خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

۵ نشانه کند شدن تیغه اره زنجیری

فهرست مطالب

اگر صدای اره برقی شما صاف و سازگار نباشد، ممکن است اره شما به تمیزکاری نیاز داشته باشد که این امر نشانه کند شدن تیغه اره زنجیری می باشد. فیلتر هوا و شمع آن را تمیز کنید و بررسی کنید که آیا پلاگین در شرایط کار قرار دارد یا خیر. این اره ها ابزاری اساسی برای نجار حرفه ای هستند. بسته به تیغه می توانید از اره گرد برای برش چوب، فلز و حتی بتن استفاده کنید. با این حال، یک تیغه می تواند به طور چشمگیری از کیفیت برش اره شما جلوگیری کند.

نکات مؤثر در رابطه با کند شدن تیغه اره زنجیری

زنجیر حرکت نخواهد کرد

اگر زنجیر اره برقی یا گازی شما به دور میله نمی چرخد، احتمال گیر افتادن ترمز زنجیره ای وجود دارد که این امر یکی از نشانه کند شدن تیغه اره زنجیری است .تنظیم مجدد ترمز زنجیره ای در بعضی اره ها به همین سادگی است که با یک دست روی درب کناری بدنه اره فشار می آورید و در حالی که دسته بالایی را با دست دیگر می گیرید، ترمز زنجیری را به جلو فشار می دهید. با تنظیم مجدد ترمز، یک صدا خواهید شنید.

اگر زنجیر شما به دور میله می چرخد، اما در هنگام چرخش، آویزان می شود، محتمل ترین راه حل این است که شما باید تنش زنجیره را تنظیم کنید. پس از هر 15 دقیقه استفاده، تنش را تنظیم کنید، اما هرگز آن را هنگام کار با اره تنظیم نکنید. اره باید خنک شود تا فلز موجود در زنجیر منقبض شود و بدون خم شدن میله، به شما یک تناسب مناسب دهد. برای کشش زنجیر، دو مهره کنار بدنه اره را شل کنید.

بخش بالایی میله را بگیرید تا کمی بلند شود و از پیچ گوشتی صاف برای پیچاندن پیچ کشش استفاده کنید. (پیچ کشش را می توان در مکان های مختلف و در مدل های مختلف اره، از جمله بین مهره های میله ای و در قسمت دیگری از پوشش کلاچ مشاهده کرد. میله را رها کرده و مهره های میله را محکم کنید. با برداشتن آن از شیار میله، مطمئن شوید که زنجیره شما به اندازه کافی محکم است. با استفاده از پیچ گوشتی خود زنجیر را در امتداد میله فشار دهید و بررسی کنید که آزادانه حرکت می کند.اگر زنجیر شما به درستی تنش خورده است، اما همچنان آویزان است، زنجیر چرخ کنار اره خود را از نظر وجود هرگونه ساییدگی یا آسیب دیدن بررسی کنید.

اره برقی به آرامی برش می یابد

یکی از ناامیدکننده ترین مشکلات، هنگامی رخ می دهد که اره برقی به آرامی بریده می شود. اگر این اتفاق بیافتد، ممکن است متوجه شوید که اره شما خاک اره زیادی تولید می کند که این امر ایده آل نیست. اره برقی هنگام برش، تراشه های چوبی کوچک تولید می کند، نه خاک اره. در نتیجه یکی از نشانه های کند شدن تیغه اره زنجیری آن است که ممکن است لازم باشد زنجیر خود را تیز یا تعویض کنید.

زنجیره، برش کج ایجاد می کند

اگر اره شما برش شسته و رفته و صاف ایجاد نکند، ممکن است یک بار دیگر مشکل تراشکاری ایجاد شود. با این حال، یک برش کج می تواند نشانه تیز شدن اشتباه زنجیره شما باشد. زنجیره خود را مجدداً شارپ کنید و مراقب باشید همه برش ها را از یک زاویه تشکیل دهید. فراموش نکنید که همزمان اندازه گیری های عمیق را بررسی کنید. مسأله دیگری که می تواند باعث بریدگی کج شود، هنگامی رخ می دهد که ریل های دو طرف شیار زنجیره ای میله به طور ناموزونی فرسوده شده باشد. وقتی این اتفاق می افتد، مطمئن ترین شرط شما این است که میله خود را تعویض کنید .

عیب یابی اره خود

اگر این نکات مهم در رابطه با تعمیر و نگهداری اره برقی مشکل شما را برطرف نکرد، قدم بعدی شما تماس با مرکز خدمات مجاز تولید کننده است. متخصصین خدمات در این مغازه ها می توانند مراحلی را که قبلاً برداشته اید را در نظر بگیرند و از تخصص خود برای تشخیص مشکل شما استفاده کنند. اما اگر اره شما به درستی کار نمی کند، سریع آن را بررسی کنید که خراب است. غالباً تنها چیزی که به آن نیاز دارد، کمی عیب یابی برای کار روان و کارآمد است.

۵ نشانه کند شدن تیغه اره زنجیری

تنظیم اره زنجیری برای رفع کند شدن تیغه اره زنجیری

هر چقدر موتور اره برقی شما قابل اعتماد به نظر برسد، یک یا دو زمان وجود دارد که عملکرد مطابق میل شما را ندارد. انجام مراقبت های مناسب و انجام مراقبت های برنامه ریزی شده و پیشگیرانه اطمینان خاطر ایجاد می کند که مشکلات موجود در این زمینه کمتر شود. رایج ترین مشکلات و نشانه های کند شدن تیغه اره زنجیری که باید انتظار داشته باشید عبارتند از:

عملکرد ضعیف موتور

دلایل دیگر می تواند شامل سوئیچ ها، سیم کشی بد و سیم پیچ های احتراق باشد که عملکرد مناسبی ندارند.یک مشکل، وضعیت شروع اره برقی است، اما بیش از چند ثانیه به طور مداوم کار نمی کند. قطعات می توانند مقصر این پرونده باشند. اگر چنین اتفاقی برای شما افتاد، کارشناسان پیشنهاد می کنند که از صفحه گیرنده شمع، کاربراتور، شمع و فیلترهای سوخت دیدن کنید.

موتور اره برقی که به سختی راه اندازی می شود، نشانه دیگری از خرابی قطعات است. سیستم سوخت اره برقی، ورودی هوا یا سیستم جرقه را بررسی کنید. عیب یابی خود را با شمع شروع کرده و بررسی کنید که آیا هنگام کشیدن سیم برای شروع دستگاه، جرقه شدیدی ایجاد می شود یا خیر. اگر پلاگین مشکلی ندارد، ورودی و خروجی را بررسی کنید تا مشخص شود که آیا آنها به تمیز کردن نیاز دارند.

آخرین فرصت برای بررسی مشکلات تحویل سوخت است که از مخزن شروع می شود و از طریق فیلتر سوخت و کاربراتور حرکت می کند. اگر اره برقی شما درست شروع شود و به کار خود ادامه دهد، اما فقط عملکرد خوبی نداشته باشد، کارشناسان می گویند این نشان دهنده نیاز به تنظیم موتور است. به سادگی به یک برنامه تعمیر و نگهداری منظم بپردازید و قطعات فرسوده را در صورت لزوم از جمله فیلتر هوا تعویض کنید و احتمالاً مشکلی نخواهید داشت. اگر قطعات کاملاً خوب نیستند، راه حل این است که تنظیمات کوچکی روی سرعت دور موتور یا نسبت سوخت کاربراتور انجام دهید.

اره برقی به ندرت دچار مشکل سخت و یا فاقد مشکلات مربوط به گردش مالی می شود. هنوز هم، گاهی اتفاق می افتد. وقتی اتفاق می افتد احتمالاً به این دلیل است که اره برقی زیاد استفاده نشده است. کارشناسان می گویند مقصر هنگام وقوع این امر، روغن کاری نامناسب در موتور است. اگر موتور به درستی روغن کاری نشده باشد، در اثر تماس فلز با فلز گرما جمع می شود. در نتیجه، قطعات موتور تمایل دارند که با هم ترکیب شوند.

اگر این اتفاق بیفتد، برای انجام یک تعمیر اساسی باید به دنبال مکانیک باشید. هزینه یک تعمیر گسترده می تواند به اندازه قیمت یک موتور جدید باشد. برای اطمینان از اینکه این مشکل هرگز رخ نمی دهد، همیشه موتور اره برقی خود را طبق دستورالعمل دفترچه راهنمای اره برقی چرب کنید. هرگز اجازه ندهید موتور اره برقی خشک شود.اگر برای انجام تعمیرات به خود اعتماد ندارید، پس از یک مکانیک باتجربه کمک بگیرید. با این حال، با عیب یابی خود دقیقاً می دانید که مشکل چیست و نشانه کند شدن تیغه اره زنجیری را مشخص می کنید.

عیب یابی مشکلات برش اره زنجیری

اگر اره برقی شما شروع به کار نمی کند، یا اگر به محض شروع به کار ضعیف می پردازد، وقت آن است که عیب یابی کنید. در زیر برخی از رایج ترین مشکلاتی که مردم با شروع و راه اندازی اره زنجیری آن را تجربه می کنند، همراه با مراحلی است که می توانید قبل از آوردن تجهیزات خود به مرکز خدمات برای رفع آنها بردارید، پرداخته شده است:

شروع کار یک اره

شروع کار تیغه اره زنجیری امروزه به مراتب آسانتر از مدل هایی است که 20 یا 30 سال پیش در دسترس بودند. با این حال، اره های برقی می توانند مشکلاتی را ایجاد کنند که شروع آنها را حتی دشوار و غیرممکن کند. اگر اره برقی شما شروع به کار نمی کند، ممکن است نتیجه یکی از این پنج مسأله باشد.

۵ نشانه کند شدن تیغه اره زنجیری

1. سوخت قدیمی یا بد

یکی از نشانه کند شدن تیغه اره زنجیری سوخت قدیمی یا بد است. بنزین بعد از 30 روز خراب می شود. در آن زمان، الكلی كه به صورت اتانول موجود است مقدار قابل توجهی رطوبت از هوا جذب می كند. سوختی که حاوی رطوبت بیش از حد باشد به همین راحتی اشتعال و احتراق ایجاد نمی کند. به علاوه، موتورهای کوچک برای استفاده از سوختی که بیش از 10 درصد اتانول داشته باشد، قرار ندارند. همیشه مخزن بنزین اره خود را با سوختی که درجه E10 (یا پایین تر) دارد پر کنید.

2. نسبت نادرست سوخت به روغن

همه اره های برقی دارای موتورهای 2 سیکل هستند، به این معنی که موتور از مخلوطی از سوخت و روغن استفاده می کند که قبل از ریختن در مخزن گاز ترکیب می کنید. راهنمای تولید اره به شما می گوید که اگر از مخلوط premade استفاده نمی کنید، باید از چه نسبت سوخت به روغن استفاده کنید. اگر آنها را با نسبت نادرست ترکیب کرده اید، مخزن را تخلیه کرده و مایع را با مخلوط مناسب جایگزین کنید.

3. شمع بد

شمع کثیف، فرسوده یا ترک خورده باعث جرقه و سوختن موتور نمی شود. دوشاخه خود را بررسی کرده و طبق برنامه سازنده آن را تعویض کنید. آن را برداشته، تمیز کرده و اندازه شکاف شمع را بر خلاف توصیه های سازنده بررسی کنید.

4. طناب فرسوده یا طناب کشیده

یکی از نشانه های کند شدن تیغه اره زنجیری طناب استارتر بر روی اره زنجیری بوده که به طور طبیعی فرسوده و با استفاده از آن رشد می کند.برای تعویض طناب کششی اره برقی، شمع را جدا کرده و محفظه استارت کنار اره را بردارید. طناب قدیمی را از قرقره پس زدن استارتر باز کنید. طناب جدید را در قرقره قرار دهید، آن را با گره محکم کنید و انتهای سست آن را از طریق محفظه بچرخانید. دسته کشش را به انتهایی که از داخل محفظه ریسمان شده وصل کنید، طناب را محکم بکشید و طناب را حدود سه بار دور قرقره بپیچید.

5. هوای سرد

موتور شما برای آتش زدن و روشن شدن باید گرم باشد. اگر می خواهید اره خود را در هوای سرد راه اندازی کنید، سعی کنید آن را ببندید تا سوخت موتور فوق العاده غلیظ شود.

نتیجه گیری:

اره برقی سیم دار یا زنجیری و اره برقی بی سیم به دلیل کارکرد آسان شناخته می شوند، اما حتی گاهی اوقات آنها با مشکل روبرو می شوند. اگر اره برقی شما درست کار نمی کند، سعی کنید آن را برای این موارد بررسی کنید:

فشار ندادن دکمه ایمنی همزمان با ماشه

قطع کننده برق قطع شده (برای اره برقی سیم دار)

سیم برق فرسوده یا آسیب دیده (برای اره برقی سیم دار)

باتری خراب یا کم شارژ (برای اره برقی بی سیم)

۵ نشانه کند شدن تیغه اره زنجیری

وقتی صحبت از اره برقی می شود، استفاده از سیم برق مناسب برای عملکرد و ایمنی بسیار حیاتی است. اگر سعی کنید از یک سیم بلند با اندازه کم استفاده کنید، متوجه می شوید که اره شما خوب کار نمی کند که این امر یکی از نشانه کند شدن تیغه اره زنجیری است که باید بررسی شود.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر