خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

علف زن گازوئیلی

فهرست مطالب

ماشین علف زن گازوئیلی، یک وسیله مکانیکی بسیار مهم است که به تراشیدن سطح چمن کمک می کند که توسط تیغه های چرخان این دستگاه حاصل می شود و استفاده از این تجهیزات به صرفه جویی در وقت کمک می کند، زیرا در مدت زمان کوتاهی علف را از بین می برد، 

مزایای استفاده از ماشین علف زن گازوئیلی

 از مزایای مهم استفاده از ماشین علف زنی این است که به رشد یکنواخت و مداوم چمن کمک خواهد کرد، زیرا قادر خواهید بود چمن را به طور مساوی برش دهید. همچنین باعث می شود چمن به سرعت رشد کند، زیرا دسترسی مساوی به آفتاب و آب خواهد داشت که زیبایی چمن شما را افزایش می دهد. عمل برش منظم چمن، برای سلامتی گیاهان نیز مفید است، زیرا در از بین بردن آفاتی که ممکن است به چمن شما آسیب برساند و به از بین بردن رشد علف های هرز کمک می کند. هنگامی که چمن خود را مرتباً کوتاه می کنید، می توانید خاک خود را احیا کنید تا چمن ها برای مدت زمان طولانی سبز و تازه باشند. همچنین وقتی زمین خود را مرتباً چمن می زنید، از پاکسازی بقایای تشکیل شده طولانی و هم چنین علف های هرز جلوگیری خواهید کرد، تا چمن، زیبایی ملک شما را افزایش دهد. برای نگهداری صحیح و درست از گیاهان، علاوه بر کوددهی، مهمترین روش نگهداری، علف زنی است، زیرا هرس منظم، رشد گیاهان چمن را تحریک می کند و به آنها امکان رشد وسیع را می دهد. 

- ارتفاع مطلوب برش هنگام علف زنی

 در حالی که در سایر کشورها ماشین های علف زنی استوانه ای بسیار مشهور هستند، اما در مکان های دیگر عمدتا دستگاه های مورس داسی شکل هستند که از آنها به عنوان دستگاه های علف زن بنزینی، علف زن گازوئیلی، برقی یا باتری استفاده می شود. این ماشین های علف زن، علف ها را با تیغه های افقی چرخان برش می دهند. برای اطمینان از تمیز بودن این برش و از بین رفتن تیغه چمن، تیغه های ماشین داس باید بسیار تیز باشند. بنابراین، باید حداقل یک بار در سال تیغه های ماشین چمن زنی خود را یا در کارگاه محلی خود و یا با کمک یک فروشنده متخصص تیز کنید. به سادگی چند تیغه را برای بررسی انتخاب کنید. اگر حاشیه ها و بریدگی های ناهموار را مشاهده کنید، تیغه آن صاف است. همچنین در هنگام چیدن مطمئن شوید که دور موتور زیاد است. هرچه دور موتور بیشتر باشد، پره ها سریعتر می چرخند و برش تمیزتر می شود. 
علف زن گازوئیلی
 

زمان مناسب برای استفاده از دستگاه علف زن گازوئیلی

 برش مکرر با استفاده از دستگاه علف زن گازوئیلی تضمین می کند که علف ها در پایه شاخه می شوند و یک سطح متراکم خوب ایجاد می کنند. بنابراین، در شرایط عادی، یک هفته علف زنی در نظر گرفته می شود، که این امر بستگی به آب و هوا، کوددهی، آبیاری و محل قرارگیری در باغ دارد. 

- در تابستان علف زنی کنید

 در تابستان، علف زنی منظم با استفاده از دستگاه علف زن گازوئیلی، رشد مطلوب چمن را تضمین می کند. این امر همچنین رشد علفهای هرز را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. در ماه های گرم تابستان باید حداقل یک بار در هفته چمن خود را ببرید، اما نه خیلی کوتاه! ساقه های پنج سانتی متری به طور موثری از خشک شدن آن محافظت می کنند. هرگز زیر آفتاب سوزان ظهر چمن خود را برش نزنید، بلکه ساعات خنک عصر یا اولین ساعت را انتخاب کنید. 

- در پاییز علف زنی بزنید

 چمن شما برای اینکه بتواند بهار سال آینده با قدرت کامل دوباره شروع به رشد کند، آماده سازی مناسب آن، برای زمستان بسیار مهم است. تا زمانی که هوا اجازه می دهد، شما باید چمن ها را مثل همیشه برش بزنید. زمان آخرین برداشت به دما بستگی دارد. تا زمانی که شب خیلی سرد نباشد، چمن ها به رشد خود ادامه می دهند. اولین سرما معمولاً از اواسط تا اواخر اکتبر می رسد. این زمان مناسب برای علف زنی برای آخرین بار است. به ارتفاع صحیح برش توجه کنید. تیغه ها را نیم سانتی متر بیشتر از حد معمول ببرید. اگر چمن خیلی طولانی باشد، اولین برف می تواند تیغه ها را به سمت پایین فشار دهد و خطر قارچ و بیماری را افزایش دهد. برای کاهش بیشتر این خطر، همیشه باید قلمه های چمن را از آخرین قلمه بردارید و آنها را به صورت مالچ نگذارید. 

- در زمستان علف زنی کنید

 در زمستان می توانید چمن خود را برای استراحت بگذارید. چمن در این مدت فقط کمی رشد می کند یا اصلاً رشد نمی کند. با این حال، اطمینان حاصل کنید که برگها را مرتباً بردارید تا چمن نور کافی پیدا کند و خاک خیلی مرطوب نشود. مورد اخیر به ویژه در هنگام یخبندان طولانی مدت بسیار مهم است، زیرا تیغه های منجمد شده چمن، می توانند به محض ورود به چمن از بین بروند و چمن فقط در بهار به سختی می تواند از آن بهبود یابد. 

- وقتی چمن مرطوب است، آن را علف زنی کنید.

 چمن را نباید خیلی خیس کرد، زیرا خیس است و برگ ها و ساقه های مرطوب اغلب به طور تمیز بریده نمی شوند. این امر به چمن، فشار وارد می کند و الگوی قلمه متحمل می شود، زیرا قلمه ها به هم می پیوندند. در زمین مرطوب، چرخ ها می توانند غرق شوند و به ریشه چمن آسیب برسانند. هرچه دستگاه علف زن گازوئیلی سنگین تر باشد، این خطر بیشتر است. 
علف زن گازوئیلی
 

- مقررات صدا

 تا زمانی که از ماشین علف زن گازوئیلی استفاده نکنید، علف زنی باعث ایجاد سر و صدا می شود. بنابراین، صرف نظر از اینکه چه ساعتی از روز برای علف زنی مناسب است، باید همسایگان خود را نیز هنگام برنامه ریزی پروژه خود در نظر داشته باشید و به اوقات استراحت آن ها احترام بگذارید. قانون كنترل، در دستورالعمل سر و صدا برای تجهیزات و ماشین آلات، مشخصات معینی را در مورد سر و صدا را ارائه می دهد، به ویژه با توجه به دوره های استراحت افراد که معمولا ظهر و عصر است. قوانین زیر فقط در مناطق مسکونی اعمال می شود: به کسانی که نمی خواهند هر بار قبل از ماشین علف زن گازوئیلی ساعت را چک کنند، توصیه می شود از ماشین دستی آن استفاده کنند. ماشین های چمن زن سیلندر با عملکرد دستی، برش کاملی را ایجاد می کنند. از آنجا که ممکن است مقررات مختلفی در سطح محلی اعمال شود، لطفاً این موضوع را به صورت محلی اطلاع دهید. یا از همه بهتر، از قبل دنبال یک گفتگوی دلپذیر با همسایه خود باشید. چمن را زیر پا نگذارید. هنگام برش چمن یا علف زنی، فقط در محلی که قبلاً تراش داده شده، حرکت کنید. پس از زیر پا گذاشتن تیغه های چمن مدتی طول می کشد تا صاف شود، به این معنی که ممکن است قطع نشوند یا حداقل در ارتفاع یکنواخت قرار نگیرند. از عرض برش کامل استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که از عرض برش کامل ماشین چمن زنی استفاده کنید. نه تنها سریعتر به پایان خواهید رسید، بلکه به برش یکنواخت تری نیز خواهید رسید. ماشین علف زن گازوئیلی را بررسی کنید تا همیشه یک عرض چرخ به مسیر ماشین برش که قبلاً برش خورده است، گسترش یابد. این باعث ایجاد یک سطح متعادل و مناسب می شود. از لبه های چمن مراقبت کنید. اگر به لبه چمن خود رسیده اید، یعنی یک لبه با دقت برش داده اید، باید مراقب باشید که چرخ های ماشین چمن زنی به تخت مجاور نلغزد. در غیر این صورت ممکن است تیغه، قسمت های مختلف چمن را به سادگی قطع کند. بهتر است یک نوار باریک بگذارید و سپس آن را با برش لبه چمن برش دهید. درست شیب زدن. همیشه شیب ها را از زاویه قائم سمت شیب آن بچینید. این به شما یک برش یکنواخت می دهد. همچنین با خیال راحت تری کار می کنید، زیرا ماشین چمن زنی همیشه در اختیار شماست و در صورت سقوط نمی تواند روی شما غلت بزند. 

انتخاب دستگاه علف زن گازوئیلی

 اگر می دانید که به دستگاه علف زن گازوئیلی جدیدی نیاز دارید، اما مطمئن نیستید که چه مدل یا مارک مناسبی را باید بخرید یا چه ویژگی هایی را می خواهید، نگران نباشید. کارشناسان مجرب در این حوزه می توانند به شما در ارائه انتخاب درست کمک و همراهی کنند. 

مرحله 1

 ابتدا از سطح چمن زنی خود تقریب بزنید. به سادگی از مستطیل های بزرگ دور شوید و در حین حرکت، قدم های خود را بشمارید. قسمت های مستطیل را جمع کنید. در اینجا نیازی به دقیق بودن نیست. یک گام متوسط ​​در مردان حدود 30 اینچ و گام های زنان در حدود 26 اینچ است، بهتر است گام خود را برای دقیق ترین اندازه گیری، محاسبه کنید. یک هکتار زمین 43،560 فوت مربع است، بنابراین یک چهارم هکتار آن 10،890 فوت مربع است. 
علف زن گازوئیلی
 شما احتمالاً می خواهید یک دستگاه علف زن گازوئیلی تهیه کنید. در حقیقت، اکثریت قریب به اتفاق مردم، رویای برش یک هکتار چمن با ماشین علف زنی 22 اینچی را نخواهند داشت، اما باید از یک جایی شروع کنید. بنابراین واقعاً به این فکر کنید که در آخر هفته شلوغ چقدر باید وقت خود را برای چمن زنی بگذارید و تجهیزات خود را بر این اساس انتخاب کنید. 

مرحله 2

 هرچه بیشتر برای ماشین علف زنی هزینه کنید، با دوام تر، متنوع و احتمالاً سریعتر کار را انجام می دهید. هرچه حیاط بزرگتر و پیچیده تر باشد، باید بیشتر به فکر انتخاب ویژگی های ماشین چمن زنی باشید. ماشین های علف زنی از این نظر شبیه ماشین هستند كه با گزینه های بسیار متنوعی در دسترس هستند و همه آنها هزینه و پیچیدگی را افزایش می دهند.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر