل نمی‌توانند حرکت مناسب برای گردش دیگ را تامین نمایند. زیرا توان تولید شده آنها با سرعت بالایی همراه است. در عین ‌حال مقدار توان گشتاور تولید شده موتورها کم است. به ‌این ‌ترتیب در خروجی هر موتور تنها با یک شفت که سرعت چرخش بالایی دارد اما قدرت گشتاور کمی دارد مواجه هستیم. این قدرت مکانیکی اگرچه در عمل زیاد است اما در مواجهه با وزن سنگین دیگ میکسر بتن کم می‌آورد.گیربکس بتونیریک بخش مکانیکی در امتداد موتور است که وظیفه دارد تا قدرت سرعت بالای موتورها را تبدیل به یک حرکت نرم اما با قدرت گشتاور بالا نماید. به ‌این ‌ترتیب اگر چه سرعت موتورها کم شده ‌است اما این قدرت تبدیل ‌شده می‌تواند دیگ سنگین میکسر بتن را به چرخش درآورد.گیربکس بتونیر از بخش‌های کلیدی در طراحی هر دستگاه میکسر بتن است و قطعا پس‌ از موتور مهم‌ترین بخش فنی طراحی ‌شده در دستگاه می‌باشد. از طرفی قیمت دستگاه گیربکس بتونیر نیز رقم قابل‌ توجهی است. این ‌همه ما را با یک قطعه حساس، کاربردی و بسیار کلیدی و مهم مواجه می‌کند. دقت کنید که از هر گیربکس نمی‌توانید در هر میکسر بتن استفاده کنید. گیربکس میکسر بتن باید با مشخصه‌های فنی و فیزیکی دستگاه بتونیر هماهنگ باشد. در این هماهنگی باید متوجه وزن و ابعاد دیگ باشیم و در طرف دیگر نسبت‌ به مشخصات موتور، نوع موتور و الزامات فنی حاکم بر آن نیز دقیق شویم. در این مقاله می‌خواهیم تا با نگاهی تخصصی به تحلیل فنی و آشنایی کامل با گیربکس بتونیر ۲۵۰ لیتری بپردازیم.

آشنایی با دستگاه میکسر بتن ۲۵۰ لیتری

 گیربکس بتونیر ۲۵۰ لیتری یکی از بخش‌های فنی و کلیدی در میکسر بتن ۲۵۰ لیتری است. این قطعه حد واسط میان موتور تا دیگ گردان و تقریباً کوچک دستگاه می‌باشد. انواع مدل‌های میکسر بتن ۲۵۰ لیتری همگی از بتونیرهای پرکاربرد با محبوبیت زیاد هستند. این بتونیرهای کوچک در سطح گسترده مورد استفاده عموم فعالیت‌های کارگاهی قرار می‌گیرند.میکسر بتن ۲۵۰ لیتری کوچک‌ترین سایز استاندارد از بتونیرهای کارگاهی است. در بحث طراحی مدل‌های کوچک‌تر ۱۲۰ یا  ۱۴۰ لیتری نیز حضور دارند. اما این مدل‌های خیلی کوچک تنها مناسب فعالیت‌های آزمایشگاهی هستند. لکن بتونیر ۲۵۰ لیتری در عین کوچک بودن یک میکسر بتن با قابلیت کافی برای انجام پروژه‌های کوچک و متوسط کارگاهی است.میکسر بتن ۲۵۰ لیتری در مدل‌های گوناگون طراحی می‌شود. اما همه آنها دارای ۱ دیگ ۳۰۰ لیتری با قابلیت تولید ۲۵۰ لیتر بتن در هر بار عملیات هستند. انواع میکسر بتن ۲۵۰ لیتری در مدل‌های ۲ یا 4 چرخ با استفاده از موتورهای الکتریکی، بنزینی و حتی دیزلی طراحی می‌شوند. اما همگی آنها از یک مدل گیربکس بتونیر مشابه استفاده می‌کنند.میکسر بتن ۲۵۰ لیتری در عمل حجم کوچکی دارد و مناسب عملیات‌های سطح پایین شهری است. برای چرخش دیگ تقریباً کوچک و سبک‌ وزن این بتونیر با چالش جدی مواجه نیستیم و می‌توانیم با تعریف موتورهای الکتریکی تکفاز که ۳ کیلو وات توان داشته باشند کل نیروی مورد نیاز دستگاه را تامین نماییم. در عمل میکسر بتن‌های ۲۵۰ لیتری از نوع موتور الکتریکی تکفاز بسیار متداول هستند و حجم بسیاری از مدل‌های تولید شده تا استفاده ‌شده در سطح کارگاه‌های عمرانی از این مدل‌های ۲۵۰ لیتری می‌باشند.
گیربکس بتونیر 300 لیتری دنده زیر
در فاز طراحی هیچ ماشین ‌سازی میکسر بتن ۲۵۰ لیتری را با استفاده از موتورهای سه ‌فاز طراحی نمی‌کند. اما مدل‌های موتور بنزینی و موتور دیزلی ساخته ‌شده به‌ وفور استفاده می‌شوند. اصولاً تا زمانیکه در سطح شهرها و مناطق با دسترسی به قدرت برق هستیم، نیازی نیست تا از مدل‌های موتور بنزینی و یا موتور دیزلی استفاده کنیم. اما وقتی در مناطق دور افتاده کار می‌کنید و در آنجا از قدرت برق ندارید لازم است تا مدل‌های موتور بنزینی و یا دیزلی را استفاده کنید. بتونیرهای موتور دیزلی مناسب کار در شرایط سخت با آب ‌و هوای نامتعارف هستند. در مناطق بسیار سرد و یا بسیار گرم و حتی خیلی مرطوب که قابلیت استفاده از میکسر بتن‌های برقی و یا بنزینی نیست، می‌توانیم به ‌سادگی از یک مدل موتور دیزلی استفاده کنیم.در کل هر دستگاه میکسر بتن ۲۵۰ لیتری با تعریف یک مخزن ۳۰۰ لیتری در دسته میکسرهای کم‌ توان است که نیاز به قدرت موتوری زیادی ندارند. اما به ‌هرحال باید حرکتی ملایم، قدرتمند با سرعت مناسب برای گردش دیگ آنها فراهم ‌شده باشد. همگی این میکسر بتن‌ها به گیربکس بتونیر نیاز دارند و در همگی آنها از گیربکس میکسر بتن VF86استفاده ‌شده است. در تحلیل فنی برای آشنایی با گیربکس بتونیر ۲۵۰ لیتری باید در بحثی تخصصی در مورد گیربکس  VF86 صحبت کنیم.

آشنایی با گیربکس های حلزونی

 گیربکس‌های حلزونی کاربرد بسیار زیادی در طراحی عموم ماشین‌ آلات کارگاهی دارند. این گیربکس‌ها از نوع کاهنده هستند و به ‌خوبی می‌توانند در مسیر انتقال قدرت موتورهای الکتریکی و یا بنزینی و دیزلی قرار بگیرند. عمده مصرف گیربکس‌های حلزونی شکل در طراحی انواع بالابرهای ساختمانی است. اما این نوع گیربکس در طراحی میکسر بتن‌ها نیز استفاده می‌شوند. هر دستگاه گیربکس حلزونی را با نماد اختصاری VFXمی‌شناسند.X معرف یک عدد است. این عدد بیانگر قابلیت‌های فنی و ابعاد گیربکس می‌باشد. هر اندازه این عدد بزرگ‌تر باشد با یک گیربکس قدرتمندتر که ظرفیت انتقال توان مکانیکی بالاتری دارد مواجه هستیم. در مورد طراحی بتونیر ۲۵۰ لیتری از گیربکس حلزونی VF86 استفاده شده ‌است.ساختار مکانیکی تعریف‌ شده برای هر گیربکس حلزونی تقریباً ساده است. این گیربکس‌ها از نوع کاهنده هستند و در طراحی آنها از ۲ عدد چرخ ‌دنده استفاده شده ‌است. یک چرخ ‌دنده‌ی بزرگ با طراحی دیسکی شکل در مقابل یکی چرخ ‌دنده‌ی کوچک با طراحی ماردونی شکل دارد. گیربکس‌های سری VFهمگی از نوع کاهنده هستند و قطر تعریف ‌شده چرخ ‌دنده کوچک نسبت به  چرخ ‌دنده بزرگ قابلیت کاهندگی آنها را مشخص می‌کند.بخش موتور دستگاه‌ها به شفت متصل به چرخ ‌دنده کوچک و ماردونی شکل متصل است و در مقابل بخش فنی که می‌تواند گردش دیگ باشد بر محور چرخ‌ دنده بزرگ متصل است. به ‌این ‌ترتیب سرعت بالای موتور که قدرت گشتاور کمی دارد در تبدیل سرعت چرخ ‌دنده‌ها تبدیل به یک حرکت ملایم با قدرت گشتاور بسیار بالا می‌شود. خروجی گیربکس‌ها حرکتی کند با قدرت زیاد است. این حرکت در تعداد قابلیت کاهنده بودن این گیربکس‌ها تولید شده ‌است.گیربکس‌های حلزونی در طراحی انواع میکسر بتن استفاده می‌شوند. این گیربکس‌های کاهنده در تبدیل قدرت مکانیکی موتور از سرعت بالا تا یک حرکت ملایم کاملاً توانمند و مطمئن هستند که البته همیشه لازم است تا از گیربکس با ظرفیت مناسب در طراحی میکسر بتن استفاده ‌شده باشد.ابعاد و ظرفیت انتقال قدرت از مشخصه‌های کلیدی در تعیین قیمت دستگاه گیربکس بتونیر هستند. طبیعتاً هر اندازه ظرفیت انتقال توان گیربکس افزایش پیدا کند با قابلیت انتقال قدرت بالاتری برخوردار هستیم که در قیمت دستگاه گیربکس بتونیر تاثیرگذار است. در این ‌میان کیفیت ساخت و همچنین ملاحظات فنی از برندهای گوناگون در قیمت نهایی محصول تاثیر می‌گذارند.در بحث فنی برای تحلیل قدرت و کارایی هر گیربکس بتونیر باید متوجه ۲ فاکتور کلیدی باشیم. اول جنس پوسته گیربکس است که بهتر است از جنس چدنی باشد و دوم جنس چرخ ‌دنده های طراحی‌ شده در ساختار نهایی گیربکس بتونیر است که بهتر است از متریال فسفر برنزه و یا برنجی باشند.در بتونیر‌های طراحی‌ شده برند نیکا کورپ از گیربکس بتونیرهای برند بهکار اصفهان استفاده شده ‌است که همگی آنها دارای بدنه چدنی در کنار چرخ ‌دنده‌های فسفر برنزه و یا برنجی هستند. در بحث فنی برای طراحی میکسر بتن‌های ۲۵۰ لیتری از گیربکس VF86 استفاده می‌شود. این گیربکس از نمونه‌های کاملاً کاربردی است که در سطح گسترده‌ای برای طراحی انواع ماشین ‌آلات ساختمانی استفاده می‌شود. در طراحی بتونیر ۲۵۰ لیتری نیز از گیربکس توانمند VF86 استفاده شده ‌است.

مشخصات فنی گیربکس VF86

در حال ‌حاضر برندهای متعدد داخلی و خارجی انواع گیربکس سری VF86 را تولید می‌کنند. اما گیربکس حلزونی از برند بهکار اصفهان یکی از بهترین‌های بازار است که در طراحی میکسر بتن‌های نیکا کورپ از آنها استفاده ‌شده است. به ‌جهت آشنایی با گیربکس بتونیر ۲۵۰ لیتری بهتر است به تحلیل فنی همین مدل‌های توانمند گیربکس VF86 از برند بهکار اصفهان بپردازیم. گیربکس VF86 از تیپ گیربکس‌های کاهنده است که دارای سایز ۸۶ می‌باشد. عمده کاربرد این گیربکس در طراحی عموم بالابرهای ساختمانی است. اما به شکلی وسیع در طراحی بتونیرهای سبک‌ وزن مانند میکسر بتن‌های ۲۵0 و 400 لیتری استفاده می‌شود.گیربکس بتونیرVF86 با نسبت تبدیل ۴۵ به ۱ تا ۴۹ به ۱ طراحی می‌شود. این گیربکس دارای شفت ورودی با قطر ۲۴ میلی ‌متری است و برای شفت خروجی آن از قطر ۳۵ میلی ‌متری استفاده شده ‌است. در طراحی گیربکس بتونیر از برند بهکار اصفهان سعی در استفاده از متریال کاملاً با کیفیت بوده‌ است. گیربکس بتونیر طراحی ‌شده برند بهکار قدرت کافی در کار با ماشین ‌آلات سنگین کارگاهی را دارد. در عین ‌حال به ‌خاطر استفاده از متریال باکیفیت این گیربکس‌ها طول عمر زیادی دارند و می‌توانند تا سال‌ها عاری از عیب به عمده فعالیت‌های فنی بپردازند.گیربکس بتونیرVF86 محصول برند بهکار مناسب کار با موتورهای ۳ اسب‌ بخار تحت سرعت ۱۴۰۰ دور هستند. از این ‌رو در طراحی بتونیر ۲۵۰ لیتری نیز باید از یک موتور الکتریکی ۳ اسب ‌بخار با قابلیت تامین سرعت 1400 دور بر دقیقه استفاده ‌شده باشد. در کل طراحی گیربکس بتونیر دستی به‌ علت طراحی کوچک با قابلیت تامین سرعت بالا مناسب نصب شدن بر روی بتونیرهای کوچک است. قطعا میکسر بتن ۲۵۰ لیتری کوچک‌ترین و مناسب‌ترین مدل میکسر بتن است که می‌تواند به ‌خوبی از قدرت گیربکس بتونیر VF86 استفاده کند.برای طراحی گیربکس بتونیر ۲۵۰ لیتری محصول برند بهکار اصفهان از بدنه چدنی استفاده ‌شده است. این بدنه ساختاری کاملاً مقاوم و ماندگار دارد و تحمل خوبی در مقابل ضربات دارد. اما در بحث طراحی بخش‌های داخلی از چرخ ‌دنده‌های مقاوم با متریال برنج و فولاد استفاده شده ‌است. چرخ‌ دنده بزرگ که متصل به شفت سمت دیگ است از جنس برنجی است و برای طراحی چرخ‌ دنده ماردونی شکل در سمت موتور از متریال فولاد کربن دیده و ضد زنگ استفاده شده ‌است. برای روانکاری این گیربکس نیاز به روغن نمره ۴۰ دارید.روغن گیربکس بتونیر چندان تفاوتی با روغن گیربکس و روانکاری در دیگر سیستم‌های مکانیکی ندارد. لذا روغن گیربکس بتونیر همان روغن متداول برای روانکاری عموم تجهیزات کارگاهی می‌باشد. برای روانکاری گیربکس بتونیر محصول برند بهکار اصفهان لازم است تا از روغن روانکاری نمره ۴۰ استفاده‌ شده باشد.

نقش گیربکس بتونیر در طراحی دستگاه میکسر بتن چیست؟

گیربکس بتونیر قطعا یکی از اجزای اصلی و کلیدی در طراحی نهایی انواع میکسر بتن است. به شکلی که هرگز نمی‌توانیم این دستگاه قدرتمند بتن ‌سازی را بدون حضور گیربکس در نظر بگیریم. اما گیربکس بتونیر چرا تا این اندازه اهمیت دارد؟ اصولاً این قطعه در داخل بخش‌های فنی میکسر بتن چه کارهایی انجام می‌دهد؟ در این بخش به برخی از وظایف تعریف‌ شده برای گیربکس بتونیر اشاره می‌کنیم.
 • از گیربکس بتونیر برای کاهش دور موتورهای نصب ‌شده در دستگاه میکسر بتن استفاده می‌شود. موتورهای نصب‌ شده خصوصا الکتروموتورها سرعت بسیار بالایی دارند. قطعا نمی‌توانیم با چنین سرعت بالایی عملیات ساختن بتن را انجام بدهیم. زیرا برای گردش دیگ و مخلوط کردن مصالح به ‌سرعت ملایمتری نیاز داریم. دیگ باید با سرعت ۱۵ بار در دقیقه بچرخد. اما موتورها با سرعتی فراتر از یک هزار بار در دقیقه کار می‌کنند. گیربکس بتونیر دستی در فاصله‌ی میان موتور تا دیگ نصب است تا سرعت مناسب برای گردش آن را تامین نماید. هر گیربکس میکسر بتن یک گیربکس کاهنده است که با قابلیت کاهش سرعت موتور طراحی شده ‌است و در نهایت می‌تواند سرعت ملایم و مناسب کارکرد دیگ را تامین نماید.
 • گیربکس بتونیر قدرت موتور را افزایش می‌دهد. اصولاً بحث توان تولید شده موتور یک بحث کلیدی است. لزوماً هر توان تولید شده‌ی موتور مناسب اجرای عملیات‌های مکانیکی در طراحی ماشین ماشین‌ آلات نیست. اگرچه موتورهای الکتریکی و یا بنزینی و حتی دیزلی قدرت مکانیکی بسیار بالایی تولید می‌کنند. اما در عمل توانایی قدرت با گشتاور بالایی ندارند. به نوعی قدرت تولید شده آنها با سرعت بالایی است که در مواجهه با بارهای سنگین‌ وزن کم می‌آورند. از گیربکس بتونیر برای تبدیل قدرت موتورهای الکتریکی و یا بنزینی استفاده می‌شود. این قطعه با تبدیل قدرت قابلیت تولید نیرو یا گشتاور بالایی دارد. به ‌این ‌ترتیب قدرت کافی برای چرخش دیگ با سرعت کم و تحت گشتاور بالا فراهم است.
 • از گیربکس برای تبدیل گردش موتور در شرایط افقی به یک حالت عمودی استفاده می‌شود. در بسیاری از موارد شرایط نصب موتور با جهتی متفاوت از شرایط کارکرد و چرخش دیگ است. به نوعی محور موتور و محور گردش دیگ هم ‌راستا نیستند. در این حالت از گیربکس بتونیر برای تبدیل حرکت در جهت‌های افقی و یا عمودی به ‌جای یکدیگر استفاده می‌شود.
 • گیربکس بتونیر قابلیت قفل شوندگی دارد و مانع از عملکرد خلاص دیگ خواهد شد. قطعا در حین عملکرد بتونیر نیاز به تامین چرخش تحت کنترل کامل داریم. در این حالت باید از قابلیت قفل شوندگی برای عدم حرکت ناخواسته دیگ برخوردار باشیم. گیربکس بتونیر با قابلیت قفل شوندگی به ‌خوبی می‌تواند این مسئولیت را انجام بدهد.
برای طراحی میکسر بتن‌های ۲۵۰ لیتری از گیربکس بتونیر استفاده می‌شود. این گیربکس با قدرت تبدیل توان کافی در انجام یک فرآیند کاهنده به ‌راحتی از پس قابلیت تامین توان گردش دیگ ۲۵۰ لیتری برخوردار است و می‌تواند سرعت بالای موتورهای الکتریکی را به یک حرکت نرم و روان برای گردش ملایم دیگ ۳۰۰ لیتری دستگاه تبدیل نماید.
ساخت بتونیر فرمان گیربکسی یا فرمان هیدرولیک
 

ملاحظات فنی برای انتخاب گیربکس بتونیر ۲۵۰ لیتری

هر دستگاه بتونیر ۲۵۰ لیتری یک دستگاه با شرایط مونتاژ شونده است. در کل به ‌سادگی می‌توانید بخش‌های فنی این دستگاه را جداگانه تهیه کرده و در یک فرایند دقیق آنها را کنار هم مونتاژ کنید. اگرچه در عمل این ماشین به شکل یکپارچه طراحی ‌شده و به فروش می‌رسد، اما در بحث طراحی می‌توان دستگاه بتونیر طبق خواسته‌ها و ملاحظات تخصصی طراحی کرد.برای طراحی و مونتاژ هر دستگاه بتونیر ۲۵۰ لیتری حق انتخاب در تامین تجهیزات و بخش‌های فنی داریم. مانند استفاده از مدل گیربکس‌های متنوع از برندهای متفاوت بازار. لکن برای انتخاب گیربکس مناسب در طراحی دستگاه بتونیر ۲۵۰ لیتری بهتر است ملاحظات فنی زیر را در نظر داشته باشید:
 • گیربکس بتونیر باید ظرفیت انتقال قدرت کافی را داشته باشد. انواع میکسر بتن در مدل‌های گوناگون با ظرفیت‌های ۲۵۰ الی ۱000 لیتری تهیه می‌شوند. قطعاً در طراحی این مدل‌ها باید از گیربکس بتونیر که ظرفیت انتقال قدرت مناسبی دارد استفاده ‌شده باشد. برای طراحی بتونیر ۲۵۰ لیتری باید حتما از گیربکس VF86 و یا مدل‌های بالاتر استفاده ‌شده باشد. گیربکس با ظرفیت کمتر قابلیت کافی در انتقال قدرت از جانب موتور تا دیگ گردان دستگاه را ندارد.
 • شفت ورودی و شفت خروجی گیربکس بتونیر باید با ملاحظات فنی در طراحی بخش موتوری و دیگ دستگاه بتونیر همگام باشد. در یک مدل استاندارد از شفت ۲۴ میلی‌ متری برای سمت ورودی گیربکس بتونیر و از یک شفت با قطر ۳۵ میلی‌ متری برای سمت خروجی گیربکس میکسر بتن استفاده می‌شود.
 • گیربکس تعریف ‌شده باید پوسته مقاومی داشته باشد. پوسته بخش بیرونی گیربکس است. این بخش اگرچه تحت فشار موتور و دیگ نمی‌باشد اما در کل باید ساختاری مقاوم باشد. برای طراحی گیربکس خلاطه باید از پوسته‌های بدنه فلزی با متریال چدن و یا آلومینیوم استفاده ‌شده باشد. نوع چدنی باید ضد زنگ باشد. گیربکس بتونیر برنده بهکار از تیپ بدنه چدنی است اما مدل‌های بدنه آلومینیومی نیز قابلیت‌های فنی و کاربردی مناسبی دارند.
 • نسبت تبدیل گیربکس از ملاحظات فنی جدی در طراحی هر دستگاه میکسر بتن می‌باشد. نسبت تبدیل معرف قابلیت کاهنده بودن گیربکس است و به نوعی در هرچه کاربردی‌تر شدن آن تاثیرگذار است. با استفاده از الگوی نسبت تبدیل می‌توانیم سرعت بالای موتورهای الکتریکی را به یک حرکت نرم و روان مناسب گردش دیگ دستگاه بتونیر تبدیل کنیم. برای طراحی میکسر بتن ۲۵۰ لیتری از گیربکس با نسبت تبدیل ۴۸ به ۱و یا ۴۵ به ۱ استفاده می‌شود. گیربکس محصول برند بهکار اصفهان کاملاً منطبق با این نسبت تبدیل طراحی‌ شده است.
 • متریال به ‌کار رفته در طراحی چرخ‌ دنده‌های گیربکس بتونیر اهمیت زیادی دارد. این چرخ ‌دنده‌ها در مواجه‌ای مستقیم با دو نیروی کاملاً متضاد هستند. از یک طرف تحت فشار بار سنگین دیگ با مصالح پر شده هستند و از سمت دیگر تحت اعمال توان موتور برای حرکت کردن قرار دارند. تمام فشار سنگین کار بر روی چرخ‌ دنده‌های گیربکس میکسر بتن سوار است و این چرخ ‌دنده‌ها باید تحمل این نیروی زیاد را داشته باشند. لذا متریال به‌ کار رفته در طراحی چرخ‌ دنده‌ها اهمیت زیادی دارد. در مورد طراحی گیربکس بتونیر از متریال‌های برنجی، فولادین و حتی فسفر برنزه برای چرخ ‌دنده‌ها استفاده می‌شود. متریال فسفر برنزه جنس کاملاً مقاوم و مطلوبی است. اما چرخ‌ دنده‌های فولادین و برنجی نیز کارآیی کافی دارند.
گیربکس همزن بتن برای رسیدن به یک حرکت ملایم دیگ در این دستگاه بتن‌ساز طراحی ‌شده است. گیربکس همزن بتن با قابلیت تبدیل توان در ایجاد یک سرعت ملایم ظرفیت کافی برای گردش قدرتمند دیگ بتونیرها را فراهم می‌کند. این بخش از قسمت‌های کلیدی در طراحی هر دستگاه میکسر بتن می‌باشد و قطعا قیمت دستگاه گیربکس بتونیر در ارزش نهایی و قیمت‌گذاری کل دستگاه تاثیرگذار است. برای بتونیرها باید از گیربکس مناسب که قابلیت فنی کافی داشته باشد استفاده کنید. توصیه می‌شود تا گیربکس بتونیر ۲۵۰ لیتری از مدل‌های بدنه چدنی و یا بدنه آلومینیومی باشد. بدنه چدنی ساختار مقاومی دارد و مناسب طراحی بتونیرهای سنگین کار دیزلی است. اما برای طراحی بتونیرهای سبک‌ کار موتور الکتریکی استفاده از گیربکس بتونیر بدنه آلومینیومی مناسب است. در حال ‌حاضر سطح فروش دستگاه گیربکس بتونیر بدنه آلومینیومی برای طراحی میکسر بتن‌های سبک ‌وزن متداول است. البته قطعا مدل‌های کار شده با چرخ ‌دنده‌های فسفر برنزه به نسبت از مدل‌ها با چرخ ‌دنده‌های فولادین کاربردی‌تر و با طول عمر و قابلیت کاری مفیدتری هستند.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5