خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

سینی نشا

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

امروزه استفاده از سینی های نشا در کشت صیفی جات بسیار مورد توجه کشاورزان قرار گرفته  می باشد. استفاده از سینی نشا یکبار مصرف از فواید بالایی برخوردار می باشد که علاوه بر این مزایا در نهایت باعث افزایش میزان بهره وری از زمین های کشاورزی می گردد.سینی های نشا حجره هایی به شکل مخروط یا هرم معکوس دارند که به سمت کف محصول باریک می شود. در این سینی ها تعداد حجره ها متفاوت می باشد؛ به طور مثال سینی هایی که حجره های آن ها ۱.۵ اینچ است معمولاً ۱۲۸ حجره دارند و سینی های نشائی که ۲.۵ اینچ می باشند حدوداً ۷۲ حجره در هر یک از سینی ها دارند. توجه داشته باشید که در حجره های کوچک تر اندازه نشا و هزینه‌های تولید آن را کم تر می باشد اما توجه داشته باشید که چون نشا حاصل از حجره کوچک ترتیب ریشه های بسیار کوچکی دارند؛ بخش بزرگی از ارتباط ریشه خاک در موقع کشیدن به هم می ریزد. همچنین می توان گفت که حجره های کوچک، زودرسی و کیفیت نشا را تا حدودی کاهش می دهند. همچنین لازم است بدانید که وفق پذیری گیاه با نشاکاری و توانایی آن برای رسیدن به رشد متعارف در زمین دو مسئله بسیار مهم هستند که در آن ها باید اندازه سینی های نشا را در نظر گرفت. سینی های نشا ‌می توانند مجدداً مورد استفاده قرار بگیرند. توجه داشته باشید که سینی های نشا پس از هر بار مصرف باید تمیز شوند تا از شیوع مریضی های مختلف جلوگیری شود. این کار یعنی ضدعفونی این ظروف را می توان با استفاده از بخار یا محلول های بهداشتی انجام داد. توجه داشته باشید که اگر شستشوی بهداشتی سینی های نشا به طور ناقص صورت بگیرد یا این ظروف پس از شستشو به صورت کامل هوادهی نشده باشد؛ باعث بروز مشکلاتی می شوند. پس حتماً توجه داشته باشید که سینی ها را پس از هر بار مصرف باید تمیز کرد. می توان گفت که علت این امر این است که هیچ مخلوط کشتی در سینی ها باقی نماند. پس از شست و شو باید سینی ها را بخاردهی کرد یا توسط یک محلول بهداشتی تمیز کرد. توجه داشته باشید که پس از تمیز کردن، سینی ها را با آب خالص شسته و اجازه بدهید تا خشک شوند. علت این امر این است که هرگونه مواد بهداشتی که ممکن است منجربه سمی شدن کشت های بعدی شود به سینی انتقال پیدا نکند. همچنین تعبیه های پلاستیکی یکبار مصرف موجود برای بعضی از سینی هایی که از تمیز کردن با بخار ناشی شده اند را پوشش می دهد. همچنین این کار عمر مفید سینی را افزایش داده و برداشت انواع گیاهان را آسان‌تر می‌کند.همان طور که می دانید سینی نشا در دسته بهترین و پر کاربردترین ابزار های صنایع کشاورزی و پرورش نشا است که وظیفه نگه داری نشا و محصولات کشاورزی را تا مرحله انتقال آن ها  به زمین زراعی بر عهده دارد. می توان گفت که یکی از بهترین روش ها برای کشت نشا استفاده از سینی نشا می‌باشد و این روش در مقایسه با کشت مستقیم مزایای بیشتری دارد. 

انواع سینی نشا

 سینی نشا نیز مانند سایر محصولات کشاورزی انواع مختلفی دارد. انواع سینی نشا بر اساس معیار های مختلف طبقه بندی می گردند 
 • ابعاد سینی نشا
 • تعداد حفره ها
 • ابعاد حفره ها
 • کاربرد و موارد مصرف سینی نشا
 • جنس سینی نشا
این دسته بندی طبق مواد اولیه تشکیل دهنده این محصول صورت می گیرد و به دو دسته تقسیم می گردد. 

1.سینی نشا پلی اتیلن:

به طور کلی می توان گفت که برای ساخت سینی نشا از دو ماده یعنی پلی استایلن یا پلی اتیلن استفاده می شود که پلی اتیلن که نام دیگر آن پی ای می باشد. این نوع بسیارانعطاف پذیر بوده و حداقل برای ۱۰ دوره کشت قابل استفاده می باشد. اما نوع پلی استایلن آن نام دیگر آن پی اس می باشد؛ جنسی شکننده دارد و اغلب فقط برای یک دوره می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. البته اگر کشاورز بسیار با دقت نشا را از آن خارج کند، می توان یک بار دیگر نیز از آن استفاده کرد. با توجه به مطالبی که تا کنون گفته شد می‌توان گفت که سینی نشا پلی اتیلن نسبت به سینی نشا پلی استایلن مناسب تر است و مزایای بیشتری دارد که در این قسمت قصد داریم هر یک را معرفی کرده و به بررسی آن ها بپردازیم. 
 • تنوع رنگ: تنوع رنگ سینی نشائی که جنس آن پلی اتیلن می باشد بسیار زیاد است. دو رنگ سیاه و سفید این محصول بسیار پرطرفدار است و علت آن تبادل حرارتی و اثربخشی زیادی است که بر کیفیت نشا دارد.
 • تنوع بالا: این نوع از سینی های نشا با توجه به نوع کشت شان تنوع بالایی دارد. همچنین طول عمر سینی نشا پلی اتیلن بسیار بالا می باشد و به راحتی پس از هر بار استفاده می توان آن را شستشو داد، ضدعفونی کرد و در دفعات دیگر کشت از آن بهره برد.
 • حمل و نقل آسان: حمل و نقل این محصول پر کاربرد بسیار آسان می باشد. به طور مثال سینی‌های ۷۲ خانه ای به گونه ای طراحی شدند که بسیار راحت و در سبد های ۱۸ کیلویی میوه قرار می‌گیرند. همچنین این محصول مزیت امکان ارسال انواع نشاء را با تیراژ بالا و به آسان ترین روش به هر نقطه از ایران میسر می کند.
 • قیمت مناسب: این محصول در تمامی موارد ارزان و به صرفه بوده و بسیار اقتصادی می باشد.
 • کیفیت بالا: تولید نشا با استفاده از سینی نشا پلی اتیلن بسیار با کیفیت می باشد و تلفات آن نزدیک به صفر است.
 • راندمان بالا: با استفاده از این محصول تولید افزایش پیدا کرده و راندمان صددرصد حاصل می شود.
 • راحتی کار: خارج کردن نشا از این محصول نسبت به دیگر سینی هایی که در بازار موجود هستند راحت تر است.
 • ابعاد مناسب: کار با این سینی نشا رویه مناسبی دارد و ابعاد آن کاملاً استاندارد می‌باشد. همچنین این محصول آنتی یو وی دارد که این مزیت برای مقابله با پوسیدگی ناشی از نور خورشید می باشد.
 • این محصول حجم مناسبی برای انواع کشت دارد.
 • محصول سینی نشا پلی اتیلن به دفعات مکرر قابل استفاده است و بسیار نرم و انعطاف پذیر می باشد.

سینی نشا

 تا این قسمت از مقاله مزایای سینی نشا پلی اتیلن را بیان کردیم. حال در این قسمت می خواهیم نکاتی را نیز درباره این نوع سینی های نشا مورد بررسی قرار دهیم. 
 1. بیشتر سینی های موجود در بازار بسیار خشک و شکننده می باشند و علت آن استفاده از مواد پی اس در تولید آن هاست. اما سینی های نشا از جنس پلی اتیلن هستند و نه تنها شکننده نیستند بلکه به دلیل خاصیت گرمی پلی اتیلن، ریشه نشا به راحتی در این سینی ها تشکیل می شود.
 2. توجه داشته باشید که سینی های دیگر موجود در بازار برای فضای مورد نیاز برای گیاه کشت شده در آن مناسب نیستند. اما این سینی های نشا برای کشت های مشخص گیاهان تولید شده و عرضه می شوند.
 

2.محصول سینی نشا یونولیت

 سینی نشا یونولیت همان طور که از نامش هم پیداست از جنس پلاستوفوم فشرده یا همان یونولیت میب اشد که مزایای بسیاری دارد. برای مثال می‌توان به حمل آسان و ایمنی بالای آن اشاره کرد. علت این امر این است که یونولیت استقامت بالایی دارد و در در عین حال سبک می باشد. مزیت دیگر این محصول حفظ و رطوبت آن است. علت این مزیت ۱۰۰% عایق بودن فوم می باشد. توجه داشته باشید که برای پر کردن این سینی های نشا هیچ وقت از خاک و ماسه استفاده نکنید. علت این امر این است که ترکیبات گفته‌شده سفت و سنگین هستند و در ضمن ضد عفونی نشده اند. در نتیجه استفاده از این ترکیبات، کاربرد در تولید و جا به جایی مخصوصاً در هنگام کشت با مشکل مواجه می‌شود. از جمله ترکیباتی که می توانید به عنوان بستر کشت از آن ها استفاده کنید می‌توان به کوکوپیت، پیت ماست غنی شده و استریل و ..... اشاره کرد. دسته بندی دیگری نیز در هنگام تقسیم بندی سینی های نشا وجود دارد که برحسب تعداد حفره های آن می باشد. در زیر می‌خواهیم به هر یک از این دسته بندی ها پرداخته و آن ها را مورد بررسی قرار دهیم. 
 1. سینی نشا ۲۴ حفره ای: ابعاد این سینی ۴۷ در ۳۱ می باشد و ابعاد هر حفره آن ۵.۶ سانتی متر است. همچنین ارتفاع هر حفره در این مدل ۵.۸ سانتی متر بوده است و حجم حفره آن ۲۰۰ می باشد.
 2. سینی نشا ۲۸ حفره ای: این نوع از سینی های نشا حدوداً ۵.۴۶ در ۵.۳۶ می‌باشد. ابعاد هر حفره آن ۲.۶ بوده و ارتفاع آن 4.7 می باشد. همچنین حجم حفره در این محصول 160 می باشد.
 3. سینی نشا ۳۲ حفره ای: ابعاد سینی نشا ۳۲ حفره ای ۵.۵۲ در ۳۳ می باشد و ابعاد هر حفره آن ۶ است. همچنین ارتفاع هر حفره در این محصول ۷ سانتی متر بوده و حجم حفره های آن ۱۱۰ می باشد.
 4. سینی نشا ۴۵ حفره ای: ابعاد سینی در این نوع از سینی های نشا ۵۲ در ۳۲ سانتی متر می باشد. همچنین ابعاد هر حفره آن ۶ بوده و ارتفاع آن ۷ سانتی متر می‌باشد. حجم حفره نیز 60 می باشد.
 5. سینی نشا ۴۸ حفره ای: این نوع از سینی های نشا ابعادی حدود ۷.۵۰ در ۳۳ سانتی متر دارند. ابعاد هر حفره آن ها ۹.۵ در ۶.۵ می باشد. همچنین ارتفاع هر حفره در این نوع ۴.۴ سانتی‌متر بوده و حجم حفره آن ۱۱۰ می باشد.
 6. سینی نشا ۷۰ حفره ای: این سینی نشا ابعادی در حدود ۵۳ در ۵.۱ ۳۳ دارد که ابعاد هر حفره آن ۴ سانتی متر بوده و ارتفاع آن ۵ سانتی متر می باشد. همچنین حجم حفره آن ۴۰ می باشد. این نوع سینی های نشا برای انواع بذر گل، نشا و قلمه بسیار مناسب می باشد. بهتر است بدانید که در ابتدا این نوع سینی ها از کشور ترکیه وارد می شد اما با پیشرفت تولیدات و پیشرفته شدن ماشین آلات و ادوات کشاورزی در ایران ساخت این سینی ها با کیفیت مرغوب میسر شده است. مواد تشکیل دهنده این سینی ها اغلب پلی استایرن بوده و می توان به راحتی آن را ضدعفونی کرد و به دفعات مکرر از آن استفاده کرد.
 7. سینی نشا ۷۷ حفره ای: این نوع از سینی‌های نشا 48در 31 سانتی متر می‌باشد که ابعاد هر حفره آن ۵.۳ است. همچنین ارتفاع هر حفره در این محصول ۴ بوده و حجم حفره آن ۲۸ است.
 8. سینی نشا ۸۵ حفره ای: این محصول ابعادی در حدود ۵.۵۱ در ۵.۳۱ سانتی متر دارد که ابعاد هر حفره آن ۲.۴ بوده و ارتفاع هر حفره آن ۵.۴ می باشد. همچنین حجم حفره های این محصول 30 می باشد.
 9. سینی نشا ۱۰۴ حفره ای: این محصول پر کاربرد ابعادی حدود ۵.۵۱ در ۵.۳۱ دارد و ابعاد هر حفره آن ۳ می‌باشد. همچنین ارتفاع هر حفره در این محصول ۵.۴ بوده و حجم حفره آن حدود ۲۱ می باشد. این نوع از سینی های نشا برای کاشت بذر انواع سبزیجات و صیفی جات بسیار مناسب هستند. برای مثال می‌توان به گوجه‌فرنگی، فلفل، بادمجان، خیار و بذر سبزیجات برای کاشت در سینی ۱۰۴ سلولی اشاره کرد. این محصول بسیار نرم و قابل انعطاف بوده و به دفعات مکرری می توان از آن استفاده کرد. از سایر ویژگی های این محصول می توان به طول عمر بالا و قابل شستشو بودن آن اشاره کرد. توجه داشته باشید که پس از این که بعضی از سلول‌های این سینی رشد کرد می توان به راحتی و بدون هیچ صدمه‌ای ریشه آن ها را از سینی خارج کرده و به بستر مناسب کشت در زمین زراعی یا گلخانه منتقل کرد.
 10. سینی نشا ۱۲۸ حفره ای: ابعاد سینی نشا ۱۲۸ حفره ای حدود ۲۷ در ۵.۵۷ سانتی متر می باشد. ابعاد هر حفره آن ۴.۱ در ۷.۲ است. همچنین ارتفاع این محصول در هر حفره آن ۵.۴ سانتی‌متر بوده و حجم حفره آن ۱۹ می باشد. سینی نشا ۱۲۸ حفره ای فضای مناسب برای پرورش انواع بذر ها با ریشه عمیق تر در یک سینی را دارد. این سینی ها اغلب از جنس پلی استایرن می باشد و می توان چندین بار از آنها استفاده کرد. البته تا زمانی که سینی خراب شده و دیگر قابلیت استفاده نداشته باشد. نشاکاری از این طریق مزایای بسیاری دارد به همین علت استفاده از این سینی نشا توصیه می شود.
 11. آخرین نوع سینی های نشا سینی نشا ۲۸۸ حفره می باشد که ابعاد آن ۵۴ در ۲۸ سانتی متر بوده و ابعاد هر حفره آن ۹.۱ در ۱ سانتی متر می باشد. همچنین ارتفاع هر حفره در این محصول ۳.۳ سانتی‌متر بوده و حجم حفره آن ۷ می باشد.
 
سینی نشا
 

مزایای استفاده از محصول سینی نشا

 برای پرورش نشا در سطح تجاری اغلب سینی هایی با جنس پلی استایرن کاربرد دارند.. این سینی ها با مواد اولیه ارزان قیمت طراحی و ارائه می  شوند بنابراین به صورت انبوه در سطح تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. در اصل یک بار مصرف بوده اما تا زمان سالم بودن سینی امکان استفاده مجدد دارند، که باید دقت نمایید حتما قبل از استفاده ضدعفونی انجام شود زیرا که وجود ترک های ریز در بدنه سینی هایی که قبلا مورد استفاده بوده اند، ممکن است سبب انتقال بیماری ها و آلودگی شوند.همانطور که میدانید نشاکاری به زودرس شدن محصول کمک بسیاری می‌کند و فضای کمتری را نیز اشغال می کند. همچنین این کار کمک بسیاری به کاهش مصرف سوخت، کود و انرژی و به خصوص نیروی انسانی می کند. بهتر است بدانید که اگر سایز این سینی ها بزرگ باشد؛ امکان تولید نشا خیار فراهم می شود و علاوه بر آن می توان از آن برای تولید و عرضه رانرهای توت فرنگی هم استفاده کرد. استفاده از سینی نشا مانند سایر محصولات مزایای منحصر به فرد خود را دارد که در این قسمت قصد داریم به بررسی هر یک بپردازیم.
 1. با استفاده از سینی نشا می توان به راحتی بیماری و آفات را کنترل کرد.
 2. یکی از مزیت های بسیار خوب محصول سینی کشت نشا این است که به دفعات مکرر می توان از آن استفاده کرد. البته شرط این کار این است که به سینی نشا آسیبی نرسد.
 3. سینی نشا بسیار سبک بوده و جا به جایی آن بسیار راحت و آسان می باشد.
 4. قیمت این محصول پر کاربرد مناسب بوده و بسیار ارزان می باشد.
 5. همچنین این محصول زهکش مناسبی است.
 6. سینی نشا تهویه مناسبی دارد و این خود نیز مزیتی به حساب می آید.
 7. با استفاده از محصول سینی نشا تولیدی افزایش چشمگیری پیدا می‌کند.
 

خرید سینی کشت بذر

 قیمت سینی کشت به عوامل زیادی مانند نوع محصول بستگی دارد. می توان گفت که قیمت سینی نشا به عوامل دیگری مانند برند، جنس و کیفیت نیز بستگی دارد. برای اطلاع بیشتر از بستر کشت گلخانه و سینی های بستر گلخانه می توانید به لیست قیمت سینی نشاء درج شده در این سایت مراجعه نمایید. 

مشخصات فنی سینی کشت نشاء یا سینی کشت قلمه

 همانطور که می دانید نشاء مرحله ی اولیه در رشد گیاه به شمار می رود که به دلیل ضعیف بودن نیازمند مراقبت زیادی می باشد، بنابراین باید درشرایط تحت کنترل و محیط مناسب رشد نماید. سینی نشاء یک سینی بزرگ از جنس پلاستیک یا مواد پلی اتیلنی است که لیوان هایی هم اندازه را دارد و هر چه به طرف پایین می رود این لیوان ها باریک تر می گردند.سینی نشاء را مناسب ترین گزینه برای رشد نشاء می توان در نظر گرفت. نشاء را بعد از مدت کم و هنگامی که شرایط آب و هوایی مساعد شد به بیرون از گلخانه و در فضای باز منتقل می کنند. 

قیمت سینی نشاء چند بار مصرف

 همانطور که می دانید برای ساخت سینی نشاء چند بار مصرف باید از مواد اولیه درجه یک استفاد نمود تا قابلیت استفاده در دفعات را داشته باشد.به همین دلیل نسبت به نوع یکبار مصرف آن قیمت بیشتری دارد ولی  در بلند مدت صرفه اقتصادی زیادی برای مصرف کننده به همراه دارد.قیمت سینی نشاء بخصوص در سال های اخیر با توجه به نوسانات قیمت در بازار پلاستیکی و گرانول دچار نوسان می باشد.همچنین همانطور که  می دانید سینی نشاء را جهت کاربردهای گوناگون و در اندازه های متنوع تولید و عرضه می گردد و با توجه به ابعاد سینی نشا قیمت آن نیز متغیر است. 

مقایسه بین دو سینی کشت نشا دو شکل مربع و گرد

 حجم سلول های مربع شکل به میزان 30 درصد بیشتر از سلول هایی که گرد اند، می باشند و این یعنی فضای بیشتر برای توسعه ریشه ها موجود خواهد بود. در سلول های مربع شکل به دلیل کمتر بودن میزان پلاستیک بین سلول ها، توزیع آب در قسمت سطحی یکنواخت خواهد بود. نمونه های شش ضلعی و هشت ضلعی هم موجب افزایش بیشتری از حجم خاک و سطح ریشه ها می گردد. کشت گیاهان در سینی های نشا باعث تولید نشا که از کیفیت بالاتری برخوردار هست ، می باشد  . مراحل اولیه رشد در گیاهان بسیار حساس هست و تامین نیازهای آبی، غذایی، دما و نور باعث تولید نشا با کیفیت بالا می گردد. مراقبت از گیاه بهتر صورت می گیرد. تنظیم بهتر دما و رطوبت موجب می شود گیاه سریع تر رشد کرده و فرآیند تولید بهبود یابد. استفاده از سینی نشا موجب زودرس شدن محصول و ارائه سریع تر آن به بازار خواهد شد.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5