خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

قطره چکان گلدانی برای چه جایی مناسب است؟

فهرست مطالب

قطره چکان ها و یا همان دریپر ها نوعی از گسیل کننده ها محسوب می شوند که می توانند آبی را که در آن ها جریان دارد به شکل قطره ای به ریشه گیاهان رسانده و از این طریق مصرف آب جهت آبیاری گیاهان را به حداقل برسانند و در مصرف آب به میزان زیادی صرفه جویی نمایند. در قطره چکان های گلدانی از نازل هایی استفاده می شود که در امر آبیاری بسیار پر کاربرد بوده و به کمک آن ها می توان آبیاری قطره ای را برای گیاهان مختلف به انجام رساند. از قطره چکان های گلدانی جهت آبیاری کردن فضاهای سبز به طور یکنواخت، آبیاری گلدان ها با گیاهان مختلف، مزرعه ها و باغ های کشاورزی و باغات میوه می توان استفاده نمود. قطره چکان های آبیاری انواع مختلفی داشته و بسته به کاربرد مورد نظر و نیاز کاربر می بایست نوع قطره چکان مد نظر را تهیه نمود.

قطره چکان های گلدانی

قطره چکان های گلدانی به طور عمده برای آبیاری کردن گلدان ها مورد استفاده قرار می گیرند و یکی از کاربردی ترین ابزار ها در این زمینه به شمار می روند. قطره چکان های گلدانی در مقایسه با سایر قطره چکان های معمولی جریان آب خروجی کم تری دارند و به همین دلیل هم استفاده از آن ها باعث می شود تا در میزان مصرف آب صرفه جویی شده و از هدر رفتن آن به میزان زیاد جلوگیری به عمل آید. بر روی این قطره چکان ها یک درپوش نیز قرار داده می شود تا از وارد شدن ذرات خارجی و گل و لای به داخل سیستم آبیاری نیز پیشگیری شده و جریان آب به گیاهان و گلدان ها دچار انسداد و به دنبال آن اختلال نشود.

قطره چکان ها که نام دیگر آن ها دریپر می باشد، یکی از اصلی ترین و مهم ترین بخش های موجود در سیستم های آبیاری قطره ای می باشند که وظیفه اصلی آب رسانی به ریشه گیاهان را در واقع همین دریپر ها برعهده دارند و می توانند آب مورد نیاز جهت رشد و به ثمر نشستن گیاهان را به صورت قطره ای به گیاهان برسانند. به این ترتیب از خشک و بی آب شدن گیاهان ممانعت به عمل آمده و گیاهان قادر خواهند بود تا در شرایط ایده آل رشد کرده و به تکامل برسند، بدون این که دچار پژمردگی و پوسیدگی شوند. از آن جایی که دریپر ها و یا همان قطره  چکان ها آب را به صورت قطره قطره و در میزان های کم و کنترل شده ای به گیاهان می رسانند، به همین دلیل هم می بایست آن ها را با توجه به نوع گیاهان و گلدان های خود و همچنین با در نظر داشتن نیاز شما به آبیاری گیاهان مورد نظر انتخاب کنید تا بتوانید بیش ترین استفاده را از آن ها داشته باشید و گیاهان خود را در بهترین شرایط نگه داری کنید.

قطره چکان گلدانی برای چه جایی مناسب است؟

ویژگی های قطره چکان های گلدانی

قطره چکان های گلدانی جز قطره چکان های بسیار کاربردی و پر استفاده می باشند و افراد زیادی جهت آبیاری کردن گیاهان و گلدان های خود در منازل و یا حتی باغ ها و گلخانه های خود از این نوع از قطره چکان ها استفاده می کنند. این نوع از قطره چکان های آبیاری دارای ویژگی ها و کاربردهای متنوع و گسترده ای می باشند و همین مزیت ها باعث شده است که افراد زیادی به استفاده از این نوع از قطره چکان ها برای گیاهان خود روی بیاورند. یکی از ویژگی هایی که در قطره چکان های گلدانی وجود دارد این است که شما می توانید میزان خروجی آب قطره چکان ها را با چرخاندن سر نازل این قطره چکان ها تنظیم کرده و بر اساس نیازتان و نوع گیاهان خود این میزان را قرار دهید؛ به گونه ای که از آبرسانی بیش از اندازه به گیاهان جلوگیری شده و همچنین از خشک شدن آن ها نیز ممانعت به عمل آید تا بتوانند با میزان آبی که مورد نیاز هر نوع از گیاهان است رشد کنند.

یکی دیگر از ویژگی های قطره چکان های گلدانی، تنظیم میزان دبی آب خروجی از قطره چکان ها می باشد. شما می توانید دبی خروجی آن ها را بین صفر الی بیش از 20 لیتر در ساعت تعیین کرده و بر اساس نیاز خود آن ها را تنظیم نمایید. همچنین با توجه به این که در این نوع از قطره چکان ها دو عدد خروجی مختلف در دو سمت دریپر قرار گرفته است باعث می شود که این دریپر ها دچار گرفتگی نشده و احتمال بروز این اتفاق هم به حداقل برسد. علاوه بر این، حفره هایی که جهت خارج شدن آب قطره چکان های گلدانی در انتهای آن ها تعبیه شده است در مقایسه با سایر انواع دریپر ها اندازه بیش تری دارند و این عامل نیز در کنار وجود دو خروجی در آن ها باعث می شود که میزان گرفتگی این دریپر ها به حداقل برسد.

قطره چکان گلدانی برای چه جایی مناسب است؟

همان طور که در بالا نیز به این مورد اشاره شد، از قطره چکان های گلدانی در مکان ها و موقعیت های گوناگونی استفاده می شود و در واقع این قطره چکان ها از کاربرد های متنوع و گوناگونی برخوردار می باشند. از قطره چکان های گلدانی می توان در فضاهای سبز، باغ ها، مزرعه ها، گلدان ها، باغچه ها و برای آبیاری سایر گیاهان نیز استفاده نمود. قطره چکان های گلدانی جز ابزار های قابل تنظیم به شمار می رود و می توان میزان آب خروجی از قطره چکان جهت آبیاری گیاهان را به میزان مورد نظر تنظیم کرد.

قطره چکان گلدانی برای چه جایی مناسب است؟

به همین دلیل هم توصیه می شود که در زمان استفاده از این قطره چکان ها در گلدان ها، میزان خروجی آب را کم کنید تا گیاهان بیش از مقدار مورد نیازشان آبیاری نشوند. در صورتی که آبیاری بیش از حد انجام شود گیاهان دچار پر آبی و در نهایت پوسیدگی خواهند شد. بالعکس اگر میزان آب رسانی گیاهان را بیش از حد کم کنید، گیاهان دچار کم آبی شده و ممکن است پژمرده شده و از بین بروند. به همین علت است که توصیه می شود قطره چکان ها و میزان آب رسانی آن ها را با توجه به نیاز خود و گیاهانتان تنظیم کنید تا بتوانند به بهترین نحو رشد کرده و دچار خرابی و آسیب هم نشوند.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر