خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

آشنایی با علف زن کوله ای

فهرست مطالب

استفاده از انواع دستگاه های علف زن با مصارف متعدد خودامروزه به منظور جلوگیری از ظهور علف های هرز از دستگاه هایی در این راستا استفاده می شود که به آن ها دستگاه علف زن یا علف تراش اطلاق می شود. استفاده از این دستگاه ها آنقدر شیوع پیدا کرده است که شما می توانید به محض قطعی شدن تصمیم خود مبنی بر خرید علف زن ها، نمونه ها و برندها متعددی از آن ها را خریداری کنید.

از جمله این نمونه های مختلف دستگاه های نامبرده شده، می توان به علف زن کوله ای یا علف زن کوله پشتی اشاره کرد.همان طور که از نام این مدل از دستگاه های علف زن برمی آید؛ شما می توانید آن ها را به صورت کوله پشتی مورد استفاده قرار دهید که حمل و نقل آن را برای شما در زمین های زراعی و باغبانی به مراتب راحت تر می کنند.

به همین منظور با توجه به نمونه های زیاد و مختلفی که از دستگاه های علف زن یا علف تراش در بازار وجود دارد؛ در ادامه به معرفی اجمالی علف زن کوله ای یا علف زن پشتی اشاره می شود و به ذکر ویژگی ها، مزایا و معایب این نوع از مدل های مختلف علف زن ها خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

آشنایی بیش از پیش با علف زن کوله ای

در کنار علف زن های دوشی و مدل های مختلف دیگری که از علف زن ها در بازار وجود دارد؛ امروزه گونه دیگری از علف زن ها با عنوان علف زن کوله ای در بازار وجود دارند که ساختار این گونه از علف زن ها به این ترتیب می باشد که آن ها را می توان به صورت کوله پشتی به پشت اپراتورها نصب کرد تا به راحتی و بدون هیچ گونه مشکلی آن ها را در زمین های زراعی مورد استفاده قرار داد.

بنابراین کار با این نوع از علف زن ها بسیار ساده است و ساختاری پیچیده و سختی را در پیش ندارند. هر چند که ممکن است این نوع از علف زن ها هم دربردارنده ویژگی های مثبت و منفی بسیاری باشند که شناخت هر یک از آن ها و مقایسه نمودن این مدل از علف زن ها با سایر علف زن های دیگر می تواند نشانه ای بر خرید یا عدم خرید این نمونه از علف زن ها بر حسب نیاز و بودجه شما به حساب آید.

عمده ترین ویژگی های علف زن کوله ای

از جمله عمده ترین و مهمترین ویژگی علف زن کوله ای می توان به ساختار آن ها توجه داشت که به مانند یک کوله پشتی پشت اپراتور سوار می شوند و با بهره گیری از یک فنر می توان قدرت گردشی موتور بنزینی آن ها را به سمت تیغه هدایت نمود.

یکی از ویژگی های جالب توجه دیگری جدا از مسئله حمل و نقل آسان آن ها می توان به حفظ تعادل شما اشاره کرد که در صورت استفاده از این نوع علف زن ها هیچ گاه تعادل شما به هم نمی خورد و در حین کار می توانید تمرکز بهتری روی کار خود داشته و علف های هرز را از میان بردارید.با در نظر داشتن این ویژگی ها بهتر است به ذکر مزایا و معایب آن ها نیز اشاره شود تا در نهایت با بررسی تمامی موارد در این راستا بتوان تصمیم به خرید یا عدم خرید آن ها گرفت.

آشنایی با علف زن کوله ای

روش انتخاب بهترین علف‌تراش

علف‌زنهای موجود در بازار باتوجه به ویژگی‌هایی که دارند هرکدام مناسب فضا و محوطه‌های خاصی هستند تا بهترین کارکرد خود را نشان دهند، لذا در هنگام بررسی و خرید باید به نکات زیر توجه فرمایید؛وقتی قرار است به خرید علف‌تراش به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری نگاه کنید؛ بنابراین قطعا خرید دستگاهی که دوام و استحکام  کافی ندارد نمیتواند محوطه‌سازی خوبی را برای شما انجام دهد. در هنگام چیدن شاخ و برگ ضخیم مشکل خواهید داشت و دوام نخواهد آورد. شما نیاز دارید که مطمئن شوید علف‌زن  واقعا ظرفیت انجام کارهایی را که می‌خواهید دارد.

-         هنگام بررسی دوام  علف‌تراشها، به جنس تیغه و شکل شافت توجه کنید. علف‌زن‌هایی که تیغه آنها از مواد فلزی سخت و بادوام است در تمامی زمینه‌ها موفق عمل می‌نمایند.علف‌تراشها برای رسیدگی به شاخ و برگهای ضخیم و سخت ساخته می‌شوند، بنابراین یافتن دستگاهی که  استحکام بالا داشته باشد نباید کار سختی باشد.-         اکنون در بسیاری از زمینه‌ها سراغ وسایلی میرویم که چندمنظوره استفاده  شوند؛ بدین‌ترتیب به‌جای خرید چند وسیله به‌طور مجزا که هزینه‌بر و جاگیر است یک وسیله می‌خریم که جای همه آنها استفاده شود.علف‌زن دستگاهی است با کاربردی چند منظوره  که بهترین جایگزین دیگر ادوات باغبانی است. بدین معنا که یا دارای ضمائمی هستند و یا ظرفیت اضافه نمودن ضمائمی را بعدا  دارند.-         وقتی به پراخت قیمت علف‌زن به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری  بزرگ نگاه می‌کنید حتما توجه داشته  باشید دستگاهی را خریداری نمایید که توانایی کار در زمین‌های مختلف را داشته باشد. بدین‌ترتیب  تضمین می‌شود که شما برای کل باغ یا فضای محوطه‌سازی خود فقط به یک  علف‌زن نیاز دارید.-         وقتی به چندمنظوره بودن دقت می‌شود نمی‌توان نادیده گرفت یک دستگاه خوب قابل اتصال به ضمائمی با مارک‌های دیگر دارد. این ویژگی دستگاه علف‌زن را عالی می‌کند؛ به‌طوریکه استفاده کنندگان شخصی که تمایل به‌

صرفه‌جویی دارند با اضافه نمودن ضمائمی با برندهای دیگر که موجود دارند و یا با قیمت ارزان قابل تهیه هستند بسیار خوشحال می‌شوند.باتوجه به توضیحات کلی بالا می‌توانید معیارهای کلی را در انتخاب یک دستگاه علف‌تراش خوب درنظر بگیرد. دستگاه خوب البته دستگاهی است که مناسب فضا و زمین شما است.بعد از خرید دستگاه نیاز به آگاهی در رابطه با تعمیر و نگهداری آن است و این شروع ماجرا می‌باشد. مراقبت خوب شما است که مشخص می‌کند دستگاه برای شما چه مدت و با چه کیفیتی کارخواهد کرد.

علف‌زن پشتی و علف‌زن دوشی

علفزن‌ها بر طبق حمل‌ونقل به دو دسته تقسیم می‌شوند؛

•    نوع اول علف‌زن دوشی است که مطمئنا بسیار آن را دیده‌اید؛ علف‌زنی که در بازار هم با موتورهای برقی عرضه می‌شود و هم با موتورهای بنزینی هستند. باتوجه به توضیحاتی که درباره موتورها داده شد قطعا خود می‌توانید دو نوع دستگاه را مقایسه کرده و بهترین علف‌زن دوشی را انتخاب نمایید.البته قابل ذکر است برند دستگاه و قیمت علف‌زن دوشی نیز در تصمیم‌گیری شما تاثیر خواهد گذاشت. لازم به توضیح می‌باشد این نوع علف‌زنها استهلاک کمی دارند.•    علف‌زن پشتی دسته دومی است که هنگام حمل  آن احساس راحتی می‌کنید موتور در این نوع علف‌تراشها در کوله پشتی سوار می‌شود. در قسمت بالا گفتیم مدل دوشی استهلاک کمی دارد برخلاف آن در علف‌زن پشتی استهلاک بالاتر است، زیرا  فنر کابل خرطومی فرسایش بالایی دارد.در هنگام پرداخت قیمت علف‌زن پشتی به این مسئله هم  فکر کنید.

ارائه مهمترین مزایا و معایب علف زن کوله ای

مسلما هر وسیله مزایا و معایب خاص خود را دارد که در قیاس با مدل های شبیه به خود می توان به تمامی این مسائل توجه داشت. بنابراین با ردیف نمودن مزیت ها و معایب علف زن کوله ای و مقایسه آن ها با نمونه های مشابه می توان به عنوان راهنمای خرید علف زن کوله ای یا علف زن کوله پشتی، راهکارهای مناسبی را به شما ارائه بخشید تا تصمیم بهتری در این زمینه بگیرید. از جمله این مزایا و معایب می توان به موارد زیر اشاره داشت:

الف): مزایای علف زن کوله ای

از جمله مزیت های علف زن کوله ای می توان به موارد زیر اشاره داشت که عبارتند از:

1-    سهولت در حین استفاده و کار با این نوع از علف تراش ها2-    حفظ تعادل در حین کار3-    استفاده از آن ها در زمین های زراعی و باغبانی با وسعت بیشتر4-    کوتاه نمودن و از بین بردن یک توده بزرگ علف هرز با استفاده از نوع کوله ای علف زن ها5-    تراشیدن علف های هرز در ارتفاعات به مانند علف های هرز بالای دیوارها6-    وزن سبک علف زن کوله ای در حین استفاده و کارکرد با آن ها7-    وجود قطعات موجود در آن ها در داخل از کشور8-    مناسب برای کسانی که در زمینه باغبانی و تراشیدن علف های هرز حرفه ای نیستند.9-    و...

آشنایی با علف زن کوله ای

توجه به هر یک از این مزیت ها خود می تواند شما را ترغیب به خرید علف زن کوله ای یا کوله پشتی کند. اما در عین حال بایستی به معایب علف زن کوله ای نیز توجه داشته باشید و هر یک از عیب های موجود در این نوع از علف زن ها را نیز مورد بحث و کاوش قرار دهید تا در نهایت بتوانید تصمیم بهتری مبنی بر خرید برای خود بگیرید.

ب): معایب علف زن کوله ای

علف زن کوله ای، علاوه بر مزیت هایی که ممکن است برای شما دربرداشته باشد؛ معایبی را هم در پی دارند که از جمله مهمترین معایب علف زن کوله ای می توان به موارد زیر اشاره داشت:

1-    علف زن کوله ای چندان قدرت مانورپذیری بالایی ندارند.2-    وجود مشکلات و خرابی های ناشی از این نوع از علف زن ها خیلی زیاد است3-    فنر متحرک موجود در علف زن های کوله ای غالبا شکسته می شود یا تاب می خورد و یا اینکه در پاره ای از اوقات از محل اتصال خود جدا می شوند که به تبع آن مشکلاتی را برای شما به وجود می آورند.4-    تعمیر و نگهداری از این نوع علف تراش ها سخت و هزینه بر می باشد.5-    عدم کنترل مناسب روی دستگاه مورد نظر6-    قیمت علف زن کوله ای نسبت به مدل های مشابه خود گران تر می باشد.7-    و...

با در نظر گرفتن تمامی ویژگی ها، مزایا و معایب علف زن کوله ای می توان به عنوان یک راهنمای جامع خرید از آن ها یاد کرد که در صورت تمایل به استفاده از علف زن های کوله ای می بایست تمامی نکات مثبت و منفی آن ها را زیر نظر داشت تا در نهایت بتوان با بررسی موارد نامبرده شده انتخاب شایسته ای را در پیش رو داشت.

در نظر گرفتن قیمت علف زن کوله ای پیش از خرید

علف زن کوله پشتی یا علف زن های کوله ای همان طور که پیشتر ذکر شد؛ دربردارنده ویژگی ها، مزایا و معایب کوچک و بزرگی هستند که همه این عوامل را شما می بایست پیش از خرید این مدل از علف زن ها در نظر داشته باشید و آن ها را با نمونه های مشابه خود مقایسه کنید تا در نهایت متناسب با بودجه و نیاز خویش رو به خرید و استفاده از هر یک از این دستگاه ها آوردید.

این نکته را نیز پیش از خرید دستگاه علف زن باید در نظر داشته باشید که علف زن کوله ای در قیاس با نمونه های مشابه خود در قیمت های بالاتری در بازار عرضه می شود و به واقع قیمت علف زن کوله ای را هم می توان جزء نکات منفی آن ها در نظر گرفت و هم می توان آن را یک نقطه مثبتی برای این دسته از علف زن ها در نظر گرفت.

به این ترتیب که هر چقدر قیمت یک دستگاه بیشتر باشد؛ می توان به کیفیت و کارایی آن بیشتر اعتماد کرد.ولی در عین حال بایستی تمامی نکات دیگر را علاوه بر قیمت علف زن کوله ای در نظر داشت که در این صورت ممکن است در پاره ای از اوقات بر حسب شرایط مختلف و نیاز مشتریان مختلف به این نتیجه دست یابیم که علی رغم قیمت بالاتر علف زن کوله ای، ولی خرید آن ها از دو جهت برای مشتریان مختلف توصیه نمی شود.یکی از جهت قیمت بالای آن ها و دیگری از جهت وجود معایب علف زن کوله ای و برآورده نکردن نیازهای خاص مشتری.

آشنایی با علف زن کوله ای

خرید علف زن کوله ای

با توجه به تمامی نکاتی که در خصوص علف زن های کوله ای ارائه گشت؛ می توان راحت تر تصمیم به خرید این نوع از دستگاه ها گرفت. به این صورت که بهتر است شما تمامی این نکات را در کنار قیمت خرید در نظر داشته باشید ولی در نهایت بر حسب نوع نیاز خود اقدام به خرید علف زن کوله ای یا مدل های دیگر علف زن ها کنید.

به عنوان مثال: اگر شما نیازمند خرید دستگاه علف زن یا علف تراش با حجم بیشتر در زمین ها زراعی بزرگتر هستید؛ بهتر است علف زن کوله ای را خریداری کنید و در صورت عدم نیاز به این مورد، می توانید مسائل دیگر را در نظر داشته یا از خرید علف زن کوله ای صرفه نظر کرده و سایر مدل های دیگر را برای خود خریداری کنید.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر