خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

۴ نکته ضروری در هنگام استفاده از اره زنجیری چیست؟

فهرست مطالب

4 نکته ضروری در هنگام استفاده از اره زنجیری چیست؟

 • محافظ گوش

 

در بررسی ‏4 نکته ضروری در هنگام استفاده از اره زنجیری ‏باید گفت که یکی از این موارد این است که در حین استفاده از آن محافظت از گوش ضروری است. از آنجایی که همه اره ‌های زنجیری سروصدای بالایی را ایجاد می کنند لذا محافظ گوش باید اجباری در نظر گرفته شود. با این حال، حتی با استفاده از اره ‌های برقی با باتری یا اره‌ های برقی ارزان ‌قیمت با قدرت کمتر، سطح سر و صدا همچنان بالا است و هر زمان که از هر نوع اره برقی استفاده می‌ کنید، باید از محافظ گوش استفاده کنید. دو نوع محافظ گوش وجود دارد که می توانید استفاده کنید. اولین مورد محافظ های داخل گوش است. اینها شبیه به نوعی هستند که برخی افراد هنگام خواب استفاده می کنند و از نوعی فوم ساخته شده اند. آنها را در انگشتان خود فشرده می کنید و آنها را به داخل گوش خود فشار می دهید، جایی که شکل خود را به دست می آورند و صدای خارجی را مسدود می کنند.

نوع دوم محافظ های روی گوش هستند که تمام گوش شما را می پوشانند و از آن دسته هستند که اکثر اپراتورهای اره برقی حرفه ای استفاده می کنند. اینکه کدام نوع را استفاده می کنید بستگی به خودتان دارد، اما همیشه باید نوعی محافظت از گوش را داشته باشید.

 • محافظ دست

 

دومین نکته ضروری در هنگام استفاده از اره زنجیری پوشیدن دستکش مناسب نیز هنگام کار با اره زنجیری است که باید رعایت گردد. دستکش‌ های معمولی از دست ‌های شما در برابر تراشه ‌های چوب محافظت می ‌کنند، اما با پوشیدن یک جفت دستکش مخصوص اره برقی، می ‌توانید از خود در برابر زنجیر محافظت بیشتری داشته باشید. کلاه علاوه بر محافظت از شما در برابر ضربه زدن، می تواند از چشمان شما نیز محافظت کند.

تا زمانی که تیغه اره برقی به خوبی نگهداری شود و به درستی تیز شده باشد، ذرات کوچک خاک اره ایجاد نمی کند، در عوض، همانطور که قبلاً اشاره کردیم، تراشه های بزرگتری از چوب ایجاد می کند. با در نظر گرفتن این موضوع، اگر از کلاه ایمنی با گیره توری فلزی استفاده می کنید، این می تواند جایگزین قابل قبولی برای عینک ایمنی باشد. این به این دلیل است که تراشه های خطرناکی که ممکن است به سمت چشمان شما پرتاب شوند برای عبور از شکاف های مشبک بسیار بزرگ هستند.

 • نکات عمومی لباس

 

سومین نکته ضروری در هنگام استفاده از اره زنجیری هنگام کار با اره زنجیری است، همیشه لباس راحتی انتخاب کنید که حرکت و انعطاف زیادی به شما بدهد اما گشاد نباشد.پوشیدن لباس های بیش از حد گشاد هنگام کار با اره زنجیری ایده بسیار بدی است زیرا ممکن است در زنجیر گیر کرده و باعث آسیب شود.

۴ نکته ضروری در هنگام استفاده از اره زنجیری چیست؟

همچنین به یاد داشته باشید که اگر از گرما رنج می برید، ممکن است ضعیف شوید یا تمرکز خود را از دست بدهید که همچنین می تواند منجر به ایجاد موقعیت های خطرناک شود. لباسی را انتخاب کنید که شما را ایمن نگه دارد، اما همچنین شما را در وضعیت خوبی برای کار با اره زنجیری نگه می دارد.

هنگام کار با اره هرگز ایمنی را نادیده نگیرید

اره های زنجیری ممکن است برای برخی افراد ابزار بسیار جالبی برای کار با آن ها باشند، اما هرگز فراموش نکنید که چقدر می توانند خطرناک باشند. هنگام کار با یک اره برقی، حتی یک مدل کوچکتر، همیشه مواظب باشید و هرگز اجازه ندهید تمرکز شما از بین برود.

مهم ترین موارد ایمنی در حین استفاده از اره زنجیری

چهارمین نکته ضروری در هنگام استفاده از اره زنجیری این است که آسیب با اره زنجیری هم امکان پذیر است و نتایج می تواند فاجعه بار باشد. ممکن است به اندازه کافی خوش شانس باشید که هرگز درگیر آن نشوید، اما با پوشیدن همیشه تجهیزات ایمنی صحیح، می توانید اطمینان حاصل کنید که حتی اگر بدترین اتفاق بیفتد، می توانید از آسیب جلوگیری کنید یا آسیب را به حداقل برسانید.

محافظ برای قسمت بالایی بدن شما نیز موجود است. اگرچه زخم ‌های قسمت بالایی بدن نسبت به زخم ‌های ساق پا شایع ‌تر هستند، اما می‌توانند به همان اندازه ویرانگر باشند، بنابراین باید برای محافظت از خود در آنجا نیز از تجهیزات ایمنی استفاده کنید. استفاده از محافظ مناسب بالای بدن می تواند شما را از یک زخم جدی و تغییر دهنده زندگی یا حتی مرگ نجات دهد.

 • محافظت از سر و صورت

 

یکی از جدی ترین خطرات هنگام کار با اره زنجیری، خطر ضربه زدن است. این زمانی است که دندانه ‌های اره برقی به هر چیزی که می ‌برید می‌خورد و اره برقی را با نیرویی چنان خشن به سمت شما پرتاب می‌کند که فرصتی برای عکس‌العمل ندارید. ضربه زدن می تواند مسئول آسیب های پا یا بدن باشد، اما همچنین می تواند اره برقی شما را مستقیماً به صورت شما پرتاب کند، با عواقب ویرانگر. یک کلاه اره برقی با کیفیت خوب می تواند از شما در برابر این امر محافظت کند، بنابراین اگر برای صورت و سر خود ارزش قائل هستید، باید این عامل را به عنوان یکی دیگر از تجهیزات ضروری محافظ اره برقی را در نظر بگیرید.

در بررسی ‏4 نکته ضروری در هنگام استفاده از اره زنجیری ‏باید گفت که باکینگ فرآیندی است که در آن درخت به بخش هایی با طول ‌های مختلف تقسیم می ‌شود. تغییرات در سیستم های قطع و پردازش درختان بر اساس اندازه یک محصول یا هنجارهای پذیرفته شده در یک منطقه خاص از جهان است. به عنوان مثال، درختان با قطرهای بسیار بزرگ معمولاً بیش از حد پهن و سنگین هستند که دستگاه قطع مکانیزه نمی تواند آنها را پردازش کند و بنابراین با استفاده از اره برقی قطع می شوند و به قسمت هایی تقسیم می شوند. درختان با قطر کمتر را می توان با دروگرهای مکانیزه قطع کرد. این ماده را اغلب می‌توان توسط یک دستگاه تکه تکه کرد و محکم کرد که طول و قطر را اندازه‌گیری می‌کند.

۴ نکته ضروری در هنگام استفاده از اره زنجیری چیست؟

بررسی روش های امروزی در قطع درختان با اره زنجیری

در بررسی ‏4 نکته ضروری در هنگام استفاده از اره زنجیری ‏باید گفت که در حال حاضر فرآیندهای قطع به گونه‌ای طراحی شده ‌اند که درخت را با حداقل هزینه از سیستم ریشه‌ اش جدا می ‌کنند و در عین حال با کمترین آسیب به درخت و سایر درختان زنده باقی ‌مانده در منطقه، از ایمن‌ ترین روش ‌های ممکن استفاده می ‌کنند. فردی که عملیات قطع را انجام می دهد اغلب سقوط کننده نامیده می شود. در قطع درختان، یک سقوط کننده، محیط فیزیکی و همچنین وضعیت درختی که قرار است قطع شود را ارزیابی می کند تا خطرات احتمالی ایمنی و آسیب احتمالی که ممکن است به درخت وارد شود را تعیین کند.

این تعیین مستلزم درک چگونگی وضعیت و ساختار کلی درخت است. در برخی از مناطق جهان، برای به حداقل رساندن آسیب درختان در مرحله سقوط، مراحل پیش قطع ضروری است. به عنوان مثال، در مناطق گرمسیری لازم است جهت سقوط درخت را تحت تأثیر قرار دهند و هنگامی که با درختان همسایه درگیر می‌شوند می‌ توانند به طور همزمان باعث سقوط آن ‌ها شوند؛ بنابراین، ممکن است لازم باشد قبل از قطع کردن آنها حذف شوند.

قطع درختان چه با تبر انجام شود، اره برقی یا ماشین پردازش درختان این موارد فعالیت های اولیه ای هستند که برای تبدیل درخت به محصولات مورد نیاز روزانه انسان استفاده می شوند. قطع کردن یا فرآیند قطع درخت ایستاده است که بخش بریده شده را روی زمین می گذارند. ماشین ‌های قطع چاقو هایی دارند که می‌توانند وقتی ساقه از داخل دستگاه کشیده می‌شود، استخوان درخت را جدا کنند. برای اندام‌ های با قطر کوچک، از زنجیر چرخانده شده با استفاده از محور پر سرعت، برای ضربه زدن به اندام‌ ها از درخت استفاده می‌شود. قطع دستی را می توان با تبر، اره های متقاطع یا اره برقی انجام داد، اگرچه مکانیزه شدن، فعالیت های قطع را کارآمدتر و ایمن تر کرده است. در بررسی ‏4 نکته ضروری در هنگام استفاده از اره زنجیری باید بدانید که اره جزء ابزار ضروری حین کار عمل می کند. قطع دستی با استفاده از اره برقی هنوز در جنگل های حاوی درختان بزرگ یا درختان با ارزش بسیار رایج است که باید با دقت و مراقبت صورت گیرد.

۴ نکته ضروری در هنگام استفاده از اره زنجیری چیست؟

نتیجه گیری:

در حقیقت امروزه روش های موثری برای قطع درختان استفاده می شود که یکی از این روش ها استفاده از اره زنجیری است. این اره می تواند به طور موثری باعث قطع درختان شود و آن ها به قطعات کوچکی تبدیل کند. در کنار این موارد راهنمایی و کمک از افراد متخصص و خبره بسیار ضروری است.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر